Jump to content

Περί... Apple products γενικότερα


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Την καλημέρα μου!

Τώρα να ρωτήσω και κάτι που με τρώει πολλά χρόνια, εάν πάρουμε έναν δίσκο με xp και τον βάλουμε σε διαφορετικό μηχάνημα και δεν ανοίγει , υπάρχρει τρόπος να το «ζωρίσουμε» να ανοίξει με τους τυπικούς drivers της εγκατάστασης; Καταλαβαίνεις ότι κάτι τέτοιο θα με διευκόλυνε τρομερά στην δουλειά μου.

Αναρωτιέμαι λίγο καιρό τώρα πως γίνεται αυτό.. Και είμαι σίγουρος ότι θα υπάρχει τρόπος να γίνει.....

Πριν λιγες σελιδες καποιος ρωτησε αν υπαρχει site που να δειχνει ποιες εφαρμογες ειναι σε προσφορα

εκτος απο αυτο λοιπον που αναφερθηκε, μπορειτε να κατεβασετε απο το appstore την εφαρμογη pandorasbox :D

Εγώ είχα ρωτήσει!

 

Το PandoraBox το συνέστησε ο Νονός (βλ. Te_salat)! Το έβαλα! Και θα το κοιτάξω λίγο!

 

Και πριν από όλα, να πω, τουλάχιστον στους χρήστες JB, να δοκιμάσουν το Avatar.. Αν παίξατε το Assassin's Creed το πρώτο, αυτό θα σας ενθουσιάσει! Είναι πολύ καλοφτιαγμένο! Τουλάχιστον μιάμιση ωρίτσα που έπαιξα εχθές να με πάρει ο ύπνος...:lol:

 

 

 

Ας πω και εγώ την γνώμη μου!

 

Σίγουρα ο Θάνος έχει πολλές γνώσεις. Και δεν νομίζω (βασικά αποκλείω) πως κάνει επίδειξη αυτών. Τουλάχιστον εδώ.

Απλά προσφέρει αρκετά εμπεριστατωμένες απόψεις για αυτά που λέει. Και είναι, αν μη τι άλλο, πολύ θετικό αυτό.

Γιατί πράγματι είναι ολίγον τι εκνευριστικό να ακούς τον έναν και τον άλλο να βρίζει ή να αποθεώνει "κάτι", έτσι απλά, χωρίς να μπορεί να το στηρίξει.

Βέβαια, οι γνώσεις του ξεπερνούν κατά πολύ αυτές του μέσου χρήστη.

 

Και εδώ είναι το πρόβλημα. Στα χέρια του έμπειρου, τόσο τα Windows όσο και το MacOS είναι τέλειο. Το ίδιο μπορεί να είναι και το Linux και όποιο άλλο λειτουργικό έχει κάτσει να ασχοληθεί μαζί του. Είναι σταθερό και απροβλημάτιστο. Ασφαλές και λειτουργικότατο.

 

Αλλά δυστυχώς (ή ευτυχώς, αναλόγως πως το βλέπεις:)), δεν είναι/είμαστε όλοι power users ή γνώστες. Δεν λέω προγραμματιστές-sw designers-developers, εννοώ γνώστες από την άποψη που να ξέρεις τι μπορεί να βλάψει και τι όχι τον υπολογιστή και πως μπορεί να προσέχεις. Και εκεί κερδίζει το παιχνίδι η ανάλογη εταιρία.

Στα δικά μου μάτια, έχοντας περάσει 1.5 χρόνος που ο υπολογιστής μου γέμιζε με σαβούρα, αηδίες, dl για τα wm, install ότι μου κατέβαινε στον εγκέφαλο, κατάφερα να κάνω το μηχάνημα να σέρνεται. Να μην μπορεί να "αναπνεύσει". Κάνοντας χθες το βράδυ format και βάζοντας σήμερα μόνο τα απολύτως απαραίτητα, αλλά μόνο, ο υπολογιστής είναι πάλι ταχύτατος. Σίγουρα, έχοντας πλέον μια Α (μικρή μεν) εμπειρία, και με προσοχή του τι μπαίνει, θα κρατήσει και καλύτερα...

