Jump to content

Περί... Apple products γενικότερα


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επίσης, εκτός από τις εφαρμογές που αναφέρω στην προηγούμενη σελίδα, δοκιμάστε και το δωρεάν Wikitude που είναι ένας Augmented Reality Browser :)

 

Χρησιμοποιεί και αυτό την ίδια τεχνολογία με τον παιχνίδι που αναφέρει πάνω ο potakas αλλά για άλλο σκοπό.

Link to comment
Share on other sites

ελιωσα στο γελιο φιλε μου με αυτην την περιγραφη :lol::lol::lol::lol:

 

Ετσι κάνω,από την ώρα που το κατέβασα :lol:

 

Αν σας αρέσει το wikitude,αξίζει να αγοράσετε το nearest wiki,το οποίο κάνει την ίδια δουλειά αλλά με πιο ωραίο interface (δεν παρουσιάζει στην οθόνη τα pois με απλά αστεράκια,αλλά με παράθυρα που έχουν μια φωτογραφία του αξιοθέατου και κάποιες λεπτομέρειες...είναι πιο εντυπωσιακό).

Παναγιώτης
Link to comment
Share on other sites

Ρε μια φλυαρία που σας έπιασε..

 

Οι φωτογραφίες έχουν πράγματι διαφορά, απλά αν τις δείς μόνες τους, χωρίς να τις συγκρίνεις με κάποιο Camera Phone τότε είναι αξιοπρεπέστατες για εμένα.

 

Αλλά εκεί που πραγματικά του βγάζω το καπέλο είναι το θέμα βίντεο. Εκεί έμεινα μλκας όταν είδα το βίντεο του iPhone.

Και σαν ποιότητα και σαν ταχύτητα και ομαλότητα. Τόσο στην οθόνη του iPhone όσο και στον υπολογιστή.

 

Και ξαναλέω, όχι σε σύγκριση με κάποιο Camera Phone. Απλά να το δω. Γιατί αν τα βάλω δίπλα δίπλα με ένα Pixon τότε είναι σαφέστατα υποδεέστερο. Δεν το συζητώ αυτό.

Πάραυτα, είναι αρκετά ικανοποιητικό. Και υπο συνθήκες συννεφιάς που είχε σήμερα στο Ηράκλειο, θα σας ανεβάσω 2 φωτογραφίες που έβγαλα πριν λίγο..;)

 

 

Όσο για το WikiTude είναι πολύ γμτ πρόγραμμα! :)

Θα δοκιμάσω και το άλλο που προτείνει ο potakas σε λιγάκι... :D

 

 

 

 

 

 

 

Όσο για την υπογραφή σου zaharakis...:X

:lol::D

 

Είδες?:happy:

 

ΥΓ. Βάλε, όντως, ένα ποιο ευανάγνωστο χρώμα. Κάντο βαθύ/σκούρο κίτρινο....:wacko:

Link to comment
Share on other sites

λοιπον τα αλλαξα τα χρωματα :wacko:

 

ευχαριστημενοι τωρα??:O

 

ps

 

εμενα δεν μου αρεσουν ετσι :X:worry::cry:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

είστε φοβεροί τύποι όλοι :lol::lol:

Λευτέρης

iPhone 3GS 32gb back in black

iPhone 4 32gb black, iPhone 4S 16gb black, samsung galaxy note,  iPhone 4S 16gb white, iPhone 5 64gb space grey, Hawai 5-0 P10 lite, iPhone 6 16gb gold, iPhone 8 64gb black

Link to comment
Share on other sites

είστε φοβεροί τύποι όλοι :lol::lol:

 

Λευτερη αυτο το thread ειναι το καλυτερο ολων εδω στο myphone :lol:

 

αν μας το αφησουν και δεν μας το κλεισουν (ετσι πως παμε δεν θελει και πολυ :happy:)

 

θα γινει ολων των εποχων:D

 

και δεν ειναι τυχαιο αυτο!!

