Jump to content

iOcean X7s


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 185
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Περιμενω σημερα να παραλαβω.

 

Ποσες μερες εκανε περιπου?Τα μεταφορικα ηταν δωρεαν?Να ρωτησω καποια πραγματα ακομα γτ ειμαι τελειως ασχετος.Το κιν θα εχει μεσα android 4.2 απο οτι λεει το efox.Εγω θελω να του βαλω τα 4.4 ή τα lollipop.Για να το κανω αυτο θα πρεπει να το ροοταρω το κιν ή μπορω και χωρις να το ροοταρω?Το κιν οπως θα το παρω στα χερια μου θα εχει google play και ελληνικα?

Edited by kiniko21
Link to comment
Share on other sites

Ποσες μερες εκανε περιπου?Τα μεταφορικα ηταν δωρεαν?Να ρωτησω καποια πραγματα ακομα γτ ειμαι τελειως ασχετος.Το κιν θα εχει μεσα android 4.2 απο οτι λεει το efox.Εγω θελω να του βαλω τα 4.4 ή τα lollipop.Για να το κανω αυτο θα πρεπει να το ροοταρω το κιν ή μπορω και χωρις να το ροοταρω?Το κιν οπως θα το παρω στα χερια μου θα εχει google play και ελληνικα?

 

To συγκεκριμένο νήμα έχει μόνο 10 σελίδες. Τις ξεφυλλίζεις και ρωτάς ότι απορίες σου μένουν.

Edited by stargr
Link to comment
Share on other sites

Ποσες μερες εκανε περιπου?Τα μεταφορικα ηταν δωρεαν?Να ρωτησω καποια πραγματα ακομα γτ ειμαι τελειως ασχετος.Το κιν θα εχει μεσα android 4.2 απο οτι λεει το efox.Εγω θελω να του βαλω τα 4.4 ή τα lollipop.Για να το κανω αυτο θα πρεπει να το ροοταρω το κιν ή μπορω και χωρις να το ροοταρω?Το κιν οπως θα το παρω στα χερια μου θα εχει google play και ελληνικα?

Το κινητο το πηρα απο efox.Εκανε 7 εργασιμες απο Γερμανια με DHL δωρεαν μεταφορικα.Εχει kit kat 4.4.2 και play store.Τωρα για root θα προσπαθησω με framaroot και βλεπουμε.

Το εχει προσφορα 103,99ε το efox με κουπονι CLEARANCECC.

Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με το fb της iocean, θα το αναβαθμίσει σε Android 5!

https://www.facebook.com/ioceanmobile/posts/818197378260311?comment_id=818507151562667&offset=0&total_comments=21

 

Οκταπύρηνο με καλή ποιότητα, Android 5 και σε τέτοια τιμή, είναι αχτύπητο!

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με το fb της iocean, θα το αναβαθμίσει σε Android 5!

https://www.facebook.com/ioceanmobile/posts/818197378260311?comment_id=818507151562667&offset=0&total_comments=21

 

Οκταπύρηνο με καλή ποιότητα, Android 5 και σε τέτοια τιμή, είναι αχτύπητο!

Μπραβο στη iocean πολη καλη υποστηριξη αρα περιμενουμε Απριλιο.Το κινητο εφθασε χθες στα χερια μου και πραγματικα για τα λεφτα του ειναι παραπολυ καλο.Ομορφη οθονη φωτεινη με ζωντανα χρωματα, Ηχος καταπληκτικος και δυνατος χωρις παραμορφωση(μου εκανε εντυπωση),σημα αψογο ακομα και σε περιοχες δυσκολες (3g) ακουστικο καθαρο και δυνατο, μικροφωνο πολυ καλο(με ακουνε πολυ καλα),τρεχει σφαιρα χωρις lag.Βεβαια λειπει το gorilla glass αλλα δεν μπορεις να τα εχεις ολα.Παντως το κινητο τα αξιζει τα λεφτα του μεχρι σεντ.

Link to comment
Share on other sites

Επειδη εχω ξαναπαρει για φιλους και X7 HD και X7s τα οποια αποδειχτηκαν μετα απο βαρια χρηση εξαιρετικα,μπορω να πω οτι ειναι ενα απο τα πιο ποιοτικα smartphones που εχω πιασει και φυσικα ενα απο τα ομορφοτερα (τυφλα να χουν τα επωνυμα).

Λεπτο,ελαφρυ και τοσο στενο που το χειριζεσαι ανετα με ενα χερι.Smartphone που ξεχωριζει.

Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Επειδη εχω ξαναπαρει για φιλους και X7 HD και X7s τα οποια αποδειχτηκαν μετα απο βαρια χρηση εξαιρετικα,μπορω να πω οτι ειναι ενα απο τα πιο ποιοτικα smartphones που εχω πιασει και φυσικα ενα απο τα ομορφοτερα (τυφλα να χουν τα επωνυμα).

Λεπτο,ελαφρυ και τοσο στενο που το χειριζεσαι ανετα με ενα χερι.Smartphone που ξεχωριζει.

