Jump to content

Samsung Galaxy Tab Pro 8.4/10.1


Nagata
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για αυτή http://www.amazon.co.uk/gp/product/B00IISTKTI?psc=1&redirect=true&ref_=oh_aui_detailpage_o00_s00 διάβασα καλά λόγια στο xda, αν είναι το στυλ που ψάχνεις...

Την περιμένω και εγώ και θα γράψω εντυπώσεις μόλις την παραλάβω

 

αρκετα καλη ευχαριστω!ψαχνω ομως κατι με φερμουαρ γυρω γυρω..

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

αρκετα καλη ευχαριστω!ψαχνω ομως κατι με φερμουαρ γυρω γυρω..

 

Στα jumbo έχουν κάτι τσαντάκια φοβερά με φερμουάρ-θήκες μπροστά και γιά το τηλ. γιά κάρτες μέσα γύρω στα 2 € το είχα πάρει αν θυμάμαι καλά

Link to comment
Share on other sites

Να πω και εγω την εμπειρία μου απο το service της Samsung (Χανιων- omnitech).πρωτα απο ολα να πω οτι ποτε δεν εχω πειραξει το ταμπλετ (ροοτ και τετοια) ,ποτε δεν μου εχει πεσει κατω η οτιδηποτε αλλο και το ειχα λιγοτερο απο 3 μηνες. Μια μερα λοιπον το ταμπλετ, οπως ειχα γραψει και σε προηγούμενο ποστ, πηγα να το ανοιξω το πρωι και ενω ανοιγε κανονικα δεν εκανε καμια λειτουργια. Ουτε επιανε το touch, ουτε κανενα κουμπι ουτε το home. Το μονο που μπορουσα να κανω ηταν κρατώντας παρατεταμένα το power να κανει restart και να μπω και σε download mode οπου δοκιμασα και ξαναπερασα με το odin την ρομ αλλα παλι εκανε τα ιδια. Η μονη λυση ηταν να το παω στο service Χανιων. Μιας και το πηγα εκει ειπα και το προβλημα με το wifi οταν το πιανω κατω αριστερα οπως εχουν τα πιο πολλα tab pro ,επισης ειπα και ενα προβλημα με την οθονη που σε μερικα σημεια οταν την ακουμπας με ελαχιστα περισσότερη δυναμη κανει κατι περιεργα.(αυτα τα δυο προβληματα τα ειχα απο την αρχη αλλα δεν με εκαιγαν μιας και το ρουτερ το εχω σχεδον διπλα μου και η οθονη δεν ηταν και τοσο σοβαρο προβλημα για να με χαλασει)Στο servicw Χανιων λοιπον ηταν ενα παλικαρι και μια κυρια. Οσο ευγενικη ηταν αυτη τοσο ξινος ηταν αυτος. Με το ζορι να μου γράψει τα προβληματα και ολο ελεγε και ολα σημερα και δεν αντεχω και τετοια. Οταν δε του ειπα και του εδειξα το προβλημα με την οθονη η απαντηση ηταν ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΑ και δεν μου το εγραψε στο παραστατικο αποστολης service,βγαινοντας εξω απο το μαγαζι το ειδα και ξανα πηγα και το εγραψε η κοπελα γιατι ο κυριος ξινησε την μουρη του(λες και θα