Jump to content

Περί... Apple products γενικότερα


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

συγνωμη ρε πεδια αλλα ολα αυτα τα βιντεακια με το αιφον 3gs jailbroken τι ειναι ψευτικα;;φυσικα και ειπαρχει απλα μερικοι διαβαζουν μονο αυτο το φορουμ οτι λεει ο καθε ενας ειδικος δηλ και ετσι την πατανε

Και οσο για το iphone με ποια συσκευη θα την αλλαζα;; μαλον με το νεο αιφον αν θα εχει

amoled screen

5 mp

WOW video recording:lol:

 

 

κατι που σε αυτα το ομνια hd υπερισχηει αυτη τη στιγμη:(

 

Εντελώς αυθόρμητα, θυμήθηκα το τραγούδι "τι πίνεις και δεν μας δίνεις;" :)

 

:heat::respect::heat:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • ktsak

    1057

  • CarpeNoctum

    1174

  • zaharakis

    1501

  • soom

    1462

λοιπόν, επειδή εγώ δεν καληνύχτισα εχτές και δικτυακά μετά την σύναξη, να καλημερίσω πρώτος, να ευχαριστήσω όλα τα παιδιά που βρεθήκαμε χτες γνωριστήκαμε και τα είπαμε και από κοντά, ιδιαιτέρως τον Κώστα kkalog που το οργάνωσε, και να ευχηθώ στην επόμενη να είμαστε περισσότεροι, να είστε όλοι καλά:):)

 

και για να μην ξεχνιόμαστε ping!:D

Λευτέρης

iPhone 3GS 32gb back in black

iPhone 4 32gb black, iPhone 4S 16gb black, samsung galaxy note,  iPhone 4S 16gb white, iPhone 5 64gb space grey, Hawai 5-0 P10 lite, iPhone 6 16gb gold, iPhone 8 64gb black

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από εμένα !

 

Οφείλω να παραδεχτώ ότι η αποκάλυψη της βραδυάς ήταν για εμένα το νέο και βελτιωμένο Leo του Δημήτρη (zaharakis) !!!

 

Δεν ξέρω αν είχα καιρό να δω WM συσκευή αλλά η ταχύτητα επεξεργασίας σε συνδυασμό με το touch interface είναι εντυπωσιακή. Το μεγαλύτερο πρόβλημα νομίζω - και είναι πολύ βασικό βέβαια - έγκειται στις εφαρμογές (ποιότητα και "φρεσκάδα" στην σύλληψη/υλοποίηση).

 

ping!@all

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους! Εξαιρετική παρέα, πιστέψτε με!

 

Ενδιαφέρουσες συζητήσεις, ατάκες, πληροφορίες, iPhones, Macbooks κι ένα μοναδικό HTC LEO πάνω στο τραπέζι, να περιφέρονται κάνοντας χαμηλές πτήσεις, γύρω απ' τους μεζέδες... :lol:

 

Ε, για πότε πέρασαν 4 ώρες, ούτε που το κατάλαβα.

 

Χάρηκα που γνώρισα από κοντά, τόσο αξιόλογους ανθρώπους.

 

Τέτοιες συναντήσεις, δε πρέπει να τις χάνει κανείς...

Βασίλης
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους! Εξαιρετική παρέα, πιστέψτε με!

Ενδιαφέρουσες συζητήσεις, ατάκες, πληροφορίες, iPhones, Macbooks κι ένα μοναδικό HTC LEO πάνω στο τραπέζι, να περιφέρονται κάνοντας χαμηλές πτήσεις, γύρω απ' τους μεζέδες... :lol:

Ε, για πότε πέρασαν 4 ώρες, ούτε που το κατάλαβα.

Χάρηκα που γνώρισα από κοντά, τόσο αξιόλογους ανθρώπους.

Τέτοιες συναντήσεις, δε πρέπει να τις χάνει κανείς...

 

Ρε σεις, προσπαθειτε να με φτιαξετε ? Οχι τιποτε αλλο, ειναι και κλειστα και τα τεμπη :mad:

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

http://img696.imageshack.us/img696/5751/4223790092219635b2c0o.jpg http://img69.imageshack.us/img69/3268/55069701.jpg

 

 

και εγω λεω που μοιαζει που μοιαζει ??????? :lol::lol::lol::lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλά έλιωσα:lol::lol:

 

ρε Κωνσταντίνε, η φωτό τον αδικεί, το Μήτσο, δεν μοιάζει στον άλλο...

