Jump to content

Περί... Apple products γενικότερα


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το βρηκα και εγω εδω μεσα πανφθηνα!!!!!!να το παρω?καλημερα στην παλαβοπαρεα

 

Τόλη εσύ ξέρεις ... ειδικά αν το βρήκες φτηνά όρμα .... θα κρατάω εγώ το Δημήτρη αν σου ορμίξει.....:lol::lol:

ΠΑΝΤΑ ΦΙΛΙΚΑ ΜΙΧΑΛΗΣ Mesi.im abalos

dell 10" mac os X 10.6.4 "minimac" thanks to ktsak

the best thread in Myphone Περι ανεμων και υδατων για πρωην κατοχους HD και νυν iPhone Κάντε την παρέα μας πιο οικεία

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Τόλη εσύ ξέρεις ... ειδικά αν το βρήκες φτηνά όρμα .... θα κρατάω εγώ το Δημήτρη αν σου ορμίξει.....:lol::lol:

 

πρεπει να δωσω το δικο μου του δημητρη και αλλο ενα hd2 μεταχειρισμενα για να το παρω:lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

πρεπει να δωσω το δικο μου του δημητρη και αλλο ενα hd2 μεταχειρισμενα για να το παρω:lol::lol:

 

aaaa για τέτοια ευκαιρία μιλάμε..... :lol::lol::lol: πες το έτσι.... τρέχω να μπω να σε προλάβω.....

ΠΑΝΤΑ ΦΙΛΙΚΑ ΜΙΧΑΛΗΣ Mesi.im abalos

dell 10" mac os X 10.6.4 "minimac" thanks to ktsak

the best thread in Myphone Περι ανεμων και υδατων για πρωην κατοχους HD και νυν iPhone Κάντε την παρέα μας πιο οικεία

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Άσχετο με τη συζήτηση:

 

Με την ευκαιρία της δημοσίευσης αυτής από τον Δημήτρη, επειδή νομίζω αρκετοί δεν το γνωρίζουν, θα ήθελα να διευκρινήσω ότι οι "honored members" δεν έχουν κανένα αυξημένο προνόμιο (και καμία επιπλέον υποχρέωση) σε σχέση με τα υπόλοιπα μέλη του forum.

 

Πρόκειται για άτομα τα οποία υπήρξαν κατά το παρελθόν συντονιστές συζητήσεων και παραμένουν στο forum ως μέλη, ρούχα μαζί που πλύθηκαν κι έχουνε γίνει.. ροζ! :p

 

φιλε μου και δασκαλε Περικλη :),το ξερω και φυσικα κανεις μας δεν νομιζω να εχει καποια τετοια απαιτηση,δλδ λογω πολυχρονης παρουσιας,να χαιρει ιδιαιτερης αντιμετωπισης!

λιγο σεβασμο ζηταμε απο καποιους,τοσο δυσκολο ειναι?

 

Αχ πουτ@να εξουσία..............

Αυτό μας έφαγε!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Για να σταματήσουν κάποιοι εδώ μέσα να γράφουν και θα σου πω εγώ αν θα κατέβουν ή όχι από το καλάμι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Εσείς εκεί "πάνω" μη μου χαλάτε τις διακοπές!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

γεια σου Βαγγελη :D χαθηκες!

Καλημέρα.

 

Βλέπω μια μεγάλη άνοδο στην διάδοση των Mac... Στον ΣΚΑΪ, η εκπομπή SKAI Online που παίζει τώρα, έχει δύο ωραιότατα MacBook Pro 15.4 να στολίζουν το γραφείο!

Ανοίγει και «Apple Store», εντός εισαγωγικών μιας και δεν είναι!

 

Ζαχαράκη; Για σένα χτυπάει η καμπάνα!

 

 

ρε συ Αλεξανδρε,το εχω πει,θα το παρω καποια στιγμη,(παλι :wacko:)αλλα με αυτες τις τιμες,για μενα ειναι αδυνατο αυτο το διαστημα!!

 

Που θα βρω SIM για το iPhone 4 που μόλις παρέλαβα ?

καλοριζικο Κωστη :)

 

 

το βρηκα και εγω εδω μεσα πανφθηνα!!!!!!να το παρω?καλημερα στην παλαβοπαρεα

 

Τόλη εσύ ξέρεις ... ειδικά αν το βρήκες φτηνά όρμα .... θα κρατάω εγώ το Δημήτρη αν σου ορμίξει.....

