Jump to content

Περί... Apple products γενικότερα


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλη την παρέα και ιδιαίτερα στον Κύριο Πτεραρχο.

 

Σε ότι αφορά το ερώτημα για την κοινή χρήση του Navigon, είναι δυνατόν να γίνει αυτό που προτείνει ο Μιχάλης (abaloss) με βάση και τις οδηγίες του CarpeΝικου, απλώς θα πρέπει να υπάρχει αρκετά στενή σχέση μεταξύ των συμμετεχόντων στο club γιατί με αυτά τα στοιχεία λογαριασμού μπορεί πια ο καθένας από τα "μέλη" του club να κάνει αγορές στο App Store με την κάρτα του λογαριασμού που έχει δηλωθεί.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Έχεις δίκιο, αλλά αν αφαιρέσεις από τον λογαριασμό την κάρτα νομίζω ότι δεν μπορεί να κάνει αγορές. Δεν ξέρω αν τον προσθέσει στο δικό του κομπιούτερ μήπως περάσει αυτόματα και στου υπόλοιπους.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

λοιπον μια καθημερινη πρωι θα πας ουρανουπολη (δεν θυμαμαι αν παει καραβακι και απο τρυπητη) και απο εκει με καραβακι----παντοφλα που παιρνει και αυτοκινητα-- σε 20 με 25 λεπτα θα εισαι αμμουλιανη , στην παραλια μεγαλη αμμο που ειναι καταπληκτικη,μετα μπορεις να νοικιασεις και βαρκα με μηχανη (δεν χρειαζετε διπλωμα)να πας στα απεναντι νησακια που ειναι ερημα ,http://img194.imageshack.us/img194/789/ammoulianimap2.gif

 

 

ναι ναι να πας οπωσδηποτε!τι 20 ουτε 10 λεπτα δεν ειναι.και εχει μια παραλια!!!!!!!σαν λιμνη,σαν πισινα!να πας γιωργο.ασε που μπορει να ειναι και η κυρια που την εδιωξαν απο ιταλια.να ερθει εκει να βρει την ηρεμια της! http://news247.gr/kosmos/zoi/to_toples_dixazei_thn_italia.462991.html

Edited by tolisfar
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλη την παρέα και ιδιαίτερα στον Κύριο Πτεραρχο.

 

Σε ότι αφορά το ερώτημα για την κοινή χρήση του Navigon, είναι δυνατόν να γίνει αυτό που προτείνει ο Μιχάλης (abaloss) με βάση και τις οδηγίες του CarpeΝικου, απλώς θα πρέπει να υπάρχει αρκετά στενή σχέση μεταξύ των συμμετεχόντων στο club γιατί με αυτά τα στοιχεία λογαριασμού μπορεί πια ο καθένας από τα "μέλη" του club να κάνει αγορές στο App Store με την κάρτα του λογαριασμού που έχει δηλωθεί.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Για τον κολλητο μου μιλαμε που θα το κανω εγω μεσα απο το iTunes.

Oποτε δεν ριψοκινδυνευουμε τιποτα! Ευχαριστω πολυ παντως!

 

 

λοιπον μια καθημερινη πρωι θα πας ουρανουπολη (δεν θυμαμαι αν παει καραβακι και απο τρυπητη) και απο εκει με καραβακι----παντοφλα που παιρνει και αυτοκινητα-- σε 20 με 25 λεπτα θα εισαι αμμουλιανη , στην παραλια μεγαλη αμμο που ειναι καταπληκτικη,μετα μπορεις να νοικιασεις και βαρκα με μηχανη (δεν χρειαζετε διπλωμα)να πας στα απεναντι νησακια που ειναι ερημα ,http://img194.imageshack.us/img194/789/ammoulianimap2.gif

 

Αν ολα βουν καλως τελικα με την κοπελια, θα ανεβω και εγω θεσσαλονικη απο εβδομαδα. Αξιζει να το δοκιμασω σαν εκδρομη (απο καλαμαρια) ή θα ειναι πολλη ωρα + εξοδα?

Edited by j0hnn1e
Link to comment
Share on other sites

:cool::cool::cool:

Αυτά είναι γούστα!!!