 

κατσε και κοιτα ποιοι γραφουν,να καταλαβεις τι σαβουρα εχει μαζευτει εδω μεσα :lol::lol:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

εγώ ξέρω, Δημήτρη, οτι σ'αυτό το thread έχω βοηθηθεί πάρα πολύ και έχω αισθανθεί ότι βρίσκομαι ανάμεσα σε φίλους.:)

 

Και αυτό οφείλεται και σε σένα που μας έχεις βάλει όλους και έχουμε το όνομά μας στην υπογραφή μας...:):):)

Λευτέρης

iPhone 3GS 32gb back in black

iPhone 4 32gb black, iPhone 4S 16gb black, samsung galaxy note,  iPhone 4S 16gb white, iPhone 5 64gb space grey, Hawai 5-0 P10 lite, iPhone 6 16gb gold, iPhone 8 64gb black

Link to comment
Share on other sites

Εμ ρε "θειο" :p, τζαμπα το εθαψες το οπωροκηπευτικο :lol:

εσυ ρε ειχες δεν ειχες μου την κολλησες την ρετσινια του γκαντεμη --χωρις να ειμαι--

πηγα στην παργα με 6 τζαμια στο χιουνται και γυρισα με 5 :lol:

το πιστευεις δεν το πιστευεις μου το πηρε ο αερας στην εγνατια....αλλα χεστ:lol:

γιατι περασαμε καλα:happy:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

σου το πηρε ο αερας το τζαμι?? καλη φαση..χαχαχα!!!

ζαχαρακη βαλτους ενα ροζακι ρε...να μην παραπονιουνται :D

Link to comment
Share on other sites

λοιπον τα αλλαξα τα χρωματα :wacko:

 

ευχαριστημενοι τωρα??

 

ps

 

εμενα δεν μου αρεσουν ετσι :X:worry:

:lol::lol:

 

Α ρε Δημήτρη.....

 

 

Ωραία είναι έτσι..

 

Αλλά κάντα με περισσότερο χρώμα. Όχι ανοιχτά, όμως, γιατί δεν φαίνονται καλά...!:lol:

είστε φοβεροί τύποι όλοι :lol::lol:

 

Πρέπει να είναι και το καλύτερο thread στο myphone...

Link to comment
Share on other sites

εσυ ρε ειχες δεν ειχες μου την κολλησες την ρετσινια του γκαντεμη --χωρις να ειμαι--

πηγα στην παργα με 6 τζαμια στο χιουνται και γυρισα με 5

το πιστευεις δεν το πιστευεις μου το πηρε ο αερας στην εγνατια....αλλα χεστ...

γιατι περασαμε καλα

 

πεστου τα γιατι εχει αγριεψει τωρα τελευταια :lol:

 

εγώ ξέρω, Δημήτρη, οτι σ'αυτό το thread έχω βοηθηθεί πάρα πολύ και έχω αισθανθεί ότι βρίσκομαι ανάμεσα σε φίλους.

 

Και αυτό οφείλεται και σε σένα που μας έχεις βάλει όλους και έχουμε το όνομά μας στην υπογραφή μας...

 

μα ειμαστε μια καλη παρεα Λευτερη και καθε μερα που περναει γινομαστε καλυτεροι :)

το κακο ειναι οτι θα μας το κλεισουν το thread καποια στιγμη ....:p

 

σου το πηρε ο αερας το τζαμι?? καλη φαση..χαχαχα!!!

ζαχαρακη βαλτους ενα ροζακι ρε...να μην παραπονιουνται :D

 

δεν αντεχω αλλη αλλαγη :lol::wacko:

 

:lol:

 

Α ρε Δημήτρη.....

Ωραία είναι έτσι..

 

Αλλά κάντα με περισσότερο χρώμα. Όχι ανοιχτά, όμως, γιατί δεν φαίνονται καλά...!

 

τελοςςςςςς :p

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

κ ενα δευτερο ερωτημα...περιμενω απο βδομαδα σε βδομαδα....το μηλοφωνο μ...θα γινετε jb ε? γιατι ανησυχισα μετα απο αυτα που διαβαζα σε αλλο thread??
Link to comment
Share on other sites

Κατά 99.9% θα γίνεται. Ακόμα δεν έχει αναφερθεί παρτίδα με τη νέα bootrom στην Ελλάδα.
Link to comment
Share on other sites

 

κ ενα δευτερο ερωτημα...περιμενω απο βδομαδα σε βδομαδα....το μηλοφωνο μ...θα γινετε jb ε? γιατι ανησυχισα μετα απο αυτα που διαβαζα σε αλλο thread??

 

για το 1ο θα χουμε το νου μας :X:worry::happy:

 

για το 2ο ναι μην ανυσηχεις θα γινεται

 

ps

βαλε και το ονοματακι σου στην υπογραφη σου αν θελεις :)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

οριστε..παρουσιαστηκα κ γω στν υπογραφη μ..!!

