Jump to content

Περί... Apple products γενικότερα


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αντικειμενικοτατη ερευνα...για τα δεδομενα της (!!!)Arizona! Oλοι τους μεσ' στην τρελη χαρα με το iPhone! Oι ιδιοι πριν πεντε χρονια επλεαν σε πελαγη ευτυχιας κρατωντας απο ενα V3 Razr. Τωρα, το οτι απουσιαζει απο την ερευνα η ΝΟΚΙΑ, δεν πιστευω να το παρατηρησε κανεις...στην Arizona! :dizzy:

 

Αυτό με την Αριζόνα, που το βρήκες ακριβώς σε σχέση με την συγκεκριμένη έρευνα;

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι τόσο μεγάλο όσο λες. Γενικά για την οθόνη του δεν είναι καθόλου μεγάλο.

 

Είναι καλύτερα να μιλάμε για συσκευές που κυκλοφορούν, γιατί από τη θεωρία στην πράξη η απόσταση μπορεί και να είναι μεγάλη!

Συμφωνώ απόλυτα. Ας μην ξεχνάμε ότι έχει ακόμα του λειτουργικό της Microsoft που δεν είναι και ότι καλύτερο

~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Όχι δε γίνεται. Το έχεις κατεβάσει κανονικά από appstore και είναι δικό σου. Δοκιμάσαμε με τον Πάνο να κάνουμε κάτι παρόμοιο σήμερα με άλλη εφαρμογή που ήταν δωρεάν επειδή εγώ δεν την έβλεπα στο Βέλγικο appstore. Την ανέβασε, την κατέβασα, την πέρασα αλλά μόλις πήγε να κάνει sync με το iphone μου έβγαλε μήνυμα ότι δεν έχω δικαίωμα να χρησιμοποιήσω τη συγκεκριμένη εφαρμογή (επειδή προφανώς είναι κατεβασμένη από άλλον) οπότε αναγκάστηκα να κάνω δεύτερο account στο ελληνικό appstore.

 

Τι να πω.. Κρίμα.. Γιατί είναι πολύ ωραίο παιχνιδάκι... Ψάξτε το. Δεν χάνετε τίποτις! Tris λέγεται.... Εγώ δεν το έχω ξαναβρει πάντως.....

 

Σίγουρα κάποια πατέντα δεν θα υπάρχει????:confused:

Link to comment
Share on other sites

εγώ σκέφτομαι να το αντικαταστήσω με ένα satio.... έχω το 3gs και μπορώ να πω οτί μετά τον αρχικό ενθουσιασμό μου... πλέον δεν μου φαίνεται τόσο γρήγορο και βολικό για την καθημερινή χρήση. για απόκριση και ποιότητα οθόνης δεν το συζητάμε είναι σε άλλο επίπεδο...
myPhones: Ericsson GF768, SE k700i, Sharp V902, sharp V903, Qtek S200, Motorola V3, SE P910i, Nokia 8800 sirocco, SE k810, Sharp 770SH, Nokia N95, Samsung U900 soul, LG kU990 viewty, SE W910, Nokia 5000, Samsung innov8, Apple iphone 3GS, Nokia N82, HTC wildfire, Blackberry bold 9700, Nokia C3-01, Apple iphone 4 16gb, Apple iphone 5 16gb...
Link to comment
Share on other sites

Υποννοουσα οτι η ερευνα εγινε απο και απευθυνοταν σε "καθαροαιμα Αμερικανακια"! ;) Η ιδια αντιστοιχη ερευνα για συμβαστικα τηλεφωνα περιλαμβανει και την...Kyocera! Δε φανταζομαι να πιστευει καποιος οτι αντικατοπτριζει τις αποψεις και τα γουστα των Eυρωπαιων καταναλωτων. (http://www.jdpower.com/telecom/ratings/Traditional-Mobile-Phone-Ratings-(Volume-2). Δεστε επισης και την αρχικη σελιδα του "ερευνητη" για να διαπιστωσετε την "εξειδικευση" του στον τομεα των smartphones! ( http://www.jdpower.com/ )

