Jump to content

Sony Xperia Z2


gnt
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Γιά την ερώτηση 3, δοκίμασε και το Handcent SMS:rolleyes:

Το handcent μετονομάστηκε σε Next sms.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους ήρθε και η αναβάθμιση σε 5.1.1 από την Cosmote ...με μόνο 4 μήνες καθυστέρηση!

 

Προς το παρόν όλα φαίνονται καλά. Για την μπαταρία δεν ξέρω ακόμα γιατί την έβαλα σήμερα το πρωί.

 

Ελπίζω να βγει σύντομα και το 6!

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους ήρθε και η αναβάθμιση σε 5.1.1 από την Cosmote ...με μόνο 4 μήνες καθυστέρηση!

 

Προς το παρόν όλα φαίνονται καλά. Για την μπαταρία δεν ξέρω ακόμα γιατί την έβαλα σήμερα το πρωί.

 

Ελπίζω να βγει σύντομα και το 6!

 

εγω παντως σε z3 με 5.1.1 βγαζω μονο 5 ωρες στην οθονη :down: στο xda βλεπω κατι 7ωρα - 8 ωρα με πιο παλια firmware

nokia 3310 ->sony ericsson w995 -> iphone 3g -> x10 mini -> s3 -> s5 -> g3 32/3 -> xperia z3 -> iphone 6s
Link to comment
Share on other sites

εγω παντως σε z3 με 5.1.1 βγαζω μονο 5 ωρες στην οθονη :down: στο xda βλεπω κατι 7ωρα - 8 ωρα με πιο παλια firmware

Καθαρή εγκατάσταση;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

1. Για το πρώτο πρεπει απο την αρχή που στήνεις την συσκευή να ξετικαρεις την επιλογή για συγχρονισμό με το gmail η outlook η Hotmail λογαριασμό σου.

Δεν το εχω δοκιμάσει εως τωρα όμως μετέπειτα πως γίνεται και αν γίνεται αφού το εχεις στήσει.

Και επίσης η αποθήκευση επαφών στην συσκευή γίνεται χειροκίνητα οχι αυτόματα.

Πας στην κλήσεις,τον καθε αριθμό που θες και τον αποθηκευεις χειροκινητα ειτε στην μνήμη της συσκευής ειτε στην μνήμη της sim κάρτας.

Εχει και ρυθμίσεις στο πεδίο των κλήσεων για διαχείρηση των επαφών σου.

 

Ρίξε μια ματια στο manual της συσκευή σου η κατέβασε το σε PDF απο Sony.

http://support.sonymobile.com/gr/xperiaz2/userguide/

 

2. Βάλτο μόνιμα στο 2g ισως ετσι δεις βελτίωση και οταν βγαίνεις εκτός σπιτιού το γυρνάς στο αυτόματο 2/3G.

3.Εδω ειτε θα φλασαρεις ελληνική έκδοση λογισμικού η αλλιως τριτη εφαρμογή οπως πχ Next SMS.

 

Ευχαριστώ για τη βοήθεια, το θέμα των επαφών νομίζω θα έπρεπε να είναι ρυθμισμένο να στέλνει τις επαφές στη συσκευή πρώτα και μετά σε κάποιο mail-αν θές. Χειροκίνητα δεν μπορώ να το κάνω έχω γύρω στις 800 επαφές. Οι ρυθμίσεις των επαφών δεν έχουν κάτι σχετικό το έψαξα.

Όσο για τα sms μάλλον θα δοκιμάσω την εφαρμογή, γιατί από φλασάρισμα δεν νοιώθω και πολλά.

Κάνα νέο για Android 6? Καμια ημερομηνία για το πότε μήπως?

Link to comment
Share on other sites

εγω παντως σε z3 με 5.1.1 βγαζω μονο 5 ωρες στην οθονη :down: στο xda βλεπω κατι 7ωρα - 8 ωρα με πιο παλια firmware

Εξαρτάται τη χρήση που του κάνει ο καθένας, έχω βγάλει κι εγώ 8ωρο το μέγιστο , φωτεινότητα χαμηλά όχι μεγάλη έκθεση σε ημέρα, μόνο WiFi κλπ

Η διαφορά kitkat με lolli 5.1.1 υπολογίζω ότι είναι 5-10% πιο ενεργοβορα η lolli

"ο μόνος αγώνας που χάνουμε είναι εκείνος που δεν δίνουμε..."
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, εμένα μου έχει φύγει λίγο το λαστιχακι από το καπάκι του Micro USB και σκέφτομαι να το πάω service γιατί με ταλαιπωρεί λίγο να το κλείσω. Έχετε καμιά ενδεικτική τιμή που μπορεί να με χρεωσουν; Ή προτείνετε να το κολλήσω μόνος μου;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, εμένα μου έχει φύγει λίγο το λαστιχακι από το καπάκι του Micro USB και σκέφτομαι να το πάω service γιατί με ταλαιπωρεί λίγο να το κλείσω. Έχετε καμιά ενδεικτική τιμή που μπορεί να με χρεωσουν; Ή προτείνετε να το κολλήσω μόνος μου;