Η Αμμουλιανή είναι υπέροχη!!! Πολύ πολύ υπέροχη!!!!!!!!!!!!!!!!!

"Ever tried. Ever failed. No matter. Try Again. Fail again. Fail better." Samuel Beckett
Link to comment
Share on other sites

ναι ναι να πας οπωσδηποτε!τι 20 ουτε 10 λεπτα δεν ειναι.και εχει μια παραλια!!!!!!!σαν λιμνη,σαν πισινα!να πας γιωργο.ασε που μπορει να ειναι και η κυρια που την εδιωξαν απο ιταλια.να ερθει εκει να βρει την ηρεμια της! http://news247.gr/kosmos/zoi/to_toples_dixazei_thn_italia.462991.html

 

τη μία κορφή την γνώρισα... την άλλη δεν ξέρω ποια είναι! :lol:

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
καλα να περασεις γιωργο,αντε για η ζεστη ειναι στο φουλ,την καταληλη στιγμη την εκανα απο την αθηνα:O8ωρα χτυπαω στις παραλιες:happy:
Link to comment
Share on other sites

j0hnn1e...

 

Αν ολα βουν καλως τελικα με την κοπελια, θα ανεβω και εγω θεσσαλονικη απο εβδομαδα. Αξιζει να το δοκιμασω σαν εκδρομη (απο καλαμαρια) ή θα ειναι πολλη ωρα + εξοδα?

 

 

για ενα διημερο λεει για περισσοτερο θα κοψετε φλεβες απο την πολυ την ησυχια,,,τα νταπα ντουπα ξεχαστετα,,,υπαρχουν καποια μερη ,παραλια με δεντρακια (ο κοκκινος κυκλος)που μπορεις να την βγαλεις πολυ σπαρτιατικα και ολο το νησι ενα χωριο εχει ,,τωρα το εισητηριο κανα 60αρι 3μιση ατομα με αυτοκινητο πανε ελα αν θυμαμαι ,ψαξε αν φευγει καραβακι απο τρυπητη ειναι πολυ πιο κοντα

και κατι τελευταιο μιλαμε για πολυ λακουβα οι δρομοι τους

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, καλησπέρα!

 

Μήπως ξέρετε κανένα τηλέφωνο που να δέχεται δύο SIM ταυτόχρονα;

 

Σημείωση: Δεν θέλω κάποιο κινέζικο replica iPhone ή τέτοια. Θυμάμαι, είχε ένα η Samsung (αν δεν κάνω λάθος το είχε κάποιος από μας).

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, καλησπέρα!

 

Μήπως ξέρετε κανένα τηλέφωνο που να δέχεται δύο SIM ταυτόχρονα;

 

Σημείωση: Δεν θέλω κάποιο κινέζικο replica iPhone ή τέτοια. Θυμάμαι, είχε ένα η Samsung (αν δεν κάνω λάθος το είχε κάποιος από μας).

Samsung D 880 ότι καλύτερο για απλή χρήση και αξιοπρεπείς φωτογραφίες. Μεγάλο μειονέκτημα η έλειψη WiFi.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Samsung D 880 ότι καλύτερο για απλή χρήση και αξιοπρεπείς φωτογραφίες. Μεγάλο μειονέκτημα η έλειψη WiFi.

 

Κωστή, στο μυαλό μου είσαι! Μόλις το είδα αυτό και ξενέρωσα γιατί μου φάνηκε τρομακτικά τίμιο τηλέφωνο!

 

Αν και μπορεί να ξεπεραστεί πολύ άνετα η έλλειψη αυτή έχοντας iPhone/iPad παρέα, πάραυτα παραμένει μια έλλειψη!

