Jump to content

Samsung Galaxy Tab Pro 8.4/10.1


Nagata
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

45άρια, χτύπησε και 50 κάποια στιγμή όταν βλέπω videaki σε ιστοσελίδα.. Αν δεν κάνω τίποτα και ανοίξω το Cpu Temp δείχνει 35-40. Λογικές τιμές? Και πριν το δώσω για service κάπου εκεί έπαιζα, ίσως και λιγότερα. Αλλά δεν είχα θέματα με restart. Μόνο κάτι κουλά η οθόνη ενώ το διάβαζα/έβλεπα κάτι έκλεινα 1-2 sec και μου πέταγε lock screen.

 

Να προσθέσω ότι έκανα disable πολλά από τα άχρηστα apps της Samsung και έβαλα Nova Launcher.

Edited by costini
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μηπως μπορειτε να μου πειτε αν η μπαταρια που εχει το pro 8.4 (4800 mah) , ειναι ικανοποιητικη? Ποσες ωρες κραταει αναλογα με τη χρηση?

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Μηπως μπορειτε να μου πειτε αν η μπαταρια που εχει το pro 8.4 (4800 mah) , ειναι ικανοποιητικη? Ποσες ωρες κραταει αναλογα με τη χρηση?

 

Κοίτα να δεις. 6-7 ώρες τις έχει στο νερό με σκληρή χρήση, χωρίς παιχνίδια. Εμένα συνήθως μου κρατάει 8-9 ώρες αλλά κυρίως γράφω με bt πληκτρολόγιο ή διαβάζω βιβλία κλπ. Αυτό που έχω παρατηρήσει είναι πως έχει ελάχιστη κατανάλωση όταν παίζει βίντεο ακόμα και υψηλής ανάλυσης.

Link to comment
Share on other sites

Με το που ανοίγω το tablet και πάω στο Active Apps, έχει ότι τρέχει το Youtube χωρίς προφανώς να το έχω ανοίξει!

Το κάνει και σε άλλον αυτό?

Link to comment
Share on other sites

Με το που ανοίγω το tablet και πάω στο Active Apps, έχει ότι τρέχει το Youtube χωρίς προφανώς να το έχω ανοίξει!

Το κάνει και σε άλλον αυτό?

 

Ναι το κάνει και σε εμενα, όχι πάντα αλλά αρκετές φορες. Νομίζω ότι έχει να κάνει με το απντειτ της εφαρμογής

Αυτο που θελουν οι γυναικες ΔΕΝ το ξερουν ουτε οι Ιδιες

 

οτι κι αν κανεις καντο ΣΩΣΤΑ και με ΤΡΟΠΟ

 

Εχεις PSP ;;; Θελεις CF;;; τοτε στειλε πμ ;)

Link to comment
Share on other sites

45άρια, χτύπησε και 50 κάποια στιγμή όταν βλέπω videaki σε ιστοσελίδα.. Αν δεν κάνω τίποτα και ανοίξω το Cpu Temp δείχνει 35-40. Λογικές τιμές?

Καλημέρα και σ΄ευχαριστώ για την ανταπόκριση.

 

Ενώ αρχικά εντυπωσιάστηκα από το tablet πλέον αρχίζω και απογοητεύομαι με την υποστήριξη της Samsung. Και αυτό γιατί το πρόβλημα δεν διορθώνεται. Όπως σας έχω πει το tablet δεν διάβαζε την sdcard. Πάει για service και μετά διάβαζε μεν την κάρτα αλλά άρχισε να ανεβάζει θερμοκρασία ακόμα και 87 βαθμούς "μετρημένη με cpu temperature" και φυσικά η μπαταρία πλέον φεύγει σαν νερό ενώ πριν κρατούσε μέρες. Επίσης κάθε φορά που βγαίνω από τα "Αρχεία μου" lagάρει γύρω στα 5 και πλέον δευτερόλεπτα για να βγω στην επιφάνεια εργασίας. Το πάω ξανά για service μου το παραδίdουν με αλλαγή card reader και αναβάθμιση και με λύπη μου διαπιστώνω ότι το πρόβλημα παραμένει ακριβώς ως είχε. Τηλεφωνώ στην Samsung και μου λένε να το πάω ξανά για service. Τρίτη φορά δηλαδή..

Link to comment
Share on other sites

Για το service αρχίζω και γω να έχω αμφιβολίες για το πόσο σοβαρό είναι (Ολλανδία είμαι btw).

Πρόβλημα μπαταρίας, μικρές τελίτσες στην οθόνη και μόλις το πήρα πίσω με τη πρώτη φόρτιση τα ίδια προβλήματα. Και οι τελίτσες επανήλθαν σε 2 μέρες. Το απόγευμα το ξαναδίνω γιατί μου κάνει και random reboots (αν και αυτό μπορεί να φταίει κανένα app που έκανα disable).

Απλά μου κάνει εντύπωση πως για το πρόβλημα της μπαταρίας μου άλλαξαν μόνο φορτιστή. Forums δε διαβάζουν? Να δούνε ότι είναι συνηθισμένο πρόβλημα και πως με unplug - plug back μάλλον λύνεται?