Συμφωνω απολυτα.Ειδικα οι διαστασεις του για 5ιντζο ειναι εξαιρετικες.

 

Εγώ που το παρέλαβα πριν μια εβδομάδα έχει 4.4.2 κιτ κατ και play store κανονικά.

Να σε ρωτησω.Προσπαθω να περασω εφαρμογες στην sd και δεν με αφηνει.Διαβασα για το kit kat οτι εξ ορισμου δεν αφηνει την μεταφορα στην sd.Εκανα διαφορα fix που βρηκα αλλα συνεχιζει να μην με αφηνει.Και κατι αλλο το εχεις κανει root και ναι με ποιο προγραμμα ?

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παρέλαβε γνωστός από efox. Το κινητό όσο είδα είναι πανέμορφο ιδανικό 5αρι σε μέγεθος, φοβερή οθόνη και δεν κολλάει πουθενά πάρα το 1gb ram.root δεν είναι και αρνητικό ότι το GPS με ένα άνοιγμα με GPS test που δοκίμασα δείχνει νεκρό!!
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Περιμένω και γω από Efox-shop να παραλάβω. Στη σελίδα του site λέει Android 4.2

Οι rom στο needrom για το X7S κάνουν και για το X7S-2015 με 1GB Ram?

http://www.needrom.com/category/iocean/x7s/

Να φλασάρω άφοβα KitKat ?

Link to comment
Share on other sites

Περιμένω και γω από Efox-shop να παραλάβω. Στη σελίδα του site λέει Android 4.2

Οι rom στο needrom για το X7S κάνουν και για το X7S-2015 με 1GB Ram?

http://www.needrom.com/category/iocean/x7s/

Να φλασάρω άφοβα KitKat ?

Με kit kat θα σου ερθει.

Link to comment
Share on other sites

http://www.skroutz.gr/s/5944598/iOcean-X7s-2015-8GB.html

 

Παιδιά αυτό το μοντέλο με το 1GB Ram, και στα 160 ευρώ αξίζει τον κόπο; Μέχρι τώρα ήμουν ανάμεσα στο Samsung S3 και στο Μotorola Moto G, αλλά με το που το είδα αυτό μου άρεσε. Πιστεύεται ότι σε σχέση με τα προηγούμενα 2 αξίζει τον κόπο;

Link to comment
Share on other sites

http://www.skroutz.gr/s/5944598/iOcean-X7s-2015-8GB.html

 

Παιδιά αυτό το μοντέλο με το 1GB Ram, και στα 160 ευρώ αξίζει τον κόπο; Μέχρι τώρα ήμουν ανάμεσα στο Samsung S3 και στο Μotorola Moto G, αλλά με το που το είδα αυτό μου άρεσε. Πιστεύεται ότι σε σχέση με τα προηγούμενα 2 αξίζει τον κόπο;

Φιλε το εχω παρει το τηλεφωνο και ειναι αριστο σε ολα με πολυ καλη καμερα δυνατο και καθαρο ηχειο και ακουστικο, μαζεμενες διαστασεις και πολυ ομορφο.Μπορεις να το παρεις και απο efox φθηνοτερα http://en.efox-shop.com/goods/search/index?encode=YTo0OntzOjE4OiJnb29kcy9zZWFyY2gvaW5kZXgiO3M6MDoiIjtzOjE4OiJzZWFyY2hfY2F0ZWdvcnlfaWQiO3M6MDoiIjtzOjg6ImtleXdvcmRzIjtzOjE1OiJJT0NFQU4gWDdTIDIwMTUiO3M6MTg6InNlYXJjaF9lbmNvZGVfdGltZSI7aToxNDI4MzI2NTkyO30=

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Απο Γερμανια σου βγαινει 10ε φθηνοτερα με κουπονι myphone και θα το εχεις σε 5-7 μερες με DHL.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε το εχω παρει το τηλεφωνο και ειναι αριστο σε ολα με πολυ καλη καμερα δυνατο και καθαρο ηχειο και ακουστικο, μαζεμενες διαστασεις και πολυ ομορφο.Μπορεις να το παρεις και απο efox φθηνοτερα http://en.efox-shop.com/goods/search/index?encode=YTo0OntzOjE4OiJnb29kcy9zZWFyY2gvaW5kZXgiO3M6MDoiIjtzOjE4OiJzZWFyY2hfY2F0ZWdvcnlfaWQiO3M6MDoiIjtzOjg6ImtleXdvcmRzIjtzOjE1OiJJT0NFQU4gWDdTIDIwMTUiO3M6MTg6InNlYXJjaF9lbmNvZGVfdGltZSI7aToxNDI4MzI2NTkyO30=

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Απο Γερμανια σου βγαινει 10ε φθηνοτερα με κουπονι myphone και θα το εχεις σε 5-7 μερες με DHL.