 

Εξάλλου, εκτός των Mozilla Firefox, Thunderbird, OpenOffice, WinZip, Skype δεν θα βάλω τίποτα άλλο εκτός από το Assassin's Creed II όταν με το καλό μπορέσω να το βρω στο Video Club για να δω πως είναι! :happy:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • ktsak

    1057

  • CarpeNoctum

    1174

  • zaharakis

    1501

  • soom

    1462

Πριν λιγες σελιδες καποιος ρωτησε αν υπαρχει site που να δειχνει ποιες εφαρμογες ειναι σε προσφορα

εκτος απο αυτο λοιπον που αναφερθηκε, μπορειτε να κατεβασετε απο το appstore την εφαρμογη pandorasbox :D

 

γειασου Μαργαρίτα γαυροπούλα:whistle::D, που αλλάζεις και το κλίμα:up:

 

Κώστα(te_salat) τώρα, που άλλαξα και τη φωτό, πλέον δεν θα υποφέρεις, έτσι;;):)

Λευτέρης

iPhone 3GS 32gb back in black

iPhone 4 32gb black, iPhone 4S 16gb black, samsung galaxy note,  iPhone 4S 16gb white, iPhone 5 64gb space grey, Hawai 5-0 P10 lite, iPhone 6 16gb gold, iPhone 8 64gb black

Link to comment
Share on other sites

Καλά αν είναι να γράψουμε για τα άσχημα των άλλων λειτουργικών δεν θα μας φτάσει αυτό το νήμα, αλλά τα περισότερρα από αυτά που θα πούμε δεν ενδιαφέρουν τον απλό χρήστη (finder ο χειρότερος διαχειριστής αρχείων) βλέπω να ανέβω φωτιές τώρα, που είναι ο norton commander που έκανε παπάδες εκείνη τη εποχή, η το αντίστοιχο στην amiga directory opus που έμοιαζε να ήρθε από το διάστημα, μετά όταν λέω πάμε πίσω στην τεχνολογία ορισμένοι παρεξηγούνται.
http://i.imgur.com/REW6ccY.jpg The future of android by Google. Δεν χρησιμοποιώ πλέον FACEBOOK σε καμία από τις συσκευές μου. Sheepple Γιάννης (dedaliskos@hotmail.com).
Link to comment
Share on other sites

Θάνο θέλω να ανοίξει σε γραφικό περιβάλλον έστω και σε safe mod αυτό παλιά με τους IDE δίσκους κατα 99% το μηχάνημα άνοιγε αλλά τώρα με τους sata controlers είναι 50% να ανοίξει και δεν βρήκα τρόπο ακόμα να ξηλώνω , αλάζω τον sata driver, γιατί εκεί εντόπησα ότι είναι το πρόβλημα.
http://i.imgur.com/REW6ccY.jpg The future of android by Google. Δεν χρησιμοποιώ πλέον FACEBOOK σε καμία από τις συσκευές μου. Sheepple Γιάννης (dedaliskos@hotmail.com).
Link to comment
Share on other sites

Απλά φίλε Θάνο, δε νομίζω το οποιοδήποτε "remnant" plist, να κάνει τον εκάστοτε MAC πιο αργό, ή να "τρώει" περισσότερη RAM. Και επειδή χρησιμοποιώ και τα 2 OS εκτενώς, ξέρω πως τα Windows το θέλουν το formatάκι τους κάθε 6μηνο λόγω της "σαβούρας" στη registry που δεν την καθαρίζουν ούτε τα διάφορα registry cleaners που κυκλοφορούν στην αγορά.

 

Συγνώμη για το "εχθρικό" ύφος στο προηγούμενο post μου πάντως... :)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρες κι από δω :)

 

Το ping! σε εμένα τουλάχιστον παρουσιάζει ακανόνιστη συμπεριφορά. Κάποιες φορές έχει άμεση απόκριση σε μηνύματα που στέλνω ή λαμβάνω και κάποιες φορές χάνονται ή παραδίνονται μετά από ώρες / μέρες. Εκτιμώ ότι μάλλον είναι θέμα του στιγμιαίου φόρτου που μπορεί να έχουν οι servers τους πρόβλημα που ελπίζω να μην ενταθεί τώρα που με τη δωρεάν διάθεση θα το εγκαταστήσουν πολύ περισσότεροι χρήστες.

 

Ακόμη δε νομίζω ότι είναι αξιόπιστη λύση που μπορεί να υποκαταστήσει πλήρως τα sms.

 

Το ίδιο συμβαίνει και σε μένα και στης κοπέλας μου. Και τα 2 αγορασμένα κανονικά. Είναι στιγμές που απλά δε λαμβάνει. Εν τω μεταξύ δε λειτουργεί ακόμα καλά και το offline mode που έχει. Τι συμβαίνει δηλαδή όταν έρχεται μήνυμα ενώ δεν είναι online η συσκευή. Σε αυτές τις περιπτώσεις υποτίθεται ότι μένει το μήνυμα στο σέρβερ της εταιρίας η οποία στο προωθεί όταν ξαναβρεί δίκτυο η συσκευή.