πληρωσει απο την τσεπη του). Περιμενα λοιπον 17 μερες να μου ερθει το ταμπλετ. Παω να το παρω και μου λενε ειναι οκ ηθελε μονο αναβαθμιση λογισμικού. Το ανοογουν μπροστα μου και μου το δινουν. Παταω λιγο την οθονη και εκανε παλι τα ιδια. Λεω στην κοπελα δεν την εφτιαξαν την οθονη και πετάγεται ο παλικαρος απο διπλα κλασικα ξινησμενος και μου λεει ολα ετσι ειναι και ενα αλλο που εχω εδω ετσι ειναι. Λεω μπορω σε παρακαλω να το δω και κλασικα απανταει... εεε τελικα δεν το εχω εδω το εδωσα. Ζητησα το τηλεφωνο της samsung και της omnitech και μου το εδωσαν μαζι με τον κωδικο του service που εστειλαν το ταμπλετ Αθηνα. Πηγα σπιτι και δοκιμασα και το wifi. Κλασικα εκανε ακριβως τα ιδια. Χανει το σημα ακομα. Τηλεφωνω στην omnitech απανταει μια κοπελα. Λεω γεια σας ειχαμε στειλει απο το seevice Χανιν ενα tab pro και πριν ολοκληρωσω μου λεει δεν μπορω να το δω παρτε τηλ αυτους. Λεω μισο λεπτο σας παρακαλω εχω τον αριθμο service εχει ερθει το ταμπλετ στα χερια μου ακι δεν κανατε τιποτα. Της τον δινω και μου λεει σας καναμε αναβαθμιση λογισμικου.Λεω το προβλημα στο wifi και στην οθονη το ειδατε και μου λεει δεν μας εγραψαν κατι για το wifi και η οθονη δεν ειχε καποιο προβλημα,λεω μα πως εχω φωτοτυπια απο το παραστατικο που εστειλαν και τα λεει αυτα μεσα και την οθονη στο καταστημα Χανιων το ειδαν και το εγραψαν δεν εγραψαν απλα οτι τους ελεγα. Μου λεει ναι βλεπω οτι τελικα λεει και για το προβλημα στο wifi οποτε αν εχετε θεμα μπορειτε να το ξανα στειλετε. (Εδω γελαμε ολοι μαζι) Λεω να το ξανα στειλω γιατι δεν κανατε τιποτα και να περιμενω παλι 3 εβδομαδες. Λεει μονο αυτο μπορω να σας κανω. Λεω ευχαριστω δωστε μου τα στοιχεια σας για να μιλησω με Samsung hellas. Πηρα Samsung και ανέφερα ολα οσα εγιναν. ( οχι οτι θα γινει τιποτα απλα για να μου φυγει απο μεσα μου) Κατι τελευταιο και πολυ σημαντικο για εμενα. Επειδη ειμαι ψειρας στα πραγματα μου. 3 μερες πριν το στειλω ειχα αλλαξει ζελατινα οθονης και το ταμπλετ το εστειλα μεσα στο κουτι του με οσα ειχε μεσα. Οταν λοιπον το παρέλαβα η ζελατινα ηταν γεματη γρατζουνιες λες και την ειχαν χαραξει με βελονα. Αυτα λοιπον. Τωρα εχω το ταμπλετ ακριβως οπως ηταν πριν το στειλω και απλα τελικα εχασα 3 εβδομαδες απο τον χρονο μου. Συγνωμη αν κουρασα απλα ηθελα να ξερετε την ΚΑΚΗ εμπειρία μου με το service Χανιν - omnitech. Edited by aloialone

