Jump to content

PPC και BT GPS: σχόλια και εμπειρίες


kostas73
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1η συνάντηση "φίλων PPC+GPS" στη Θεσσαλονίκη!

 

Κυριακή 04 Σεπτεμβρίου 2005, Ώρα 19:00

 

Τόπος συνάντησης: "Ξαρχάκος" απέναντι από το Βασιλικό Θέατρο.

(Εάν βρέχει, συνάντηση στην "Ραψωδία" στην οδό Στρατηγού Τσιρογιάννη, που βρίσκεται στο παρκάκι, απέναντι από τον Λευκό Πύργο)

 

Συμμετοχές έως τώρα:

 

beba4 (Acer N30 + Socket BT GPS)

kakos (Qtek S100 + GPS Fortuna clip on)

kallis99 (Qtek s100)

 

Είστε όλοι ευπρόσδεκτοι!!!

 

 

Θα ηθελα πολυ να ερθω αλλα θα ειμαι εκτος Θεσσαλονικης υποσχομαι την επομενη φορά να τα πουμε απο κοντά :(

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 953
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εμπρος παλικαρια μου.Μεσα για την συναντηση.Λεπτομερεια,το socket bt gps εγινε fortuna clip-on.Το σηχτηρισα το ....μενο.
Link to comment
Share on other sites

1η συνάντηση "φίλων PPC+GPS" στη Θεσσαλονίκη!

 

Κυριακή 04 Σεπτεμβρίου 2005, Ώρα 19:00

 

Τόπος συνάντησης: "Ξαρχάκος" απέναντι από το Βασιλικό Θέατρο.

(Εάν βρέχει, συνάντηση στην "Ραψωδία" στην οδό Στρατηγού Τσιρογιάννη, που βρίσκεται στο παρκάκι, απέναντι από τον Λευκό Πύργο)

 

Συμμετοχές έως τώρα:

 

beba4 (Acer N30 + Socket BT GPS)

kakos (Qtek S100 + GPS Fortuna clip on)

kallis99 (Qtek s100)

 

Είστε όλοι ευπρόσδεκτοι!!!

Πολυ καλη ιδεα! μεσα και εγω :D

Link to comment
Share on other sites

teika kateliksa sto Fortuna Slim Bluetooth GPS receiver με SiRF Star III

 

ekana kali epilogi?

 

auto pou me provlimaatizei ine, oti diavazw sta haraktiristika tou oti ehei: Τερματικό σύνδεσης εξωτερικής κεραίας

 

omos kapioi filoi lene oti den pernei exwteriki kerea. ti aapo ta 2 ishiei?

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

..:: 1η συνάντηση "φίλων PPC+GPS" στη Θεσσαλονίκη ::..

Κυριακή 04 Σεπτεμβρίου 2005, Ώρα 19:00

 

Τόπος συνάντησης: "Ξαρχάκος" απέναντι από το Βασιλικό Θέατρο.

(Εάν βρέχει, συνάντηση στην "Ραψωδία" στην οδό Στρατηγού Τσιρογιάννη, που βρίσκεται στο παρκάκι, απέναντι από τον Λευκό Πύργο)

 

Συμμετοχές έως τώρα:

 

beba4 (Acer N30 + Socket BT GPS)

kakos (Qtek S100 + GPS Fortuna clip on)

kallis99 (Qtek s100)

a778899 (?)

GiL3RaS (?)

 

(Έχω στείλει pm με το κινητό μου σε όλους τους παραπάνω, σε περίπτωση που χρειαστεί συνεννόηση)

 

 

Είστε όλοι ευπρόσδεκτοι!!!

Link to comment
Share on other sites

afti edw i kerea ---> http://www.pda4u.gr/view_product.php?product=FOEXTANT

 

kanei gia to Fortuna slim receiver ? sto site leei sketo gia fortuna.

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έγινε η πρώτη συνάντηση φίλων PPC+GPS και αυτό που έχω να πω είναι ότι είχε απόλυτη επιτυχία και ήρθαν όλοι όσοι δήλωσαν συμμετοχή!