 

Δυστυχώς όμως δε συμβαίνει πάντα αυτό. Αυτό που έχω διαπιστώσει για καλύτερη λειτουργία του προγράμματος είναι να το ανοίγω που και που ακόμα και αν δεν έχω μηνύματα, καθώς και να ανταλλάσσω μηνύματα για να "ξεκολλήσει" μερικές φορές.

 

By the way, και μένα το ping μου είναι το nickname μου εδώ με όλα τα γράμματα μικρά :)

 

Τι να πω Κώστα...

 

Θα το βάλω να δω πως τα πάει.. Γιατί AVG δεν ξαναβάζω.. Ίσως ο υπερφορτωμένος υπολογιστής που δεν είναι και ότι καλύτερο, ίσως να είναι βαρύ.. Αλλά όταν ήταν ανοιχτό, δεν κουνιόταν τίποτα... :(

 

και το έβγαλα.. Και τώρα.. Έκανα το φορματάκι μου και ίσως του βάλω το Avast που λές. Αλλά μου είπαν ότι το NOD32 είναι πολύ καλό.. :confused:

 

Χρησιμοποιούσα το NOD χρόνια στα windows (σε XP και Vista). Για μένα είναι ό,τι καλύτερο είχε μπει από AV στον υπολογιστή μου. Δεν είχα ποτέ πρόβλημα ούτε ένιωσα να βαραίνει το σύστημά μου. Δυστυχώς πλέον είναι δύσκολο να το βρει κανείς σπασμένο, ή ακόμα και να το βρει σταματάνε τα updates μετά από καιρό. Αυτό συνέβει και σε μένα και πέρασα και εγώ στο Avast το οποίο θεωρώ αξιόπιστο (και το δωρεάν και το Pro).

 

Στο Mac, στο VM Ware που έχω περάσει τα 7άρια έχω βάλει το AV της MS.

 

Είχα ξεκινήσει να γράφω και γω τώρα διάφορα για τη registry και τα Plist καθαρά από εμπειρική προσέγγιση αλλά βαρέθηκα και τα σβησα :lol: :p

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη για το "εχθρικό" ύφος στο προηγούμενο post μου πάντως... :)

 

Κανένα απολύτως πρόβλημα ξέχασέ το, ίσως να έφταιγα και εγώ σε ένα βαθμό. :lol:

Άντε καλημέρα σας και "πάμε για άλλα". :)

 

Θάνο θέλω να ανοίξει σε γραφικό περιβάλλον έστω και σε safe mod αυτό παλιά με τους IDE δίσκους κατα 99% το μηχάνημα άνοιγε αλλά τώρα με τους sata controlers είναι 50% να ανοίξει και δεν βρήκα τρόπο ακόμα να ξηλώνω , αλάζω τον sata driver, γιατί εκεί εντόπησα ότι είναι το πρόβλημα.

 

Δυστυχώς όπως ξέρεις στα XP ο SATA driver δεν είναι μέρος του core και ενδεχομένως ο περασμένος driver είτε να μην ταιριάζει με το νέο μηχάνημα, είτε να ήταν partitioned σε άλλο mode (AHCI, raid, ide) από αυτό που τώρα είναι ενεργό. Δεν μπορείς να κάνεις και πολλά γι'αυτό εκτός από τα γνωστά, να αλλάξεις sata mode κλπ. Πάντως σε non-mirrored raid, AHCI και IDE με Intel και SI controllers ελάχιστες φορές μου έτυχε να δω δίσκο να μην ξεκινά, εκτός των περιπτώσεων εντελώς διαφορετικής αρχιτεκτονικής όπως πχ με τους κάκιστους JM.

Δεν είμαι fan ή hater. Πληρώνω, χρησιμοποιώ, κρίνω και επικρίνω!
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιούσα το NOD χρόνια στα windows (σε XP και Vista). Για μένα είναι ό,τι καλύτερο είχε μπει από AV στον υπολογιστή μου. Δεν είχα ποτέ πρόβλημα ούτε ένιωσα να βαραίνει το σύστημά μου. Δυστυχώς πλέον είναι δύσκολο να το βρει κανείς σπασμένο, ή ακόμα και να το βρει σταματάνε τα updates μετά από καιρό. Αυτό συνέβει και σε μένα και πέρασα και εγώ στο Avast το οποίο θεωρώ αξιόπιστο (και το δωρεάν και το Pro).

