Jump to content

Περί... Apple products γενικότερα


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα Νικόλα! Καλημερίζω μέσα από το θέρετρο. Σήμερα η δουλειά έχει να κάνει με κηπουρικη. :)) Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Nα πας ρε Αρτεμη στο "ΑΓΡΟΤΗΣ ΜΟΝΟΣ ............. ΨΑΧΝΕΙ" :p

Με τοση κηπουρικη εχεις πολλες ελπιδες να επιβιωσεις :lol:

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

καλήν ημέρα συνάδελφοι:)

 

Τι έγινε ρε Μήτσο, τόση πολλή δουλειά έχει πέσει;

 

κατα καιρους Λευτερη,κανω αρκετες διαφορετικες δουλειες ταυτοχρονα....

η βασικη δουλεια μου πρωτα και μετα απο αυτη παραλληλα:

στηνω-συντηρω ενυδρεια,τοποθετω ηχοσυστηματα,ξενον φωτα κλπ σε αυτοκινητα-μηχανες,service moto,συντηρησεις-κατασκευες-επισκευες σε εξοπλισμο καταστηματων,ελαιοχρωματισμοι,βερνικια ξυλων,σερβιτορος κ οτι αλλο μπορειτε να φανταστειτε...

 

αυτο το διαστημα ειμαι καπου ...αναμεσα σε ολα αυτα που αναφερω πιο πανω....:(

 

βλεπεις,δεν βρηκα ποτε τπτ ετοιμο στην ζωη μου ...

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

κατα καιρους Λευτερη,κανω αρκετες διαφορετικες δουλειες ταυτοχρονα....

η βασικη δουλεια μου πρωτα και μετα απο αυτη παραλληλα:

στηνω-συντηρω ενυδρεια,τοποθετω ηχοσυστηματα,ξενον φωτα κλπ σε αυτοκινητα-μηχανες,service moto,συντηρησεις-κατασκευες-επισκευες σε εξοπλισμο καταστηματων,ελαιοχρωματισμοι,βερνικια ξυλων,σερβιτορος κ οτι αλλο μπορειτε να φανταστειτε...

 

αυτο το διαστημα ειμαι καπου ...αναμεσα σε ολα αυτα που αναφερω πιο πανω....:(

 

βλεπεις,δεν βρηκα ποτε τπτ ετοιμο στην ζωη μου ...

 

ρε φίλε, αυτό σημαίνει ότι εκτός από άξιος, πιάνουν και τα χέρια σου, άρα αυτό είναι προς όφελός σου. Και είναι πολύ καλό που ασχολείσαι με τόσα πράγματα, γιατί με τις δυσκολίες που έρχονται, δύσκολα θα πεινάσεις. Και ανήκουμε και στην ίδια κατηγορία, ως προς το τι βρήκαμε έτοιμο, το τίποτα δλδ. Δεν μπορείς να φανταστείς όμως πόσο χαίρομαι που δεν μπορεί να μου "κουνηθεί" κανείς. Θα μου πεις παιδεύεσαι όμως, τι να κάνουμε, δεν μπορούμε να τα έχουμε όλα.;):)

Λευτέρης

iPhone 3GS 32gb back in black

iPhone 4 32gb black, iPhone 4S 16gb black, samsung galaxy note,  iPhone 4S 16gb white, iPhone 5 64gb space grey, Hawai 5-0 P10 lite, iPhone 6 16gb gold, iPhone 8 64gb black

Link to comment
Share on other sites

ρε φίλε, αυτό σημαίνει ότι εκτός από άξιος, πιάνουν και τα χέρια σου, άρα αυτό είναι προς όφελός σου. Και είναι πολύ καλό που ασχολείσαι με τόσα πράγματα, γιατί με τις δυσκολίες που έρχονται, δύσκολα θα πεινάσεις. Και ανήκουμε και στην ίδια κατηγορία, ως προς το τι βρήκαμε έτοιμο, το τίποτα δλδ. Δεν μπορείς να φανταστείς όμως πόσο χαίρομαι που δεν μπορεί να μου "κουνηθεί" κανείς. Θα μου πεις παιδεύεσαι όμως, τι να κάνουμε, δεν μπορούμε να τα έχουμε όλα.;):)

 

οντως φιλε μου ειναι δυσκολο να μην βρουμε λυση καπου...απλα με τους καιρους που ερχονται,ολα αυτα,που εμεις κανουμε για να συμπληρωσουμε το εισοδημα μας και να τα φερουμε βολτα,θα ειναι αναγκη για ενα μεροκαματο για να επιβιωσει μια οικογενεια σε ανθρωπους που θα εχουν χασει την δουλεια τους...:O

τοσο καλα μας τα φτιαξανε ....να μην πιανουμε τετοια κουβεντα γιατι δεν ειναι σωστο...

