Jump to content

Samsung Galaxy S Duos 2 (S7582)


algedan
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σας. Έχω το SAMSUNG S7582 GALAXY S DUOS και δε βρίσκω τον τρόπο να συνδεθώ απ'ευθείας με δορυφόρο γιά το gps. Επίσης θα ήθελα να μου πείτε αν γνψρίζετε πως μπορώ να κατεβάσω χάρτες. Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 242
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα σας. Έχω το SAMSUNG S7582 GALAXY S DUOS και δε βρίσκω τον τρόπο να συνδεθώ απ'ευθείας με δορυφόρο γιά το gps. Επίσης θα ήθελα να μου πείτε αν γνψρίζετε πως μπορώ να κατεβάσω χάρτες. Ευχαριστώ.

 

Καλησπέρα! Το τηλέφωνο σου έχει αυτή τη δυνατότητα αλλά για να τη χρησιμοποιήσεις πρέπει να έχεις και την κατάλληλη εφαρμογή πλοήγησης. Για το ερώτημα σου και επειδή εδώ θα βγούμε εκτός θέματος ρίξε μια ματιά εδώ :)

Νικος

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά :) έχω το κινητό εδώ και 4 μήνες και είμαι αρκετά ικανοποιημένος το πρόβλημα μου είναι ότι κάθε τρις και λίγο μου γεμίζει η μνήμη του κινητού έχει 1g ελεύθερο αλλα μόλις φτάνει στα 400mb αρχίζει και μου δείχνει ότι γέμισε η μνήμη και σβήστε αρχεία και τέτοια..υπάρχει κάποιος τρόπος όλους τους φακέλους να τους βάλω στην sd κάρτα και να είναι ελεύθερη η μνήμη του κινητού??
Link to comment
Share on other sites

Παιδια θα ηθελα να κανω μια ερωτηση. Σκεφτομαι να αγορασω το εν λογω κινητο αλλα επιδη θα ειναι το πρτωτο μου smartphone και επειδη εχω χασει την μπαλα με το android θα ηθελα να ξερω το εξης. Τιε φωτογραφιες και τα βιντεο που βγαζεις υπαρχει η δυνατοτητα να τις αποθηκευεις κατευθειαν στην εξωτερικη sd card η αποθυκευονται στην εσωτερικη μνημη του τηλεφωνου και μετα τα μεταφερεις εσυ; Ρωταω γιατι αν υποχρεωτικα γραφονται στην εσωτερικη μνημη για παραδειγμα δεν μπορεις να γραψεις ενα μεγαλο ενιαιο βιντεο αλλα θα πρεπει να γραφεις να μεταφερεις, να ξαναγραφεις κτλ.

Αν γινεται να γραφονται απευθειας στην καρτα μνημης θα ηθελα να μου πειτε πως γινεται καθως και πως μπορω μετα να τα βλεπω.

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Παιδια θα ηθελα να κανω μια ερωτηση. Σκεφτομαι να αγορασω το εν λογω κινητο αλλα επιδη θα ειναι το πρτωτο μου smartphone και επειδη εχω χασει την μπαλα με το android θα ηθελα να ξερω το εξης. Τιε φωτογραφιες και τα βιντεο που βγαζεις υπαρχει η δυνατοτητα να τις αποθηκευεις κατευθειαν στην εξωτερικη sd card η αποθυκευονται στην εσωτερικη μνημη του τηλεφωνου και μετα τα μεταφερεις εσυ; Ρωταω γιατι αν υποχρεωτικα γραφονται στην εσωτερικη μνημη για παραδειγμα δεν μπορεις να γραψεις ενα μεγαλο ενιαιο βιντεο αλλα θα πρεπει να γραφεις να μεταφερεις, να ξαναγραφεις κτλ.

Αν γινεται να γραφονται απευθειας στην καρτα μνημης θα ηθελα να μου πειτε πως γινεται καθως και πως μπορω μετα να τα βλεπω.

Ευχαριστω

Εχεις επιλογή αποθήκευσης! !

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω πάρει το κινητό από το kaizer. Όλα καλά ως εδώ :)

 

Έβαλα SIM απο το Μεξικό και το κινητό είναι SIM Locked

 

Μπορεί κανείς να βοηθήσει;

 

Ευχαριστώ! :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Έχω λίγο καιρό τώρα αυτή την συσκευή. Πολύ καλή για τα "κιλά" μου. Υπάρχουν εταιρείες που συνεργάζονται με την samsung και παρέχουν δωρεάν στους κατόχους κάποια προγράμματα που για άλλες συσκευές είναι επί πληρωμή. Συγκεκριμένα η paid εφαρμογή Collins Greek Englidh Dictionary δίνεται δωρεάν μέσω samsung apps μόνο για τα samsung. Δοκίμασα να την περάσω στο ταμπλετ μου, ένα hyundai, αλλά τίποτε. Υπάρχει τρόπος να δουλέψει samsung app σε άλλη μάρκα κινητών ή τάμπλετ;

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Γεια σας

και εγω κατοχος του S Duos II απο χθες...πολυ καλο νομιζω για τα λεφτα του δεν εχει κανενα θεμα

μια ερωτηση...ξερει να μου πει κανεις αν μπαινει 0.facebook?

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας

και εγω κατοχος του S Duos II απο χθες...πολυ καλο νομιζω για τα λεφτα του δεν εχει κανενα θεμα

μια ερωτηση...ξερει να μου πει κανεις αν μπαινει 0.facebook?