 

Καταλαβαίνω τι θέλεις να πεις στηριγμένος σε προσωπικές εκτιμήσεις απέναντι σε μια επαγγελματική έρευνα, αλλά επειδή πιστεύω ότι τελικά οι έρευνες δεν έχουν καμία σημασία γιατί τις επιλογές μας τις καθορίζουν (ή θα έπρεπε να τις καθορίζουν) οι ατομικές μας ανάγκες και αντίληψη για τον κόσμο γύρω μας και όχι οι απόψεις (σωστές ή λάθος) των πλειοψηφιών, νομίζω ότι δεν έχει νόημα η παραπέρα συζήτηση.

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

Ανάθεμα όλοι αυτοί που μας βομβαρδίζουν με έρευνες, πραγματικά ξέρουν τι είναι μια έρευνα και πώς γίνεται!

 

Απλά τέτοιες "έρευνες" δεν είναι να τις παίρνετε σοβαρά!Για να κάνουμε πλάκα...ναι!Για να επιβεβαιώσουμε για μια ακόμη φορά πόσο πρόβατα είναι οι Αμερικάνοι με τέτοιου είδους έρευνες...ναι!Εδώ πέρα στην Αμερική μας πλασάρουν τα MOTOROLA ως τα super duper επαναστατικά κινητά σε τεχνολογία και σχεδιασμό και μετά περιμένουν εμείς να τους πιστέψουμε...?

Άσκηση & Τρόπος Ζωής

Όσα θέλετε να μάθετε για την άσκηση...!

http://askisitroposzwis.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

κατι μου λεει πως εγω θα ανοιξω το αντιστροφο τοπικο στα ΗΤC.... :p

 

Γιατι ομως, δεν μας λες τους λογους ? :worry:

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

Ανάθεμα όλοι αυτοί που μας βομβαρδίζουν με έρευνες, πραγματικά ξέρουν τι είναι μια έρευνα και πώς γίνεται!

 

Απλά τέτοιες "έρευνες" δεν είναι να τις παίρνετε σοβαρά!Για να κάνουμε πλάκα...ναι!Για να επιβεβαιώσουμε για μια ακόμη φορά πόσο πρόβατα είναι οι Αμερικάνοι με τέτοιου είδους έρευνες...ναι!Εδώ πέρα στην Αμερική μας πλασάρουν τα MOTOROLA ως τα super duper επαναστατικά κινητά σε τεχνολογία και σχεδιασμό και μετά περιμένουν εμείς να τους πιστέψουμε...?

 

Μήπως τα υπεραπλουστεύουμε λίγο τα πράγματα; Το marketing σε όλα τα μήκη και πλάτη της γης πολλές φορές προσπαθεί να κάνει το άσπρο - μαύρο (να θυμήσω το slogan "Δεν είμαι και χθεσινός" της διαφήμισης μεγάλης ευρωπαϊκής αλυσίδας καταναλωτικών ηλεκτρονικών που λειτουργεί και στην Ελλάδα και τα προϊόντα που έχει στα ράφια της είναι 2-3 γενιές πίσω ώστε φαινομενικά οι τιμές τους να είναι χαμηλές, ή τον "εξειδικευμένο υπάλληλο" στη διαφήμιση άλλης ελληνικής αλυσίδας καταστημάτων κινητής τηλεφωνίας παυ ανάθεμα οι περισσότεροι εκεί μέσα αν ξέρουν τα μισά από αυτά που ξέρει ο μέσος "συνάδελφος" αυτού του forum).

 

Έχουμε αρχίσει να φεύγουμε off topic αλλά καλό είναι να αποφύγουμε τις υπεραπλουστευτικές γενικεύσεις του στυλ .... "τα Αμερικανάκια", γιατί τα είδαμε και τα "χαϊρια" από τα "Ελληνάκια" και άλλους "μεγάλους" λαούς. Αλλοίμονο αν τα πράγματα ήταν τόσο flat και μπορούσε μία ιδιότητα / κατάσταση να εκφράσει ένα ολόκληρο λαό, μια ολόκληρη κοινωνία! (για περισσότερα, παραπέμπω στο εξαιρετικό παλιότερο κείμενο του Νίκου Δήμου "Περί Κοινοτυπιών").

