Jump to content

Samsung Galaxy Tab Pro 8.4/10.1


Nagata
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όλα καλά. Νεράκι πήγαν!

Έβαλα και τα gapps, ξεκινάω να στήνω.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Eχω το 10αρι wifi (exynos cpu). Ειναι ιδια η rom με αυτη που ποσταρες?

 

Όχι αυτή είναι για εσένα αλλά είναι η 5.1.1 https://www.androidfilehost.com/?fid=24269982087014420

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Όλα καλά. Νεράκι πήγαν!

Έβαλα και τα gapps, ξεκινάω να στήνω.

 

 

Έχεις θήκη με τον αισθητήρα που ανοίγει αυτόματα την οθόνη για να μου πεις αν δουλεύει γιατί εγώ δεν έχω και μην την αγοράσω τσάμπα

 

----- προσθήκη μηνύματος 106 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Όλα καλά. Νεράκι πήγαν!

Έβαλα και τα gapps, ξεκινάω να στήνω.

 

Με πιο τρόπο έβαλες το recovery? Με odin η flashify

Link to comment
Share on other sites

Όχι αυτή είναι για εσένα αλλά είναι η 5.1.1 https://www.androidfilehost.com/?fid=24269982087014420

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

Έχεις θήκη με τον αισθητήρα που ανοίγει αυτόματα την οθόνη για να μου πεις αν δουλεύει γιατί εγώ δεν έχω και μην την αγοράσω τσάμπα

 

----- προσθήκη μηνύματος 106 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Με πιο τρόπο έβαλες το recovery? Με odin η flashify

 

Ξεκινάω καί εγώ...

Ημουν ρούτ καί μόλις έβαλα το twrp μέσω flashify,πολύ απλό-μέχρι που κατεβάζει την τελευταία έκδοση του twrp μόνο του- και προχωρώ γιά την ρομ.:DΓιά την θήκη πού έχω που ανοίγει και κλείνει με τον αισθητήρα θα σου απαντήσω αργότερα...

Link to comment
Share on other sites

Όχι αυτή είναι για εσένα αλλά είναι η 5.1.1 https://www.androidfilehost.com/?fid=24269982087014420

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

Έχεις θήκη με τον αισθητήρα που ανοίγει αυτόματα την οθόνη για να μου πεις αν δουλεύει γιατί εγώ δεν έχω και μην την αγοράσω τσάμπα

 

----- προσθήκη μηνύματος 106 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Με πιο τρόπο έβαλες το recovery? Με odin η flashify

 

 

Με ODIN περασα το recovery. κανένα πρόβλημα.\

Εχω θήκη με αισθητηρα και θα το δω.

Με τα gapps έχω θέμα. Μόλις τα πέρασα έπεσε σε loop. Ποια πρέπει να κατεβάσω?

 

PS: μόλις είδα ότι δουλεύει κανονικά η θήκη με τον αισθητήρα.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Με ODIN περασα το recovery. κανένα πρόβλημα.\

Εχω θήκη με αισθητηρα και θα το δω.

Με τα gapps έχω θέμα. Μόλις τα πέρασα έπεσε σε loop. Ποια πρέπει να κατεβάσω?

 

PS: μόλις είδα ότι δουλεύει κανονικά η θήκη με τον αισθητήρα.

 

Έβαλες για την Marshmallow εγώ έβαλα τα pico θες να τα ανεβάσω?

 

https://mega.nz/#!IBVEwJiZ!N30WWoltX70xxmhoUdOCrdZFC6sZxHP8Y2xQzhrQu6w

Αυτά βάλε

Edited by liam69
Link to comment
Share on other sites

Αυτά έβαλα και εγώ. Όλα ΟΚ. Δούλεψαν μια χαρά απλά εγώ έκανα λαλακία. Δεν τα φλασαρα μαζί, με αποτέλεσμα να μου χτυπάνε μετα.

Έχω ενα θέματακι όμως. Δεν μου δουλεύει η αυτόματη περιστροφή της οθόνης. Ή δουλεύει όταν και όποτε θέλει. Δεν είναι κάτι συνταρακτικό αλλά με δυσκολεύει αρκετά.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Αυτά έβαλα και εγώ. Όλα ΟΚ. Δούλεψαν μια χαρά απλά εγώ έκανα λαλακία. Δεν τα φλασαρα μαζί, με αποτέλεσμα να μου χτυπάνε μετα.

Έχω ενα θέματακι όμως. Δεν μου δουλεύει η αυτόματη περιστροφή της οθόνης. Ή δουλεύει όταν και όποτε θέλει. Δεν είναι κάτι συνταρακτικό αλλά με δυσκολεύει αρκετά.

