Jump to content

Εγγύηση Apple: Τι ισχύει τελικά επίσημα για την Ελλάδα;


DINFUN
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα σας και απο εμενα και εμενα εχει το τριξιμο ειναι η τριτη συσκευη που με το παρουσιαζει απο συνεχομενο doa απο expansys και παω για το 4 doa δεν ξερω τι να καναω να το στειλω για doa η στην infoquest μην μουε ρεθι και το 4 παλι το ιδιο ειναι 51 week κατασκευη 6 128 gb

με τα ανακατασκευασμενα θα εχω καποιο προβλημα γατι μου ειπαν απο infoquest οτι εξωτερικα ειναι καινουργιο σασι και οθονη και ισωσ εσωτερικα να το εχουν κανει καμια επιδιορθωση και το λενε ανατασκευασμεο η μπορει και να ερθει καινουργιο απλα διχωσ κουτι και παρελκομενα λογο οτι θα εχω τα αρχηκα..

 

ευχαριστω για το χρονο σασ..καλες αποκριες καλη σαρακοστη

 

Έτσι όπως τα λες φαίνεται να εχει προβλημα η παρτίδα, εάν ειναι πολύ έντονο το τρίξιμο και δεν μπορείς με μια θήκη πχ να σταματήσει θα πρέπει να αλλάξεις τακτική και να απευθυνθείς σην isquare για refurbished

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 355
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Και εγω αυτο σκεφτομαι σε ποιον πρεπει να απευθυνθω στην infoquest η στην isquare και ποια η διαφορα αυτον τον δυο καιμποιος ειναι ο οποιοσ γρηγορος ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Και εγω αυτο σκεφτομαι σε ποιον πρεπει να απευθυνθω στην infoquest η στην isquare και ποια η διαφορα αυτον τον δυο καιμποιος ειναι ο οποιοσ γρηγορος ευχαριστω

 

Η isquare ειναι θυγατρική της info quest :)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω, οσο αφορα για τα ανκατασκευασμενα κινητα τη ισχυει εχουν τιποτα θεματα για ειναι και πιο προσεγμενα σε σχεση με τα μαζικησ παργωγησ?

υπαρχει καποιο linkνα ενεημερωθω

Edited by macmin
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω, οσο αφορα για τα ανκατασκευασμενα κινητα τη ισχυει εχουν τιποτα θεματα για ειναι και πιο προσεγμενα σε σχεση με τα μαζικησ παργωγησ?

υπαρχει καποιο linkνα ενεημερωθω

οποτε η isquare h infoquest το ιδιο ?

 

Συσκευές refurbished ειναι εκείνες οι συσκευές που δεν πέρασαν τον έλεγχο επέστρεψαν διορθώθηκε το οποίο πρόβλημά τους και δίδεται ως αντικατάσταση χωρίς στσκευασια και παρελκόμενα. Εάν δεν υπάρχει διαθέσιμη, θα σου δοθεί σφραγισμένη.

 

Αλ. Πάντου 27,

T.K. 176 71, Καλλιθέα

T: 211 999.75.00

F: 211 999.75.01

@:info@isquare.gr

Link to comment
Share on other sites

Συσκευές refurbished ειναι εκείνες οι συσκευές που δεν πέρασαν τον έλεγχο επέστρεψαν διορθώθηκε το οποίο πρόβλημά τους και δίδεται ως αντικατάσταση χωρίς στσκευασια και παρελκόμενα. Εάν δεν υπάρχει διαθέσιμη, θα σου δοθεί σφραγισμένη.

 

Αλ. Πάντου 27,

T.K. 176 71, Καλλιθέα

T: 211 999.75.00

F: 211 999.75.01

@:info@isquare.gr

 

Δηλαδη η συσκευεσ που κυκλοφορουν και αυτεσ που πηρα ειχαν περασει απο ελεγχο και ηταν οκ

και πωσ σε εμενα ετυχαν 3 στα 3 με το click στην οθονη πολλα ερωτηματα γενιουνται ?

τι να πω αλλα αυτο το click ειναι ενοχλητικο

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη η συσκευεσ που κυκλοφορουν και αυτεσ που πηρα ειχαν περασει απο ελεγχο και ηταν οκ

και πωσ σε εμενα ετυχαν 3 στα 3 με το click στην οθονη πολλα ερωτηματα γενιουνται ?

τι να πω αλλα αυτο το click ειναι ενοχλητικο

 

δεν μπορώ να καταλάβω το κλικ που αναφέρεις ..

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Αρα για να επανέλθω στο ίδιο που είχα ρωτήσει και παλιότερα σχετικά με την εγγύηση, για να επικαλεστώ τα δύο χρόνια η συσκευή (στη περιπτωση μου ενα macbook retina) πρεπει να είναι αγορασμένη από Ελλάδα; Εγω που εχω φερει το laptop από Αμερική δεν μπορώ να ζητησω 2 χρόνια εγγύηση;

 

Ο λόγος που ρωτάω είναι διότι πρόσφατα εμφανίστηκε στην οθόνη μου ενα σαν φωτεινό στίγμα..που μαλλον δεν ειναι dead pixel και ψαχνομαι.

