Jump to content

Αγορές από Aliexpress


villasg
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδια γιατι δεν μπορω να κανω αγορα απο το αλιεξπρες με τη revolut;

απο ebay με πευπαλ εχω κανει αγορες και εχω μεσα 22 ευρω.

τι δεν κανω σωστα;

Aυτο μου βγαζει

Payment failed.

Reason Your payment is declined. Suggestion

Please try again. Or try another card or payment method.

και μου εβγαλε και αυτο

Payment failed.

Reason Your PIN trial is over limited times. Suggestion

Please try another card or payment method.

Edited by patrik
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Στο ορδερ λιστ τι σου γραφει ?

Τελικά έκανα ακύρωση της παραγγελίας. Πόσες μέρες θέλει για να προχωρήσει η ακύρωση και να έχω τα λεφτά μου πίσω;

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια γιατι δεν μπορω να κανω αγορα απο το αλιεξπρες με τη revolut;

απο ebay με πευπαλ εχω κανει αγορες και εχω μεσα 22 ευρω.

τι δεν κανω σωστα;

Aυτο μου βγαζει

Payment failed.

Reason Your payment is declined. Suggestion

Please try again. Or try another card or payment method.

και μου εβγαλε και αυτο

Payment failed.

Reason Your PIN trial is over limited times. Suggestion

Please try another card or payment method.

 

 

Εχθες λογω της 11/11 ειχαν πολλα προβληματα με τις πληρωμες - χρεωσεις κλπ κλπ κλπ

 

Πχ δειτε τι λεει στο Support του alipay

http://i.imgur.com/Lel9jzl.png

 

 

Δοκιμασε σημερα

Οδηγός για αγορές από Aliexpress

Xiaomi Mi Max 2 , Xiaomi redmi note 4 pro , Xiaomi redmi note 5 , Teclast T98 4G MT8735P ,

Xiaomi Mibox S , Mecool M8s Pro , Roku express

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασα μολις και μου εβγαλε αυτο

Try again?

 

Your payment failed because your card issuer declined your payment. We suggest trying this payment again under card issuers authorization process which requires to verify your identity.

Do you want to continue?

πατησα continue και μου εβγαλε αυτο

Payment failed.

Reason Your payment is declined. Suggestion

Please try again. Or try another card or payment method.

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε να κανεις verify στο revolute.στην εφαρμογη πανε profile και πανε verify. Θα ανεβασεις φωτο την ταυτοτητα σου κ μια σελφι
ZTE nubia Z7 mini
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε να κανεις verify στο revolute.στην εφαρμογη πανε profile και πανε verify. Θα ανεβασεις φωτο την ταυτοτητα σου κ μια σελφι

 

Δεν εχει σχεση αυτο.Επειδή και εγω προσπαθησα να κανω verify πριν βαλω τα χρηματα μεσα δεν μοορουσα να κανω με τιποτα.Ο λογος ηταν γιατι ειχα εγγραφα μονο στην ελληνικη γλωσσα.Μιλησα με εκπρόσωπο της revolute και μου ειπε οτι το verify χρειαζεται για μεταφορά ποσων πανω απο 1000 λιρες μαζεμενα σε μια κινηση.Κατω απο αυτο το ποσο η καρτα μπορει να δουλεψει χωρις verify.Ετσι και εγω εβαλα 120 ευρω και εκανα 2 αγορες απο ali και 1 απο gearbest κανονικα χωρις προβλημα.

Edited by johnbakk
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει σχεση αυτο.Επειδή και εγω προσπαθησα να κανω verify πριν βαλω τα χρηματα μεσα δεν μοορουσα να κανω με τιποτα.Ο λογος ηταν γιατι ειχα εγγραφα μονο στην ελληνικη γλωσσα.Μιλησα με εκπρόσωπο της revolute και μου ειπε οτι το verify χρειαζεται για μεταφορά ποσων πανω απο 1000 λιρες μαζεμενα σε μια κινηση.Κατω απο αυτο το ποσο η καρτα μπορει να δουλεψει χωρις verify.Ετσι και εγω εβαλα 120 ευρω και εκανα 2 αγορες απο ali και 1 απο gearbest κανονικα χωρις προβλημα.

Άρα οπως λές για μικροποσα δεν υπάρχει λόγος να γίνει. Στην περίπτωση που ζητήσεις όμως φυσική κάρτα χρειάζεται;

Link to comment
Share on other sites

Άρα οπως λές για μικροποσα δεν υπάρχει λόγος να γίνει. Στην περίπτωση που ζητήσεις όμως φυσική κάρτα χρειάζεται;

 

Εγω ζητησα καρτα μολις εφτιαξα τον λογαριασμο και πριν απο ολα αυτα που ειπα πριν.Η καρτα δειχνει οτι εχει σταλει και την περιμενω 14 του μηνος.