 

Εγώ προσωπικά, απέκτησα 4 νέους φίλους που έχουμε τα ίδια πάνω κάτω ενδιαφέροντα.

 

Κάπου κατά τις 23:00 το διαλύσαμε, αφού είχαν περάσει 4 ώρες (χωρίς να το καταλάβει κανείς) συζήτησης επί παντός επιστητού !!!

 

Δόθηκαν υποσχέσεις για επανάληψη των συναντήσεων ανά τακτά χρονικά διαστήματα!!! Πιθανότερος χρόνος επόμενης συνάντησης: 6-9 Οκτωβρίου (Infosystem) όπου θα μπορούν να παρευρεθούν και φίλοι από άλλες πόλεις που θα βρίσκονται στην Θεσσαλονίκη λόγω της έκθεσης.

 

Κ.Ι.Σ.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έγινε η πρώτη συνάντηση φίλων PPC+GPS και αυτό που έχω να πω είναι ότι είχε απόλυτη επιτυχία και ήρθαν όλοι όσοι δήλωσαν συμμετοχή!

 

Εγώ προσωπικά, απέκτησα 4 νέους φίλους που έχουμε τα ίδια πάνω κάτω ενδιαφέροντα.

 

Κάπου κατά τις 23:00 το διαλύσαμε, αφού είχαν περάσει 4 ώρες (χωρίς να το καταλάβει κανείς) συζήτησης επί παντός επιστητού !!!

 

Δόθηκαν υποσχέσεις για επανάληψη των συναντήσεων ανά τακτά χρονικά διαστήματα!!! Πιθανότερος χρόνος επόμενης συνάντησης: 6-9 Οκτωβρίου (Infosystem) όπου θα μπορούν να παρευρεθούν και φίλοι από άλλες πόλεις που θα βρίσκονται στην Θεσσαλονίκη λόγω της έκθεσης.

 

Κ.Ι.Σ.

Συμφωνω με το φιλο.Γνωρισα 4 παλικαρια που ταιριαζουν τα χνωτα μας και πιστευω στην περιπτωση μας οι υποσχεσεις δε θα μεινουν υποσχεσεις.Μακαρι η παρεα μας να μεγαλωσει και να το φτασουμε και σε επιπεδο ρετσινας και μεζεδων.Αλλωστε καπως ετσι δημιουργουντε οι παρεες.Αντε και την αλλη φορα οχι 5 αλλα 15.Υ.Γ. ΠΡΟΤΕΙΝΩ ανεπιφυλακτα το fortuna bt clip-on.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω με το φιλο.Γνωρισα 4 παλικαρια που ταιριαζουν τα χνωτα μας και πιστευω στην περιπτωση μας οι υποσχεσεις δε θα μεινουν υποσχεσεις.Μακαρι η παρεα μας να μεγαλωσει και να το φτασουμε και σε επιπεδο ρετσινας και μεζεδων.Αλλωστε καπως ετσι δημιουργουντε οι παρεες.Αντε και την αλλη φορα οχι 5 αλλα 15.Υ.Γ. ΠΡΟΤΕΙΝΩ ανεπιφυλακτα το fortuna bt clip-on.

H παρεα θα μεγαλωσει σιγουρα κατα 1 ατομο (εμένα) τι ανεφερες τις ρετσινες :p

Ειναι ευκαρια μαλιστα να τεσταρουμε και καποια απο τα bt με το Destinator PN (beta by NGI) στους δρόμους της Θεσσαλονικης και να δουμε τις διαφορες σε σχεση με το ΜΙΟ μου .. :cool:

Link to comment
Share on other sites

H παρεα θα μεγαλωσει σιγουρα κατα 1 ατομο (εμένα) τι ανεφερες τις ρετσινες :p

Ειναι ευκαρια μαλιστα να τεσταρουμε και καποια απο τα bt με το Destinator PN (beta by NGI) στους δρόμους της Θεσσαλονικης και να δουμε τις διαφορες σε σχεση με το ΜΙΟ μου .. :cool:

Εμένα με θέλετε στην παρέα σας; :D

Είμαι beta tester του PN γενικότερα. :grin:

Link to comment
Share on other sites

Εμένα με θέλετε στην παρέα σας; :D

Είμαι beta tester του PN γενικότερα. :grin:

Esy na frontiseis na mhn ertheis monos sou fere kai kamia douzina simfititries mazi mono etsi tha se dektoume .. :p

Link to comment
Share on other sites

loipon palikarakia ti kanete kala?egw eimai o enas apo tous 5 pou vrethikame tin kiriaki ston ksarxako!

 

i sinadisi pistevw pws petyxe se ikanopoiitiko epipedo ton skopo tis!gnwrisa kai egw 4 poli kalous apo ekini tin mera kai meta filous!gps den exw alla sinenoithika me ton kako kai tha me pai se ena magazi koda sto diko tou gia na paro kai egw to destinaitor mazi me ena receiver pithanon opos to diko tou!

 

i kali protasi pou epese sto trapezi itan na pame oloi mazi stin infosystem!egw distixws afiga apo thess dioti vrika spiti pou apsaxna alla mexri tis 3 oktwmvri apou tha me ipostoun i filoi mou gia 2 xronia!loipon pedes afino ston kalistheni mia psifoforia gia tin infosystem!

 

ta leme ton oktomvri apo koda! ;)

Link to comment
Share on other sites

Esy na frontiseis na mhn ertheis monos sou fere kai kamia douzina simfititries mazi mono etsi tha se dektoume .. :p

:D :D :D

συμφωνω και επαυξανω.

εν τω μεταξυ μηπως πρεπει να ορισουμε και νεο ραντεβου, σαν πολυς καιρος περασε απο την προηγουμενη συναντηση μας.

Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας!!!

Επειδή ήδη ζαλίσαμε αρκετά όσους δεν ενδιαφέρονται για τις συναντήσεις μας στη Θεσσαλονίκη, πήρα την πρωτοβουλία για την δημιουργία μιας mailing list για την εσωτερική συνεννόησή μας.

Οι ημερομηνίες συναντήσεων φυσικά, θα δημοσιεύονται και εδώ στο forum, αλλά όλα τα διαδικαστικά που είναι αδιάφορα για τους υπόλοιπους θα γίνονται μέσω της λίστας.

 

Έχουν σταλεί προσκλήσεις για εγγραφή στους: a778899, GiL3RaS, kakos και johner

 

Αναμένω με pm τα email των: beba4, minotavrs, και όποιου άλλου θέλει να εγγραφεί.

Ευχαριστώ τους υπόλοιπους φίλους για την ανοχή που μας έδειξαν τις τελευταίες μέρες . . .

Link to comment
Share on other sites

Ένα παιδί στο digital gadgets έφτιαξε ένα μικρό FAQ για GPS.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1026577#post1026577

 

Αν κάποιος θέλει και μπορεί να συνεισφέρει με κάποιο Hint'n'tip, τότε feel free :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια γιά σας και απο εμενα.Ειμαι καινουργιος και εχω μια απορια. Εχω ενα PPC HP 3870 και θελω να το χρησιμοποιήσω σαν GPS με το destinator. Συνεργάζεται? και με ποιο καλυτερα με το Fortuna GPS Slim ή με το Globalsat 338.Αξιζει να προχωρήσω?
Link to comment
Share on other sites

SOS Παιδια καλησπερα

Εγκατεστησα, ανεπιτυχως ομως, το Destinator στο S100 και τωρα θελω να το απεγκαταστησω. Πως γινεται αυτο βρε παιδια;

 

Aνοίγεις από το pc το destinator console και πατάς αρχείο/αφαίρεση προγράμματος. Αν μείνει φάκελλος destinator apps στο ppc σου τον σβήνεις με έναν file manager.