Καλύτερα να το πας στο σέρβις και να ζητήσεις να στο καλύψουν από την εγγύηση.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, εμένα μου έχει φύγει λίγο το λαστιχακι από το καπάκι του Micro USB και σκέφτομαι να το πάω service γιατί με ταλαιπωρεί λίγο να το κλείσω. Έχετε καμιά ενδεικτική τιμή που μπορεί να με χρεωσουν; Ή προτείνετε να το κολλήσω μόνος μου;

Ότι χειρότερο στο Ζ2! Πραγματικά χαλαει για πλάκα και βγαίνει πανευκολα μετά από λίγους μήνες χρήση! Να την βρασω την αδιάβροχο ποίηση αν είναι να έχει θέμα το καπάκι με τη φορτιση έλεος! Βασική λειτουργία του κινητόυ!

Και γω πρέπει να το πάω σεβρισ κάποια στιγμη γτ ξεκολλησε και ή μαγνητική φορτιση.μια μέρα εκεί που το φορτιζα(προσεχτικά πάντα) βγάζω το καλώδιο και μπαμ όλο έξω :mad::mad:! Κατά τα αλλά ποιότητα κατασκευής βλακιες!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το κινητό μου μόλις ζεσταίνεται, σε ένα σημείο στην οθόνη φαίνονται ξεθωριασμενα τα χρώματα, όταν κρυώσει επανέρχεται στα κανονικά του.

Γνωρίζετε κάτι για αυτό το πρόβλημα. Το καλύπτει η εγγύηση?

Έχω ακόμα 6 μήνες.

-Αγγελίες επιτρέπονται μόνο στο Buy&Sell.

-οκ, δεν θα το ξανακανω !!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το κινητό μου μόλις ζεσταίνεται, σε ένα σημείο στην οθόνη φαίνονται ξεθωριασμενα τα χρώματα, όταν κρυώσει επανέρχεται στα κανονικά του.

Γνωρίζετε κάτι για αυτό το πρόβλημα. Το καλύπτει η εγγύηση?

Έχω ακόμα 6 μήνες.

Έφυγες για service φιλε! Μην καεί κάνα πιξελ! Δεν ξέρω άμα το καλύπτει ή εγγυηση! Πάντως πίεσε το και πες τους ότι είναι 6 μηνων μόνο,!

Link to comment
Share on other sites

Ποο καιρό θα το κρατήσουν. Ξέρεις ?

-Αγγελίες επιτρέπονται μόνο στο Buy&Sell.

-οκ, δεν θα το ξανακανω !!!

Link to comment
Share on other sites

Ότι χειρότερο στο Ζ2! Πραγματικά χαλαει για πλάκα και βγαίνει πανευκολα μετά από λίγους μήνες χρήση! Να την βρασω την αδιάβροχο ποίηση αν είναι να έχει θέμα το καπάκι με τη φορτιση έλεος! Βασική λειτουργία του κινητόυ!

Και γω πρέπει να το πάω σεβρισ κάποια στιγμη γτ ξεκολλησε και ή μαγνητική φορτιση.μια μέρα εκεί που το φορτιζα(προσεχτικά πάντα) βγάζω το καλώδιο και μπαμ όλο έξω :mad::mad:! Κατά τα αλλά ποιότητα κατασκευής βλακιες!

Σχετικα με τη μαγνητικη φορτιση τι φορτιστη χρησιμοποιουσες; Βαση της sony καλωδιο ολοκληρο ή adaptora? Να ξερουμε ρε παιδι μου!

Link to comment
Share on other sites

Σχετικα με τη μαγνητικη φορτιση τι φορτιστη χρησιμοποιουσες; Βαση της sony καλωδιο ολοκληρο ή adaptora? Να ξερουμε ρε παιδι μου!

Όχι είχα αγοράσει ένα καλώδιο-usb στην αρχή όλα.καλά μετά από μήνα σχεδόν ,ενώ προσεχα μην το τραβάω απότομα και τέτοια γιατί είχα διαβάσει ότι είναι ψευτικο, βγήκε το μαγνητακι ολόκληρο!! Πρέπει να το στειλω τώρα κάποια στιγμη ξανά μανα να το φτιάξουν!! Premium κατασκευή κατά τα αλλά !όλα είναι μάρκετινγκ απλά!

