Jump to content

Αγορές από Aliexpress


villasg
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

H προστασία καταναλωτού του Ali είναι. Μέσω αυτού είναι εξασφαλισμένη η επιστροφή των χρημάτων σου σε περίπτωση που δεν παραλάβεις ή οτιδήποτε άλλο.

 

 

 

ευχαριστω! εχει χρησιμοποιήσει κανεις γενικα? ειναι αξιοπιστο?δεν ειχα ιδεα ουτε καν τι ειναι..μονο paypal εχω και ειμαι noob σ αυτα..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

τελικα μετά απο μήνυμα για open dispute με έστειλε αυτό Dear friend,

i think the order may got lost on the way to post office, it will be ok to refund for you, sorry so much for the situation

 

οπότε τι πρέπει να κάνω? έχει πουθενά επιλογή refund γιατι δεν μπορώ να τη βρώ ή πατάω το open dispute

 

EDIT

όλα καλα επέλεξα full refund και ο πωλητής δέχτηκε. Ερώτηση. Μετα απο πόσο καιρό μπαίνουν τα χρήματα αφού δεχθεί

Edited by mrvaggos
Link to comment
Share on other sites

τελικα μετά απο μήνυμα για open dispute με έστειλε αυτό Dear friend,

i think the order may got lost on the way to post office, it will be ok to refund for you, sorry so much for the situation

 

οπότε τι πρέπει να κάνω? έχει πουθενά επιλογή refund γιατι δεν μπορώ να τη βρώ ή πατάω το open dispute

 

EDIT

όλα καλα επέλεξα full refund και ο πωλητής δέχτηκε. Ερώτηση. Μετα απο πόσο καιρό μπαίνουν τα χρήματα αφού δεχθεί

Πονηρός ο Κινέζος, μάλλον δεν είχε το αντικείμενο και γιά να μην "πέσει" η βαθμολογία του σου έδωσε έναν τυχαίο αριθμό και μετά "χάθηκε" ...

Πάντως από εμπειρία θα σου επιστραφούν τα χρήματα σε 10 ημέρες περίπου.

Μην ξεχάσεις να ελέγξεις την επιστροφή με την Τράπεζα.

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Πονηρός ο Κινέζος, μάλλον δεν είχε το αντικείμενο και γιά να μην "πέσει" η βαθμολογία του σου έδωσε έναν τυχαίο αριθμό και μετά "χάθηκε" ...

Πάντως από εμπειρία θα σου επιστραφούν τα χρήματα σε 10 ημέρες περίπου.

Μην ξεχάσεις να ελέγξεις την επιστροφή με την Τράπεζα.

 

ναι και εγω αυτο πιστεύω. πονηρια στο φουλ. αλλά ευτυχως που δέχτηκε και refund παλι καλα. τελος παντων.. αρνητικη η πρώτη εμπειρια μου στο aliexpress. ευχομαι να μην συνεχιστει η γκινια :p

Link to comment
Share on other sites

Παιδια με το escrow τι παιζει? τι ειναι αυτο? ηθελα να παρω κατι αρκετα τεμαχια και ο πωλητης μου ειπε για escrow

 

ευχαριστω! εχει χρησιμοποιήσει κανεις γενικα? ειναι αξιοπιστο?δεν ειχα ιδεα ουτε καν τι ειναι..μονο paypal εχω και ειμαι noob σ αυτα..

Είναι σαν το paypal, αλλά πιο εξειδικευμένο, για μεγάλες συναλλαγές μέσω του alibaba. Το ιδιο χρησιμοποιείται και στο aliexpress, αλλά ως υπηρεσία έχει επιπλέον δυνατότητες. Αφού θες μεγάλη ποσότητα προφανώς θέλει να δουλέψεις μέσω του alibaba, που αφορά κυρίως χονδρική, για καλύτερη εξυπηρέτηση, κι αφού σου πε για escrow, είναι έμπιστος

