Jump to content

Περί... Apple products γενικότερα


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν μας ειπες τι ειναι αυτο που σε χαλασε και επιστρεφεις στα WM Εδω ο zaharakis και ο pik που ειναι φανατικοι WMάκηδες και δεν επιστρεφουν με τιποτα. Υποψιν, ακαδημαικα ρωταμε, για να γινεται κουβεντα. Εσυ ξερεις φυσικα καλυτερα

 

Και ενα ωραιο συνημμενο για να χαλαρωσουμε

 

ποτε δεν ημουν φανατικος wm :)

το μονο wm που ειχα ηταν ενα Touch ΗD1 για 1 εβδομαδα ΕΝΩ ειχα το Αιφον...

επισης εχω να ακουμπησω Windows xp/vista/7 εδω και 3 χρονια!

μονο στην κλινικη το κανω.

 

αρα σε παρακαλω μην βριζεις :lol: :x

 

πολυ παλια μετα το keynote αρχες του 2007 εδωσα μαχες με τον alex στο τοπικο για το Αιφον.

ειμαι Αιφονακιας απο την μερα που παρουσιαστηκε και ακομα και σημερα βλεπω το keynote px σε ταξιδια.

 

TI να διαβασουμε??:blink:

αυτα που ξερουμε??:p

 

εδω εχουμε πληρωσει του κοσμου τα λεφτα μεχρι να το κατανοησουμε :lol::lol:

 

αυτο αληθευει η κορυφη τελικα ειναι πολυ βαρετη...

χανεις τον ρομαντισμο να θελεις να γινεις καλυτερος και γι αυτο κανεις....μ#$%^ες.... :lol:

 

προσωπικα δεν ασχολουμαι με αλλο κινητο.

το παθημα εγινε μαθημα... :cry:

σεβομαι απεριοριστα ομως συσκευες σαν τον ηρωα αυτην την στιγμη.

 

YΓ: καλητερο ειναι ενα iPod Touch k και ενα απλο Νοκια απο ενα αλλο κινητο στα 500Ε....

ποσο μαλλον το iPhone.....

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

ποτε δεν ημουν φανατικος wm :)

το μονο wm που ειχα ηταν ενα Touch ΗD1 για 1 εβδομαδα ΕΝΩ ειχα το Αιφον... επισης εχω να ακουμπησω Windows xp/vista/7 εδω και 3 χρονια!

μονο στην κλινικη το κανω. αρα σε παρακαλω μην βριζεις :lol: :x

πολυ παλια μετα το keynote αρχες του 2007 εδωσα μαχες με τον alex στο τοπικο για το Αιφον. ειμαι Αιφονακιας απο την μερα που παρουσιαστηκε και ακομα και σημερα βλεπω το keynote px σε ταξιδια.

 

Δημητρη, sorry σε μπερδεψα με αλλον. Δεν θα επαναληφθει :p

Απλως σε ειδα λιγο "αμφιταλαντευομενο" και "νοσταλγο των φαυλων ημερων του παρελθοντος" καποιες φορες και νομισα οτι ησουν οπαδος. ΟΚ, ολα καλα :D

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

εχει δοκιμασει κανεις το game του chuck norris??

 

πτεραρχε κακαλε..!!σου εστειλα κ σε σενα στο Ping..γα δοκιμη..!!(σε μενα δν εχει εμφανιστει τπτ απο τα μηνυματα που μου εχετε στειλει)

Link to comment
Share on other sites

Οτι και να λέμε το iPhone ειναι αξεπέραστο και απ οτι βλέπω θα αργησει να το φτασει ο ανταγωνισμός.

Ολα τα σημαντικα καθημερινα πραγματα γινονται πολυ ανετα και ευκολα.

ψαχνομαστε γιατι μας αρεσει να πεδευόμαστε.

 

Δεν τολμω να διαβάσω τις λαλακιες που εγραφα στο παρελθον εις βαρος του.

 

Τις τελευταιες μερες το εχω χωρις θηκη και απολαμβανω την αισθηση χωρια που νομιζω οτι εχω νεα συσκευη.

εχω μονο μια θηκη στην ζωνη μου για την μεταφορα και για να μην αναγκαζομαι να το αφηνω στα τραπεζακια οταν βγαινω εξω.