Ευχαριστω

Ό,τι θέλεις μπαίνει. Δοκίμασες και δεν μπόρεσες;

Link to comment
Share on other sites

cosmote εχω

Αυτό που με ξενίζει είναι ότι δεν μπαίνεις ούτε με WI-FI. Με το 3G στέλνεις-παίρνεις MMS; Μπαίνεις στο internet; Αν ναι, τότε κοίταξε μήπως προσπαθείς να μπεις με λάθος στοιχεία στο facebook. Κοίταξε και τις ρυθμίσεις της κάρτας sim cosmote να είναι επιλεγμένη για πρόσβαση στο δίκτυο.

Link to comment
Share on other sites

Θα μου φερει ο αδερφος μου μια δευτερη sim της wind

Πιστευω να ειναι ενταξει

 

----- προσθήκη μηνύματος 61 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αυτο που ειπες για τις ρυθμισεις δεν το βρηκα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Εγω εχω το τηλεφωνο 4 μηνες και ολα πολυ καλα,απλα εχασα τον φορτιστη και φορτιζω με usb και ανταπτορα...φορτιζει αργα...και δν ξερω γιατι ενω εχω απενεργοποιησει σαβουρα δν κρατα η μπαταρια...κανω μετρια προς αρκετη χρηση ιντερνετ(instagram,facebook,youtube,internet και μουσικη... 5 ωρες οθονη(browsing με wi-fi...,μιση ωρα μουσικη απο 100% το βραδυ ειναι στο 20%

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Θα μου φερει ο αδερφος μου μια δευτερη sim της wind

Πιστευω να ειναι ενταξει

 

----- προσθήκη μηνύματος 61 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αυτο που ειπες για τις ρυθμισεις δεν το βρηκα

Πήγαινε εφαρμογές-->ρυθμίσεις-->η συσκευή μου-->διαχείρηση καρτών σιμ-->προτιμώμενη κάρτα σιμ-->δίκτυο υπηρεσίας δεδομένων και επέλεξε την κάρτα που θέλεις να συνδέεται στο δίκτυο. Αν έχεις δύο επέλεξε την κοσμοτέ. Αν έχεις μία δεν ξέρω αν η επιλογή γίνεται αυτόματα από την συσκευή γιατί εγώ έβαλα εξ ατρχής δύο σιμ και επέλεξα τη μία. Ψάξε το και βλέπουμε.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,εχω το galaxy s duos 2 εδω και 4 μηνες.Αυτες τις ημερες εχει ενα σοβαρο προβλημα...το samsung keyboard δεν αλλαζει γλωσσα μεσω του πληκτρου space

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Έχω το duos από τον Γενάρη του 13.το πήρα 120 € και από το κινητό είμαι απόλυτα ευχαριστημένος μέχρι τώρα. Λογισμικό άλλαξα στην εβδομάδα πάνω οπότε στοκ δεν ξέρω και πολύ πως πάει! Πριν μερικές μέρες ξέροντας το duos πρότεινα στον αδερφό μου το duos 2 μιας και ήθελε δίκαρτο. Οι εμφανείς διάφορες που είδα είναι σίγουρα στην ταχύτητα του επεξεργαστή, πολύ καλύτερη απόκριση στην αφή και γενικά στην οθόνη, καλύτερη κάρτα δικτύου και καλύτερες ταχύτατες στα δεδομένα. Η απόκριση της κάμερας εξίσου καλή χωρίς να κάνει αυτή τη "καθυστέρηση" που κάνει το duos και μενει για 1-2 δεύτερα το φλας ενεργό μετά την λήψη. Γενικά πολύ καλές εντυπώσεις και από μπαταρία περίπου 2 μέρες με μέτρια χρήση.

Με τιμή στα 92.50€

Edited by GiannisSma
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,εχω το galaxy s duos 2 εδω και 4 μηνες.Αυτες τις ημερες εχει ενα σοβαρο προβλημα...το samsung keyboard δεν αλλαζει γλωσσα μεσω του πληκτρου space

 

Κάποια από τις εφαρμογές που έχεις βάλει πρόσφατα φταίει. Δοκίμασε να απεγκαταστήσεις και θα δουλέψει ξανά. Έπαθα το ίδιο βάζοντας στο κινητό της κοπέλας μου (Samsung Galaxy Trend, που είναι το ίδιο σε μονόκαρτο) την εφαρμογή NoLed. Βγάζοντάς την, το πρόβλημα διορθώθηκε.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα και χρόνια πολλά.έβγαλα την sim απο το κινητό και την εβαλα σε ενα αλλο lg για να δοκιμάσω κάτι και όταν την ξαναβαλα στο duos δεν την βλεπει σε κανενα απο τα δυο σλοτ.η καρτα δουλευει σε αλλο κινητο τσεκαρισμένο.εκανα hard reset τιποτα,συνεχεια το μηνυμα δεν βρεθηκε sim.kαποια βοηθεια; ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

παιδια η samsung σε αυτήν την κατηγορία τιμής, δίνει updates στο android ή με ό,τι android κυκλοφορει με αυτό μένει και λύνει μόνο προβλήματα με firmware updates?

 

Nα περιμένουμε δλδ kitkat ή p@p@ri@ ?

Link to comment
Share on other sites

παιδια η samsung σε αυτήν την κατηγορία τιμής, δίνει updates στο android ή με ό,τι android κυκλοφορει με αυτό μένει και λύνει μόνο προβλήματα με firmware updates?

 

Nα περιμένουμε δλδ kitkat ή p@p@ri@ ?

Αν και καλά θα ήταν να πάρει ΚΚ είναι κομματάκι απίθανο να το δώσει η Samsung. Μόνο σε custom αν βγει Ποτέ τίποτε γιατί εγώ που έψαξα δεν βρήκα κάποια custom rom..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...