 

θα τον κρεμασω στην κεντρικη πλατεια της Λαρισσας αν το παρει και δεν μου πει τπτ :lol:

 

πρεπει να δωσω το δικο μου του δημητρη και αλλο ενα hd2 μεταχειρισμενα για να το παρω

μιλαμε για τρομερη ευκαιρια :blink::lol:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

http://img291.imageshack.us/img291/2130/getattachmentaspxqa.jpg

ο ανασχηματισμος στην κυβερνηση αρχισε :lol::lol::lol::lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

http://img291.imageshack.us/img291/2130/getattachmentaspxqa.jpg

ο ανασχηματισμος στην κυβερνηση αρχισε :lol::lol::lol::lol:

 

και υστερα λενε ο θρυλος ειναι ομαδα του κρατους!!!!ε ktsak?φαντασου να βαλουν τον παγκαλο τερμα?που να φανε γκολ!θα βαρανε οι τουρκοι και δεν θα μπαινει με τιποτα:lol:

Link to comment
Share on other sites

Γιατι ρε Αλεξ το iWeb δεν σου κανει? Μια χαρα sites κανεις μαυτο

 

Sent from my Legend using Tapatalkend using Tapatalk

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

πολυ ησυχια επεσε :confused::confused:

 

να σας πω κατι να γελασετε λοιπον :p

 

ερχεται ενας γνωστος στην δουλεια,μου δινει στο χερι ενα galaxy και μου λεει : "φτιαχτο μου" :O

 

δλδ (του λεω) ?τι να φτιαξω?

 

και μου λεει το μαγικο...

 

"ειναι το πιο καλο κ το πιο γρηγορο τηλεφωνο,δεν υπαρχει αλλο καλυτερο,σε ολες τις δοκιμες βγαινει 1ο με διαφορα απο ολα τα αλλα"

 

τοτε τι να φτιαξω ρε ντενεκε του λεω?αφου ειναι το πιο καλο κ το πιο γρηγορο,δεν εχει αναγκη τπτ...

 

ξερεις εσυ μου λεει,να παιρνω μειλ,να κατεβαζω τσονταδικα βιντεακια απο το ιντερνετ,να τσαταρω με τις γκομενες,να εχει gps τσαμπα....αφου τα περισσοτερα τα κανει ανετα,ετσι μου ειπαν,οτι κανω στον υπολογιστη θα τα κανω και με αυτο"

 

ταβλα ο Ζαχαρακης ....:lol:

 

ποιον να βαρεσω,αυτον που το πηρε και περιμενει να του τα κανουν ολα να δουλεψει, οι αλλοι,χωρις να ασχοληθει καθολου,η αυτον που τον παραμυθιασε απλα για να του το πουλησει ?

 

εχουμε νεα "μετα ομνια και λεο εποχη" μου φαινεται :lol:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

πολυ ησυχια επεσε :confused::confused:

 

να σας πω κατι να γελασετε λοιπον :p

 

ερχεται ενας γνωστος στην δουλεια,μου δινει στο χερι ενα galaxy και μου λεει : "φτιαχτο μου" :O

 

δλδ (του λεω) ?τι να φτιαξω?

 

και μου λεει το μαγικο...

 

"ειναι το πιο καλο κ το πιο γρηγορο τηλεφωνο,δεν υπαρχει αλλο καλυτερο,σε ολες τις δοκιμες βγαινει 1ο με διαφορα απο ολα τα αλλα"

 

τοτε τι να φτιαξω ρε ντενεκε του λεω?αφου ειναι το πιο καλο κ το πιο γρηγορο,δεν εχει αναγκη τπτ...

 

ξερεις εσυ μου λεει,να παιρνω μειλ,να κατεβαζω τσονταδικα βιντεακια απο το ιντερνετ,να τσαταρω με τις γκομενες,να εχει gps τσαμπα....αφου τα περισσοτερα τα κανει ανετα,ετσι μου ειπαν,οτι κανω στον υπολογιστη θα τα κανω και με αυτο"

 

ταβλα ο Ζαχαρακης ....:lol:

 

ποιον να βαρεσω,αυτον που το πηρε και περιμενει να του τα κανουν ολα να δουλεψει, οι αλλοι,χωρις να ασχοληθει καθολου,η αυτον που τον παραμυθιασε απλα για να του το πουλησει ?

 

εχουμε νεα "μετα ομνια και λεο εποχη" μου φαινεται :lol:

 

xaxaaxa καλο!!!!