Αν το εγκατέστησες στην sd ακολουθείς πρώτα την αντίστροφη διαδικασία (το ξαναβάζεις στην κυρίως μνήμη) και κάνεις ότι έγραψα παραπάνω. ;)

 

Καλύτερα πάντως ερωτήσεις που έχουν σχέση αποκλειστικά με το destinator να τις κάνεις στο αντίστοιχο thread, θα εξυπηρετηθείς πιο γρήγορα με αναζήτηση στο θέμα εκείνο. :)

Currently using:

Samsung Galaxy S23 Ultra, Galaxy Buds 2 Pro, Galaxy Watch

Νίκος

Link to comment
Share on other sites

Aνοίγεις από το pc το destinator console και πατάς αρχείο/αφαίρεση προγράμματος. Αν μείνει φάκελλος destinator apps στο ppc σου τον σβήνεις με έναν file manager.

Αν το εγκατέστησες στην sd ακολουθείς πρώτα την αντίστροφη διαδικασία (το ξαναβάζεις στην κυρίως μνήμη) και κάνεις ότι έγραψα παραπάνω. ;)

 

Καλύτερα πάντως ερωτήσεις που έχουν σχέση αποκλειστικά με το destinator να τις κάνεις στο αντίστοιχο thread, θα εξυπηρετηθείς πιο γρήγορα με αναζήτηση στο θέμα εκείνο. :)

 

Φιλε nikoleon χιλια ευχαριστω!!!

Συν τοις αλλοις ειμαι και τυφλος :)

Link to comment
Share on other sites

Συν τοις αλλοις ειμαι και τυφλος :)

 

Ε, τότε είναι που χρειάζεσαι απαραίτητα το destinator !! :D :p :lol: :cool:

Currently using:

Samsung Galaxy S23 Ultra, Galaxy Buds 2 Pro, Galaxy Watch

Νίκος

Link to comment
Share on other sites

Ε, τότε είναι που χρειάζεσαι απαραίτητα το destinator !! :D :p :lol: :cool:

Εχεις απολυτο δικιο φιλε μου.

Ελα ομως που δεν μπορω να το εγκαταστησω σωστα.

Δεν ειμαι και ο πλεον σχετικος σ' αυτο το χωρο αντιθετα θα ελεγα οτι πιο ασχετο απο μενα δυσκολα θα βρειτε.

Θα κανω υπομονη μεχρι την Κυριακη που θα βρεθουμε με τους φιλους συνφορουμιστες στη Θεσσαλονικη... :)

Link to comment
Share on other sites

Εχεις απολυτο δικιο φιλε μου.

Ελα ομως που δεν μπορω να το εγκαταστησω σωστα.

Δεν ειμαι και ο πλεον σχετικος σ' αυτο το χωρο αντιθετα θα ελεγα οτι πιο ασχετο απο μενα δυσκολα θα βρειτε.

Θα κανω υπομονη μεχρι την Κυριακη που θα βρεθουμε με τους φιλους συνφορουμιστες στη Θεσσαλονικη... :)

 

Έλα ρε Γρηγόρη, ποιός γεννήθηκε μαθημένος;

Διάβασε καλά το thread του destinator και δε θα δυσκολευτείς.

Και στην τελική θα σε βοηθήσουν τα "τσακάλια" την Κυριακή στο meeting. :)

Currently using:

Samsung Galaxy S23 Ultra, Galaxy Buds 2 Pro, Galaxy Watch

Νίκος

Link to comment
Share on other sites

Γρηγόρη καλησπέρα!!!

 

Με το destinator, αν δεν βιάζεσαι, μην κάνεις τίποτα!

 

Ότι χρειαστεί θα τα κάνουμε μαζί την Κυριακή στην ταβέρνα :) !!!

 

 

Καλό απόγευμα!

 

 

(Για τους υπόλοιπους θα υπάρξει ανακοίνωση όταν καθοριστεί ώρα-μέρος)

 

 

Κ.Ι.Σ.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...