Jump to content

Περί... Apple products γενικότερα


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τι παίζει με το ping chat 2 ?

Γιατί μου ζητάει να κάνω νεο ID ?

Πως θα μπώ με το παλιό μου όνομα ?

iPhone 4 32GB Black iOS 4.0.2 - iPhone 3GS 32GB Black iOS 4.0.1 // MacBookPro 15.4'' - 2.80 GHz

"Μόνη ξανά δεν θα σ' αφήσω, να μη μ' αφίσεις μόνο ποτέ" ...είπα κάποτε...

Κώστας @ Εξάρχεια & Αγ. Δημήτριος

Link to comment
Share on other sites

Τι παίζει με το ping chat 2 ?

Γιατί μου ζητάει να κάνω νεο ID ?

Πως θα μπώ με το παλιό μου όνομα ?

 

Αντιμετώπισε κάτι ανάλογο και ο Σπύρος avid όταν μπήκε με το 4 και χρειάστηκε να αλλάξει id.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Edited by kkalog

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Καλησπέρα.

 

Εσείς που αγοράσετε το iPhone 4 πως σας φαίνεται?

 

Θέλω να μάθω αν καποιος είχε η έχει το galaxy s και το iPhone 4 να μου πει ποιο του φαίνεται καλύτερο.

φιλε μου εδω θα σου πουν ολοι οτι το iphone ειναι καλυτερο,στο thread του galaxy το αντιθετο,το θεμα ειναι εσενα τι σου αρεσει και ποια πλατφορμα σε βολευει στην καθημερινοτητα σου,σιγουρα ειναι και οι 2 πολυ καλες συσκευες με τα συν και τα πλην η καθεμια
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

 

Εσείς που αγοράσετε το iPhone 4 πως σας φαίνεται?

 

Θέλω να μάθω αν καποιος είχε η έχει το galaxy s και το iPhone 4 να μου πει ποιο του φαίνεται καλύτερο.

 

Aυτό που σου είπε πριν Δημήτρη ο Γιάννης ο lagoydakis είναι σωστό. Τι κάθεσαι και ρωτάς τους μηλοφωνάδες να σου πουν; :lol:

 

Το μόνο σίγουρο είναι ένα και θα μείνω σε αυτό μια και δεν σηκώνει αμφισβήτηση. Έτσι και πιάσεις στα χέρια σου και τις δύο συσκευές κρίνοντας την ποιότητα κατασκευής τους μαύρη μαρμάγκα το έφαγε το Galaxy. :p

Κατά τα άλλα τίθεται περισσότερο θέμα σύγκρισης λειτουργικών, οικοσυστημάτων και εφαρμογών και όχι τόσο επιμέρους τεχνικών χαρακτηριστικών.

Edited by foxx
Δεν είμαι fan ή hater. Πληρώνω, χρησιμοποιώ, κρίνω και επικρίνω!
Link to comment
Share on other sites

Τι παίζει με το ping chat 2 ?

Γιατί μου ζητάει να κάνω νεο ID ?

Πως θα μπώ με το παλιό μου όνομα ?

 

Kωστα, εγω οταν πηρα το Legend, επειδη αντιμετωπιζα το ιδιο, εστειλα ε-μαιλ στον δημιουργο και μου απελευθερωσε το username και ξαναεκανα registration. Τωρα που θα παρω το ι4, θα ξανακανω το ιδιο. Δεν υπαρχει λογος να αλλαζουμε :cool:

 

Αλλη ερωτηση προς ολους : στην iOS 4.0.1 to SBSettings παιζει ? Διαβασα οτι εχει προβληματα. Αν δεν ............ κριμα γιατι ειναι και ο βασικοτερος λογος για ΤΖΟΥ ΜΠΟΥ :(

Edited by ktsak

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

Αλλη ερωτηση προς ολους : στην iOS 4.0.1 to SBSettings παιζει ? Διαβασα οτι εχει προβληματα. Αν δεν ............ κριμα γιατι ειναι και ο βασικοτερος λογος για ΤΖΟΥ ΜΠΟΥ :(

 

Κώστα μια χαρά δουλεύει το SBSettings. Δε θα έχεις κανένα πρόβλημα! Κι εγώ ήταν το πρώτο πράγμα που εγκατέστησα μετά το jb!!