Ειναι κατι που απεχθανομαι με το που καθομαι να βαζω το κινητο πανω στο τραπεζι.

Εκτός που κινδυνευει απο νερα καφεδες ποτα, γεμιζει το τραπεζακι απο κινητα και δεν εχουμε που να ακουμπισουμε το ποτο μας.

 

Περιμενω να ανακοινωθει το επομενο για να δουμε αν οντως υπάρχουν καποιες απο τις βελτιωσεις που περιμενουμε.

Γιατι αν ειναι μονο για ραδιοφωνο, νεους χάρτες και λιγο μεγαλύτερη cpu, θα μεινω με το 3Gs.

Θελω να δω ενα πισω καπάκι απο σοβαρο ματ πλαστικό που δεν γρατζουνιεται κατι που χρησιμοποιει η motorolla απο το 2005 και μου εχει τυχει να πεσει στο παζοδρομειο να το κλωτσησω καθως επεσε πανω στον βηματισμο μου και να μην παθει τιποτα.

Αυτη ειναι κατασκευη.

Μετα θελω να ενσωματωθουν πολλα απ αυτα που μας αναγκαζουν σε JB με κυριότερο την δυνατοτητα αποθηκευσης και προσθηκης attachments.

Τιποτα αλλο. Δεν με καιει ουτε το gps, ουτε μεγαλύτερη οθονη.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Την καληνύχτα μου παίδες! Πάω να ετοιμάσω και τις τελευταίες βαλίτσες.. Εγκαταλείπω το Ηράκλειο προσωρινά...!:ninja:

 

Αύριο πάλι!

Link to comment
Share on other sites

Την καληνύχτα μου παίδες! Πάω να ετοιμάσω και τις τελευταίες βαλίτσες.. Εγκαταλείπω το Ηράκλειο προσωρινά...!:ninja:

 

Αύριο πάλι!

 

Καλο ταξιδι Αλεξανδρε :p

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

Κώστα εγώ πάλι θέλω το gps του το καλύτερο της αγοράς γιατί συντελεί σε τόσες βασικές λειτουργίες του αιφόν. Θέλω το τηλεφωνό του να βελτιωθεί γιατί είναι για κλάματα. Επίσης κάτι που θα ήθελα να βελτιωθεί είναι η υποστήριξή του στα μουσικά βίντεο κλιπς, δηλαδή να μην κλείνει η μουσική όταν βγαίνεις στις λίστες για επιλογή νέου κομματιού αλλά μόνο το βίντεο και η μουσική να συνεχίζει όπως στα σκέτα μπ3, υποστήριξη στίχων, όταν επιλέγουμε λίστα τραγουδιών να βλέπουμε μόνο την λίστα σαν κοβερ φλοου και όχι όλα. Οπωσδήποτε να μπορούμε να μεταφέρουμε κάποια αρχεία και να τα βλέπουμε οφλαιν έστω και μέσω αιτιουνς. Τα άλλα τα θεωρώ άχρηστα αν βελτιωθουν η εφαρμοστούν, πραγματοποιηθούν εις βάρος όσων προανέφερα. Βέβαια ο καθένας θέλει και διαφορετικά πράγματα από το αιφον του
http://i.imgur.com/REW6ccY.jpg The future of android by Google. Δεν χρησιμοποιώ πλέον FACEBOOK σε καμία από τις συσκευές μου. Sheepple Γιάννης (dedaliskos@hotmail.com).
Link to comment
Share on other sites

Την καληνύχτα μου παίδες! Πάω να ετοιμάσω και τις τελευταίες βαλίτσες.. Εγκαταλείπω το Ηράκλειο προσωρινά...!:ninja:

 

Αύριο πάλι!

 

καλο ταξιδι!!!!!!

 

ενας ενας επιστρεφει...

εγω την παρασκευη... :happy:

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, αν κρίνω από τα posts σου είσαι με 5 ωρες ύπνου ή τώρα πας για ύπνο;;;

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

quick post!

 

με το 2G θα αντιμετωπισω κπ προβλημα;

υπαρχει κατι που δε μπορω να κανω; softwarικά μιλώντας.

 

 

soom: καλο ταξιδι! για που εισαι;

ƒ
Link to comment
Share on other sites

quick post!