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

...ναι, αλλα μην ξεχνας οτι το thread στηριζεται σε μια ερευνα ικανοποιησης των χρηστων smartphones, στην οποια τα "Αμερικανακια" παρελειψαν να συμπεριλαβουν εναν μικρουλη κατασκευαστη...τη ΝΟΚΙΑ!:dash: Εγω ξερω τον λογο που παραληφθηκε, αλλα ο λογος στηριζει τον χαρακτηρισμο που εδωσα.

 

ο σωστός όρος εφόσον ισχύει αυτό που λες θα ήταν "οι πονηρούληδες της συγκεκριμένης εταιρίας" και όχι εν γένει "τα Αμερικανάκια", αλλά τέλος πάντων νομίζω ότι όλες οι διαστάσεις της συζήτησης αυτής έχουν εκφραστεί καθαρά οπότε ας μην το εξαντλήσουμε περισσότερο ! :)

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

Εγω θα απαντησω για τελευταια φορα επειδη αλλο εννουσα. Οι "ερευνητες" εκαναν "τη δουλεια τους" γιατι τα Symbian στις ΗΠΑ εχουν μεριδιο αγορας γυρω στα 2% ενω σε ΟΛΟ τον πλανητη εχουν 42%. Το iPhone απο την αλλη μερια εχει φτασει να τρεχει με ζητηση στις ΗΠΑ γυρω στα 70% στα smartphones. Δυστυχως ο χαρακτηρισμος μου απευθυνεται στο συνολο που ειναι τοσο ευαλωτο και καθοδηγούμενο απο το marketing που ειναι αξιολυπητο. Αφου να φανταστειτε το V3 ακομη καλα κρατει! Πριν 5 χρονια ειχαν εμφυτευσει στο νου τους την ιδεα οτι ανερχονται κοινωνικα κρατωντας ενα V3 στο χερι. Σχεδον ολοι απο τους κατοικους εσπευσαν να προμηθευτουν ενα. Τωρα η Apple καταφερε να τους πεισει οτι ΠΡΕΠΕΙ να εχουν ενα iPhone...oχι ενα smartphone γενικα, αλλα ΜΟΝΟ ενα iPhone. Aυτη και μονο η κατασταση δικαιολογει για μενα τον χαρακτηρισμο μου!

 

Ίσως έχεις ζήσει πολύ καιρό στις ΗΠΑ για να ξεχνάς ότι αυτό συμβαίνει σε όλα τα μήκη και πλάτη της γης συμπεριλαμβανομένης και της "μητέρας πατρίδας". Τέλος από εμένα :)

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

Ίσως έχεις ζήσει πολύ καιρό στις ΗΠΑ για να ξεχνάς ότι αυτό συμβαίνει σε όλα τα μήκη και πλάτη της γης συμπεριλαμβανομένης και της "μητέρας πατρίδας".

 

Πολύ σωστή παρατήρηση. Εκτός φυσικά και αν στην Ελλάδα τα "ανώτερα πνευματικά" Ελληνόπαιδα έχουν πεισθεί να αποκτήσουν πάση θυσία ένα iPhone ορμώμενοι από ...φιλοσοφικό οίστρο κάτι που αρμόζει στα παιδιά ενός ανώτερου λαού. :lol:

Δεν είμαι fan ή hater. Πληρώνω, χρησιμοποιώ, κρίνω και επικρίνω!
Link to comment
Share on other sites

Με τίποτα προς το παρόν...

 

Δεν αλλάζω την σταθερότητα του για κανένα windows mobile. Και φυσικά nokia/se/lg κτλ δεν παίρνω...