καλο απογευμα σε ολους,συνεχιζω το τρεξιμο :happy:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Πτέραρχε και Βασίλη καλά που έχω και εσάς και μου φτιαχνετε το κέφι με το χιούμορ σας γιατί αλλιώς θα με είχε πάρει πολύ από κάτω. Βλέπετε οταν συνηθίζεις σε ένα περιβάλλον και μετά πηγαίνεις κάπου αλλού η προσαρμογή είναι πάντα δύσκολη. Να στε καλά! Και υπόσχομαι στην απόλυση μου να βγούμε να κερασω τουλουμπα η γλυκό βυσσινο. :)

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!

Έλα να ανάβουν λίγο τα αίματα Τα κινητά με Google Android ξεπερνούν το iPhone σε πωλήσεις να ωφεληθούμε κι εμείς...

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!

Έλα να ανάβουν λίγο τα αίματα Τα κινητά με Google Android ξεπερνούν το iPhone σε πωλήσεις να ωφεληθούμε κι εμείς...

 

Η συγκεκριμένη είδηση μου φαίνεται πολύ λογική εάν συνυπολογίσουμε πως πλέον η Google περιλαμβάνει το Android σε πολλές συσκευές όπως το Nexus One και το Droid (οι οποίες συσκευές κακά τα ψέματα υπερτερούν τεχνολογικά του iPhone) ενώ το iPhone έχει να ανανεωθεί από πέρσι το καλοκαίρι. Καθίστε να κυκλοφορήσει η επόμενη έκδοση και εκεί θα δούμε πραγματικά πως θα διαμορφωθεί το μερίδιο αγοράς και κατά συνέπεια ποιος θα είναι ο βραχυπρόθεσμα κερδισμένος στην άτυπη μάχη ανάμεσα στην Apple και στην Google. Σε κάθε περίπτωση πάντως, αυτός ο ανταγωνισμός μόνο προς όφελος του τελικού χρήστη μπορεί να χρησιμοποιηθεί. ;)

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!

Έλα να ανάβουν λίγο τα αίματα Τα κινητά με Google Android ξεπερνούν το iPhone σε πωλήσεις να ωφεληθούμε κι εμείς...

 

Καλησπέρα και από εμένα!

 

Αυτό είναι απόλυτα φυσιολογικό, όταν η αγορά πάει προς touch περιβάλλον και αυτό διατίθεται από μια ανοιχτή πλατφόρμα που επιτρέπει στον κάθε κατασκευαστή να "κάνει παιχνίδι", τότε αυτός δεν έχει σήμερα άλλη επιλογή από το Android.

 

Σε ένα βαθμό, βλέπω μια μεγάλη αναλογία με το ιστορικό μοντέλο εξέλιξης της αγοράς των PC:

Βγαίνει πρώτη η Apple με ένα νέο σε αντίληψη λειτουργικό σύστημα (γραφικό περιβάλλον, παράθυρα, ποντίκι) το οποίο κάνει αίσθηση στην αγορά πλην όμως το κλείνει σε ένα hardware το οποίο διαθέτει μόνο η ίδια και το οποίο περιορίζεται σε συγκεκριμένα τμήματα πελατείας. H Microsoft αφήνει το MSDOS και μπαίνει στην αγορά με τα Windows τα οποία είναι ελεύθερα διαθέσιμα σε όποιον κατασκευαστή το επιθυμεί, και παίρνει το μεγαλύτερο μερίδιο αγοράς λόγω της ευρύτητας των επιλογών μεγάλου πλήθους διαφορετικών πελατών.

 

Αυτό δεν σημαίνει τίποτα για το ποιό είναι το καλύτερο λειτουργικό σύστημα, αλλά για το ποιό είναι το πιο διαδεδομένο.

 

Έτσι και αλλιώς η φιλοσοφία της Apple είναι τόσο ριζωμένη στη λογική του να παρέχει η ίδια απόλυτα ελεγχόμενες ολοκληρωμένες λύσεις hardware / software που αυτό δεν πρόκειται να αλλάξει σε καμία περίπτωση όσο και να πουλήσει στην αγορά ένα άλλο λειτουργικό.