 

με το 2G θα αντιμετωπισω κπ προβλημα;

υπαρχει κατι που δε μπορω να κανω; softwarικά μιλώντας.

 

 

soom: καλο ταξιδι! για που εισαι;

 

Καλημερα σε ολους

 

Αν αφαιρεσεις το πιο βασικο που λειπει απο το 2G και που για μενα το καθιστα αχρηστο τελειως σαν συσκευη.... Δλδ το 3G !!! Ολα τα αλλα παλευονται μεσω software:)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Xαχα, ναι το αφαιρω αυτο!

Οταν λες παλευονται, υπονοεις οτι διαφερει απο το 3G.

Kαι κατι αλλο: το 3G ειναι πιο γρηγορο απο το 2G; Φορουσε διαφορετικο επεξεργαστη;

ƒ
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σε όλο το κόσμο :yawn:

 

έχω ψοφήσει στη νύστα...πολλή δουλειά και σκ@τά λεφτά...αρχίσαμε πρωί-πρωί...:(

 

άλλο θέμα :), πρέπει να αλλάξω bluetooth και σκέφτομαι να πάρω αυτό

 

καμιά ιδέα;

Λευτέρης

iPhone 3GS 32gb back in black

iPhone 4 32gb black, iPhone 4S 16gb black, samsung galaxy note,  iPhone 4S 16gb white, iPhone 5 64gb space grey, Hawai 5-0 P10 lite, iPhone 6 16gb gold, iPhone 8 64gb black

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολη τν μηλοπαρεα..!!

ρε μηπως δεν λαμβανω μηνυματα στο ping επειδη εχω κλειστο το 3G??αλλα κ παλι παιζει ρολο το 3G στο WIFI??

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολη τν μηλοπαρεα..!!

ρε μηπως δεν λαμβανω μηνυματα στο ping επειδη εχω κλειστο το 3G??αλλα κ παλι παιζει ρολο το 3G στο WIFI??

 

καλημέρα Πάρη,

 

το ping δουλεύει είτε με wifi είτε με 3g, βέβαια σε ορισμένους δουλεύει μόνο με 3g αλλά νομίζω ότι είναι καθαρά θέμα δικτύου...

Λευτέρης

iPhone 3GS 32gb back in black

iPhone 4 32gb black, iPhone 4S 16gb black, samsung galaxy note,  iPhone 4S 16gb white, iPhone 5 64gb space grey, Hawai 5-0 P10 lite, iPhone 6 16gb gold, iPhone 8 64gb black

Link to comment
Share on other sites

Όσο για το backup, τι απλούστερο από το πληκτρολογήσω backup στο search του start menu, ή να επιλέξω το "Backup & Restore" από το ίδιο start menu, ή αν βρίσκομαι εντός explore να επιλέξω "Backup Now" από τα property - tools του δίσκου μου. Το μόνο που θα ερωτηθώ, και αυτό μόνο εφόσον δεν έχω ξανακάνει backup είναι το ποιό δίσκο, DVD ή network path θέλω να χρησιμοποιήσω, τίποτα άλλο. Μεγάλη δυσκολία δεν λέω... :lol:

Θες να μιλήσουμε και για file backup; Ναι αυτό είναι τόσο μα τόσο δυσκολότερο, αφού μου δίνει την δυνατότητα να επιλέξω manually ποια αρχεία ή directories θέλω να συμπεριληφθούν στο file backup. Πάντως και για τα δύο ο συνολικός χρόνος έναρξης του backup δεν είναι περισσότερος από ...δύο δευτερόλεπτα και δύο click. Τρομερό έτσι; :p

Δεν χρειάζεται να προσθέσω πως από εποχής Vista, τα backup creation ή το incremental backup μετά την πρώτη τους χρήση είναι αυτόματα με μόνη επιλογή από το χρήστη του χρόνου που αυτό θέλει να γίνεται, αν φυσικά επιθυμεί τέτοιο scheduling.

 

Θάνο, δώσε λεπτομέρειες. Που τα βρίσκω αυτά

backup στο search του start menu

Backup & Restore

Backup Now

iPhone 4 32GB Black iOS 4.0.2 - iPhone 3GS 32GB Black iOS 4.0.1 // MacBookPro 15.4'' - 2.80 GHz

"Μόνη ξανά δεν θα σ' αφήσω, να μη μ' αφίσεις μόνο ποτέ" ...είπα κάποτε...