Και αν δεν κάνω λάθος (το gsmarena θα κάνει το λάθος βασικά) δεν έχει ούτε 3G αυτό... :wacko:

 

Σκεφτόμουν να χτυπήσω ένα δεύτερο τηλέφωνο με Dual SIM για να δοκιμάσω κάτι που μου ήρθε στο μυαλό σε σχέση με το τι σύνδεση να κάνω και τι πακέτο! Και σκέφτηκα ένα βασικό νούμερο στο iPhone (με Vodafone Unlimited) και άλλα δύο, ένα Q/WIND και ένα COTE κάρτες που πλέον με €1/μήνα έχεις απεριόριστα προς το δίκτυο... :D

 

http://www.skroutz.gr/s/254230/Samsung-B5722.html

 

VS

 

http://www.skroutz.gr/s/252892/Samsung-C6112.html?keyphrase=C6112

 

Τα δύο που βρήκα εδώ στο myPhone με μια πολύ πρόχειρη αναζήτηση! Και για €30 (από €130 σε €160) θα προτιμήσω την ευκολία της touchscreen που στο νήμα του B5722 αναφέρουν ότι είναι και capacitive (και εδώ το ίδιο λένε: http://www.gsmarena.com/samsung_b5722-3017.php)...!

 

Αν τελικώς το κάνω όπως το έχω στο μυαλό μου, τότε αυτό θα χτυπήσω!

 

 

Και δεν μου λέτε και κάτι ακόμα, από τα Blackberry, ποιο είναι αυτό που αξίζει περισσότερο από όλα; Το 8900; Γιατί τα μπερδεύω λίγο μεταξύ τους!

Edited by nervous
....
Link to comment
Share on other sites

ειναι και αυτο αλεξανδρε οικονομικο αλλα δεν ξερω αν κυκλοφορησε

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=275116

Link to comment
Share on other sites

ειναι και αυτο αλεξανδρε οικονομικο αλλα δεν ξερω αν κυκλοφορησε

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=275116

 

Αυτό Τόλη θα είναι η πιο λογική και συνετή λύση. Τίποτα το σπουδαίο, απλά να παίρνει τηλέφωνο! Αλλά, εδώ δεν είμαστε γιατί φημιζόμαστε για την λογική μας! :lol::lol:

 

Και άσε που η οθόνη αφής πάντα με τραβάει τα τελευταία χρόνια! :D

Link to comment
Share on other sites

Αυτό Τόλη θα είναι η πιο λογική και συνετή λύση. Τίποτα το σπουδαίο, απλά να παίρνει τηλέφωνο! Αλλά, εδώ δεν είμαστε γιατί φημιζόμαστε για την λογική μας! :lol::lol:

 

Και άσε που η οθόνη αφής πάντα με τραβάει τα τελευταία χρόνια! :D

 

εγω να σε γλιτωσω λεφτα ηθελα για να παρεις το 4g βρε!

Link to comment
Share on other sites

εγω να σε γλιτωσω λεφτα ηθελα για να παρεις το 4g βρε!

Τόλη, το 4 προς το παρόν δεν θα το πάρω!

 

Με την επιδότηση που έχω τώρα (και με το πρόγραμμα που θέλω πάει γύρω στα €500), θα πάω ένα iPhone για την κοπέλα μου (ή Blackberry, αναλόγως τι θέλει:happy:)...

 

Αν πάρω το 4, θα το πάρω αρκετά αργότερα.

 

Προς το παρόν μου φαίνεται πλεονεξία και σπατάλη να πάρω το iPhone 4 και το 32GB iPad... Δεν μου αρέσει πολύ σαν ιδέα. :O

Link to comment
Share on other sites

Καλά, που είστε όλοι;;;;;

 

Τώρα που είμαι εγώ ξυπνιος, εσείς κοιμαστε ;

 

Δεν είναι ωραία αυτά τα πράγματα:( :)

 

Μια πρωινή-πρωινή καλημέρα λοιπόν :)

Λευτέρης

iPhone 3GS 32gb back in black

iPhone 4 32gb black, iPhone 4S 16gb black, samsung galaxy note,  iPhone 4S 16gb white, iPhone 5 64gb space grey, Hawai 5-0 P10 lite, iPhone 6 16gb gold, iPhone 8 64gb black

Link to comment
Share on other sites

Καλά, που είστε όλοι;;;;;

 

Τώρα που είμαι εγώ ξυπνιος, εσείς κοιμαστε ;

 

Δεν είναι ωραία αυτά τα πράγματα:( :)

 

Μια πρωινή-πρωινή καλημέρα λοιπόν :)

 

 

ειμαι εγω εδω Λευτερη :)

πιστος στις επαλξεις,απο την δουλεια και το νυχτοκαματο !