 

Το αν αυτό είναι καλό ή κακό το κρίνει επί της ουσίας και καθοριστικά μόνο η αγορά. Ο κάθε πελάτης από την πλευρά του ζυγίζει τα υπέρ και τα κατά και πράττει ανάλογα με τις ανάγκες του.

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

Σχετικα με το θεμα android νομιζω οτι μπορω να δωσω καταλληλη απαντηση και πιο αντικειμενικη αποψη καθως παρολο την μεγαλη μου αγαπη προς ολα τα προιοντα της apple δεν δισταζω να κατακρινω τα οποια στραβα.

 

Ο βασικος λογος που ανεβηκαν οι πωλησεις των android ειναι η πληθωρα των συσκευων και κατασκευαστων.

 

Ομως αυτο που χαρακτηριζει την apple και την κανει σταθερη στις προτιμησεις μιας μεγαλης μεριδας καταναλωτων, ειναι η μεγαλη αξιοπιστια των συσκευων της και η απολυτη σταθεροτητα του λειτουργικου και αψογη λειτουργια ολων των ΟΕΜ εφαρμογων χωρις συμβιβασμους.

 

Προσωπικα δεν εχω πιστει ακομα οτι οι λοιποι κατασκευαστες θα καταφερουν να φτασουν την apple στον τομεα αυτο.

 

Οπως και στους υπολογιστες ετσι και στο iphone, υπαρχει η προοπτικη δυετους τουλαχιστον χρησης απο τους αγοραστες την ωρα που ολες οι αλλες εταιρειες δεν δινουν μεγαλυτερη προοπτικη απο μερικους μηνες.

 

Προσωπικα θα προτιμουσα το νεο iphone σε σχεση με οποιοδηποτε android συσκευη.

 

Ετσι κι αλλιως παμε ολοταχως σε παρομοια συστηματα αγορων πχ. app store, market place κ.λ.π.

 

Αν η apple βελτιωνε λιγο ακομα το interface και εμπλουτιζε τις ΟΕΜ εφαρμογες ωστε να διαθετει οτι και ο ανταγωνισμος θα ηταν κομπλε.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Επίσης ενδιαφέρον έχει το γεγονός ότι η Apple δεν έχασε ποσοστό, αλλά το Android κέρδισε κόσμο από το non-smart κοινό!
Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Καληνυχτίζω την παρέα! Είμαι δημόσιος υπάλληλος πλέον οπότε πάω για ύπνο από νωρίς. :lol:

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

Καληνυχτίζω την παρέα! Είμαι δημόσιος υπάλληλος πλέον οπότε πάω για ύπνο από νωρίς. :lol:

 

Με μισθό 15€ το μήνα!!:p Άντε νέος έφυγες ....

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Καληνυχτίζω την παρέα! Είμαι δημόσιος υπάλληλος πλέον οπότε πάω για ύπνο από νωρίς. :lol:

 

Aφιερωμένο το τραγούδι του Λουκιανού ... "Αν κοιμηθώ νωρίς, κλπ, κλπ" :)

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ,μετά απο καιρό!

 

 

Κατ'αρχάς καλός πολίτης στον DjArte! Και στα δικά μας,οι υπόλοιποι! :D

 

 

Καλησπέρα και από εμένα!

 

Αυτό είναι απόλυτα φυσιολογικό, όταν η αγορά πάει προς touch περιβάλλον και αυτό διατίθεται από μια ανοιχτή πλατφόρμα που επιτρέπει στον κάθε κατασκευαστή να "κάνει παιχνίδι", τότε αυτός δεν έχει σήμερα άλλη επιλογή από το Android....

 

Πέρα απο οσα σωστά αναφέρεις,νομίζω οτι υπαρχουν και πιο πεζά & τεχνικά αίτια,Κώστα.Το 3GS βρίσκεται στο τέλος του εμπορικού κύκλου ζωής του,και η πρόωρη αποκάλυψη του επόμενου iPhone,ήταν αναμενόμενο να συμβάλλει στην αποκλιμάκωση του όγκου πωλήσεων της συσκευής.Φυσικά αυτο είναι μόνο ένα ακόμη αίτιο και δεν αλλάζει τη διαφορετική φιλοσοφία προσέγγισης του όρου "smartphone" απο τις δύο εταιρείες.