Κώστας @ Εξάρχεια & Αγ. Δημήτριος

Link to comment
Share on other sites

Δεν μας ειπες τι ειναι αυτο που σε χαλασε και επιστρεφεις στα WM :confused:? Εδω ο zaharakis και ο pik που ειναι φανατικοι WMάκηδες και δεν επιστρεφουν με τιποτα. Υποψιν, ακαδημαικα ρωταμε, για να γινεται κουβεντα. Εσυ ξερεις φυσικα καλυτερα ;)

 

Να ρωτησω και εγω κατι? Τι ειναι αυτα που σας αρεσουν στο Iphone, γιατι εγω βρισκω μονο μειονεκτηματα σε σχεση με ολα σχεδον τα κινητα. Και χρησιμοποιω κινητα απο το 1990.

Αν μιλατε για παιχνιδια, internet, video η εντυπωσιακα εφε δεν με ενδιαφερουν απο κινητο. Μεχρι και στο "Media Player" δεν μπορεις να προχωρησεις το τραγουδι πιο κατω. Ραδιοφωνο δεν εχει. GPS της πλακας.

Αρης
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω και εγω κατι? Τι ειναι αυτα που σας αρεσουν στο Iphone' date=' γιατι εγω βρισκω μονο μειονεκτηματα σε σχεση με ολα σχεδον τα κινητα. Και χρησιμοποιω κινητα απο το 1990.[/quote']

 

μάλλον πρέπει να κάνεις ένα μικρό κόπο, να "ξεφυλλίσεις" αυτό το νήμα, και θα σου λυθούν οι απορίες, νομίζω...;)

Λευτέρης

iPhone 3GS 32gb back in black

iPhone 4 32gb black, iPhone 4S 16gb black, samsung galaxy note,  iPhone 4S 16gb white, iPhone 5 64gb space grey, Hawai 5-0 P10 lite, iPhone 6 16gb gold, iPhone 8 64gb black

Link to comment
Share on other sites

@miky

Είμαι με 4 ώρες ύπνο.. :yawn:

 

Άργησα να κοιμηθώ γιατί έπαιζα με το 7cities..

 

Και σηκώθηκα νωρίς γιατί έπρεπε να είμαι νωρίς στο αεροδρόμιο για να φροντίσω κάτι μ@λακίες με την γάτα... Ό,τι να'ναι είναι αυτή η Ολυμπιακή....

 

Τέσπα.. Έφτασα καλά, φυσούσε λίγο βέβαια...:scared:

 

:D

 

 

Την καλημέρα μου και πάλι! :)

Link to comment
Share on other sites

@miky

Είμαι με 4 ώρες ύπνο.. :yawn:

 

Άργησα να κοιμηθώ γιατί έπαιζα με το 7cities..

 

Και σηκώθηκα νωρίς γιατί έπρεπε να είμαι νωρίς στο αεροδρόμιο για να φροντίσω κάτι μ@λακίες με την γάτα... Ό,τι να'ναι είναι αυτή η Ολυμπιακή....

 

Τέσπα.. Έφτασα καλά, φυσούσε λίγο βέβαια...:scared:

 

:D

 

 

Την καλημέρα μου και πάλι! :)

 

δλδ είσαι Γλυφάδα τώρα; και αν κατάλαβα καλά την "άκουσες" λίγο στο αεροπλάνο...:lol:

Λευτέρης

iPhone 3GS 32gb back in black

iPhone 4 32gb black, iPhone 4S 16gb black, samsung galaxy note,  iPhone 4S 16gb white, iPhone 5 64gb space grey, Hawai 5-0 P10 lite, iPhone 6 16gb gold, iPhone 8 64gb black

Link to comment
Share on other sites

δλδ είσαι Γλυφάδα τώρα; και αν κατάλαβα καλά την "άκουσες" λίγο στο αεροπλάνο...:lol:

 

Ναι, Γλυφάδα..! :)

Δεν φοβήθηκα πολύ! Μου αρέσουν οι αναταράξεις γενικά.. Σαν το τραινάκι του λούνα πάρκ! :) :lol::lol:

 

Και νυστάάάάάάζω.... Πωωωω.....

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Apple products γενικότερα
  • The topic was unpinned
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...