 

καλημερα και απο μενα και καλο πσκ σε ολους:D

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

ειμαι εγω εδω Λευτερη :)

πιστος στις επαλξεις,απο την δουλεια και το νυχτοκαματο !

 

καλημερα και απο μενα και καλο πσκ σε ολους:D

 

Ήμουν σίγουρος ότι κάποιος θα απαντούσε ;)

 

Καλή δουλειά Μητσαρα και καλό κουράγιο :)

Λευτέρης

iPhone 3GS 32gb back in black

iPhone 4 32gb black, iPhone 4S 16gb black, samsung galaxy note,  iPhone 4S 16gb white, iPhone 5 64gb space grey, Hawai 5-0 P10 lite, iPhone 6 16gb gold, iPhone 8 64gb black

Link to comment
Share on other sites

εγω ειχα αδεια πανω απο ενα μηνα και απο δευτερα παλι δουλεια!τι να κανουμε δεν πειραζει,καλημερα στην παρεα
Link to comment
Share on other sites

εγω ειχα αδεια πανω απο ενα μηνα και απο δευτερα παλι δουλεια!τι να κανουμε δεν πειραζει,καλημερα στην παρεα

 

Φίλε την καλύτερη εποχή γυρίζεις! Ότι πρέπει... θα πας και στο παζάρι! :lol:

Εγώ είμαι μεγάλος fun αλλά πέρσι και φέτος το χάνω!!! :(

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλη την παρέα.........

Μετά από 2 εβδομάδες διακοπών γύρισα και τι να δω...βγήκε jb για την 4??τι λες??

Ρε παιδιά εγώ έχω την ος 4, όταν βγήκε η 4.1 πήγα να τη βάλω και δεν κατέβαινε (error 3259) και χθες το βράδυ το ίδιο με την 4.2.

τι λέτε να φταίει??

να βάλω άφοβα το jb??

από windows mobile σε iphone 3gs......ανεπιστρεπτί η εποχή των wm....Βαγγέλης.[sIGPIC][/sIGPIC]

msn:giankovits@hotmail.com

Link to comment
Share on other sites

Φίλε την καλύτερη εποχή γυρίζεις! Ότι πρέπει... θα πας και στο παζάρι! :lol:

Εγώ είμαι μεγάλος fun αλλά πέρσι και φέτος το χάνω!!! :(

 

ρε πως φαινεται ο ανθρωπος οτι ειναι μισος απο εδω:lol::lol:θα παω βρε γιωργο τι να κανω για την μικρη κανενα παιχνιδι κτλ.καλα ειναι εχει κοσμο πολυ,εκδηλωσεις!

Link to comment
Share on other sites

ρε πως φαινεται ο ανθρωπος οτι ειναι μισος απο εδω:lol::lol:θα παω βρε γιωργο τι να κανω για την μικρη κανενα παιχνιδι κτλ.καλα ειναι εχει κοσμο πολυ,εκδηλωσεις!

 

Και φυσικά χαλβά στη λαδόκολλα και μετά σουβλάκια στην πλατεία!!! :lol::lol::lol:

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα στην παρεα και καλο παρασκευοσαββατοκυριακο :)

 

Σουβλακια ακουω και με επιασε μια λιγουρα :p

Γιωργος απο Ολλανδια αλλα η καρδια μου χτυπαει ΚΡΗΤΗ

Htc HD2 LEOROM★ Miri & DINIK ★░v17.6░ WWE ░

Radio 2.12.50.02_2

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους!

 

Μια ειδηση που θα πρέπει να μας βάλει όλους σε σκέψη. Δεν προτείνω σχολιασμο για να μην ξεφύγουμε από τους κανόνες, αλλά ατομικό προβληματισμό και σύνδεση με τα τεκταινόμενα.

 

Ένα καλο Σ/Κ σε όλους και χρόνια πολλά σε οσους γιορτάζουν.

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Apple products γενικότερα
  • The topic was unpinned
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...