Jump to content

Περί... Apple products γενικότερα


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλά μη βιάζεσαι.. Η Γαλλία απέκτησε το πρώτο της Apple Store πριν μια βδομάδα στο Παρίσι.

 

:lol::lol:

 

Δεν βιάζομαι.. Αλλά το θέλω πολύ..!!!!!:p

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • ktsak

    1057

  • CarpeNoctum

    1174

  • zaharakis

    1501

  • soom

    1462

παιδιά όλα καλά με το iphone αλλά η αυτονομία μεγάλο πρόβλημα.το θεωρώ απαράδεκτο να θέλει φόρτηση κα΄θε μερα
Link to comment
Share on other sites

παιδιά όλα καλά με το iphone αλλά η αυτονομία μεγάλο πρόβλημα.το θεωρώ απαράδεκτο να θέλει φόρτηση κα΄θε μερα

 

καθε μιση ημερα θα ελεγα εγω.....:mad:

Link to comment
Share on other sites

παιδιά όλα καλά με το iphone αλλά η αυτονομία μεγάλο πρόβλημα.το θεωρώ απαράδεκτο να θέλει φόρτηση κα΄θε μερα

 

Εγώ πλέον το έχω συνηθίσει και δεν με απασχολεί καθόλου.

 

Έτσι τα έχω όλα τα κινητά τον τελευταίο χρόνο, είτε το λες HTC HD, είτε το λες Sony Ericsson Xperia X1 είτε iPhone3G είτε iPhone3GS.

 

Και πλέον έχω πειστεί ότι δεν υπάρχει περίπτωση η μπαταρία, σε τέτοιου είδους τηλέφωνα, να κρατάει παραπάνω αν η χρήση που τους αναλογεί γίνει.;)

 

Δηλαδή έλεγχος mail όσο πιο συχνά γίνεται, Push Notification σε εφαρμογές όπως IM+, Ping, Skype μόνιμα Online, iGiortes, κλπ, να μπαίνω κάθε τρεις και λίγο στον Safari να χαζέψω, να μιλάω στο τηλέφωνο από το Bluetooth ακουστικό, να μπαίνω να παίζω με τα προγράμματα πλοήγησης.

 

 

ΥΓ. Να πω εδώ μια παρατήρηση. Όταν συνέδεεα το Bluetooth άκουγα πολλά παράσιτα. Στην αρχή νόμιζα ότι φταίει το Bluetooth. Αλλά τελικά, μετά από μερικές δοκιμές κατέληξα στο εξής:

1)Ανοίγουμε το Bluetooth ακουστικό

2)Ανοίγουμε το Bluetooth στο iPhone

 

και το αφήνουμε να συνδεθεί αυτόματα. Και έτσι δεν έχει παράσιτα.

Αν έχει τότε ανάποδα;)....

 

Εγώ αυτό κάνω πάντως!:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

καθε μιση ημερα θα ελεγα εγω.....:mad:

Ηλία αν θες κάθε μισή μέρα φόρτιση κάτι πάει στραβά και σου τρώει μπαταρία.

 

Εγώ βγάζω άνετα 1.5 μέρα με την εξής χρήση: Push ανοιχτό, Push email και calendar και επίσης το mobile me, Fetch ανά 15 λεπτά σε άλλους 3 λογαριασμούς email, Σχεδόν 2:30 ώρες μουσική και 1 ώρα ανοιχτή οθόνη για browsing όσο ακούω μουσική, 3G πάντα ανοιχτό, location services ανοιχτά, 5-6 sms, 20-25 λεπτά τηλέφωνο.

 

Με όλα αυτά είμαι στη 1.5 μέρα όπως είπα.