Φιλικά, Θάκης
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Aυτό που σου είπε πριν Δημήτρη ο Γιάννης ο lagoydakis είναι σωστό. Τι κάθεσαι και ρωτάς τους μηλοφωνάδες να σου πουν; :lol:

 

Το μόνο σίγουρο είναι ένα και θα μείνω σε αυτό μια και δεν σηκώνει αμφισβήτηση. Έτσι και πιάσεις στα χέρια σου και τις δύο συσκευές κρίνοντας την ποιότητα κατασκευής τους μαύρη μαρμάγκα το έφαγε το Galaxy. :p

Κατά τα άλλα τίθεται περισσότερο θέμα σύγκρισης λειτουργικών, οικοσυστημάτων και εφαρμογών και όχι τόσο επιμέρους τεχνικών χαρακτηριστικών.

στο θεμα ποιοτητα κατασκευης εχεις δικιο Θανο,λιγο που επιασα ενα ξενερωσα εντελως,μιλαμε οτι ηταν σαν κινεζικο παιχνιδακι που πουλανε στα πανηγυρια,αφου μετα το 3gs που ειναι και αυτο φουλ πλαστικο μου φανηκε Θεος
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

 

Εσείς που αγοράσετε το iPhone 4 πως σας φαίνεται?

 

Θέλω να μάθω αν καποιος είχε η έχει το galaxy s και το iPhone 4 να μου πει ποιο του φαίνεται καλύτερο.

 

Καμια σχεση τα 2 τηλ.ειδικα σε ποιοτητα κατασκευης.

Απλα υπαρχουν στις 2 συσκευες τα υπερ και τα κατα λογω του λειτουργικου τους συστηματος.

Εχω πιασει πολλες android συσκευες στα χερια μου.Ολες με ρουτ,custom rom και γενικα καμια δεν εμενε στην αρχικη της μορφη για πανω απο μια ημερα.

Αυτο το πραγμα με το galaxy δεν το ειχα συναντησει ξανα.:mad:

Εχει κανει αρκετα λαθη κατα την γνωμη μου η samsung,στην συγκεκριμενη συσκευη.Δυσκολια στο να περνας ρομ,(χρειαζεσαι υπολογιστη,odin,kies),ασχημα και δυσχριστα widgets(σε σχεση με το sense του desire),και τελος το περιφημο lag,το οποιο ακομα δεν εχω καταλαβει απο που προερχεται.Ας ειναι καλα ο Κωστας που το ψαχνει το θεμα και πιθανος να βρει καποια λυση.Ειναι το πρωτο android,μην πω το μοναδικο,που λειτουργει σωστα με Task manager.Δηλ μενουν στο παρασκηνιο αρκετες εφαρμογες ανοικτες οι οποιες δεν επρεπε να εχουν καν ανοιξει.Το αποτελεσμα ειναι πολυ γρηγορα η μνημη να πεφτει κατω απο τα 50Mb,και το τηλ να σερνεται στην κυριολεξια.Αυτα ολα ας επλισουμε οτι θα λυθουν με την αφιξη τις 2.2.

Απο την αλλη δεν μπορω να μην αναφερω την πολυ καλη 4 ιντσων οθονη του,την τελεια εγγραφη βιντεο,και την ευκολια του να αναπαραγει σχεδον ολα τα φορματ βιντεο που του εβαζα.

Αυτα απο εμενα σχετικα με το galaxy,γενικα με κουρασε σαν συσκευη,στις 3 εβδομαδες που το κρατησα.και να φανταστεις το πηρα απο σποντα.:happy:

οσον αφορα το Iphone ειναι λιγο πολυ γνωστα τα υπερ και τα κατα του.Αν θες το samsung περιμενε να διαβασεις εντυπωσεις οταν θα βγει επισημα η 2.2 μηπως και λυθει το προβλημα του lag.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

 

Εσείς που αγοράσετε το iPhone 4 πως σας φαίνεται?

 

Θέλω να μάθω αν καποιος είχε η έχει το galaxy s και το iPhone 4 να μου πει ποιο του φαίνεται καλύτερο.

 

Σε γενικές γραμμές το iphone είναι καλύτερη συσκευή χωρίς αυτό να σημαίνει οτι το Galaxy δεν είναι καλό

 

Υπάρχουν πράγματα που τα κάνει καλύτερα και πιο γρήγορα αλλά όπως είπα το όλο θέμα γέρνει υπέρ του iPhone λόγο εξωτερικής ποιότητας κατασκευής και διαφορετικής φιλοσοφίας από την Apple.