FLASHTOOL P780 - TWRP P780

http://ul.to/9txmvih8

Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν βλέπω να μου αλλάζουν ταμπλετ εκτός από CM Rom παίζει τπτ άλλο να βάλω στο 10.1?
Link to comment
Share on other sites

Νευριαζω αφάνταστα με ανεύθυνα σέρβις, καλή απόλυση τους εύχομαι

 

φιλε σε αυτους τους καιρους μην ευχεσαι να απολυθει κανενας

Link to comment
Share on other sites

φιλε σε αυτους τους καιρους μην ευχεσαι να απολυθει κανενας

Θα βγούμε off-topic αλλά υπάρχουν και άλλοι άνεργοι με όρεξη για δουλειά.

Πάντως επειδή έτυχε και προσωπικά και από τριγύρω γνωστούς, να έχω εμπειρία με τα service της Samsung μάλλον

υπάρχει γενικό πρόβλημα...

 

Όσο για τη ζελατίνα, δε το κατάλαβα.

Οι original έχουν 20+ €. Φαντάζομαι επίσης, εκ της λογικής, όπως παραλαμβάνεται κάτι, έτσι πρέπει να παραδίδεται.

Για να μη μπω ότι από service πρέπει να παραληφθεί και καλύτερα, για αυτό και πάει.

Δηλαδή αν δεν είχε τη ζελατίνα επάνω θα είχαν κάνει την οθόνη του σμυριδόπανο?

Link to comment
Share on other sites

Το λεω γιατι αυτοι οι ανθρωποι δε σεβονται τα λεφτα που εχεις δωσει και κοροιδευουν το κοσμο.Σε λαμογια καμια ανοχη,υπαρχουν αξια ατομα και επιχειρησεις να κανουν αυτη τη δουλεια.Αν δε μπορεις να κανεις κατι σωστα μη το κανεις καθολου.

Προσωπικα απο τη σμαρτεκ ειμαι ικανοποιημενος,δε ξερω αν αλλαξε κατι εκει

Link to comment
Share on other sites

Το σέρβις στην Ελλάδα δυστυχώς είναι μια πικραμένη υπόθεση. Από τους μήνες αναμονής για σέρβις των νοκια (για όσους θυμούνται) μέχρι τα κερατιατικα ευρώ που ζητάνε κάποιες εταιρίες ακόμα και σήμερα μόνο και μόνο για να σου κάνουν τη χάρη να δουν την ηλεκτρονική σου συσκευή, το after sales εδώ παίζει να είναι το χειρότερο στον κόσμο..
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ από σμαρτεκ είμαι ευχαριστημένος τους το είχα πάει εγώ και μετά από δύο μέρες μου το στείλανε με κούριερ με τα έξοδα αποστολής δικά τους επαρχία
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει τοποθετήσει κανείς tempered glass στο τάμπλετ; Έχω πάρει ένα και θέλω να ξέρω αν γίνεται η εφαρμογή όπως και στο κινητό, δηλαδή με πάτημα στο κέντρο του μηχανήματος ώστε να απλωθεί το προστατευτικό.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει τοποθετήσει κανείς tempered glass στο τάμπλετ; Έχω πάρει ένα και θέλω να ξέρω αν γίνεται η εφαρμογή όπως και στο κινητό, δηλαδή με πάτημα στο κέντρο του μηχανήματος ώστε να απλωθεί το προστατευτικό.

 

Εγώ πήρα και το περιμένω λόγικα θα είναι όπως και στο κινητό πατάς και εξαπλώνεται παντού

Edited by c200amgpacket
Samsung Galaxy Note 10+
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει τοποθετήσει κανείς tempered glass στο τάμπλετ; Έχω πάρει ένα και θέλω να ξέρω αν γίνεται η εφαρμογή όπως και στο κινητό, δηλαδή με πάτημα στο κέντρο του μηχανήματος ώστε να απλωθεί το προστατευτικό.

Η ίδια τοποθέτηση είναι. Καλό καθάρισμα και προσεκτικό κεντράρισμα.

Link to comment
Share on other sites

Για να μεταφέρεις εικόνα/ήχο υπάρχουν δύο τρόποι:

 

Ενσύρματα μέσω MHL adapter (κι ενός καλωδίου HDMI):

http://www.ebay.com/itm/Hotsale-Micro-USB-MHL-To-HDTV-HDMI-Adapter-Converter-For-Samsung-S-III-i9300-/221262376603?pt=AU_MobilePhoneAccessories&hash=item338443ee9b

 

 

FM δεν έχει το GTP.

μου ηρθε τελικα,αλλα με τι καλωδιο θα το συνδεσω με την τηλεοραση?το συγκεκριμενο βγαζει εξοδο μινι usb.