Link to comment
Share on other sites

Είναι σαν το paypal, αλλά πιο εξειδικευμένο, για μεγάλες συναλλαγές μέσω του alibaba. Το ιδιο χρησιμοποιείται και στο aliexpress, αλλά ως υπηρεσία έχει επιπλέον δυνατότητες. Αφού θες μεγάλη ποσότητα προφανώς θέλει να δουλέψεις μέσω του alibaba, που αφορά κυρίως χονδρική, για καλύτερη εξυπηρέτηση, κι αφού σου πε για escrow, είναι έμπιστος

 

τελεια φίλε μου. Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα και από εμένα. Θέλω να αγοράσω ένα δορυφορικό δέκτη από το aliexpress και οι περισσότεροι πωλητές που βρίσκω έχουν αποστολή μόνο μέσω EMS για ελλάδα και δεν δέχονται πληρωμή μέσω paypal αλλά μόνο με πιστωτική κάρτα ή westernunion moneybooker, bank transfer.

Είναι ασφαλές να ψωνίσω με την πιστωτική απευθείας (θα χρησιμοποιήσω μια προπληρωμένη καλού κακού) ?

Και η αποστολή με EMS δεν ενέχει υψηλό ρίσκο για τελωνείο? Να επικοινωνήσω με τον πωλητή μήπως δεχτεί να το στείλει με Sig post, HK post, China post?

 

Παναγιώτης

Xiaomi Redmi Note 3 Pro <- LG G2 (D802) <- Xiaomi Mi2s
Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα με προπληρωμένη, και προσπάθησε να βρείς κάποιον αξιόπιστο που να το στένει με απλό ταχυδρομείο.
Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

τελικα ρε παιδια αυτο http://www.aliexpress.com/item/9-7-Teclast-X98-3G-Intel-Bay-Trail-T-Quad-Core-Tablet-PC-1-83GHz-Retina/1862203196.html

 

ειναι πραγματικα dual boot?

 

εμενα κυριως με ενδιαφερουν τα windοws βεβαια αλλα επειδη ειμαι ετοιμος να το παραγγειλω, ας απαντησει καποιος που γνωριζει

 

1: ειναι πραγματικα dual?

2:ποιος κινεζος ειναι πιο φθηνος και αξιοπιστος?

Link to comment
Share on other sites

τελικα ρε παιδια αυτο http://www.aliexpress.com/item/9-7-Teclast-X98-3G-Intel-Bay-Trail-T-Quad-Core-Tablet-PC-1-83GHz-Retina/1862203196.html

 

ειναι πραγματικα dual boot?

 

εμενα κυριως με ενδιαφερουν τα windοws βεβαια αλλα επειδη ειμαι ετοιμος να το παραγγειλω, ας απαντησει καποιος που γνωριζει

 

1: ειναι πραγματικα dual?

2:ποιος κινεζος ειναι πιο φθηνος και αξιοπιστος?

 

Ειναι Dual boot

Διαβασε απο εδω ----> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5800334#post5800334

Συμφωνα με τον κατασκευαστη ειναι ο επισημος reseller [ http://www.teclast.com/en/Buyproducts.html ].

Απο εκει παραγγειλα και εγω το δικο μου ( android )

 

Διαβαζοντας το νημα του ταμπλετ θα δεις οτι μπορεις να το παρεις σκετο win ή android και να το κανεις dual boot μονος σου .

Γενικα θα βρεις πολλες πληροφοριες εκει .

Οδηγός για αγορές από Aliexpress

Xiaomi Mi Max 2 , Xiaomi redmi note 4 pro , Xiaomi redmi note 5 , Teclast T98 4G MT8735P ,

Xiaomi Mibox S , Mecool M8s Pro , Roku express

Link to comment
Share on other sites

Με 98% θετική αξιολόγηση πρέπει να είναι καλός ο Κινέζος, όσο γιά το τάμπλετ όντως το συγκεκριμένο μοντέλλο είναι dual boot.
Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ηθελα να κανω μια ερωτηση , αυριο μαλλον θα κανω μια αγορα απο aliexpres ενα lenovo k900 στα 160 € θα εχω εξοδα στο τελωνιο ;
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ηθελα να κανω μια ερωτηση , αυριο μαλλον θα κανω μια αγορα απο aliexpres ενα lenovo k900 στα 160 € θα εχω εξοδα στο τελωνιο ;

Απλά βεβαιώσου ότι ο πωλητής θα σου στείλει με απλό ταχυδρομείο και ΟΧΙ με κούριερ.