 

Σε ευχαριστώ πολύ. Από το efox χρειάζεται Paypal; Είναι αξιόπιστο μαγαζί. Κουπόνι myphone που μπορώ να βρώ;

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ. Από το efox χρειάζεται Paypal; Είναι αξιόπιστο μαγαζί. Κουπόνι myphone που μπορώ να βρώ;

Ναι χρειαζεται PayPal Δυο παραγγελιες που εχω κανει κανενα προβλημα.Στην θεση του κουπονιου θα βαλεις την λεξη myphone μειον 10ε απο την αρχιλη τιμη.

Link to comment
Share on other sites

Ναι χρειαζεται PayPal Δυο παραγγελιες που εχω κανει κανενα προβλημα.Στην θεση του κουπονιου θα βαλεις την λεξη myphone μειον 10ε απο την αρχιλη τιμη.

 

Είσαι άρχοντας. Σε ευχαριστώ για άλλη μια φορά ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ναι αλλα το ελληνικο καταστημα (Αγ Παρασκευη) δινει και 2 χρονια εγγυηση στο iOcean X7s - 2015 και απο οτι βλεπω εχει ολα τα αξεσορις.

(που να τρεχεις με Κινες αν φτου φτου υπαρχει καποιο προβληματακι)

 

Ισως με ενδιαφερει και μενα αν οπως λεει ο φιλος ειναι τοσο καλο :rolleyes:

Edited by Mick22
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Παιδια εγω αγορασα εδω & ενα μηνα το Χ7S T & ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ κιν για τα λεφτα του παντα.Τωρα για να μην κανετε λαθη Υπαρχουν 4 μοντελα I Ocian x7.To x7s-x7 hd-X7 Elite-x7s t.To Elite ειναι FHD με 2g οπως & το Χ7s T με μονη διαφορα οτι το Turbo ειναι απλα HD & to Χ7hd βρισκεται αναμεςα τους με 1G.Μπορεις να μπερδευτεις ευκολα οποτε πρεπει να προσεχετε.Τωρα εγω ειμαι πολυ ικαν/νος αν & ειναι ακομα νωρις αλλα το κιν πεταει.& φυσικα εχει πολλα καλουδια οπως OTG & πολλους σενσορες.& με 2G το κιν ρολλαρει πιο ομαλα.Αυτη ειναι η γνωμη μου.ΞΕεχασα να πω το λειτουργικο ειναι4.4.2 απο την μαμα μπαταρια 2000(αν & εχει κιτ για 3000)οθονη κρυσταλλο πολυ καλες διαστασει & πολυ καλη ποιτητα κατασκευης.Μην το παρετε με 1g με λιγα παραπανω παντε σε αυτο με τα 2g αξιζει & τελος στην χωρα μας εχει αρκετη υποστηρηξη συμαντικο για κινεζικο κιν(μπαταριες-ζελατινες τα παντα)7 ΕΙΝΑΙ Η ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΠΑΙΡΝΩ αυτη την μαρκα Edited by Kalampoyri
Link to comment
Share on other sites

ΕΙΝΑΙ Η ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΠΑΙΡΝΩ αυτη την μαρκα

Και μάλλον θα ξαναπάρεις ;) Είναι πολύ καλά τα iOcean και ιδιαίτερα τα Χ7.

Απόλαυσέ το!

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

Ειχω & ενα Doogee dg350 εδω & ενα χρονο ,δουλευε ασταματητα & αν θελετε το πιστευετε η μπαταρια του διαρκει ακομα ολοκληρη μερα με ολα ανοιχτα(εκτος απο παιχνιδια που δεν παιζω)αλλα το Wifi λογω Viper ειναι ανοιχτο συνεχεια.Βγηκε αθανατο & ακομα το εχω αλλα τωρα δουλευω το I Ocian.To μονο προβλημα ειναι η μπαταρια που με ολα αυτα δυσκολα βγαζει την μερα με αποτελεσμα να θελω να παρω το κιτ με την 3000.Τουλαχιστον με το I Ocian βρισκω οτι θελω & τα αγοραζω απο Ελλαδα παρολο που εχω Paypal card(Ειπα να βοηθησω την Ελληνικη οικονομια)αλλα οι δικοι μας εδω θελουν να βγαλουν λεφτα με την μια & διπλασια τιμη σχεδον σε ολα τα παρελκομενα.Πρεπει να το προσεξουν αυτο γιατι οι χρηστες δεν ειναι πλεον χαζοι(το κιτ των 3000 μπαταρια εξω εχει 20Ε & ΕΔΩ ΤΟ ΔΙΝΟΥΝ 38Ε)Το ΞΕΡΕΤΕ ΟΛΟΙ ΑΥΤΟ.......
Link to comment
Share on other sites

Για την μπαταρία, κάνε μια δοκιμή να ενεργοποιήσεις την μηχανή ART αντί της Dalvik. (Γκούγκλαρέ το λίγο ;))

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

Για την μπαταρία, κάνε μια δοκιμή να ενεργοποιήσεις την μηχανή ART αντί της Dalvik. (Γκούγκλαρέ το λίγο ;))
Δηλαδη φιλε μου τι πρεπει να κανω γιατι δεν εχω & πολλες γνωσεις
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...