 

Αν δε βρεις αλλη λυση, τώρα πριν το στήσιμο, μάλλον κάνε ένα clean install παλι!

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

Ενώ δεν έχω θέμα με την αυτόματη περιστροφή της οθόνης

Έχει κάποιος άλλος τέτοιο θέμα που έβαλε την ίδια rom ?

Αν οχι πρέπει να την ξανά εγκαταστάσεις πάλι

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα.

Έχω την αίσθηση ότι την πρώτη φορά που την πέρασα (και δεν είχα βάλει τα gapps) δούλευε ΟΚ. Αυτό βέβαια συνηγορεί στα λεγόμενά σας.

Εφόσον λοιπόν δεν έχετε πρόβλημα τότε σίγουρα κάτι δεν θα έχει κάτσει καλά. Θα τα ξανα φλασάρω όλα από τη αρχή το απόγευμα που θα πάω σπίτι.

Να κάνω πριν το απλό wipe που λέει ή να κάνω format καλύτερα? Τι προτείνετε καλύτερο? Προσωπικά προς το format προσανατολίζομαι, ως πιο αποτελεσματικό. Τι λέτε?

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα.

Έχω την αίσθηση ότι την πρώτη φορά που την πέρασα (και δεν είχα βάλει τα gapps) δούλευε ΟΚ. Αυτό βέβαια συνηγορεί στα λεγόμενά σας.

Εφόσον λοιπόν δεν έχετε πρόβλημα τότε σίγουρα κάτι δεν θα έχει κάτσει καλά. Θα τα ξανα φλασάρω όλα από τη αρχή το απόγευμα που θα πάω σπίτι.

Να κάνω πριν το απλό wipe που λέει ή να κάνω format καλύτερα? Τι προτείνετε καλύτερο? Προσωπικά προς το format προσανατολίζομαι, ως πιο αποτελεσματικό. Τι λέτε?

 

Εγώ κάνω φορμάτ όταν περνάω σε άλλη έκδοση για να είναι όλα καθαρά. Απλά πάρε καλό backup μην ξεχάσεις τίποτα σημαντικό γιατί σβήνονται τα πάντα όλα!

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

:

παιδες για λολιποπ ακουγετε τιποτα;μας παρατησαν λογικα ε;

 

Μας έγραψαν για τα καλά αλλά ευτυχώς έχουμε και άλλες λύσεις και χωρίς την σαβούρα της Samsung αν έχεις περάσει τον ένα χρόνο βάλε costum recovery και εγκατέστησε μια cm 12,1 η 13 και τέλος :D:D:D:D:D:D

Edited by liam69
Link to comment
Share on other sites

Backup εχω παρει απο το recovery. No problem. Ουτως ή άλλως θα παω σε στήσιμο απο το 0.

Βρήκα ομως και κατι άλλο. Εκτος απο ρουτερ εχω και ενα extender στο σπίτι. Καθε φορά που μπαινω απο το ενα στο αλλο θα πρεπει να δινω κωδικό. Κοινώς δεν τον θυμάται αν και εχει κανει learn τα δυο access point. Ελπίζω και αυτό διορθωθεί με επανεγκατάσταση.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

:

 

Μας έγραψαν για τα καλά αλλά ευτυχώς έχουμε και άλλες λύσεις και χωρίς την σαβούρα της Samsung αν έχεις περάσει τον ένα χρόνο βάλε costum recovery και εγκατέστησε μια cm 12,1 η 13 και τέλος :D:D:D:D:D:D

Ολα καλά με την ρομ το πρόβλημα μου είναι ότι δεν υπάρχει xposed έκδοση γιά την ρομ η τουλάχιστον έτσι μού γράφει το xposed.Eχει κάποιος άλλος το ίδιο θέμα;Πρόσεξα και (ίσως) πιό αδύναμο σήμα wifi;;;:(

Link to comment
Share on other sites

Ολα καλά με την ρομ το πρόβλημα μου είναι ότι δεν υπάρχει xposed έκδοση γιά την ρομ η τουλάχιστον έτσι μού γράφει το xposed.Eχει κάποιος άλλος το ίδιο θέμα;Πρόσεξα και (ίσως) πιό αδύναμο σήμα wifi;;;:(

 

Πια έβαλες για να το κοιτάξω για το xposed εσύ έχεις θέμα με την αυτόματη περιστροφή της οθόνης όπως το παιδί πιο πάνω

Link to comment
Share on other sites

Πια έβαλες για να το κοιτάξω για το xposed εσύ έχεις θέμα με την αυτόματη περιστροφή της οθόνης όπως το παιδί πιο πάνω

Οχι δεν έχω κάποιο θέμα με την περιστροφή,όσο γιά το xposed δεν λέω γιά κάποια εφαρμογή του αλλά για το ίδιο το xposed (τo xposed δεν είναι ακόμα συμβατό με την έκδοση 23 του android sdk η την αρχιτεκτονική (armebi-7va)του επεξεργαστή σας).Αυτά μου γράφει...