 

Οπότε μένω στο iphone.Με το οποίο είμαι απόλυτα ευχαριστημένη.

My life was unending,unchanging midnight.

It must,by necessity,always be midnight for me.

So how was it possible that the sun was rising now,

in the middle of my midnight?

Link to comment
Share on other sites

εγώ σκέφτομαι να το αντικαταστήσω με ένα satio.... έχω το 3gs και μπορώ να πω οτί μετά τον αρχικό ενθουσιασμό μου... πλέον δεν μου φαίνεται τόσο γρήγορο και βολικό για την καθημερινή χρήση. για απόκριση και ποιότητα οθόνης δεν το συζητάμε είναι σε άλλο επίπεδο...

 

Είπαμε να συζητάμε για συσκευές που κυκλοφορούν, τις έχουμε δει και τις έχουμε χρησιμοποιήσει.

 

Πάντως για το satio διάβασε το παρακάτω pre-review ...

 

http://www.techradar.com/news/phone-and-communications/mobile-phones/hands-on-sony-ericsson-satio-idou-review-603377

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε πάλι ο μπερδεμένος...

 

Σχεδόν έτοιμες οι επαφές μου όπως τις θέλω! Για κάθε ενδεχόμενο, τις κρατάω ακόμα σε Greeklish μπας και έχω κάποια δυσλειτουργία σε MacOS όταν με το καλό πάρω!:rolleyes::p

 

Αυτό το κάνω? iPhone 3GS - Εσύ κατέγραψες το ECID SHSH της συσκευής σου;??

 

Καταγράφω το ECID SHSH της συσκευής μου?:X:confused::wacko:

Link to comment
Share on other sites

Δε μπορείς. Θέλει jailbreak για να το κάνεις μέσω cydia. Μπορείς και χωρίς αλλά τρέχα γύρευε.

 

Βασικά για να μη σπεύσουν όλοι και λένε ότι γινέται, δε λέω ότι ΔΕ γίνεται αν δεν έχεις JB. Καλύτερα να περιμένεις το JB για να το κάνεις μέσω του cydia. Εξάλλου downgrade δε χρειάζεται να κάνεις άμεσα οπότε θα το θες για την 3.1

Link to comment
Share on other sites

Δε μπορείς. Θέλει jailbreak για να το κάνεις μέσω cydia. Μπορείς και χωρίς αλλά τρέχα γύρευε.

 

Βασικά για να μη σπεύσουν όλοι και λένε ότι γινέται, δε λέω ότι ΔΕ γίνεται αν δεν έχεις JB. Καλύτερα να περιμένεις το JB για να το κάνεις μέσω του cydia. Εξάλλου downgrade δε χρειάζεται να κάνεις άμεσα οπότε θα το θες για την 3.1

 

Ξέρω γω ρε συ Νίκο....:wacko:

 

Προτρέχω....!:lol:

 

να σας ρωτήσω ρε παιδιά γιατί θα τρελαθω... Είναι δυνατόν να το έβγαλα από τη φόρτιση στις 16:00 και τώρα να είμαι με 33%?? εντάξει. Δεν έχει και την καλύτερη δυνατή μπαταρία αλλά τόσο χάλια;; Και δεν είναι οτι είχα wifi όλη την ώρα. Έπαιξα μαζί του. Αλλά όχι τόσο που να δικαιολογεί τέτοια κατανάλωση πάντως.

 

Στα settings / mail, calendar, contacts το push στο fetch new data, να το έχω ανοιχτό ή όχι;;;

Link to comment
Share on other sites

μετα απο 45 κινητα περιπου που περασαν στα χερια μου με κανενα.αλλα επειδη εχω παντα 2 θα εχω αυτο σταθερο και το δευτερο οτι να ειναι.αρχιζει να μου λειπει ενα W.M
Link to comment
Share on other sites

Ξέρω γω ρε συ Νίκο....:wacko:

 

Προτρέχω....!:lol:

 

να σας ρωτήσω ρε παιδιά γιατί θα τρελαθω... Είναι δυνατόν να το έβγαλα από τη φόρτιση στις 16:00 και τώρα να είμαι με 33%?? εντάξει. Δεν έχει και την καλύτερη δυνατή μπαταρία αλλά τόσο χάλια;; Και δεν είναι οτι είχα wifi όλη την ώρα. Έπαιξα μαζί του. Αλλά όχι τόσο που να δικαιολογεί τέτοια κατανάλωση πάντως.