 

Στο Mac, στο VM Ware που έχω περάσει τα 7άρια έχω βάλει το AV της MS.

 

Χρησιμοποιώ εδώ και 3 μήνες σε 5 pc (3 με XP και 2 με 7άρια 64μπιτα) το Microsoft Security Essentials και μπορώ να πω ότι είναι αρκετά καλό.

 

Πριν από αυτό είχα NOD και ήταν ίσως το καλύτερο σε λόγο ταχύτητα/αποτελεσματικότητα από τα commercial... Τώρα με το MSE μπορώ να πω ότι για την ώρα φαίνεται αρκετά καλύτερο, άσε που είχα βρει ένα άρθρο που λέει ότι είναι το μοναδικό antivirus που χρειάζεται πλέον μαζί με τα defender και firewall των windows ;)

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ εδώ και 3 μήνες σε 5 pc (3 με XP και 2 με 7άρια 64μπιτα) το Microsoft Security Essentials και μπορώ να πω ότι είναι αρκετά καλό.

 

Πριν από αυτό είχα NOD και ήταν ίσως το καλύτερο σε λόγο ταχύτητα/αποτελεσματικότητα από τα commercial... Τώρα με το MSE μπορώ να πω ότι για την ώρα φαίνεται αρκετά καλύτερο, άσε που είχα βρει ένα άρθρο που λέει ότι είναι το μοναδικό antivirus που χρειάζεται πλέον μαζί με τα defender και firewall των windows ;)

 

οντως το NOD εχει πολυ καλες κριτικες!:)

θεωρειται το πιο φιλικο και αψογα συνεργασιμο με τα windows...

 

για τον μονο λογο που δεν το εχω περασει σε υπολογιστη μου ποτε,ειναι οτι δεν μπορεις να το ξεριζωσεις, αν θελησεις ποτε να το αλλαξεις ωστε να δοκιμασεις κατι αλλο, με τπτ εκτος απο φορματ!!!:wacko:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ εδώ και 3 μήνες σε 5 pc (3 με XP και 2 με 7άρια 64μπιτα) το Microsoft Security Essentials και μπορώ να πω ότι είναι αρκετά καλό.

 

Πριν από αυτό είχα NOD και ήταν ίσως το καλύτερο σε λόγο ταχύτητα/αποτελεσματικότητα από τα commercial... Τώρα με το MSE μπορώ να πω ότι για την ώρα φαίνεται αρκετά καλύτερο, άσε που είχα βρει ένα άρθρο που λέει ότι είναι το μοναδικό antivirus που χρειάζεται πλέον μαζί με τα defender και firewall των windows

 

Μπέρδεψες τα quote... Το κείμενο του Νίκου με το όνομα του Θάνου...:p:p

 

Και σβήστηκε και το προηγούμενο σου μήνυμα...:D

 

 

 

Μου κάνει πολύ εντύπωση τα τόσο θετικά σχόλια για το NOD... Και δεν το περίμενα ομολογώ..!:happy:

 

 

Αλλά θα βάλω, στο αναβαθμισμένο μου PC, το MSE και το Deffender.. Ας έχει όσο το δυνατόν περισσότερα MS πράγματα..:confused:

 

 

 

 

 

Άσχετο: Τι σπαστικό να διπλώνει το φίλτρο του γαλλικού καφέ και να βγαίνει νεροζούμι από κάτω.....:mad:

Ιδίως αν έχεις ξενυχτίσει κυνηγώντας κουνούπια.. Ναι, βεβαίως.. Δεκέμβρη μήνα... Εδώ στο Ηράκλειο δεν καταλαβαίνουμε από χειμώνα!!

 

http://img30.imageshack.us/img30/1594/screenshot20091216at125.png

 

Και κρυώνω! :lol:

Link to comment
Share on other sites

-5 με 0 εδώ σήμερα... Μας τα κανα απότομα αυτή τη βδομάδα. Από το +10 πέσαμε λίγο άτσαλα. Να χιόνιζε τουλάχιστον κιόλας πάει στο καλό.

 

Αλλά δε μασάω. Μεθαύριο Ελλάδα.

 

οντως το NOD εχει πολυ καλες κριτικες!:)

θεωρειται το πιο φιλικο και αψογα συνεργασιμο με τα windows...