Πιστευω οτι ενας απο τους λογους που το πηρε,ησουν εσυ.Μην τον απογοητευσεις.:)

Παντος γελασα ποιο πολυ με το αμεσως προηγουμενο σου μηνυμα.....

¨θα τσακωνονται ποιος θα το πρωτοσβησει....΄

"κακια mode off....."

πλακα κανω:)

Link to comment
Share on other sites

Γιατι ρε Αλεξ το iWeb δεν σου κανει? Μια χαρα sites κανεις μαυτο

 

Sent from my Legend using Tapatalkend using Tapatalk

 

Όσο το είχα χρησιμοποιήσει παλαιότερα μου φάνηκε πολύ πολύ απλό και λείπουν ενα δυο πραγματάκια που θα ήθελα!!

 

Τέλος πάντων, θα το δοκιμάσω και αυτό και θα επανέλθω με τυχόν απορίες!!!

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

...

 

ξερεις εσυ μου λεει,να παιρνω μειλ,να κατεβαζω τσονταδικα βιντεακια απο το ιντερνετ,να τσαταρω με τις γκομενες,να εχει gps τσαμπα....αφου τα περισσοτερα τα κανει ανετα,ετσι μου ειπαν,οτι κανω στον υπολογιστη θα τα κανω και με αυτο"

 

ταβλα ο Ζαχαρακης ....:lol:

 

ποιον να βαρεσω,αυτον που το πηρε και περιμενει να του τα κανουν ολα να δουλεψει, οι αλλοι,χωρις να ασχοληθει καθολου,η αυτον που τον παραμυθιασε απλα για να του το πουλησει ?

 

εχουμε νεα "μετα ομνια και λεο εποχη" μου φαινεται :lol:

 

 

εγω το προηγούμενο μαιλ δεν το πρόλαβα, αλλά αυτό με έκανε να γελάσω, φοβερός ο τύπος:lol::lol:

Λευτέρης

iPhone 3GS 32gb back in black

iPhone 4 32gb black, iPhone 4S 16gb black, samsung galaxy note,  iPhone 4S 16gb white, iPhone 5 64gb space grey, Hawai 5-0 P10 lite, iPhone 6 16gb gold, iPhone 8 64gb black

Link to comment
Share on other sites

πολυ ησυχια επεσε :confused::confused:

 

να σας πω κατι να γελασετε λοιπον :p

 

ερχεται ενας γνωστος στην δουλεια,μου δινει στο χερι ενα galaxy και μου λεει : "φτιαχτο μου" :O

 

δλδ (του λεω) ?τι να φτιαξω?

 

και μου λεει το μαγικο...

 

"ειναι το πιο καλο κ το πιο γρηγορο τηλεφωνο,δεν υπαρχει αλλο καλυτερο,σε ολες τις δοκιμες βγαινει 1ο με διαφορα απο ολα τα αλλα"

 

τοτε τι να φτιαξω ρε ντενεκε του λεω?αφου ειναι το πιο καλο κ το πιο γρηγορο,δεν εχει αναγκη τπτ...

 

ξερεις εσυ μου λεει,να παιρνω μειλ,να κατεβαζω τσονταδικα βιντεακια απο το ιντερνετ,να τσαταρω με τις γκομενες,να εχει gps τσαμπα....αφου τα περισσοτερα τα κανει ανετα,ετσι μου ειπαν,οτι κανω στον υπολογιστη θα τα κανω και με αυτο"

 

ταβλα ο Ζαχαρακης ....:lol:

 

ποιον να βαρεσω,αυτον που το πηρε και περιμενει να του τα κανουν ολα να δουλεψει, οι αλλοι,χωρις να ασχοληθει καθολου,η αυτον που τον παραμυθιασε απλα για να του το πουλησει ?

 

εχουμε νεα "μετα ομνια και λεο εποχη" μου φαινεται :lol:

 

Δημήτρη, φταίει αυτός που τον παραμύθιασε για να του το πουλήσει, αλλά αυτός έχει δικαιολογία: Έκανε τη δουλειά του.

Φταίει επίσης αυτός που το αγόρασε, αλλά αυτός δεν έχει δικαιολογία, έπρεπε να προσέχει καλύτερα τα λεφτά του.

Οπότε?

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

xaxaaxa καλο!!!!

Παντος γελασα ποιο πολυ με το αμεσως προηγουμενο σου μηνυμα.....

¨θα τσακωνονται ποιος θα το πρωτοσβησει....΄

"κακια mode off....."