 

Στα settings / mail, calendar, contacts το push στο fetch new data, να το έχω ανοιχτό ή όχι;;;

 

Όταν έχεις ανοιχτό το push καταναλώνει περισσότερο.

Για να έφτασε στο 33% σημαίνει ότι έκανες αρκετή χρήση. Το τηλέφωνο δεν έχει fuel cells. Έχει μεγάλες ενεργειακές ανάγκες όμως οταν γίνεται σοβαρή χρήση, οπότε να έχετε υπόψη πως μάλλον θα το φορτίζετε κάθε μέρα.

Προσοχή, η φωτεινοτητα της οθόνης κάνει ΜΕΓΑΛΗ διαφορά.

Link to comment
Share on other sites

Το συγκεκριμένο preview είναι πολύ παλιό, και με μια ματία που έριξα αυτά που ξέραμε επιβεβαιώνει για το satio... εννοείς κάτι συγκεκριμένο? για την υποδοχή ακουστικών και την μπαταρία???

σορρυ για το ότι δεν έχει έρθει ακόμα, αλλά σίγουρα είναι πολύ κοντά και ήδη υπάρχουν μέλη στο φορουμ μας που το έχουν!

myPhones: Ericsson GF768, SE k700i, Sharp V902, sharp V903, Qtek S200, Motorola V3, SE P910i, Nokia 8800 sirocco, SE k810, Sharp 770SH, Nokia N95, Samsung U900 soul, LG kU990 viewty, SE W910, Nokia 5000, Samsung innov8, Apple iphone 3GS, Nokia N82, HTC wildfire, Blackberry bold 9700, Nokia C3-01, Apple iphone 4 16gb, Apple iphone 5 16gb...
Link to comment
Share on other sites

Ξέρω γω ρε συ Νίκο....:wacko:

 

Προτρέχω....!:lol:

 

να σας ρωτήσω ρε παιδιά γιατί θα τρελαθω... Είναι δυνατόν να το έβγαλα από τη φόρτιση στις 16:00 και τώρα να είμαι με 33%?? εντάξει. Δεν έχει και την καλύτερη δυνατή μπαταρία αλλά τόσο χάλια;; Και δεν είναι οτι είχα wifi όλη την ώρα. Έπαιξα μαζί του. Αλλά όχι τόσο που να δικαιολογεί τέτοια κατανάλωση πάντως.

 

Στα settings / mail, calendar, contacts το push στο fetch new data, να το έχω ανοιχτό ή όχι;;;

 

Αντε, βγηκε http://blackra1n.com, προχωρα αντε :D

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα παιδιά

Θέλω τι γνώμη σας πριν προβώ σε λάθος κίνηση και μετά περιμένω κανένα μηνα.

Λοιπόν η απορία μου έχει να κάνει με την μπαταρία του iphone

 

Εκανα πλήρη φόρτιση χτες στις 11 το πρωί.

wifi κλειστό

bluetooth κλειστό

3g κλειστό

Χρήση internet καθόλου

Μηνύματα καθόλου

Προώθηση mail κλπ κλειστά

Φωτεινότητα οθόνης στη μέση της μπάρας

και σήμερα το πρωί (11:00)το ποσοστό τις μπαταρίας είναι στο 33%(24 ώρες ακριβώς)

Το σάββατο πέρασα από το κατάστημα vodafone που πήρα τη συσκευή και τους ενημέρωσα σχετικά.Μου είπαν ότι έχω 7 εργάσιμες ημερες να επιστρέψω τη συσκευή για να ελεχθεί στην αθηνα και από εκεί και έπειτα ή θα γίνει αντικατάσταση της συσκευης ή επισκευή.