Η Samsung επέλεξε το πλαστικό καλής ποιότητας μεν αλλά δεν παύει να είναι πλαστικό.

Στην οθόνη και τα δύο χρησιμοποιούν το ίδιο γυαλί.

Εγώ το επέλεξα γιατί μ ενδιαφέρει το λειτουργικό.

 

Να πάρεις το iPhone. Είναι πιο ακριβό μιας και το galaxy το βρίσκεις κάτω από 500 ευρώ αλλά θα πάρεις πίσω τα χρήματα σου κερδίζοντας στην μεταπώληση.

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Τι παίζει με το ping chat 2 ?

Γιατί μου ζητάει να κάνω νεο ID ?

Πως θα μπώ με το παλιό μου όνομα ?

 

Στείλε ένα mail στον developer Και θα στο φτιάξει αμέσως.

Αλλιώς μπορείς να φτιάξεις άλλο.

http://i18.tinypic.com/5zbc3mu.jpg...Κωστής

iPhone 6 64GB-Mac Mini 2011-iPad Air 2 64GB

"Απο τη Χώρα το Σφακιό να πάει στο Τυμπάκι, με έβαλε να τσι κουβαλώ νερό με ένα σταμνάκι"

Link to comment
Share on other sites

θέλετε να σας πω εγώ τι έκανα για να πάρω το ip4;

 

είμαι σε φάση ανανέωσης συμβολαίου και επιδότησης συσκευής από βόντα, τους παίρνω λοιπόν και τους ρωτάω τι παίζει από ποσό επιδότησης και μου λένε 184 για δύο συνδέσεις που έχω στο όνομά μου. Λέω μήπως να το ξανασκεφτείτε γιατί πέρσι μου δώσατε 550; όχι λέει δεν γίνεται γιατί πάει σύμφωνα με τη μηνιαία χρήση. Οκ παίδες λέω, ώρα να αλλάξουμε εταιρεία, χαίρεται, γειάσας μου λέει η τύπισα. cosmote υπηρεσία φορητότητας λέγεται παρακαλώ, λέει η τύπισα στο cosmote, το και το, της λέω, φτάσαμε στον τοκετό μου λέει, (πλακίτσα, όχι ακόμα σε δύο μηνάκια περίπου:):happy:) βεβαίως μου λέει, μου βγάζει δύο πολύ ωραία προγραμματάκια, με internet και τα δύο το ένα 350mb και το άλλο 500mb (γιατί δεν πρόκειται να δώσω το 3gs) με κόστος περίπου 80 το μήνα, σύνολο και επιδότηση συσκευής 629euro!!!!καλό;;;πολύ καλό θα συμπληρώσω, χτύπα ένα 32άρι της λέω, έφυγε μου λέει, σε 20 μέρες θα σας το φέρει courier, να σε φιλήσω της λέω, εεεππ μου λέει, παντρεμένος άνθρωπος.:lol::lol: Αυτά.:) Και τώρα περιμένουμε:)

 

Λευτέρη και εγώ το ίδιο πρόβλημα έχω.

Σε ποιό νούμερο πήρες;

http://i18.tinypic.com/5zbc3mu.jpg...Κωστής

iPhone 6 64GB-Mac Mini 2011-iPad Air 2 64GB

"Απο τη Χώρα το Σφακιό να πάει στο Τυμπάκι, με έβαλε να τσι κουβαλώ νερό με ένα σταμνάκι"

Link to comment
Share on other sites

Λευτέρη και εγώ το ίδιο πρόβλημα έχω.

Σε ποιό νούμερο πήρες;

 

Εννοείς για την φορητοτητα Κωστή ; Δεν θυμάμαι ακριβώς το έχω στο γραφείο, παρε στο 13838 απο σταθερό και ρωτά τους, θα σου πουν, για cosmote μιλάμε έτσι;

Λευτέρης

iPhone 3GS 32gb back in black

iPhone 4 32gb black, iPhone 4S 16gb black, samsung galaxy note,  iPhone 4S 16gb white, iPhone 5 64gb space grey, Hawai 5-0 P10 lite, iPhone 6 16gb gold, iPhone 8 64gb black

