Jump to content

Samsung Galaxy Tab Pro 8.4/10.1


Nagata
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν και δεν εχω την συσκευή,γιατί απο την στιγμή που έχετε wifi να κάνει tether μέσω bt και να μην κάνει απευθείας το smartphone hot spot ώστε το tab pro να το δεί άμεσα σαν ρούτερ και να συνδεθεί πάνω του?Είναι ο καλύτερος τρόπος.

ούτε εγώ έχω την συσκευή ...ναι και αυτό γίνεται ....

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αν και δεν εχω την συσκευή,γιατί απο την στιγμή που έχετε wifi να κάνει tether μέσω bt και να μην κάνει απευθείας το smartphone hot spot ώστε το tab pro να το δεί άμεσα σαν ρούτερ και να συνδεθεί πάνω του?Είναι ο καλύτερος τρόπος.

 

Κι αποδίδει μεγαλύτερες ταχύτητες από το bluetooth. Ισχύει για όλα τα τάμπλετ και κινητά.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.πηρα ενα bluetooth keyboard no name απο κινα και μολις κανω τη συνδεση με τη συσκευη μου γειωνει το wifi... γνωριζει κανεις τι παιζει?
Link to comment
Share on other sites

Εξέλιξη με την παραγγελία μου στα Public: Ήταν να παραλάβω Τετάρτη με Πέμπτη. Την Τετάρτη το απόγευμα, ενώ ήμουν στην Καλαμάτα πήρα τηλέφωνο τα Public και ρώτησα τί γίνεται με την παραγγελία μου. Μου είπαν ότι το tablet δεν έχει σταλεί ακόμα από την επαρχία, και αν σταλεί την επόμενη ημέρα, θα το έχω από εβδομάδα. Επειδή ήμουν Καλαμάτα, πέρασα από το κατάστημά τους εκεί όπου βρήκα ένα τελευταίο σε άσπρο, και φυσικά το πήρα. Την επόμενη ημέρα μου ήρθε μήνυμα ότι το μαύρο που είχα παραγγείλει έφτασε στο κατάστημα Νέας Ερυθραίας και θα είναι δεσμευμένο για 5 ημέρες. Εγώ φυσικά το έχω πάρει. Αν κάποιος το ψάχνει και δεν το βρίσκει, και μπορεί να πάει στην Νέα Ερυθραία, ας επικοινωνήσει μαζί μου για να του δώσω τον κωδικό παραγγελίας και να πάει να το πάρει. Φυσικά για να μην εκτεθώ και εγώ, θα δώσω τον κωδικό μόνο στον πρώτο που θα μου τον ζητήσει. Ελπίζω να βοηθήσω κάποιον φίλο που το ψάχνει και δεν το βρίσκει. :)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, ποια εφαρμογή έχετε για τηλεκοντρόλ?

 

Εγώ έχω το ZappIR pro. Έχω δοκιμάσει και κάποια άλλα, αλλά μου άρεσε πιο πολύ αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Ειχα το γνωστό θέμα με την μπαταρία, δηλαδη να μην φορτιζει πληρες 100%, να σταματαει στη μεση κι αλλα κουλα.

 

Εκανα το κολπακι με το ρεσετ της μπαταρίας, και οχι μονο εστρωσε αλλα βελτιωθηκε κατα πολυ η αυτονομια.

 

Επισης ρουτάρισα κι ολας, ειχα μεινει χωρις μετα το περασμα της τελευταιας επισημης BNJ1.

Φλασαρισμα συμβατού με toweroot kernel, Toweroot, superSU, φλασαρισμα τελευταιου κερνελ.

Galaxy S21 Ultra + Galaxy Watch
Link to comment
Share on other sites

Ειχα το γνωστό θέμα με την μπαταρία, δηλαδη να μην φορτιζει πληρες 100%, να σταματαει στη μεση κι αλλα κουλα.

 

Εκανα το κολπακι με το ρεσετ της μπαταρίας, και οχι μονο εστρωσε αλλα βελτιωθηκε κατα πολυ η αυτονομια.