με μινι hdmi δεν ταιριαζει το δοκιμασα.:wacko:

Edited by a_tsa
διορθωση
Link to comment
Share on other sites

μου ηρθε τελικα,αλλα με τι καλωδιο θα το συνδεσω με την τηλεοραση?το συγκεκριμενο βγαζει εξοδο μινι usb.

με μινι hdmi δεν ταιριαζει το δοκιμασα.:wacko:

 

και μενα μου ηρθε αλλα δε το δοκιμασα ακομα.εισαι σιγουρος οτι δε μπαινει το micro hdmi?

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

και μενα μου ηρθε αλλα δε το δοκιμασα ακομα.εισαι σιγουρος οτι δε μπαινει το micro hdmi?

ναι ρε συ,την πρωτη φορα πηγα στο καταστημα να παρω μινι hdmi,ειδα οτι δεν εμπαινε και μετα πηγα με το ανταπρορακι στο καταστημα παλι και το δοκιμασε ο ιδιος.

Αυτο ειναι μινι usb μου λεει.:(

Τωρα δεν υπαρχει τροπος μα το συνδεσουμε ε?:confused:

Link to comment
Share on other sites

και μενα μου ηρθε αλλα δε το δοκιμασα ακομα.εισαι σιγουρος οτι δε μπαινει το micro hdmi?

 

Αυτό που αγοράσατε είναι micro usb από 5 pin σε 11pin εσείς θέλετε αυτό http://www.ebay.com/itm/MHL-Micro-USB-to-HDMI-HDTV-Adapter-for-Samsung-Galaxy-S3-i9300-SIII-LTE-i9305-/400481771981?pt=AU_MobilePhoneAccessories&hash=item5d3e92e1cd

Edited by liam69
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά,

 

Εδώ και πολύ καιρό ψάχνω το Samsung galaxy pro 8.4 t320 αλλά έχει εξαντληθεί . Υπάρχει Ελλάδα μόνο σε 2-3 ηλ. καταστήματα και πάνω από 400 ευρώ ενώ η τιμή του είχε κατέβει στα 280. Η μόνη λύση πλέον είναι η αγορά από το εξωτερικό. Θα ήθελα να μου προτείνετε κάποιο έγκυρο ευρωπαικό ηλ. κατάστημα (για να ισχύει η εγγύηση) .

WIND :D
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχετε βρει κανένα φθηνό ethernet καλώδιο από Ελλάδα;; κρίμα να πηγαίνουν χαμένα τα 100mbps της σχολής...
Ξυπνήστε ρεεεε...
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μας πεί κάποιος που έχει το 10.1" πόσο κρατάει η μπαταρία του με λογική χρήση;

 

Εγω εχω φτασει μεχρι και 11 ωρες οθονη (με wifi και χωρις gaming) ολα στοκ. Μια χαρα ειναι γενικα. Και αν κανεις και κανενα root και βγαλεις ολη την σαβουρα ακομα καλυτερα.

Edited by ardi21
Link to comment
Share on other sites

εαν δεις ταινια 1080p mp4 με μεγιστη φωτεινοτητα 6 ωρες με wifi κλειστο απο δικια μου δοκιμη σε αρκετες ταινιες

11 ώρες ΜΕ μόνιμα Ανοιχτό τη οθόνη δεν υπάρχει.....

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη την πατησαμε απο τον @renesis_87 ?

 

κριμα..

 

11 ώρες ΜΕ μόνιμα Ανοιχτό τη οθόνη δεν υπάρχει.....

 

αυτο λεω και εγω πανω απο 6 ωρες προβολη hd περιεχομενου με ολα τα αλλα κλειστα δεν εχω πετυχει

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες ΜΕ μόνιμα Ανοιχτό τη οθόνη δεν υπάρχει.....

 

Δεν ειπα μονιμα. Ειπα λειτουργια οθονης. Ετσι μετρας την αυτονομια. Την φωτεινοτητα την εχω παντα στο auto +2 γραμμες πιο φωτεινη.

Edited by ardi21
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Tab Pro 8.4/10.1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...