Link to comment
Share on other sites

να ειμαι και εγω.γουρικο το 3gs ο θρυλος εχασε!!!!!!!το φερνω σιγα σιγα στα μετρα μου αγορασα και κανα 2 εφαρμογες χρησιμες(igreek radio,sport24)και καποιες αλλες free και καποιες απο isntallus.μου ειχε λειψει αυτη η διαδικασια!και μια διαπιστωση!δεν νομιζετε οτι σχετικα βρισκεις πιο ευκολα το 4 απο οταν ειχε βγει το 3gs?σαν πολλοι(και καλα εκαναν)το πηραν εδω μεσα απο τις πρωτες μερες.και δεν διαπιστωνω να υπαρχει και προβλημα(σημα)αντε να το τεσταρετε να το παρουμε αργοτερα.
Link to comment
Share on other sites

Εννοείς για την φορητοτητα Κωστή ; Δεν θυμάμαι ακριβώς το έχω στο γραφείο, παρε στο 13838 απο σταθερό και ρωτά τους, θα σου πουν, για cosmote μιλάμε έτσι;

 

Ναι για Cosmote.

Αν το θυμηθείς τη Δευτέρα ρίξε ενα pm.

 

Ευχαριστώ.

http://i18.tinypic.com/5zbc3mu.jpg...Κωστής

iPhone 6 64GB-Mac Mini 2011-iPad Air 2 64GB

"Απο τη Χώρα το Σφακιό να πάει στο Τυμπάκι, με έβαλε να τσι κουβαλώ νερό με ένα σταμνάκι"

Link to comment
Share on other sites

Χαχα, για ολους τους κατοχους iPhone 4, νυν και μελλοντικους, εδω ειναι η λυση, για design και κατα του πιθανου death grip :

http://cgi.ebay.co.uk/iPhone-4-iColor-Wrap-ORANGE-alternative-bumper-/220656411648?pt=PDA_Accessories#ht_5118wt_1139 :lol:

Δεν το βρηκα εγω παιδια, καποιος αλλος φιλος μελος το βρηκε και το ανεβασε σε ενα αλλο thread και σκεφτηκα μηπως ενδιαφερει και κανεναν αλλο εδω μεσα :p

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις σας. Το ότι το iPhone 4 είναι καλύτερο στο θέμα κατασκευής αυτό είναι το μόνο σίγουρο.

Απλά ρώτησα εδώ επειδή κάποιοι από εσάς μπορεί να έχουν η είχαν και τις δυο συσκευές προσωπικά από το 3Gs είμαι πολύ ευχαριστημένος, και αν θα επαιρνα το galaxy s θα ήταν επειδή μιαζει πολύ με το iPhone, αλλά δεν θα ήθελα πχ να δώσω 600€, για το galaxy s και να το μετανιωσω, εντάξει το iPhone και το 4 να πάρω δεν θα το μετανιωσω.

 

Όσοι είχαν το 3Gs κι έχουν το 4 πλέον, εχετε δει καμία σοβαρή αλλαγη που να αξίζει να το αγορασεις αν έχεις το 3Gs ?

My phone: iPhone 3gs 32 giga black.. Samsung s3-s4 -note 3.. Nokia 1020...Samsung S8...New iPad ( ΔΗΜΗΤΡΗΣ )
Link to comment
Share on other sites

Χαχα, για ολους τους κατοχους iPhone 4, νυν και μελλοντικους, εδω ειναι η λυση, για design και κατα του πιθανου death grip :

http://cgi.ebay.co.uk/iPhone-4-iColor-Wrap-ORANGE-alternative-bumper-/220656411648?pt=PDA_Accessories#ht_5118wt_1139 :lol:

Δεν το βρηκα εγω παιδια, καποιος αλλος φιλος μελος το βρηκε και το ανεβασε σε ενα αλλο thread και σκεφτηκα μηπως ενδιαφερει και κανεναν αλλο εδω μεσα :p

 

 

 

Υπάρχει και αυτό σε όλα τα σούπερ Μαρκετ και Φαρμακεία

 

http://shop.roither.at/bilder/hansaplast_classic_1x6_neu.jpg

http://i18.tinypic.com/5zbc3mu.jpg...Κωστής

iPhone 6 64GB-Mac Mini 2011-iPad Air 2 64GB

"Απο τη Χώρα το Σφακιό να πάει στο Τυμπάκι, με έβαλε να τσι κουβαλώ νερό με ένα σταμνάκι"

Link to comment
Share on other sites

θέλετε να σας πω εγώ τι έκανα για να πάρω το ip4;

 