Ο προβληματισμός μου είναι αν όντως υπάρχει πρόβλημα η θα μείνω χωρίς iphone για καμια 20αρια μέρες???

Είναι φυσιολογικό με όλα αυτά κλειστά και με χρήση μονο για κλήσεις σύνολο 15 λεπτών να έχει πέσει η μπαταρίας στο 33%

Kατέβασα το battery go.Οταν έκανα πληρη φόρτιση μου έδειχνε ότι έχω 222 ώρες αναμονή για κλήσεις 2g και τώρα στο 33% μου δείχνει 85:30.

Για κλήσεις 3g μου έδειχνε 4:15 ώρες σε πλήρης φόρτιση και τώρα μου δείχνει 1:26

 

είναι φυσιολογικές οι τιμές και τα ποσοστά που σας δίνω σε σχέση με τι χρήση που έκανα ???

ή εγώ περίμενα κάτι καλύτερο????

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το συγκεκριμένο preview είναι πολύ παλιό, και με μια ματία που έριξα αυτά που ξέραμε επιβεβαιώνει για το satio... εννοείς κάτι συγκεκριμένο? για την υποδοχή ακουστικών και την μπαταρία???

σορρυ για το ότι δεν έχει έρθει ακόμα, αλλά σίγουρα είναι πολύ κοντά και ήδη υπάρχουν μέλη στο φορουμ μας που το έχουν!

 

Δεν εννοούσα τίποτα αρνητικό ! απλώς δεν ήξερα αν το είχες δει :)

 

Πάντως αν το έχει κάποιος, ας μας πει τις εντυπώσεις από τη χρήση του για να μαθαίνουμε και οι υπόλοιποι!

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν είναι φυσιολογική η πτώση στο 33% μέσα σε 24ώρες απλής αναμονής. Για να σου δώσω ένα αντιπροσωπευτικό παράδειγμα, αυτό το Σαββατοκύριακο υπό σχεδόν τις ίδιες συνθήκες με κλήσεις 10' και σκέτη αναμονή χωρίς καθόλου άλλη χρήση το δικό μου είναι στο 85% μετά 24 ώρες από τη φόρτιση (με wifi ON, BT OFF, 3G ON, PUSH OFF).

 

Αυτό που συνήθως πηγαίνει "στραβά" στα iPhone, είναι πως κατά τη διάρκεια της χρήσης κάποια εφαρμογή του συστήματος ή τρίτη, "κολλάει" και μένει ενεργή αλλά όχι idle με αποτέλεσμα να χρησιμοποιεί ποσοστό των CPU resources επιβαρύνωντας συνεπώς την κατανάλωση μπαταρίας.

 

Αυτό που μπορείς να δοκιμάσεις είναι να κλείσεις τελείως το iPhone (με το lock button για 8") και να το επαναενεργοποιήσεις στη συνέχεια. Αυτό θα κλείσει όλα τα active applets μαζί με το ενδεχομένως "κολημμένο". Εναλλακτικά μπορείς να κάνεις και ένα full restart (lock + home button για 15") αν και η απλό ανοιγοκλείσιμο συνήθως αρκεί. Μετά από αυτά δοκίμασε το τηλέφωνο υπό τις ίδιες συνθήκες και παρατηρησε την πτώση της μπαταρίας μετά 24 ώρες.

 

Όλα αυτά υπό την προϋπόθεση πως δεν είναι jailbroken το τηλέφωνό σου, γιατί σε εκείνη την περίπτωση μπαίνουν κάποιοι αστάθμητοι παράγοντες όπως π.χ. backgrounded apps που εκ φύσεως τρέχουν συνεχώς επιβαρύνοντας το CPU και συνεπώς την αυτονομία.

Δεν είμαι fan ή hater. Πληρώνω, χρησιμοποιώ, κρίνω και επικρίνω!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Apple products γενικότερα
  • The topic was unpinned
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...