Λευτέρης

iPhone 3GS 32gb back in black

iPhone 4 32gb black, iPhone 4S 16gb black, samsung galaxy note,  iPhone 4S 16gb white, iPhone 5 64gb space grey, Hawai 5-0 P10 lite, iPhone 6 16gb gold, iPhone 8 64gb black

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να ήταν γ..ώ τις συναντήσεις! Χαίρομαι που ο Κώστας έφτιαξε τα πορτραίτα σας για να ξέρουμε ποιοι είστε!! Ρε παλικάρια, έχει κανείς κανένα κινητό νόκια με gps? Θέλω μια εξυπηρέτηση όποιος έχει την καλοσύνη.
Φιλικά, Θάκης
Link to comment
Share on other sites

καλά έλιωσα:lol::lol:

 

ρε Κωνσταντίνε, η φωτό τον αδικεί, το Μήτσο, δεν μοιάζει στον άλλο...

 

Πενιχρά τα μέσα της χθεσινής συγκέντρωσης! Τρόμαξα να σας (μας) απομονώσω για τα πορτραίτα. Την επόμενη φορά θα είμαστε πιο οργανωμένοι!

 

Πάντως φαίνεται ότι έξω από τεχνολογική είμαστε και καλλιτεχνική παρέα :))

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

Πενιχρά τα μέσα της χθεσινής συγκέντρωσης! Τρόμαξα να σας (μας) απομονώσω για τα πορτραίτα. Την επόμενη φορά θα είμαστε πιο οργανωμένοι!

 

Πάντως φαίνεται ότι έξω από τεχνολογική είμαστε και καλλιτεχνική παρέα :))

 

Αυτό ξαναπέστο Κώστα:)

Λευτέρης

iPhone 3GS 32gb back in black

iPhone 4 32gb black, iPhone 4S 16gb black, samsung galaxy note,  iPhone 4S 16gb white, iPhone 5 64gb space grey, Hawai 5-0 P10 lite, iPhone 6 16gb gold, iPhone 8 64gb black

Link to comment
Share on other sites

Μετα τν χαμηλη πτηση του ΛΕΟ στο τραπεζι..σας βλεπω να πηγαινετε ολοι προς τα κει...χαχαχα

flame on!!

 

τν καλημερα μου!!! :D

Link to comment
Share on other sites

Μπα Πάρη.. Ούτε flame ούτε τίποτα. Εγώ το iphone για το Leo δεν το αλλάζω. Δεν έχει εφαρμογές. Τέλος. Αυτά που κάνω με τις εφαρμογές του iphone με το Leo δε γίνονται. Πάρε για παράδειγμα το χθεσινό live streaming της συνάντησης ή την εφαρμογή των Νέων. Για μένα είναι σημαντικά αυτά.

 

@kkalog

 

Αφού σε ξαναευχαριστήσω για το MobileMe θέλω να σε ρωτήσω αν μπορείς να μου δώσεις το link για την εξωτερική μπαταρία του iphone που είχες χθες μαζί σου. Επίσης πρέπει να σου πω ότι με έβαλες σε σκέψεις με το Air. Σκέφτομαι να εγκαταλείψω την ιδέα του 13άρη Pro και να πάω στο Air με τον SSD. Με ενδιαφέρει αρκετά η φορητότητα αλλά σκέφτομαι ότι αν φτάσω και τα 2.000 ευρώ παιρνώντας άλλα 2gb ram για να φτάσουμε στα 4 ίσως να μην αξίζει.

 

@miky7

 

Μιχάλη, αν άκουσα καλά χθες, ψάχνεις για μια θήκη μεταφοράς για το mac mini. Για ρίξε μια ματιά εδώ. Αν επίσης βάλεις στο google τη φράση "mac mini travel bag" θα βρεις και μερικές ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

thakisn στειλε πμ κ πες μου τι προβλημα εχεις.

 

οσο για σενα κοπελα μου :p (milena) θα τα πουμε απο κοντα,δεν θα τα πουμε καποια στιγμη ?:lol::lol:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

πρέπει να σου πω ότι με έβαλες σε σκέψεις με το Air. Με ενδιαφέρει αρκετά η φορητότητα αλλά σκέφτομαι ότι αν φτάσω και τα 2.000 ευρώ παιρνώντας άλλα 2gb ram για να φτάσουμε στα 4 ίσως να μην αξίζει.