είμαι σε φάση ανανέωσης συμβολαίου και επιδότησης συσκευής από βόντα, τους παίρνω λοιπόν και τους ρωτάω τι παίζει από ποσό επιδότησης και μου λένε 184 για δύο συνδέσεις που έχω στο όνομά μου. Λέω μήπως να το ξανασκεφτείτε γιατί πέρσι μου δώσατε 550; όχι λέει δεν γίνεται γιατί πάει σύμφωνα με τη μηνιαία χρήση. Οκ παίδες λέω, ώρα να αλλάξουμε εταιρεία, χαίρεται, γειάσας μου λέει η τύπισα. cosmote υπηρεσία φορητότητας λέγεται παρακαλώ, λέει η τύπισα στο cosmote, το και το, της λέω, φτάσαμε στον τοκετό μου λέει, (πλακίτσα, όχι ακόμα σε δύο μηνάκια περίπου:):happy:) βεβαίως μου λέει, μου βγάζει δύο πολύ ωραία προγραμματάκια, με internet και τα δύο το ένα 350mb και το άλλο 500mb (γιατί δεν πρόκειται να δώσω το 3gs) με κόστος περίπου 80 το μήνα, σύνολο και επιδότηση συσκευής 629euro!!!!καλό;;;πολύ καλό θα συμπληρώσω, χτύπα ένα 32άρι της λέω, έφυγε μου λέει, σε 20 μέρες θα σας το φέρει courier, να σε φιλήσω της λέω, εεεππ μου λέει, παντρεμένος άνθρωπος.:lol::lol: Αυτά.:) Και τώρα περιμένουμε:)

 

Εμένα πάλι μου συνέβη το εξής παράλογο. Είμαι και εγώ σε φάση επιδότησης συσκευής και ανανέωσης συμβολαίου. Σημειώνω πως η επιδότηση που έχω από την Vodafone είναι 105 ευρώ. Το προηγούμενο συμβόλαιο μου είχε λήξει τον Νοέμβριο του 09 και από τότε αντί για επιδότηση είχα επωφεληθεί με μηνιαία έκπτωση στο πάγιο μου. Θεώρησα λοιπόν πως εάν εκμεταλευτώ την επιδότηση που έχω τώρα θα πρέπει θεωρητικά να πληρώσω 660 - 105 = 555 ευρώ για την αγορά του iPhone 4 16GB διατηρώντας το υπάρχον συμβόλαιο μου (μηνιαίο πάγιο 59 ευρώ). Και εδώ συνέβη το εξής παράλογο. Αντί να ανανεώσω το συμβόλαιο μου επέλεξα να αλλάξω πρόγραμμα και να πάω σε unlimited 55 με 63 ευρώ το μήνα πάγιο. Αυτό είχε ως αποτέλεσμα να θεωρηθώ ως καινούριος χρήστης και να αγοράσω την συσκευή στην τιμή των 350 ευρώ. Δεν μπορώ να καταλάβω πως από την μία έχω επιδότηση 105 ευρώ και από την άλλη με αλλαγή προγράμματος (επιπλέον μηνιαία επιβάρυνση 4 ευρώ) έχω ουσιαστικά επιδότηση 310 ευρώ.

 

Μιλάω πάντα για 12 μήνη ανανέωση συμβολαίου. Όποιος μου λύσει την απορία κερδίζει ένα ωραιότατο κουλούρι. :)

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

Kωστα, εγω οταν πηρα το Legend, επειδη αντιμετωπιζα το ιδιο, εστειλα ε-μαιλ στον δημιουργο και μου απελευθερωσε το username και ξαναεκανα registration. Τωρα που θα παρω το ι4, θα ξανακανω το ιδιο. Δεν υπαρχει λογος να αλλαζουμε :cool:

 

Αλλη ερωτηση προς ολους : στην iOS 4.0.1 to SBSettings παιζει ? Διαβασα οτι εχει προβληματα. Αν δεν ............ κριμα γιατι ειναι και ο βασικοτερος λογος για ΤΖΟΥ ΜΠΟΥ :(

 

Παίζει πολύ καλά. Δεν είχα κανένα πρόβλημα

iPhone 4 32GB Black iOS 4.0.2 - iPhone 3GS 32GB Black iOS 4.0.1 // MacBookPro 15.4'' - 2.80 GHz

"Μόνη ξανά δεν θα σ' αφήσω, να μη μ' αφίσεις μόνο ποτέ" ...είπα κάποτε...