 

για τον μονο λογο που δεν το εχω περασει σε υπολογιστη μου ποτε,ειναι οτι δεν μπορεις να το ξεριζωσεις, αν θελησεις ποτε να το αλλαξεις ωστε να δοκιμασεις κατι αλλο, με τπτ εκτος απο φορματ!!!:wacko:

Μια χαρά ξεριζώνεται Δημήτρη. Εγώ το έχω βγάλει και δεν έχει αφήσει τίποτα πίσω. Εκτός από τα αναμενόμενα στη Registry.

Link to comment
Share on other sites

-5 με 0 εδώ σήμερα... Μας τα κανα απότομα αυτή τη βδομάδα. Από το +10 πέσαμε λίγο άτσαλα. Να χιόνιζε τουλάχιστον κιόλας πάει στο καλό.

 

Αλλά δε μασάω. Μεθαύριο Ελλάδα.

 

Ρε μην μου λες τέτοια........ Πωωωωωωωω......:( :(

 

Και το πρωί χάρηκα γιατί έβρεχε και είχε μια συννεφιά και μουντίλα. Και λέω ωραία.. εδώ είμαστε! :lol::p:happy:

Link to comment
Share on other sites

δλδ ρε παιδιά προγράμματα τύπου "quickclean", δεν συνίστανται; γιατί στο παρελθόν εγώ τουλάχιστον, το χρησιμοποιούσα κατά κόρον...

 

Θα μου πεις γιατί δεν το χρησιμοποιείς και τώρα...έλα ντε...μάλλον θα το ξανακοιτάξω το θέμα...

 

και μιλάμε και για registry clean...

Λευτέρης

iPhone 3GS 32gb back in black

iPhone 4 32gb black, iPhone 4S 16gb black, samsung galaxy note,  iPhone 4S 16gb white, iPhone 5 64gb space grey, Hawai 5-0 P10 lite, iPhone 6 16gb gold, iPhone 8 64gb black

Link to comment
Share on other sites

Το παιχνίδι 7 Cities που λέγαμε πριν με τον Αλέξανδρο είναι δωρεάν μόνο για σήμερα. Σπεύσατε!
Link to comment
Share on other sites

Κανένα απολύτως πρόβλημα ξέχασέ το, ίσως να έφταιγα και εγώ σε ένα βαθμό. :lol:

Άντε καλημέρα σας και "πάμε για άλλα". :)

 

 

 

Δυστυχώς όπως ξέρεις στα XP ο SATA driver δεν είναι μέρος του core και ενδεχομένως ο περασμένος driver είτε να μην ταιριάζει με το νέο μηχάνημα, είτε να ήταν partitioned σε άλλο mode (AHCI, raid, ide) από αυτό που τώρα είναι ενεργό. Δεν μπορείς να κάνεις και πολλά γι'αυτό εκτός από τα γνωστά, να αλλάξεις sata mode κλπ. Πάντως σε non-mirrored raid, AHCI και IDE με Intel και SI controllers ελάχιστες φορές μου έτυχε να δω δίσκο να μην ξεκινά, εκτός των περιπτώσεων εντελώς διαφορετικής αρχιτεκτονικής όπως πχ με τους κάκιστους JM.

 

Το μεγαλύτερο πρόβλημα δημιουργείται με από και προς nvidia controlers αλλά μάλλον δεν θα υπάρχει λύση. Προχωράμε μπροστά, έτσι και αλλιώς τα xp τα θεωρούν αρχαία πλέον. Αλλά και αυτή η μικρομαλακή δεν βγάζει ένα upgrade με 30 ευρώπουλα για τα xp να πάμε στα 7. Για να αλλάξω 50 άδειες σε 7 θέλω μια περιουσία και ο καιρός δεν είναι για να ξοδεύεις περιουσίες.

http://i.imgur.com/REW6ccY.jpg The future of android by Google. Δεν χρησιμοποιώ πλέον FACEBOOK σε καμία από τις συσκευές μου. Sheepple Γιάννης (dedaliskos@hotmail.com).
Link to comment
Share on other sites

Το παιχνίδι 7 Cities που λέγαμε πριν με τον Αλέξανδρο είναι δωρεάν μόνο για σήμερα. Σπεύσατε!

 

Κατεβαίνει το official! :D:D:D:D

 

 

Λοιπόν.. Avatar.. Δεν ξέρω τι λέει η ταινία.. Αλλά το παιχνιδάκι είναι πολύ καλό.. Όσοι έχετε ΤζουΜπου, δοκιμάστε...! :) Εμένα, τουλάχιστον μου άρεσε!:shifty:

Link to comment
Share on other sites

Το παιχνίδι 7 Cities που λέγαμε πριν με τον Αλέξανδρο είναι δωρεάν μόνο για σήμερα. Σπεύσατε!