Link to comment
Share on other sites

Αρα για να επανέλθω στο ίδιο που είχα ρωτήσει και παλιότερα σχετικά με την εγγύηση, για να επικαλεστώ τα δύο χρόνια η συσκευή (στη περιπτωση μου ενα macbook retina) πρεπει να είναι αγορασμένη από Ελλάδα; Εγω που εχω φερει το laptop από Αμερική δεν μπορώ να ζητησω 2 χρόνια εγγύηση;

 

 

 

Ο λόγος που ρωτάω είναι διότι πρόσφατα εμφανίστηκε στην οθόνη μου ενα σαν φωτεινό στίγμα..που μαλλον δεν ειναι dead pixel και ψαχνομαι.

 

 

Δυο χρόνια εγγύηση ισχύει στη Ευρώπη με ευρωπαϊκό νόμο. Άρα εφόσον το αγόρασες στην Αμερική υπάγεται στον εκεί νόμο (1 χρόνο εγγύηση).

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
η συσκευη μου ειναι Ιταλικη iPhone 5c... ποσα χρονια εχει εγγυηση και αν ισχυει στην Ελλαδα και που θα απευθυνθω αν χρειαστω σερβις?

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

η συσκευη μου ειναι Ιταλικη iPhone 5c... ποσα χρονια εχει εγγυηση και αν ισχυει στην Ελλαδα και που θα απευθυνθω αν χρειαστω σερβις?

 

Όπως αναφέρεται στο αρχικό post, η εγγύηση της Apple είναι worldwide. Για την Ελλάδα και Κύπρο υπεύθυνη είναι η Isquare.gr . Μπορείτε να επικοινώνησεις για λεπτομέρειες. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
Παίδες καλησπέρα... Θέλω να ρωτήσω κάτι όσο αναφορά το 6s..

 

Στα τριγύρο μαγαζιά εκτός των μεγάλων πλαίσιο public κτλ είναι πιο φθηνό... Κλασικά είναι EU ενώ τα άλλα είναι Ελληνικής αντιπροσωπίας. Έχει καμία ουσιαστική διαφορά στην ποιότητα ή στην εγγύηση η γενικά αν έχει καμία διαφορά?? Γνωρίζει κανείς τπτ...?

 

Υπάρχει ένα μελανο σημείο σχετικά με τα 2 χρόνια εγγύηση που τρέχει στα Ελληνικά vs τα εισαγωγής. ( Βέβαια αυτό θέλει λίγο ψάξιμο) τέλος εάν το κινητό σου είναι US δεν αναλαμβάνει η arvato εάν θυμάμαι καλά μόνο η info το αναλαμβάνει.

Μεταξύ μας κοίτα και στο insomnia για κανένα σφραγισμένο Ελληνικό και εκεί ίσως σου κάτσει καμία ευκαιρία.

Διαφορά σε ποιότητα / κουτί / φορτιστές εννοείται ότι δεν υπάρχει.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει ένα μελανο σημείο σχετικά με τα 2 χρόνια εγγύηση που τρέχει στα Ελληνικά vs τα εισαγωγής. ( Βέβαια αυτό θέλει λίγο ψάξιμο) τέλος εάν το κινητό σου είναι US δεν αναλαμβάνει η arvato εάν θυμάμαι καλά μόνο η info το αναλαμβάνει.

Μεταξύ μας κοίτα και στο insomnia για κανένα σφραγισμένο Ελληνικό και εκεί ίσως σου κάτσει καμία ευκαιρία.

Διαφορά σε ποιότητα / κουτί / φορτιστές εννοείται ότι δεν υπάρχει.

 

Ένα χρόνο δεν δίνει η apple σαν εγγύηση? Από όπου κ αν το αγοράσεις...

Link to comment
Share on other sites

Ένα χρόνο δεν δίνει η apple σαν εγγύηση? Από όπου κ αν το αγοράσεις...

 

 

Όχι αν ειναι ευρωπαϊκό εχει δυο. Πήρα info quest και με ενημέρωσαν ότι έχω δυο χρόνια.

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Όχι αν ειναι ευρωπαϊκό εχει δυο. Πήρα info quest και με ενημέρωσαν ότι έχω δυο χρόνια.

 

Και το ένα χρόνο εγγύηση αντιπροσωπίας που γράφουν παντού τι σημαίνει?? Η μαμά apple δίνει ένα χρόνο σε όλα τα iphone ανέκαθεν το info quest τι ρόλο βαράει?

Link to comment
Share on other sites

Και το ένα χρόνο εγγύηση αντιπροσωπίας που γράφουν παντού τι σημαίνει?? Η μαμά apple δίνει ένα χρόνο σε όλα τα iphone ανέκαθεν το info quest τι ρόλο βαράει?

 

Ένα χρόνο δίνουν στα Αμερικάνικα και εκτός ευρωπαικής ένωσης.Τώρα το οτι λένε 1 χρονο κοροιδα ψαχνουν να το πιστέψουν και να μην ψάξουν .Ήταν το πρώτο πράγμα που έκανα όταν πήρα το τηλέφωνο.Να μάθω πόσο ισχύει η εγγύηση.