Κώστας @ Εξάρχεια & Αγ. Δημήτριος

Link to comment
Share on other sites

Αντί να ανανεώσω το συμβόλαιο μου επέλεξα να αλλάξω πρόγραμμα και να πάω σε unlimited 55 με 63 ευρώ το μήνα πάγιο. Αυτό είχε ως αποτέλεσμα να θεωρηθώ ως καινούριος χρήστης και να αγοράσω την συσκευή στην τιμή των 350 ευρώ. Δεν μπορώ να καταλάβω πως από την μία έχω επιδότηση 105 ευρώ και από την άλλη με αλλαγή προγράμματος (επιπλέον μηνιαία επιβάρυνση 4 ευρώ) έχω ουσιαστικά επιδότηση 310 ευρώ.

 

ωπ! κ εγω αυτο το προγραμμα θελω να βαλω. Λες να χω καμια τετοια επιδοτηση κ εγω?:rolleyes::rolleyes: καλη φαση θα ναι!!

 

Καλοριζικο σε οσους το πηραν, με το καλο κι οι υπολοιποι!!

:cool:
Link to comment
Share on other sites

Καμια σχεση τα 2 τηλ.ειδικα σε ποιοτητα κατασκευης.

Απλα υπαρχουν στις 2 συσκευες τα υπερ και τα κατα λογω του λειτουργικου τους συστηματος.

Εχω πιασει πολλες android συσκευες στα χερια μου.Ολες με ρουτ,custom rom και γενικα καμια δεν εμενε στην αρχικη της μορφη για πανω απο μια ημερα.

Αυτο το πραγμα με το galaxy δεν το ειχα συναντησει ξανα.:mad:

Εχει κανει αρκετα λαθη κατα την γνωμη μου η samsung,στην συγκεκριμενη συσκευη.Δυσκολια στο να περνας ρομ,(χρειαζεσαι υπολογιστη,odin,kies),ασχημα και δυσχριστα widgets(σε σχεση με το sense του desire),και τελος το περιφημο lag,το οποιο ακομα δεν εχω καταλαβει απο που προερχεται.Ας ειναι καλα ο Κωστας που το ψαχνει το θεμα και πιθανος να βρει καποια λυση.Ειναι το πρωτο android,μην πω το μοναδικο,που λειτουργει σωστα με Task manager.Δηλ μενουν στο παρασκηνιο αρκετες εφαρμογες ανοικτες οι οποιες δεν επρεπε να εχουν καν ανοιξει.Το αποτελεσμα ειναι πολυ γρηγορα η μνημη να πεφτει κατω απο τα 50Mb,και το τηλ να σερνεται στην κυριολεξια.Αυτα ολα ας επλισουμε οτι θα λυθουν με την αφιξη τις 2.2.

Απο την αλλη δεν μπορω να μην αναφερω την πολυ καλη 4 ιντσων οθονη του,την τελεια εγγραφη βιντεο,και την ευκολια του να αναπαραγει σχεδον ολα τα φορματ βιντεο που του εβαζα.

Αυτα απο εμενα σχετικα με το galaxy,γενικα με κουρασε σαν συσκευη,στις 3 εβδομαδες που το κρατησα.και να φανταστεις το πηρα απο σποντα.:happy:

οσον αφορα το Iphone ειναι λιγο πολυ γνωστα τα υπερ και τα κατα του.Αν θες το samsung περιμενε να διαβασεις εντυπωσεις οταν θα βγει επισημα η 2.2 μηπως και λυθει το προβλημα του lag.

 

Ηλια για μενα το θεμα του lag, αν και εχω βρει την λυση και το τηλεφωνο ειναι ταχυτερο ακομα και απο το ipad, βρισκεται καθαρα στα android 2.1

Δες τι λεει το παληκαρι

http://img.skitch.com/20100828-bfxuy517emk5njf7dah5aa1i42.preview.jpg

Click for full size - Uploaded with plasq's Skitch

 

Επισης στο φορουμ που βρηκα την εφαρμογη που λυνει το προβλημα και η οποια φτιαχθηκε για το HTC Desire, λενε ξεκαθαρα οτι ειναι αδυναμια του 2.1 να κρατησει την ραμ σε αξιοπρεπη επιπεδα με αποτελεσμα να πεφτει (στο desire) πολυ ευκολα κατω απο τα 40ΜΒ και να αδυνατει να δουλεψει σωστα το UI του HTC sence.