 

Έχω τον γιο μου (8) με το iPod Touch κάθε μέρα κατεβάζει τα δωρεάν παιχνίδια τώρα για τις γιορτές και έφτασε στο σημείο να του τελειώσουν οι σελίδες με τα εικονίδια. :lol::lol:

Και άρχισε να σβήνει κάποια παλιά που είχε.

A kid in a candy store.:D

 

Άραγε τι χρήστης θα γίνει όταν μεγαλώσει. :confused:

http://i.imgur.com/REW6ccY.jpg The future of android by Google. Δεν χρησιμοποιώ πλέον FACEBOOK σε καμία από τις συσκευές μου. Sheepple Γιάννης (dedaliskos@hotmail.com).
Link to comment
Share on other sites

 

Άραγε τι χρήστης θα γίνει όταν μεγαλώσει. :confused:

 

Δεν χρειάζεται να σβήνει μάθε του το spotlight :)

 

Νομίζω ότι ο Μιχάλης σου απάντησε εμμέσως. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται να σβήνει μάθε του το spotlight :)

 

Το γνωρίζει και αυτό αλλά σαν παιδί θέλει να τα βλέπει όλα μπροστά του γιατί τα περισσότερα τα ξεχνάει με τα ονόματά τους. :rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Που να θυμάσαι από PC games, PS2, iPod Touch και σήμερα περιμένουμε ένα Wii.

:wacko::wacko::wacko: Όταν ήμουν στην ηλικία του μόνο 1 ραδιοφωνάκι είχαμε σπίτι

http://i.imgur.com/REW6ccY.jpg The future of android by Google. Δεν χρησιμοποιώ πλέον FACEBOOK σε καμία από τις συσκευές μου. Sheepple Γιάννης (dedaliskos@hotmail.com).
Link to comment
Share on other sites

χαχα ολα τα πιτσιρικια ποια...ξερουν πολλα περισσοτερα απο μας...το πιστευω..

 

ασχετο δεν μπορω να δεχτω μηνυματα στο Ping..!

αν καποιος γνωριζει ή παρει το ματι του καποιες καλες εφαρμογες που ειναι προσωρινα free ας τις πει...εκτος απο το cities που κατεβαινει..!! :D

Link to comment
Share on other sites

ασχετο δεν μπορω να δεχτω μηνυματα στο Ping..!

Σου στειλα και γω για να τσεκάρεις.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως αυτό που μου αρέσει σε αυτή την παρέα και την κάνει νομίζω μοναδική είναι η ικανότητα να αυτορυθμίζεται χωρίς όμως να είναι επίπεδη ή ουδέτερη στις απόψεις της.

 

Γεια χαρά σε όλους

Κ.

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

χαχα ολα τα πιτσιρικια ποια...ξερουν πολλα περισσοτερα απο μας...το πιστευω..

 

ασχετο δεν μπορω να δεχτω μηνυματα στο Ping..!

αν καποιος γνωριζει ή παρει το ματι του καποιες καλες εφαρμογες που ειναι προσωρινα free ας τις πει...εκτος απο το cities που κατεβαινει..!! :D

 

Καλύτερες free που έχω κατεβάσει είναι για μένα οι εξής

athensbook or thessbook

layar

flickr

facebook

panoramio

fring

qik

joost

shazam

dropbox

rssrunner

itranslate

dictionary

multiconvert

flashforfree

wikipedia

allrecipes

pandorabox

discover

remote

flishlight για να βρίσκω το βράδυ το κρεβάτι:lol:

cooliris

iradioGR οταν ηταν free :(

yellow pages

ihandylevel όταν θέλω να περάσω κάνα ράφι στο σπίτι και το θέλω ίσιο

imathematics δεν ξέρω τι κάνει :X

stanza

speed test για πρόχειρο τεστ τις γραμμής

drings free :p

nasa

louvre

planets

 

με την σειρά που τα έχω και όχι με την χρησιμότητά τους

http://i.imgur.com/REW6ccY.jpg The future of android by Google. Δεν χρησιμοποιώ πλέον FACEBOOK σε καμία από τις συσκευές μου. Sheepple Γιάννης (dedaliskos@hotmail.com).
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Apple products γενικότερα
  • The topic was unpinned
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...