Link to comment
Share on other sites

Εγω ζητησα καρτα μολις εφτιαξα τον λογαριασμο και πριν απο ολα αυτα που ειπα πριν.Η καρτα δειχνει οτι εχει σταλει και την περιμενω 14 του μηνος.

 

Ευχαριστώ

Έτσι τη φυσική κάρτα την θεωρώ καλύτερη επιλογή. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις πως βαζουμε λεφτα στο revolut?

Μέσω εμβάσματος

Δες εδώ έναν αναλυτικό οδηγό: http://www.insomnia.gr/topic/588647-revolut-%CE%BF%CE%B4%CE%B7%CE%B3%CF%8C%CF%82-%CE%B5%CF%80%CE%B9%CE%B2%CE%AF%CF%89%CF%83%CE%B7%CF%82/

[sIGPIC][/sIGPIC]

goto fail;

goto fail;

Link to comment
Share on other sites

Παιδια θέλω να αγοράσω κάτι απο aliexpress μέσω revolut(πρώτη φορά) αλλά στο winbank της πειραιώς λέει ότι οι αποστολές χρημάτων προς εξωτερικό μέχρι 30/11 δε γίνονται.Ισχύει αυτό, έχει δοκιμάσει κανείς από πειραιώς να στείλει έμβασμα;
Link to comment
Share on other sites

Έχει εξαντληθεί το όριο αποστολής χρημάτων προς εξωτερικό, για την Πειραιώς. Υπομονή τώρα.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια θέλω να αγοράσω κάτι απο aliexpress μέσω revolut(πρώτη φορά) αλλά στο winbank της πειραιώς λέει ότι οι αποστολές χρημάτων προς εξωτερικό μέχρι 30/11 δε γίνονται.Ισχύει αυτό, έχει δοκιμάσει κανείς από πειραιώς να στείλει έμβασμα;

Και τι γινεται στην περιπτωση αυτη? Εγω δεν το προσεξα και μολις τωρα εστειλα εμβασμα. Θα μου ερθει αυριο ειδοποιηση οτι δεν γινεται, οτι ακυρωνεται και τα χρηματα θα ειναι διαθεσιμα πισω στον λογαριασμο ταμιευτηριου? Ξερει κανεις?

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Δε ξέρω τι γίνεται αλλά λογικά θα σου τα επιστρέψουν αφού δε θα μπορεί να γίνει το έμβασμα...Ωστόσο,αμα γίνει επιτυχώς και πάνε τα χρήματα πες μας... Edited by kill_bill
Link to comment
Share on other sites

Το εμβασμα που εστειλα εχθες το απογευμα στην Revolut μεσω της Τραπεζας Πειραιως ακυρωθηκε, προφανως λογω εξαντλησης του ποσου, οποτε οσοι πιστοι, βουρ για Δεκεμβριο..

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Σημερα μου ηρθε ενα δεμα που παραγγειλα απο ali μεσω της revolut με chinapost σε 14 μερες απο την ημερομηνια αποστολης.
Link to comment
Share on other sites

Εισαι τυχερος , γιατι τωρα μετα την 11/11 και τα 3,2δισ € τζιρο , οι ενδιαφερομενοι μπορει να μην παραλαβουν μεσα στο 2015 ....

Οδηγός για αγορές από Aliexpress

Xiaomi Mi Max 2 , Xiaomi redmi note 4 pro , Xiaomi redmi note 5 , Teclast T98 4G MT8735P ,

Xiaomi Mibox S , Mecool M8s Pro , Roku express

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπόρεσα να αγοράσω κάποια πράγματα από το Ali,δεν περνάνε οι πιστωτικές ξεχωριστά, ενώ μέσα του PayPal περνάνε κανονικά.τελικά τα πήρα από το eBay λίγο πιο ακριβά
Link to comment
Share on other sites

Πως τα πηρες μεσω PayPal, απλη πιστωτικη δεν εχεις κι εκει? Εκτος αν εχεις balance μεσα. Εγω προσπαθησα με P/P αλλα εφαγα πορτα. Εσυ πως αγορασες?

Παντως η Πειραιως εχει φτασει στο οριο της οποτε μεχρι τελος Νοεμβριου δεν δινει λεφτα, οποτε δεν μπορουμε να φορτωσουμε την revolut.

Ισως και να μας προλαβει και η ανακεφαλαιοποιηση..

 

Εισαι τυχερος , γιατι τωρα μετα την 11/11 και τα 3,2δισ € τζιρο , οι ενδιαφερομενοι μπορει να μην παραλαβουν μεσα στο 2015 ....

Τι εννοεις?

Edited by guideman

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Ολα ειναι θεμα τυχης αν περασουν!Μην ξεχναμε οτι εχουμε ακομα τα CC!!
Link to comment
Share on other sites

Γιατι συζητατε για paypal αφου το aliexpress ΔΕΝ εχει paypal!!!!

αλλο αν καποιος πωλητης ετυχε να δεχτει με paypal.....

για συζητησεις με paypal και C.C εχουμε αλλο θεμα!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...