εισαι σιγουρος οτι το Air παιρνει αναβαθμηση στην RAM ?

νομιζω ειχα διαβασει παλιοτερα οτι ειναι onboard και δεν μπορεις να την αλαξεις!! :worry:

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

εισαι σιγουρος οτι το Air παιρνει αναβαθμηση στην RAM ?

νομιζω ειχα διαβασει παλιοτερα οτι ειναι onboard και δεν μπορεις να την αλαξεις!! :worry:

Έχεις δίκιο. Κοιτούσα τα συγκριτικά και έβλεπα τη στήλη του Macbook του απλού γι' αυτό μπερδεύτηκα. Και γω έτσι ήξερα αλλά έτσι όπως το δα βιαστικά δεν το σκέφτηκα να το διπλοτσεκάρω. Ευχαριστώ για τη διόρθωση :)

Link to comment
Share on other sites

Από τις ευχάριστες εκπλήξεις της χθεσινής βραδιάς ήταν βέβαια ο Λευτέρης που κατάφερε να έρθει! :):)

 

Όσο για εσάς τους βόρειους που δεν καταφέρατε να έρθετε... Κάποια στιγμή θα κανονιστεί μια MEGA συνάντηση που να μαζευτούμε όλοι.. Να ανοίξουν και τα Τέμπη πρώτα βέβαια... Να μην γίνεται χαμός στους δρόμους! :)

Link to comment
Share on other sites

γεια σου ρε αλεξ "noobaki editor"..!!

 

noobaki(για οσους δν γνωριζουν)=newbie..χρησιμοποιειται σε games τυπου fps-rpg κλπ..κ τν λεμε κυριος ασχετο εμεις οι gamers χαχα!!:D

 

 

στν συγκεκριμενη περιπτωση δν αναφερομαι στν αλεξ :D

Link to comment
Share on other sites

γεια σου ρε αλεξ "noobaki editor"..!!

 

noobaki(για οσους δν γνωριζουν)=newbie..χρησιμοποιειται σε games τυπου fps-rpg κλπ..κ τν λεμε κυριος ασχετο εμεις οι gamers χαχα!!:D

 

 

στν συγκεκριμενη περιπτωση δν αναφερομαι στν αλεξ :D

 

Παρη σε χτυπησε η λιτοτητα κ σενα?

πολυ κοψιμο εχει πεσει !στις λεξεις:rolleyes:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Όσο για εσάς τους βόρειους που δεν καταφέρατε να έρθετε... Κάποια στιγμή θα κανονιστεί μια MEGA συνάντηση που να μαζευτούμε όλοι.. Να ανοίξουν και τα Τέμπη πρώτα βέβαια... Να μην γίνεται χαμός στους δρόμους! :)

 

Προτείνω για πανελλήνια συνάντηση τα Τέμπη. Επειδή σε αυτή την κλίμακα σίγουρα κάτι θα γκρεμίσουμε, καλύτερα εκεί που δεν έχει άμεσο φόβο γιατί γκρέμισε ήδη :)

 

@ CarpeNoctum

Νίκο με πρόλαβε ο συνάδελφος με την αναβάθμιση της μνήμης στο Air που όντως δεν αναβαθμίζεται. Από την άλλη, λόγω του SSD που εξασφαλίζει πολύ γρήγορη πρόσβαση στο δίσκο, το caching δεν είναι τόσο αργό όσο σε ένα κλασικό σκληρό, και έτσι τα 2 GB δεν παρουσιάζουν ιδιαίτερα προβλήματα για λογική χρήση (εξαιρουμένης δηλαδή της επεξεργασίας μεγάλων εικόνων και βίντεο). Άν βρεθούμε ξανά το δοκιμάζεις περισσότερο για να έχεις ίδια γνώμη.

 

Την μπαταρία της Kensington (mini batery pack) δεν την πήρα oniine, την πήρα από Apple Store στο Λονδίνο, αλλά το link του προϊόντος είναι: http://us.kensington.com/html/15462.html

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά και απο μένα...