πλακα κανω:)

 

και ομως ακομη δεν σβηστηκε :lol: (πλακα κανω και εγω !)

 

εγω το προηγούμενο μαιλ δεν το πρόλαβα, αλλά αυτό με έκανε να γελάσω, φοβερός ο τύπος:lol::lol:

Λευτερη ξερω παρα πολυ κοσμο και οι περισσοτεροι ξερουν με τι ασχολουμαι κ ποσο..δεν μπορεις να καταλαβεις τι τραβαω καθημερινα :(

Δημήτρη, φταίει αυτός που τον παραμύθιασε για να του το πουλήσει, αλλά αυτός έχει δικαιολογία: Έκανε τη δουλειά του.

Φταίει επίσης αυτός που το αγόρασε, αλλά αυτός δεν έχει δικαιολογία, έπρεπε να προσέχει καλύτερα τα λεφτά του.

Οπότε?

 

Γιαννη,το τηλ ειναι μια χαρα,πολυ καλο θα ελεγα,απλα πανε κ ζητανε "την καλυτερη συσκευη" οποτε οι πωλητες,μολις δουν περι τινος προκειται,απλα δινουν αμεσα αυτο που εχουν τα μεγαλυτερα ποσοστα κερδους!

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Γιαννη,το τηλ ειναι μια χαρα,πολυ καλο θα ελεγα,απλα πανε κ ζητανε "την καλυτερη συσκευη" οποτε οι πωλητες,μολις δουν περι τινος προκειται,απλα δινουν αμεσα αυτο που εχουν τα μεγαλυτερα ποσοστα κερδους!

 

Δεν αντιλέγω ως προς τις ικανότητες της συσκευής.

Αλλά, το σίγουρο είναι ότι αν δεν ξέρεις ή δεν έχεις την όρεξη να ασχοληθείς και να τη στήσεις, τα λεφτά σου θα πάνε χαμένα. Από αυτή την άποψη λέω ότι θα έπρεπε να προσέχει περισσότερο τα λεφτά του.

 

Και εμένα μου τυχαίνουν διάφοροι τέτοιοι και πραγματικά γελάω. Κοιτάνε το κινητό λες και βλέπουν διαστημόπλοιο.....

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Με υγεία Κώστα να το χαρείς... από που κ πόσο αν επιτρέπεται???

όσο για την κάρτα αν είναι ξεκλείδωτη η συσκευή κ η voda k i cosmote έχουν Microsim

 

Μου το έστειλαν από Αγγλία

Δεν ξέρω ακόμα τιμή

Είναι άψογο

Κάρτα Micro USIM πήρα από Cosmote

iPhone 4 32GB Black iOS 4.0.2 - iPhone 3GS 32GB Black iOS 4.0.1 // MacBookPro 15.4'' - 2.80 GHz

"Μόνη ξανά δεν θα σ' αφήσω, να μη μ' αφίσεις μόνο ποτέ" ...είπα κάποτε...

Κώστας @ Εξάρχεια & Αγ. Δημήτριος

Link to comment
Share on other sites

Ζαχαράκη πάντα θα υπάρχουν τέτοιοι.

εγώ τους λέω πάρτε iphone.

Δεν χρειάζεται ούτε παίρνει βελτιώσεις. Είναι αυτό που είναι.

Αρκεί να μην μπλέξει με Jailbreak και με ζαλίζει κάθε φορά που βγαίνει νέο update.

Για όσους έχουν τρέλα να πειράζουν την συσκευή τους, τα Android είναι ο διάδοχος των WM.

Ευτυχώς οι βελτιώσεις περνάνε μέσω κάρτας γιατί με τον κλασσικό τρόπο θα χρειαζόμουν να χρησιμοποιώ Windows laptop περισσότερο απ ότι όταν είχα το Leo.

 

Μόνο και μόνο γι αυτό ήμουν ικανός να το πουλήσω.

Κατ τα αλλά η συσκευή πετάει. Με κάποιο fix άκι παρόμοιο μ αυτό που χρησιμοποιούν στο desire και milestone διπλασιάζει τις τιμές στα benchmark, και πάει πολύ γρήγορα στην πράξη γιατί άλλο benchmark και άλλο πραγματικότητα.

Το δοκιμάσω και βλέπουμε.

 

Πάντως το iPhone δεν το εχω βγάλει από το μυαλό μου. Αλλά θέλω να το δουλέψω λίγο δίπλα δίπλα με το galaxy πριν αποφασίσω.