 

Επισης ρουτάρισα κι ολας, ειχα μεινει χωρις μετα το περασμα της τελευταιας επισημης BNJ1.

Φλασαρισμα συμβατού με toweroot kernel, Toweroot, superSU, φλασαρισμα τελευταιου κερνελ.

 

Το άνοιξες εννοείς? Το έπαθε και το δικό μας κάποια στιγμή αλλά όσο ξαφνικά ήρθε άλλο τόσο ξαφνικά το ξεπέρασε.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το εκανα ρουτ το ταμπλετ tab pro 8,4 12gb ram εβαλα μονο κερνελ τπτ αλλο και τωρα μου βγαζει ενα τριγωνο με ενα θαυμαστικο (εντωπιστηκαν μη εξουσιοδοτημενες ενεργεις) κλπ γραφει,μπορει να φυγει αυτο η θα το εχω μονιμα; ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

Παιδια το εκανα ρουτ το ταμπλετ tab pro 8,4 12gb ram εβαλα μονο κερνελ τπτ αλλο και τωρα μου βγαζει ενα τριγωνο με ενα θαυμαστικο (εντωπιστηκαν μη εξουσιοδοτημενες ενεργεις) κλπ γραφει,μπορει να φυγει αυτο η θα το εχω μονιμα; ευχαριστω!

στο βγάζει λόγω του kernel ...προφανώς 12gb rom... κάνε εγκατάσταση την official έκδοση του kernel..(δυστυχώς το triangle away δεν υποστηρίζετε για την συσκευή )

εφόσον όλα δουλεύουν σωστά άφησε το έτσι ...

εφόσον έκανες το μεγάλο βήμα(και δεν έχεις ποια εγγύηση) περνά μια custom rom...

Edited by alex222800
Link to comment
Share on other sites

ναι.. 3 λεπτά υπόθεση.

φιλε μου,καλημερα...επειδη εχω το ιδιο προβλημα,ειναι ευκολη η ολη διαδικασια του reset της μπαταριας?το εκανες με το αξεσουαρ που προτεινουν τα παιδια εδω ή με κατι αλλο?δεν σου αφησε καθολου σημαδια?ευχαριστω..

Link to comment
Share on other sites

 

Ειναι πολύ ευκολο , εγω ειχα εργαλεια απο αλλαγη οθονης iphone. Το καπακι το ανοιξα με εκεινο το μπλε πλαστικο σαν μαχαιρακι. ξεβιδώνεις την μπαταρια, βγαζεις τον connectορα και το ξανα βαζεις.

 

μπορεις και να μην την ξεβιδώσεις αν θες, αλλα ετσι ειναι πιο ευκολο νομίζω.

Galaxy S21 Ultra + Galaxy Watch
Link to comment
Share on other sites

στο βγάζει λόγω του kernel ...προφανώς 12gb rom... κάνε εγκατάσταση την official έκδοση του kernel..(δυστυχώς το triangle away δεν υποστηρίζετε για την συσκευή )

εφόσον όλα δουλεύουν σωστά άφησε το έτσι ...

εφόσον έκανες το μεγάλο βήμα(και δεν έχεις ποια εγγύηση) περνά μια custom rom...

 

Εισαι σιγουρος οτι δεν εχω εγγυηση γιατι το κνοχ δεν αλλαξε

Link to comment
Share on other sites

ποια έκδοση έχεις ; root με Towelroot;

 

Ναι φιλε με towelroot το εκανα και με ρωτησε ο super user αν θελω να βγει το εικονιδιο που σου ειπα αλλα υπαρχει ενδεχομενο να πυραχτει το κνοχ οποτε το αφησα οπως ηταν δεν το ρισκαρα γιαυτο 4ωτησα μηπω βγαινει με καποιο αλλο τροπο εκδοση sm t320 kot 49H

Edited by avgtoni
Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι με το γνωστό πρόβλημα υπερθέρμανσης. Το tablet το έστειλα και στην Αθήνα η οποία απλά διαπίστωσε ότι δεν έχει κανένα πρόβλημα... Στην επιστολή που το συνόδευε έγραψα όλο το ιστορικό των προβλημάτων και μάλιστα επισύναψα και φωτογραφία την ώρα που έτρεχε το antutu και έδειχνε θερμοκρασία 94 βαθμούς κελσίου!!!