 

Αν θες φόρτιση στο 12ωρο κάτι παίζει. Και στο λέω εντελώς συνειδητά γιατί είχα και γω αυτό το πρόβλημα και βγάζοντας 2-3 εφαρμογές που υποπτευόμουν ότι μπορεί να μου κάνουν ζημιά ήρθε στους χρόνους που αναφέρω παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

:lol::lol:

 

Δεν βιάζομαι.. Αλλά το θέλω πολύ..!!!!!:p

 

Ας ελπίσουμε τουλάχιστον ότι η εξαγορά της rainbow από την info-quest,και με το http://www.isquare.gr/ θα καλυτερέψει κάπως τα πράγματα.

Παναγιώτης
Link to comment
Share on other sites

 

Εγώ βγάζω άνετα 1.5 μέρα

 

Και στο λέω εντελώς συνειδητά γιατί είχα και γω αυτό το πρόβλημα και βγάζοντας 2-3 εφαρμογές που υποπτευόμουν ότι μπορεί να μου κάνουν ζημιά ήρθε στους χρόνους που αναφέρω παραπάνω.

Επειδή έχω σχεδόν ανάλογη χρήση και μου βγάζει ακριβώς μια μέρα για πες ποιες εφαρμογές να τσεκάρω καλύτερα ;)

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

Έχεις το download meter μέσα; Βγάλ' το. Δε θυμάμαι ποιες είναι οι άλλες που έβγαλα.

 

Επίσης κοίτα τις εφαρμογές σου. Από το τι κάνουν μόνο και μόνο μπορείς να καταλάβεις αν προκαλούν ζημιά. Το θέμα είναι ότι μπορεί να συνδέονται στο ιντερνετ. Το μεγαλύτερο θέμα είναι όμως με τις εφαρμογές από cydia. Υπάρχουν 3 ειδών εφαρμογές από κει: Applications, Mobile Substrates και deamons. Τα τελευταία τρέχουν συνέχεια και τρώνε πολύ μπαταρία.

 

Αν δε μπορείς να βρεις τι φταίει τότε κάνε ένα restore και set up as new phone και παρακολούθα το περνώντας λίγες λίγες εφαρμογές.

 

@soom: Αλέξανδρε έχεις σημαντικό email.. Check it!

Link to comment
Share on other sites

για ριξτε μια ματια :O

 

220

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

για ριξτε μια ματια :O

 

220

 

Περιμένω να διαβάσω περισσότερα για τη λειτουργία της capacitative screen... Select, copy, paste σε capacitative screen.. και μετά βρίζαμε την apple που το καθυστερούσε. Περιμένω να διαβάσω από κάποιον τι γίνεται με αυτό το θέμα στα documents.

Link to comment
Share on other sites

Περιμένω να διαβάσω περισσότερα για τη λειτουργία της capacitative screen... Select, copy, paste σε capacitative screen.. και μετά βρίζαμε την apple που το καθυστερούσε. Περιμένω να διαβάσω από κάποιον τι γίνεται με αυτό το θέμα στα documents.

 

αν το παρω αυριο Νικο θα τα μαθουμε ολα απο πρωτο χερι...:)

 

παντως μονο και μονο που εχει γινει θεμα στους xda...υπαρχει προβλημα...:O

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

αν το παρω αυριο Νικο θα τα μαθουμε ολα απο πρωτο χερι...:)

 

παντως μονο και μονο που εχει γινει θεμα στους xda...υπαρχει προβλημα...:O

 

Σιγά μωρέ.Ακόμα και να υπάρχει τέτοιο θέμα,είναι κάτι που στην αμέσως επόμενη αναβάθμιση (και μετά από τις γκρίνιες των κατόχων του κινητού),θα λυθεί αμέσως.

Δεν νομίζω να είναι τόσο μεγάλο πρόβλημα να περάσουν ένα patchάκι που να εμφανίζει δύο "άγκιστρα" στην οθόνη για να κάνεις copy paste.