Οσοι χρησιμοποιουν στο Galaxy beta froyo, λενε οτι δεν πεφτει ποτε η ραμ κατω απο 100 χωρις καν να κλεινουν εφαρμογες απο το πληκτρο επαναφορας.

 

Για την ποιοτητα κατασκευης, οταν μπουν σε θηκη ολα ειναι ιδια.:):p

Απλα επειδη ειχα iphone 3Gs δεν ξερω απο που βγαινει το συμπερασμα οτι το 3GS ειναι καλυτερο σε ποιοτητα.

Μηπως το πλαστικο στεφανι της οθονης του iphone ειναι nickel? :lol: η απο το οτι το πισω καπακι γρατζουνιοταν απο μονο του πριν ραγισει απο το κακο του.:p

Επειτα δεν νομιζω κανεις εδω να εχει δει εσωτερικα το iphone για να κρινει.

 

Τουλαχιστον βλεποντας τα πραγματα αμεροληπτα γιατι δεν μενω ποτε καιρο σε μια συσκευη, την ολη αισθηση την δημιουργει το μικρο του βαρος, που οπως εξηγησα οφειλεται σε δυο λογους. Στην super amoled που ειναι εξαιρετικα πιο λεπτη, απο τις normal οθονες και απο την μπαταρια που ειναι η πιο ελαφρια στο μεγεθος της.

 

Για τα widgets τα δυο που χρησιμοποιω ειναι πολυ λειτουργικα. Μακαρι να ειχαμε σκετα android αλα Nexus γιατι δεν θελω αλλο sense.

Πιθανως συντομα θα γινει αυτο, γιατι οι android developers θελουν να το χρησιμοποιησουν σαν αντικαταστατη του Nexus στις δοκιμες των εφαρμογων τους και απ οτι διαβασα δουλευουν πανω σ αυτο. μενει να ξεπερασουν το προβλημα με τους drivers της καμερας.

 

Θα το δοκιμασω και με το froyo και βλεπουμε. Ο Νοεμβριος ειναι κοντα και θα εχουμε πολλες νεες συσκευες.

Για iphone δεν με βλεπω τελικα.

Δεν αντεχω τα ιδια εικονιδια, τις ιδιες εφαρμογες μου αρκουν στο ipad.

Δεν βρισκω ενα λογο που να με κανει να προτιμησω να πατησω το εικονιδιο του Pulse στο iphone οταν διπλα θα εχω το ipad.

 

Τουλαχιστον με τα android που βρισκονται σε μια διαρκη εξελιξη, ασχολουμαι, ψαχνω και περναω την ωρα μου.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

ωπ! κ εγω αυτο το προγραμμα θελω να βαλω. Λες να χω καμια τετοια επιδοτηση κ εγω?:rolleyes::rolleyes: καλη φαση θα ναι!!

 

Καλοριζικο σε οσους το πηραν, με το καλο κι οι υπολοιποι!!

 

Αστο Μαργαριτα, εσυ πηρες SE mini X10 :p

Λοιπον, απο αυτα που διαβαζω, προβλεπω η σχεση μου με το νεο iPhone 4 να ειναι καταπληκτικη :lol: Θα περασουμε πολυ καλα ;)

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

Αστο Μαργαριτα, εσυ πηρες SE mini X10 :p

Λοιπον, απο αυτα που διαβαζω, προβλεπω η σχεση μου με το νεο iPhone 4 να ειναι καταπληκτικη :lol: Θα περασουμε πολυ καλα ;)

 

Πήρες iPhone 4 κύριε Πτέραρχε και δεν το πήρα πρέφα? :confused:

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

Πήρες iPhone 4 κύριε Πτέραρχε και δεν το πήρα πρέφα? :confused:

 

Του το έφερε ο παραεισαγωγέας και κρυφός θαυμαστής και γνωστο Apple Boy zaharakis

 

iPhone 4 owner (THNX to zaharakis)

http://i18.tinypic.com/5zbc3mu.jpg...Κωστής

iPhone 6 64GB-Mac Mini 2011-iPad Air 2 64GB

"Απο τη Χώρα το Σφακιό να πάει στο Τυμπάκι, με έβαλε να τσι κουβαλώ νερό με ένα σταμνάκι"

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Apple products γενικότερα
  • The topic was unpinned
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...