 

Μόνο ο χρόνος θ'αποδείξει ποια φιλοσοφία είναι πιο επιτυχημένη.Αν και προσωπικά δεν μπορώ να σκεφτώ πολλές εταιρειές που χρησιμοποίσαν αυτο το μοντέλο της πολυδιασπασμένης εμπειρίας(διαφορετικό υλισμικό,λογισμικό,customization κτλ,ταυτόχρονα στην αγορά) σε βάθος χρόνου και με μεγάλη επιτυχία.Κάτι που συμμερίζεται και η ίδια η Google

Edited by NTROPIC
"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

@avid

 

Σπύρο συγχαρητήρια για την προαγωγή σου φίλε !!! :p

Link to comment
Share on other sites

@avid

Ωπ τώρα το πρόσεξα! Συγχαρητήρια Σπύρο :)

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

Τι έγινε ρε παιδιά, πολλή «εξουσία» σ'αυτο το νήμα :lol:

 

καληνύχτα :)

Λευτέρης

iPhone 3GS 32gb back in black

iPhone 4 32gb black, iPhone 4S 16gb black, samsung galaxy note,  iPhone 4S 16gb white, iPhone 5 64gb space grey, Hawai 5-0 P10 lite, iPhone 6 16gb gold, iPhone 8 64gb black

Link to comment
Share on other sites

Τι έγινε ρε παιδιά, πολλή «εξουσία» σ'αυτο το νήμα :lol:

 

καληνύχτα :)

 

 

 

ειναι ομως καλα παιδια και αυτο τα λεει ολα:)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ παιδιά!!

 

Και εγώ από εσάς το μαθαίνω, και πήγα να δω τον πίνακα ελέγχου και εξεπλάγην..

Είχα προταθεί μέσα σε πολλούς (ονόματα δεν λέμε) και μάλλον η ομάδα δεν έχει προλάβει να με ενημερώσει λόγο της ώρας..

 

Το θέμα είναι ότι το αγαπήσαμε με τα χρόνια το συγκεκριμένο forum, και θα κάνουμε το καλύτερο γιαυτό μέσα από το κομμάτι της Apple!

Edited by avid

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σ όλους.

 

Σπύρο συγχαρητήρια άντε κ στην επόμενη προαγωγή μπας κ φάμε κ τίποτα ....:p:p

ΠΑΝΤΑ ΦΙΛΙΚΑ ΜΙΧΑΛΗΣ Mesi.im abalos

dell 10" mac os X 10.6.4 "minimac" thanks to ktsak

the best thread in Myphone Περι ανεμων και υδατων για πρωην κατοχους HD και νυν iPhone Κάντε την παρέα μας πιο οικεία

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ παιδιά!!

 

Και εγώ από εσάς το μαθαίνω, και πήγα να δω τον πίνακα ελέγχου και εξεπλάγην..

Είχα προταθεί μέσα σε πολλούς (ονόματα δεν λέμε) και μάλλον η ομάδα δεν έχει προλάβει να με ενημερώσει λόγο της ώρας..

 

Το θέμα είναι ότι το αγαπήσαμε με τα χρόνια το συγκεκριμένο forum, και θα κάνουμε το καλύτερο γιαυτό μέσα από το κομμάτι της Apple!

 

Καλημερίζω την παρέα!

 

Τι έγινε ρε παιδιά; Ουτε εγώ δεν ενημερώθηκα; Καλως όρισες φίλε στην Ο.Δ.

 

Η βοήθεια σου είμαι σίγουρος πως θα αποβεί πολύτιμη. :)

 

Επίσης επίκειται και δεύτερο μέλος που θα εισέλθει στην ομάδα διαχείρισης. Όνομα δεν λέω ακόμα μέχρι να γίνει η επίσημη ανακοίνωση. ;)

 

Σιδεροκεφαλοι και καλή δουλειά. ;)

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

Τα συγχαρητήρια και από μένα στον Σπύρο. Σιδερένιος! :)

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή εγώ τώρα με την προσθήκη του Σπύρου μπορώ να συνταξιοδοτηθω ; :lol:

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

Αν εσύ συνταξιοδοτηθείς, εγώ τι πρέπει να κάνω; Να γίνω επίτιμος; :lol:

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή εγώ τώρα με την προσθήκη του Σπύρου μπορώ να συνταξιοδοτηθω ; :lol:

 

Bρε Νεοπα, εσυ ακομη δεν ξεκινησες :!:

Ειπαμε, συνταξη στα 65 :lol: Εχεις ακομη χρονια :p

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Apple products γενικότερα
  • The topic was unpinned
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...