Edited by athanaso77
Περί αποφυγής τελωνείου
Link to comment
Share on other sites

Για ταχυδρομείο πρόκειται οπότε θα είσαι κομπλέ

Παρεπιπτόντως σα φθηνό μου φαίνεται με 160€, κοίτα μη πέσεις σε καμιά μαϊμού.

http://www.vickmall.com/catalogsearch/result/?q=k900

Edited by nikiforos_
Link to comment
Share on other sites

Μπορει να ειναι και refurbished .

Δωσε κανα λινκ

Οδηγός για αγορές από Aliexpress

Xiaomi Mi Max 2 , Xiaomi redmi note 4 pro , Xiaomi redmi note 5 , Teclast T98 4G MT8735P ,

Xiaomi Mibox S , Mecool M8s Pro , Roku express

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ηθελα να κανω μια ερωτηση , αυριο μαλλον θα κανω μια αγορα απο aliexpres ενα lenovo k900 στα 160 € θα εχω εξοδα στο τελωνιο ;

θα σου προτεινα για κινητο καλυτερα απο μαγαζι(πχ b2cbuying).

αν ειναι για κανα πορτοφολι αλι

iphone 6s plus 64,xiaomi A1M1

teclast t10,Cube iWork10

COOLEME MB3,KII PRO

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παιδια ηθελα να κανω μια ερωτηση , αυριο μαλλον θα κανω μια αγορα απο aliexpres ενα lenovo k900 στα 160 € θα εχω εξοδα στο τελωνιο ;

 

Οποιαδήποτε αγορά εκτός Ευρώπης υπόκειται σε έξοδα για εκτελωνισμό. Ωστόσο για κάποιους λόγους αυτό δεν γίνεται πάντα για λόγους που δεν μπορούμε να αναλύσουμε περισσότερο μιας και στο παρόν forum δεν μας επιτρέπεται η οποιαδήποτε συζήτηση για παράκαμψη του τελωνείου.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

όταν προχωρώ σε πληρωμή μου εμφανίζει το παρακάτω.....

 

Reason The system is currently unavailable. ( Error code: IPAY_RS_10001_2906)

 

υπάρχει πρόβλημα με τη κάρτα μου (χρεωστική - visa Πειραιώς)...???

Link to comment
Share on other sites

όταν προχωρώ σε πληρωμή μου εμφανίζει το παρακάτω.....

 

Reason The system is currently unavailable. ( Error code: IPAY_RS_10001_2906)

 

υπάρχει πρόβλημα με τη κάρτα μου (χρεωστική - visa Πειραιώς)...???

 

εχει υπολοιπο μεσα?

iphone 6s plus 64,xiaomi A1M1

teclast t10,Cube iWork10

COOLEME MB3,KII PRO

Link to comment
Share on other sites

Όταν βάζεις χρήματα το πρωί, εμφανίζονται το απόγευμα, εάν τα βάλεις αργά εμφανίζονται την άλλη ημέρα ... οπότε πρέπει να είσαι βέβαιος ότι μπήκαν τα χρήματα στην κάρτα ΠΡΙΝ παραγγείλεις.
Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι. Οι αγορες απο το aliexpress γινονται σε ευρω η δολλαριο η μπορουμε να επιλεξουμε εμεις. το ρωταω γιατι θελω να βαλω μια καρτα χρεωστικη της eurobank και οταν αγοραζω σε δολλαριο με τρελαινη στην προμηθεια καθε φορα.
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι. Οι αγορες απο το aliexpress γινονται σε ευρω η δολλαριο η μπορουμε να επιλεξουμε εμεις. το ρωταω γιατι θελω να βαλω μια καρτα χρεωστικη της eurobank και οταν αγοραζω σε δολλαριο με τρελαινη στην προμηθεια καθε φορα.

Ευρώ θα βάζεις, δεν χρειάζεται η κάρτα σου να έχει άλλο νόμισμα.

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...