Παναγιώτης
Link to comment
Share on other sites

αν το παρω αυριο Νικο θα τα μαθουμε ολα απο πρωτο χερι...:)

 

παντως μονο και μονο που εχει γινει θεμα στους xda...υπαρχει προβλημα...:O

 

Eτσι ακριβως ειναι τα πραγματα δυστυχως για αλλη μια φορα η HTC αποδυκνύεται ελλιπής και εμπαίζει τους πελατε της σαν τα πρόβατα στην στρούγκα

Link to comment
Share on other sites

Έχεις το download meter μέσα; Βγάλ' το. Δε θυμάμαι ποιες είναι οι άλλες που έβγαλα.

 

Επίσης κοίτα τις εφαρμογές σου. Από το τι κάνουν μόνο και μόνο μπορείς να καταλάβεις αν προκαλούν ζημιά. Το θέμα είναι ότι μπορεί να συνδέονται στο ιντερνετ. Το μεγαλύτερο θέμα είναι όμως με τις εφαρμογές από cydia. Υπάρχουν 3 ειδών εφαρμογές από κει: Applications, Mobile Substrates και deamons. Τα τελευταία τρέχουν συνέχεια και τρώνε πολύ μπαταρία.

 

Αν δε μπορείς να βρεις τι φταίει τότε κάνε ένα restore και set up as new phone και παρακολούθα το περνώντας λίγες λίγες εφαρμογές.

 

@soom: Αλέξανδρε έχεις σημαντικό email.. Check it!

Το είδα το είδα..

 

Το διαβάζω σε λιγάκι γιατί έχει και τους 300 τους Λεωνίδα στο Star και θέλω να το δω!!!!

 

 

Και επίσης, Νίκο, αυτό με το Owner Info που έγραψες, τι επιπτώσεις έχει?:confused::confused:

για ριξτε μια ματια :O

 

220

 

Πω πω...

Ελπίζω Δημήτρη να μην απογοητευτείς. Θα είναι πολύ κρίμα.

 

Γιατί πραγματικά είχες πει ότι αυτή τη φορά δεν θα είσαι Beta Tester και ας ελπίσουμε ότι στην φουρνιά που θα παραλάβεις δεν θα υπάρχουν θέματα...

 

Πολύ κρίμα αλλά πάλι, πολύ χαίρομαι για την επιλογή μου για το μηλόφωνο! :):happy:

Link to comment
Share on other sites

Και επίσης, Νίκο, αυτό με το Owner Info που έγραψες, τι επιπτώσεις έχει?:confused::confused:

Το νόμιμο: Δε μπορείς να περάσεις αγορασμένες εφαρμογές γιατί έτσι αναγνωρίζεσαι από την εφαρμογή για να μπει το key,

 

Το παράνομο: Δε μπορείς να περάσεις σπασμένες γιατί τα ******s ζητάνε user name για να δώσουν το serial.

 

Απ' ό,τι λένε πάντως τα παιδιά μπορεί να γίνει μέσω registry (δεν το γνώριζα γιατί ποτέ δε χρειάστηκε να το κάνω έτσι) και δεύτερον υπάρχει το ME στο manilla που υποτίθεται κάνει το ίδιο. Θα μας πει ο Δημήτρης από αύριο.

Link to comment
Share on other sites

@ CarpeNoctum

 

μη με ξεχάσεις

iPhone 4 32GB Black iOS 4.0.2 - iPhone 3GS 32GB Black iOS 4.0.1 // MacBookPro 15.4'' - 2.80 GHz

"Μόνη ξανά δεν θα σ' αφήσω, να μη μ' αφίσεις μόνο ποτέ" ...είπα κάποτε...

Κώστας @ Εξάρχεια & Αγ. Δημήτριος

Link to comment
Share on other sites

Μετά τον (rack3r που εκβίαζε τους χρήστες με Jailbroken iPhones, ένας νέος επικίνδυνος ιός έκανε την εμφάνισή του εκμεταλλευόμενος το ίδιο κενό ασφαλείας του SSH.