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Και το ένα χρόνο εγγύηση αντιπροσωπίας που γράφουν παντού τι σημαίνει?? Η μαμά apple δίνει ένα χρόνο σε όλα τα iphone ανέκαθεν το info quest τι ρόλο βαράει?

 

Στην ΕΕ υπαρχει 2χρονη εγγυηση! 1 χρονο με το s/n ο δευτερος με την αποδειξη. Παρολαυτα η infoquest δινει 2 χρονια λογω ευρωπαϊκης οδηγιας και με λιγη πιεση παντα!

κ @ τ @ ν τ ι @
Link to comment
Share on other sites

Στην ΕΕ υπαρχει 2χρονη εγγυηση! 1 χρονο με το s/n ο δευτερος με την αποδειξη. Παρολαυτα η infoquest δινει 2 χρονια λογω ευρωπαϊκης οδηγιας και με λιγη πιεση παντα!

 

Η συσκευή μου είναι Ιανουάριο του 2015. Δηλαδή εγώ που έχω απόδειξη από Kaiser έχω 2 χρόνια;

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Η συσκευή μου είναι Ιανουάριο του 2015. Δηλαδή εγώ που έχω απόδειξη από Kaiser έχω 2 χρόνια;

 

 

Ναι Αν ειναι EU.

Είμαστε τελείως off topic βέβαια.

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Ναι Αν ειναι EU.

Είμαστε τελείως off topic βέβαια.

 

Να μπω δηλαδή στο iPhone imei info να δω;

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Να μπω δηλαδή στο iPhone imei info να δω;

 

 

Πατριδα δες εδω.

https://checkcoverage.apple.com/gr/el/;jsessionid=Sq1ZWLTJJJKG9Jppnf1nSj0jm5yPJJw8pWFLG9Gnnp3KJWnTs63y!760881931

Link to comment
Share on other sites

Ναι Αν ειναι EU.

Είμαστε τελείως off topic βέβαια.

 

Θοδωρή

Ο δευτερος χρονος είναι από το κατάστημα. Αν η συσκευή είναι αγορασμένη από το εξωτερικό από χώρα ΕΕ τι γίνεται στην Ελλάδα? Ποιός σου παρέχει την εγγύηση εδώ? Μήπως πρέπει να σταλεί στο κατάστημα που αγοραστηκε?

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Θοδωρή

 

Ο δευτερος χρονος είναι από το κατάστημα. Αν η συσκευή είναι αγορασμένη από το εξωτερικό από χώρα ΕΕ τι γίνεται στην Ελλάδα? Ποιός σου παρέχει την εγγύηση εδώ? Μήπως πρέπει να σταλεί στο κατάστημα που αγοραστηκε?

 

 

Λοιπόν Κώστα η αλήθεια ειναι ότι ειναι μπέρδεμα η κατάσταση.

Θα σου πω τι ρώτησα και τι μου είπαν.

Τηλεφωνική εποικηνωνια με την infoquest.

Ρωτάω. Έχω τηλέφωνο ευρωπαϊκό ποσά χρόνια έχω εγγύηση ;

Απάντηση:1 χρόνο.

Εγώ: Ξέρω πως τα ευρωπαϊκά έχουν δυο χρόνια εγγύηση βάση νόμου.

Απάντηση μετα απο αναμονή : ναι σας καλύπτουμε και τον δεύτερο χρόνο εφόσον εχει πρόβλημα το τηλέφωνο.

Εγώ: προφανώς δεν θα σας το έφερνα απο χόμπι. :)

 

Θέλει ένα κυνήγι αν γίνει κάτι αλλα δεν μου είπαν τίποτα να παω στο κατάστημα όπου το πήρα.

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν Κώστα η αλήθεια ειναι ότι ειναι μπέρδεμα η κατάσταση.

Θα σου πω τι ρώτησα και τι μου είπαν.

Τηλεφωνική εποικηνωνια με την infoquest.

Ρωτάω. Έχω τηλέφωνο ευρωπαϊκό ποσά χρόνια έχω εγγύηση ;

Απάντηση:1 χρόνο.

Εγώ: Ξέρω πως τα ευρωπαϊκά έχουν δυο χρόνια εγγύηση βάση νόμου.

Απάντηση μετα απο αναμονή : ναι σας καλύπτουμε και τον δεύτερο χρόνο εφόσον εχει πρόβλημα το τηλέφωνο.

Εγώ: προφανώς δεν θα σας το έφερνα απο χόμπι. :)

 

Θέλει ένα κυνήγι αν γίνει κάτι αλλα δεν μου είπαν τίποτα να παω στο κατάστημα όπου το πήρα.

 

 

Ευχαριστώ. Προφανώς για να δέχονται και όσα είναι αγορασμένα από έξω, σημαίνει ότι η Apple αναλαμβάνει και τον δεύτερο χρόνο παρόλο που δεν το λένε ξεκάθαρα.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...