Μόλις διαπίστωσα ότι η υπερθέρμανση συνεχίζεται στο πίσω μέρος, ανοίγεις pdf, τρέχεις antutu και καίει δεν μπορώ να καταλάβω δεν το είδαν??

 

Είμαι απογοητευμένος και εκνευρισμένος από την υποστήριξη της Samsung. Κατέληξα να πάρω ipad να κάνω τη δουλειά μου γρήγορα και σωστά.

Τέλος θα ήθελα να ευχαριστήσω όλα τα παιδιά εδώ για την βοήθεια και τις συμβουλές.

Edited by Above_beyond
Link to comment
Share on other sites

Κρίμα φίλε γιατί κατά τη γνώμη μου είναι ένα εξαιρετικό εργαλείο. Δεν ξέρω αν φταίει η Samsung αλλά κανονικά άμα είχε γίνει ο σωστός έλεγχος από την αντιπροσωπεία θα έπρεπε να στο αλλάξουν.

Δυστυχώς αν δεν δουν φουσκωμένες μπαταρίες και σπασμένες οθόνες κάνουν ένα factory reset και περνάνε ξανά τη ROM νομίζοντας ότι λύνουν το πρόβλημα, χωρίς να ξέρουν πως να εντοπίσουν αστοχίες υλικού πάνω στην πλακέτα.

 

Εγώ το είχα ξαναγράψει αλλά (ίσως και σωστά, γιατί έδειχνε προτροπή) διαγράφτηκε το σχόλιο μου, ο μόνος τρόπος για αλλαγή σε τέτοιες περιπτώσεις είναι να το αφήσεις να πιάσει max temperature και να καεί η πλακέτα. Αλλιώς και η ίδια η αντιπροσωπία δεν έχει τα κατάλληλα εργαλεία για να ελέγξει όλα τα τσιπάκια πάνω στην πλακέτα για βλάβες, με το μόνο που μπορεί να κάνει είναι να περνάει πάλι τη ROM και να στο στέλνει πίσω. ΦΥΣΙΚΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΡΟΤΕΙΝΩ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑΝ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΑΥΤΟ, αλλά εγώ θεωρώ ότι αν δεν δουν εμφανείς βλάβες δεν πρόκειται να λύσουν το πρόβλημα με αντικατάσταση πλακέτας ή της ίδιας της συσκευής.

Ξυπνήστε ρεεεε...
Link to comment
Share on other sites

 

Εγώ το είχα ξαναγράψει αλλά (ίσως και σωστά, γιατί έδειχνε προτροπή) διαγράφτηκε το σχόλιο μου, ο μόνος τρόπος για αλλαγή σε τέτοιες περιπτώσεις είναι να το αφήσεις να πιάσει max temperature και να καεί η πλακέτα. Αλλιώς και η ίδια η αντιπροσωπία δεν έχει τα κατάλληλα εργαλεία για να ελέγξει όλα τα τσιπάκια πάνω στην πλακέτα για βλάβες, με το μόνο που μπορεί να κάνει είναι να περνάει πάλι τη ROM και να στο στέλνει πίσω. ΦΥΣΙΚΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΡΟΤΕΙΝΩ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑΝ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΑΥΤΟ, αλλά εγώ θεωρώ ότι αν δεν δουν εμφανείς βλάβες δεν πρόκειται να λύσουν το πρόβλημα με αντικατάσταση πλακέτας ή της ίδιας της συσκευής.

 

Συγνώμη αλλά αν σου πει το σέρβις ότι είσαι εκτός εγγύησης γιατί το άφησες σκόπιμα να καεί θα έχει άδικο; Τι θα τους απαντήσεις; Αυτά τα πράματα δεν πρέπει να προτείνονται εδώ μέσα.

 

Κρίμα και για το φίλο πιο πάνω που δεν μπόρεσε να λύσει το πρόβλημά του.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Tab Pro 8.4/10.1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...