 

είμαι έτοιμη να σπάσω το λάπτοπ και να πάω για μάκ.. χθες μου χάλασε το τροφοδοτικό..πήρα ενα universal γιατί κλασικά δε υπήρχε πρόχειρο ανταλλακτικό..απο χθες έχουν σπάσει τα νεύρα μου με το θόρυβο που κάνει.. είναι λες και περνάει ρεύμα μέσα απο τα αυτιά μου... αν αυτό είναι νορμάλ και μόνιμο δε έχω ιδέα τι θα κάνω (εκτός απο φόνο) :p

Εγώ πάντως -άω/ώ, και ας λέτε εσείς ό,τι θέλετε!!! Δε ζητώ, απλά νιώθω...και πολύ γουστάρω....;)

Link to comment
Share on other sites

καληνυχτα Κωστη :)

 

οσο για το ΥΓ...οποιο τετοιο αρθρο,σιγουρα δεν θα αναφερεται σε εμας :)

 

ρε μητσο ο fanco ειναι ιδιος ο φερερ.πως δεν μπερδευτηκες να του ζητησεις πισω τα λεφτα που πηρε απο την αεκ?????χα χα περα απο την πλακα ειστε ολοι μορφες και συμπαθεστατες φατσες.

Link to comment
Share on other sites

Προς όλους:

 

Μια πολύ καλή ιστοσελίδα για ενημέρωση που μου δείξανε: http://www.cebil.gr/

 

Τραβάει πληροφορίες από πολλές εφημερίδες και άλλες ιστοσελίδες αλλά το αρνητικό είναι ότι δεν είδα κάπου να έχει RSS. Αξίζει πάντως για online ενημέρωση μιας και τα έχει όλα μαζεμένα. Αν επίσης πατήσετε σε μια είδηση στην κεντρική σελίδα εμφανίζει αυτή την είδηση από όλες τις διαθέσιμες πηγές του.

 

@ CarpeNoctum

Νίκο με πρόλαβε ο συνάδελφος με την αναβάθμιση της μνήμης στο Air που όντως δεν αναβαθμίζεται. Από την άλλη, λόγω του SSD που εξασφαλίζει πολύ γρήγορη πρόσβαση στο δίσκο, το caching δεν είναι τόσο αργό όσο σε ένα κλασικό σκληρό, και έτσι τα 2 GB δεν παρουσιάζουν ιδιαίτερα προβλήματα για λογική χρήση (εξαιρουμένης δηλαδή της επεξεργασίας μεγάλων εικόνων και βίντεο). Άν βρεθούμε ξανά το δοκιμάζεις περισσότερο για να έχεις ίδια γνώμη.

 

Την μπαταρία της Kensington (mini batery pack) δεν την πήρα oniine, την πήρα από Apple Store στο Λονδίνο, αλλά το link του προϊόντος είναι: http://us.kensington.com/html/15462.html

 

Ευχαριστώ για τις πληροφορίες Κώστα. τη μπαταρία λέω να την παραγγείλω από ebay. Τη βρήκα εδώ σε πολύ καλή τιμή.

Link to comment
Share on other sites

Κάποια στιγμή θα κανονιστεί μια MEGA συνάντηση που να μαζευτούμε όλοι.. Να ανοίξουν και τα Τέμπη πρώτα βέβαια... Να μην γίνεται χαμός στους δρόμους! :)

 

Να κλείσω θέση απο τωρα?

 

Παντα τέτοια παιδια, να ειμαστε καλα ολοι και να βρισκομαστε! Στους καιρους που ζουμε η μονη ελπιδα ειναι στις καλες παρεες!

 

Και μια ερωτηση για ενα προβλημα. Το cydia κολαει στην loading data και με πεταει sprigboard. Eκανα καθαρισμα στο var/.../lib αλλα τίποτα. Του εκανα απεγκατασταση τελικα. Υπαρχει τροπος να το ξανεγκαταστησω χωρις να κανω J/B?

Animula vagula blandula hospes comesque corporis quae nunc abibis in loca pallidula rigida nudula...

 

Tάκης

Ping!, Messi.im> tak1s

Link to comment
Share on other sites

@Βιργινία

"Καλώς τη καλώς τη" είπε το φίδι στην Εύα! "Να πάρε ένα μήλο!" ... την υπόλοιπη ιστορία την γνωρίζουμε όλοι. Κανόνισε !!! :)

 

@Νίκος (CarpeNoctum)

Πολύ καλή περίπτωση φαίνεται ο προμηθευτής της μπαταρίας.

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

@Βιργινία

"Καλώς τη καλώς τη" είπε το φίδι στην Εύα! "Να πάρε ένα μήλο!" ... την υπόλοιπη ιστορία την γνωρίζουμε όλοι. Κανόνισε !!! :)

 

:lol: :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Apple products γενικότερα
  • The topic was unpinned
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...