 

Έχε το νου σου φιλε με το μαγνητική φορτιση

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ την μαγνητική φόρτιση (2 διαφορετικούς αντάπτορες & μία βάση τηλεφώνου φορτιστή) χωρίς πρόβλημα εδώ και κοντά 1 χρόνο, πιστεύω ότι στην περίπτωσή σου ήταν απλά πρόβλημα της συσκευής. :O
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ την μαγνητική φόρτιση (2 διαφορετικούς αντάπτορες & μία βάση τηλεφώνου φορτιστή) χωρίς πρόβλημα εδώ και κοντά 1 χρόνο, πιστεύω ότι στην περίπτωσή σου ήταν απλά πρόβλημα της συσκευής. :O

Σοβαρά? Μάλλον θέμα συσκευής αλλά είδα και πολλές ακόμα περιπτώσεις που έχει βγει έτσι!

Όπως και να έχει τραγικο!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, είπα για πρώτη φορά να χρησιμοποιήσω την εφαρμογή "back up και επαναφορά" του κινητου. Αλλά οταν φτάνει στο σημείο να κάνει αντιγραφή το viber κολλάει. Έχει αντιμετωπισει κ αλλος αυτο το πρόβλημα? Ξέρω οτι μπορω να χρησιμοποιήσω το pc companion η να κανω αντιγραφα μεσω των ρυθμισεω του κινητο, απλά ρωταω καθαρά απο περιέργεια.
Link to comment
Share on other sites

https://www.skroutz.gr/s/4503696/Sony-Xperia-Z2-LTE-16GB.html?from=account_notifications

 

Είναι ευκαιρία να το τσιμπήσουν όσοι το θέλουν μέχρι στις 25 το πολύ του μήνα! Εγώ πέρσυ το είχα παραγγείλει στις 27/12/2014 στα 336Ε από 322,60Ε κατώτατη παρακαλώ.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Τώρα που έχει παλιωσει δεν νομίζω να το προτιμησουν πολλοί. Πάντως με τις νέες μπαταρίες που φέρουν τα νέα κινητά το ζ2 όπως και το Ζ3 είναι μονόδρομος. Μακάρι να βγει στο μέλλον κάτι ισάξιο σε αυτονομία
Στου κωφού την πόρτα , πάρε την πόρτα και φύγε...
Link to comment
Share on other sites

Τώρα που έχει παλιωσει δεν νομίζω να το προτιμησουν πολλοί. Πάντως με τις νέες μπαταρίες που φέρουν τα νέα κινητά το ζ2 όπως και το Ζ3 είναι μονόδρομος. Μακάρι να βγει στο μέλλον κάτι ισάξιο σε αυτονομία

Ειδικα Ζ3 compact...

 

Έχετε παρατηρήσει καθόλου το εξής; Δηλαδή να μπορείτε λίγο να κουνησετε πάνω κάτω το volume button και αυτό να κάνει τον χαρακτηριστικό ήχο τσικ τσικ; Το camera button δεν το κάνει αυτό. Και παλιά με το έκανε αυτό το τζογαρισμα το volume button εμένα..

Edited by zxr

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Έχετε παρατηρήσει καθόλου το εξής; Δηλαδή να μπορείτε λίγο να κουνησετε πάνω κάτω το volume button και αυτό να κάνει τον χαρακτηριστικό ήχο τσικ τσικ; Το camera button δεν το κάνει αυτό. Και παλιά με το έκανε αυτό το τζογαρισμα το volume button εμένα..

Εμένα το κάμερα button κάνει τσκ τσκ! Το power button k to volume είναι πατημενα ούτε ήχο ούτε τπτ! Και το είχα στείλει και να μου τα αλλάξουν γιαυτό το λογο

Link to comment
Share on other sites

Εμένα το κάμερα button κάνει τσκ τσκ! Το power button k to volume είναι πατημενα ούτε ήχο ούτε τπτ! Και το είχα στείλει και να μου τα αλλάξουν γιαυτό το λογο

 

Μάλιστα, το αντίθετο δηλαδή... Τι να κάνω τώρα; Το έχω βάλει σε ποτάμι και δεν νιώθει μια παρ' όλα αυτά..

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα, το αντίθετο δηλαδή... Τι να κάνω τώρα; Το έχω βάλει σε ποτάμι και δεν νιώθει μια παρ' όλα αυτά..

Το έχεις βάλει και σε ποτάμι :O ! Φίλε τολμηρό σε βρίσκω! Δεν υπάρχει περίπτωση να το έκανα αυτό και μετά να γινόταν κάτι κ να ετρεχα στα service!

Δεν ξέρω φιλε στειλτο και απαίτησε να αλλάξουν το κουμπακι! Δηλαδή το volume σου και το power κάνουν κλικ ήχο και πατιουντε καλά?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...