 

O iPhone/Privacy.A ένας επικίνδυνος ιός που υποκλέπτει προσωπικά δεδομένα από jailbroken iphones έκανε την εμφάνισή του με αποτέλεσμα η Intego μια εταιρία που ασχολείται με την ασφάλεια των mac να θέσει σε συναγερμό όλη την κοινότητα.

Link to comment
Share on other sites

@ CarpeNoctum

 

μη με ξεχάσεις

 

http://img340.imageshack.us/img340/9671/img0154.png http://img4.imageshack.us/img4/4586/img0153.png

 

http://img340.imageshack.us/img340/3742/img0152.png http://img97.imageshack.us/img97/3918/img0151h.png

 

http://img4.imageshack.us/img4/2717/img0150w.png http://img97.imageshack.us/img97/1773/img0149.png

 

http://img97.imageshack.us/img97/1458/img0148.png

Link to comment
Share on other sites

Nίκο τι είναι όλα αυτα τα screens:confused:

Λευτέρης

iPhone 3GS 32gb back in black

iPhone 4 32gb black, iPhone 4S 16gb black, samsung galaxy note,  iPhone 4S 16gb white, iPhone 5 64gb space grey, Hawai 5-0 P10 lite, iPhone 6 16gb gold, iPhone 8 64gb black

Link to comment
Share on other sites

Παιδια δεν με ανυσηχει το θεμα με το ονομα του κατοχου στο λεο ενα απλο registry tweak ειναι,ουτε το πρωτο ουτε το τελευταιο που θα χρειαζεται ενα wm για να δουλεψει κατι σωστοτερα...

Ειναι καθημερινοτητα αυτα...

Αυτο που με θορυβησε ειναι το copy past. ...

Αυτο ακουγεται σοβαρο αν ισχυει.

Σημερα ειμαι νυχτα σχολαω εξι το πρωι κ παω καπακι στις δυο παλι για δουλεια...

Αρα αν ειναι να παραλαβω με το καλο αυριο παει ο υπνος:happy:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Nίκο τι είναι όλα αυτα τα screens:confused:

 

Οι ρυθμίσεις που έχω εγώ στο lockinfo. Τις ζήτησε ο fanko γιατί είχε κάποιο πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Ηλία αν θες κάθε μισή μέρα φόρτιση κάτι πάει στραβά και σου τρώει μπαταρία..

 

Νικο όντως κάτι πρέπει να συμβαίνει.αφαιρω αμμεσα

το download meter(και την πλήρωσα την μ@λακεια :))

και στην συνέχεια ότι άλλο ύποπτο πέσει στην αντίληψη μου.

Link to comment
Share on other sites

Μετά τον (rack3r που εκβίαζε τους χρήστες με Jailbroken iPhones, ένας νέος επικίνδυνος ιός έκανε την εμφάνισή του εκμεταλλευόμενος το ίδιο κενό ασφαλείας του SSH.

 

O iPhone/Privacy.A ένας επικίνδυνος ιός που υποκλέπτει προσωπικά δεδομένα από jailbroken iphones έκανε την εμφάνισή του με αποτέλεσμα η Intego μια εταιρία που ασχολείται με την ασφάλεια των mac να θέσει σε συναγερμό όλη την κοινότητα.

 

Μπορείς να εξηγήσεις λίγο περισσότερο αυτό?

 

Γιατί το διάβασα και στο blog σου αλλά και στο Navimania και γενικά λίγο από εδώ και λίγο από εκεί και με έχει τρομοκρατήσει λίγο....:cry::cry:

Link to comment
Share on other sites

@soom

Εσυ τσεκαρες τα e-mail σου :cool:

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

@soom

Εσυ τσεκαρες τα e-mail σου :cool:

 

Και απάντησα τρισμέγιστε τιτανοτεράστιε... :p

 

Και σε εσένα και στον Νίκο...

 

 

 

 

 

Ρε είστε και οι δύο σας... Και οι δύο σας.

 

Αλλά θα σας στείλω και εγώ κάτι.....:X:p:happy::shifty:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Apple products γενικότερα
  • The topic was unpinned
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...