φυσικά μιλάμε για Νοέμβριο.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Πάντως το iPhone δεν το εχω βγάλει από το μυαλό μου. Αλλά θέλω να το δουλέψω λίγο δίπλα δίπλα με το galaxy πριν αποφασίσω.

φυσικά μιλάμε για Νοέμβριο.

 

Φίλε Κώστα,μην το κάνεις!! Μην τα βάλεις δίπλα δίπλα γιατί σε βλέπω να πετάς το galaxy στη θάλασσα!!! Η διαφορά είναι χαοτική!

Είχα το desire πριν πάρω το iphone 4 και ήμουν καλυμμένος σχεδόν σε όλους τους τομείς. Σχεδόν, επειδή όσο κι αν δε θέλουν να το παραδεχτούν οι κάτοχοι, είναι μια απαίσια πλαστικούρα..

Γι' αυτό το λόγο, γλυκοκοιτούσα το galaxy και το είχα δουλέψει αρκετά ώστε να σχηματίσω μια γνώμη. Γενικά, το ένιωθα κι αυτό κάπως "ψεύτικο" στο χέρι μου, όπως το desire.

 

Και μετά ήρθε η μέρα που απέκτησα το 4..

Αποκάλυψη!! Από την πρώτη στιγμή που το αγγίζεις καταλαβαίνεις ότι οι τεχνικοί της Apple έκαναν το θαύμα τους! Στιβαρό και ποιοτικό όσο καμία άλλη συσκευή..

Για την οθόνη δε θα πω τίποτα. Όσα έχετε ακούσει, ισχύουν και με το παραπάνω. Σίγουρα η καλύτερη οθόνη που έχει κατασκευαστεί ποτέ!

Φιλικά, Θάκης
Link to comment
Share on other sites

Μόνο και μόνο γι αυτό ήμουν ικανός να το πουλήσω.

Κατ τα αλλά η συσκευή πετάει. Με κάποιο fix άκι παρόμοιο μ αυτό που χρησιμοποιούν στο desire και milestone διπλασιάζει τις τιμές στα benchmark, και πάει πολύ γρήγορα στην πράξη γιατί άλλο benchmark και άλλο πραγματικότητα.

Το δοκιμάσω και βλέπουμε.

 

Ποιο φιξ υπαρχει για το milestone και δεν το ξερω ρε Κωστα??

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Ποιο φιξ υπαρχει για το milestone και δεν το ξερω ρε Κωστα??

Δεν χρησιμοποιειτε εσεις το A2SD στο milestone?

 

How A2SD FIXLAG script work :

 

That's the same script that use on all roms like HTC, Motorola, i have only modified a bit to work on Samsung Galaxy S

 

All of this is made automatically :

 

- Create an mountpoint on /system/sd

- move /data/ - app,data,app-private,dalvik-cache to /system/sd

- Make a symlink to all folders to point on /system/sd

- works on ext3 and ext4

- init.d scripts activated

 

The only thing you have to make is partitioning your external sd :

 

- First patition Fat32

- Second partition ext3 or ext4 (512Mb or more)

 

Quadrant score 1211 with ext3 and with ext4 1760

Φίλε Κώστα,μην το κάνεις!! Μην τα βάλεις δίπλα δίπλα γιατί σε βλέπω να πετάς το galaxy στη θάλασσα!!! Η διαφορά είναι χαοτική!

Είχα το desire πριν πάρω το iphone 4 και ήμουν καλυμμένος σχεδόν σε όλους τους τομείς. Σχεδόν, επειδή όσο κι αν δε θέλουν να το παραδεχτούν οι κάτοχοι, είναι μια απαίσια πλαστικούρα..

Γι' αυτό το λόγο, γλυκοκοιτούσα το galaxy και το είχα δουλέψει αρκετά ώστε να σχηματίσω μια γνώμη. Γενικά, το ένιωθα κι αυτό κάπως "ψεύτικο" στο χέρι μου, όπως το desire.

 

Και μετά ήρθε η μέρα που απέκτησα το 4..

Αποκάλυψη!! Από την πρώτη στιγμή που το αγγίζεις καταλαβαίνεις ότι οι τεχνικοί της Apple έκαναν το θαύμα τους! Στιβαρό και ποιοτικό όσο καμία άλλη συσκευή..

Για την οθόνη δε θα πω τίποτα. Όσα έχετε ακούσει, ισχύουν και με το παραπάνω. Σίγουρα η καλύτερη οθόνη που έχει κατασκευαστεί ποτέ!