Αλλο ένα θέμα είναι το fx που έχω γιά τα αρχεία δεν μου δείχνει την ext-sd..

Με το wifi έχεις παρατηρήσει κάποιο θέμα;

Edit: το fx μετά από αναβάθμιση πού έκανε μόλις τώρα την δείχνει την ext-sd

Edited by geotzia
Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν έχω κάποιο θέμα με την περιστροφή,όσο γιά το xposed δεν λέω γιά κάποια εφαρμογή του αλλά για το ίδιο το xposed (τo xposed δεν είναι ακόμα συμβατό με την έκδοση 23 του android sdk η την αρχιτεκτονική (armebi-7va)του επεξεργαστή σας).Αυτά μου γράφει...

Αλλο ένα θέμα είναι το fx που έχω γιά τα αρχεία δεν μου δείχνει την ext-sd..

Με το wifi έχεις παρατηρήσει κάποιο θέμα;

Edit: το fx μετά από αναβάθμιση πού έκανε μόλις τώρα την δείχνει την ext-sd

 

Ποια rom έχεις τώρα?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα.

Ξαναπέρασα την Ρομ και το θέμα της περιστροφής έφτιαξε. Όπως και το πρόβλημα που "ξεχνούσε" τον κωδικό του δικτυου.

Μου έκανε και ενα τρίτο κουλο που ευελπιστω οτι έχει φτιάξει και αυτό. Πιο συγκεκριμένα, μόλις γύρισα και προσπάθησα να το ανοιξω διαπιστωσα οτι είχε αδειάσει εντελώς την μπαταρία ενω εγώ το είχα κάνει power off!

Αυτό βέβαια θα το δω αύριο το πρωί.

Δύο στα τρια λοιπόν οκ και το τρίτο σε αναμονή.

 

PS: Ο μαμά launcher όμως επιμένει να μην γυρνάει σε landscape! Αυτός είναι μόνιμα portrait. Έχει μουλαρωσει ή είναι το φυσιολογικό του?

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
:

 

Μας έγραψαν για τα καλά αλλά ευτυχώς έχουμε και άλλες λύσεις και χωρίς την σαβούρα της Samsung αν έχεις περάσει τον ένα χρόνο βάλε costum recovery και εγκατέστησε μια cm 12,1 η 13 και τέλος :D:D:D:D:D:D

εχω αλλους 3 μηνες....θα περιμενω λιγο και αντε γεια μετα
Link to comment
Share on other sites

Η παρακάτω μπαταρία παιδιά είναι αυτή που "φοράει" το tablet ;

Αν χρειαστεί δηλαδή (μου πουν 40-50€ για αντικατάσταση), να προχωρήσω στην αγορά της;

 

http://www.amazon.co.uk/GIZMOS%C2%AE-GENUINE-SAMSUNG-SM-T327A-Packaging/dp/B00UOZSYYU/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1453793821&sr=8-1&keywords=samsung+galaxy+tab+pro+8.4+battery

Won't Back Down
Link to comment
Share on other sites

Η παρακάτω μπαταρία παιδιά είναι αυτή που "φοράει" το tablet ;

Αν χρειαστεί δηλαδή (μου πουν 40-50€ για αντικατάσταση), να προχωρήσω στην αγορά της;

 

http://www.amazon.co.uk/GIZMOS%C2%AE-GENUINE-SAMSUNG-SM-T327A-Packaging/dp/B00UOZSYYU/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1453793821&sr=8-1&keywords=samsung+galaxy+tab+pro+8.4+battery

 

Ναι και γρήγορα μιας και έχει 1 σε στοκ.

Link to comment
Share on other sites

Την αγόρασα. Σύνολο 14,5€.

 

Ελπίζω να είναι εύκολη διαδικασία η αντικατάσταση της.. :shifty:

Won't Back Down
Link to comment
Share on other sites

Την αγόρασα. Σύνολο 14,5€.

 

Ελπίζω να είναι εύκολη διαδικασία η αντικατάσταση της.. :shifty:

Δεν βλέπω όμως να έχει 2-3 εργαλιακια που θα χρειαστείς. Ενα πολύ μικρο σταυροκατσαβιδο, εναν πλαστικό εξολκεα και μια πένα.

 

Η αλλαγή είναι τίποτα. Της πλάκας, αν πιάνουν λίγο τα χέρια σου. Δες στο youtube, για αλλαγή μπαταρίας. Έχει ενα κάρο βίντεο.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Tab Pro 8.4/10.1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...