 

καλως ηρθες στην παλιοπαρεα Παρη :)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Και με την νέα bootrom να παρουσιαστεί, προσωπικά, είμαι βέβαιος ότι θα γίνει jb.. Σιγά που θα μείνει έτσι..

 

Και αν το θέλετε και αλλιώς, ακόμα και για τα λεφτά θα το κάνει ο GeoHot το θέμα. Πρέπει να παίρνει μπόλικα και από τις δωρεές και από αλλού;)...

 

Σιγά που τόσα εκατομμύρια χρήστες ανά τον κόσμο που έχουν σκουλικιασμένα μήλα θα μείνουν χωρίς JB....:rolleyes::rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Αφου αναφερθηκε προηγουμενως ,και το θεμα των δυνατοτητων της καμερας , δειτε και αυτο :

:)

The Secrets of Pro iPhone 3GS Photographer

http://gizmodo.com/5392735/the-secrets-of-pro-iphone-3gs-photographer

 

http://www.boingboing.net/2009/10/29/photographer-takes-p-1.html

 

http://sasurau.posterous.com/tag/iphone3g

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι θεωρώ ότι με καλύπτει η κάμερα του iPhone για έκτακτες περιπτώσεις που θέλω να αποτυπωσω μια ευχάριστη στιγμή.

Όταν βρω χρόνο θα ανεβασω κάποιες πρόσφατες φωτό που έβγαλα στην Κερκυρα τόσο με το Μήλο όσο και με ψηφιακή 10+ mpx.

Αυτό που έχω να πω είναι ότι υπό νορμαλ συνθήκες βγάζει φωτό που μπορούν να χρησιμοποιηθούν άνετα για wallpaper στο iPhone μας.

Δεν είναι φωτογραφικό τηλέφωνο αλλά κάνει μια χαρά την δουλειά του.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά εξηγηστε μου κάτι, ξαφνικά και χωρίς λόγο η top bar αποφάσισε να εξαφανίζεται μετά απο μια επιλογή του springboard πχ settings. Επιστρέφοντας δλδ με το home δεν έχω top bar:(καμία ιδέα ;

Λευτέρης

iPhone 3GS 32gb back in black

iPhone 4 32gb black, iPhone 4S 16gb black, samsung galaxy note,  iPhone 4S 16gb white, iPhone 5 64gb space grey, Hawai 5-0 P10 lite, iPhone 6 16gb gold, iPhone 8 64gb black

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά εξηγηστε μου κάτι, ξαφνικά και χωρίς λόγο η top bar αποφάσισε να εξαφανίζεται μετά απο μια επιλογή του springboard πχ settings. Επιστρέφοντας δλδ με το home δεν έχω top bar:(καμία ιδέα ;

 

αφιρεσε καθε επιλογη που εχεις τσεκαρισμενη στο winterboard και δοκιμασε μετα μια μια να δεις ποια στην κανει την ζημια:)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

thnx φιλε carpenoctum + zaharaki!!..!!

οριστε..παρουσιαστηκα κ γω στν υπογραφη μ..!!

 

Παρη, εξακολουθει να μην φαινεται το ονομα στην υπογραφη σου :blink:

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

να αναφερω και εγω με την σειρα μου οτι σημερα εφτασε νεα φουρνια στο μαγαζι και εχω στα χερια μου ενα ασπρουλι 32αρι... :D

 

τελος δεν αλλαζω αλλο!!!!!!!

 

πω πω ειναι τοσο ομορφο μου ερχεται να μην του βαλω την incipio καθολου!!!!

 

τωρα παω να φαω καμμια πιττα στο ελληνικο και μετα παω για jailbreak κλπ...

:lol:

 

πω πω πω......φτου φτου!!!!!

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

να αναφερω και εγω με την σειρα μου οτι σημερα εφτασε νεα φουρνια στο μαγαζι και εχω στα χερια μου ενα ασπρουλι 32αρι... :D τελος δεν αλλαζω αλλο!!!!!!! πω πω ειναι τοσο ομορφο μου ερχεται να μην του βαλω την incipio καθολου!!!! τωρα παω να φαω καμμια πιτα στο ελληνικο και μετα παω για jailbreak κλπ... :lol: πω πω πω......φτου φτου!!!!!

 

Αντε καλοριζικο και καλη ορεξη :). Κοιτα μην πανω στη φουρια σου φας το μηλο για φροτο μετα την πιττα :lol:

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Apple products γενικότερα
  • The topic was unpinned
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...