 

Θακη δεν ειναι μονο η εξωτερικη εμφανιση και ποιοτητα κατασκευης σ ενα τηλεφωνο.

Θα πρεπει και απο την χρηση να εισαι ικανοποιημενος.

Θελω να τα δω διπλα διπλα δεν εννοω να τα συγκρινω εξωτερικα.

 

To Galaxy το πηρα για να δοκιμασω καποια πραγματα μεχρι να ελθει ο Νοεμβριος.

Δεν καιγομαι για τηλεφωνο, εχω και το ipad.

 

To iphone ειναι δυσκολη υποθεση να το αγορασεις. Δεν το βρισκεις ευκολα κλπ κλπ

Οποτε θελω να εχω προσωπικη αποψη ωστε να μην το μετανιώσω.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Δεν χρησιμοποιειτε εσεις το A2SD στο milestone?

 

How A2SD FIXLAG script work :

 

That's the same script that use on all roms like HTC, Motorola, i have only modified a bit to work on Samsung Galaxy S

 

All of this is made automatically :

 

- Create an mountpoint on /system/sd

- move /data/ - app,data,app-private,dalvik-cache to /system/sd

- Make a symlink to all folders to point on /system/sd

- works on ext3 and ext4

- init.d scripts activated

 

The only thing you have to make is partitioning your external sd :

 

- First patition Fat32

- Second partition ext3 or ext4 (512Mb or more) .

 

Πρωτη φορα το βλεπω αυτο Κωστα.

Δεν ξερω γιατι το αναφερει ο τυπος απο τους xda.

Παντως στο νημα του milestone δεν εχει αναφερθει κατι τετοιο.

Εκτος κι αν ειναι καποιο fix για οσους χρησιμοποιουν το apps2sd.

Προσωπικα αποθηκευω τις εφαρμογες μονο στο τηλεφωνο.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά......

Στο Ηράκλειο αυτή η ζέστη που έχει απλά δεν παλεύεται......

Θα ήθελα να δώσω τα συγχαρητήρια μου από εδώ στους κατασκευαστές της εφαρμογής inomoi.

Κάτι τέτοια βλέπω και εκεί που την κράζω την apple και το μήλο μαζί μου δίνει αυτή την εφαρμογή και με βοηθάει απίστευτα........

 

Δημήτρη πρώτα δουλειά μετά έφυγα διακοπές...γι' αυτό χάθηκα!!!!!!

από windows mobile σε iphone 3gs......ανεπιστρεπτί η εποχή των wm....Βαγγέλης.[sIGPIC][/sIGPIC]

msn:giankovits@hotmail.com

Link to comment
Share on other sites

Στέλνω τους χαιρετισμούς μου στην παρέα. Έχω εξαφανιστεί λίγο τον τελευταίο καιρό λόγω διακοπών αλλά σας παρακολουθώ!
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια , απο Λαρισα σημερα με 40 βαθμους , αυριο ξαναπαω πλαταμωνα , .......

οσο αναφορα το galaxy ναι ειναι πολυ καλο τηλεφωνο μεχρι να κυκλοφορησει το iphone

Τελικα ολος αυτος ο ντορος εγινε γιατι οταν κυκλοφορησει το iphone 4 τα αλλα θα μοιαζουν κινεζικα (αυτοι που το εχουν το ξερουν ηδη ....) αρε ατιμη apple τι τους εχεις κανει .....

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια , απο Λαρισα σημερα με 40 βαθμους , αυριο ξαναπαω πλαταμωνα , .......

οσο αναφορα το galaxy ναι ειναι πολυ καλο τηλεφωνο μεχρι να κυκλοφορησει το iphone

Τελικα ολος αυτος ο ντορος εγινε γιατι οταν κυκλοφορησει το iphone 4 τα αλλα θα μοιαζουν κινεζικα (αυτοι που το εχουν το ξερουν ηδη ....) αρε ατιμη apple τι τους εχεις κανει .....

 

Βρε μπαγασα θα το αγοράσω το iphone4 αλλά θα το βάλω σε λειτουργία διπλα στο galaxy και θα τραβηξω βιντεο.

Και αν βλέπουμε τα ίδια μ αυτα που βλέπω όταν το βάζω δίπλα στο iPad, θα μας κακοφαινεται.:p:)

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Apple products γενικότερα
  • The topic was unpinned
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...