Θα τους το τονίσω αυτή τη φορά και βλέπουμε. Και προτιμώ να το κρατήσουν 2-3 μέρες παραπάνω να το τεστάρουν παρά να το επιστρέψουν αμέσως.

 

Άρα μου λες οι 45- 50 οC είναι λογικές θερμοκρασίες?

Edited by costini
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και σ΄ευχαριστώ για την ανταπόκριση.

 

Ενώ αρχικά εντυπωσιάστηκα από το tablet πλέον αρχίζω και απογοητεύομαι με την υποστήριξη της Samsung. Και αυτό γιατί το πρόβλημα δεν διορθώνεται. Όπως σας έχω πει το tablet δεν διάβαζε την sdcard. Πάει για service και μετά διάβαζε μεν την κάρτα αλλά άρχισε να ανεβάζει θερμοκρασία ακόμα και 87 βαθμούς "μετρημένη με cpu temperature" και φυσικά η μπαταρία πλέον φεύγει σαν νερό ενώ πριν κρατούσε μέρες. Επίσης κάθε φορά που βγαίνω από τα "Αρχεία μου" lagάρει γύρω στα 5 και πλέον δευτερόλεπτα για να βγω στην επιφάνεια εργασίας. Το πάω ξανά για service μου το παραδίdουν με αλλαγή card reader και αναβάθμιση και με λύπη μου διαπιστώνω ότι το πρόβλημα παραμένει ακριβώς ως είχε. Τηλεφωνώ στην Samsung και μου λένε να το πάω ξανά για service. Τρίτη φορά δηλαδή..

 

 

 

Να επιμείνεις και αφού πρόκειται για τρίτη φορά βάλε και "λίγα γκάζια" και ζήτα τον υπεύθυνο.Ή θα στο φτιάξουν οριστικά ή θα στό αλλάξουν.Να υποθέσω οτι το πήγες στη smartec?

Link to comment
Share on other sites

Από βόρεια Ελλάδα είμαι. Θα το πάω σε άλλο εξουσιοδοτημένο να δοκιμάσω και εκεί απλά έχω αρχίσει και απογοητεύομαι γιατί χάνω ώρες να πηγαινοέρχομαι χωρίς αποτέλεσμα..
Link to comment
Share on other sites

Μετά από 4 γεμάτους μηνες χρήσης, είμαι πολύ ευχαριστημενος από το ταμπλετακι 8.4. Σήμερα τυχαία είπα να ρίξω μια ματιά στην χρήση της μπαταρίας με υπόλοιπο ποσοστό στο 15% , ειχε δεκατρείς ήμισυ ώρες χρήσης (για την ακρίβεια 13:40) με οθόνη στις 5 ώρες και 45 λεπτά, άρα άνετα πάνω από 6 ώρες οθόνη με τέτοια ανάλυση! Προσωπικά πολύ ευχαριστημενος και εμπειρία χρήσης μοναδική χωρίς λαγκς και σκαλωματα όπως επίσης το wifi σήμα του εξαιρετικό, συγκρινομενο με πολύ καλές άλλες συσκευές που υπάρχουν στην οικογένεια, lg-g2, xperia z, xperia L .
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Από βόρεια Ελλάδα είμαι. Θα το πάω σε άλλο εξουσιοδοτημένο να δοκιμάσω και εκεί απλά έχω αρχίσει και απογοητεύομαι γιατί χάνω ώρες να πηγαινοέρχομαι χωρίς αποτέλεσμα..
Στη θέση σου θα το έστελνα με κούριερ στη smartec αναφέροντας τους λεπτομερώς το τι έχει προηγηθεί.
Link to comment
Share on other sites

Έχουν καλή φήμη στην αντιμετώπιση πελάτη να υποθέσω?

 

Από τα χειρότερα service που έχω πάει!!!:mad:

FLASHTOOL P780 - TWRP P780

http://ul.to/9txmvih8

Link to comment
Share on other sites

Από τα χειρότερα service που πάει!!!:mad:
Επειδή έχω στείλει αρκετά κινητά εκεί, έχω ακριβώς την αντίθετη άποψη.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και σ΄ευχαριστώ για την ανταπόκριση.

 

Ενώ αρχικά εντυπωσιάστηκα από το tablet πλέον αρχίζω και απογοητεύομαι με την υποστήριξη της Samsung. Και αυτό γιατί το πρόβλημα δεν διορθώνεται. Όπως σας έχω πει το tablet δεν διάβαζε την sdcard. Πάει για service και μετά διάβαζε μεν την κάρτα αλλά άρχισε να ανεβάζει θερμοκρασία ακόμα και 87 βαθμούς "μετρημένη με cpu temperature" και φυσικά η μπαταρία πλέον φεύγει σαν νερό ενώ πριν κρατούσε μέρες. Επίσης κάθε φορά που βγαίνω από τα "Αρχεία μου" lagάρει γύρω στα 5 και πλέον δευτερόλεπτα για να βγω στην επιφάνεια εργασίας. Το πάω ξανά για service μου το παραδίdουν με αλλαγή card reader και αναβάθμιση και με λύπη μου διαπιστώνω ότι το πρόβλημα παραμένει ακριβώς ως είχε. Τηλεφωνώ στην Samsung και μου λένε να το πάω ξανά για service. Τρίτη φορά δηλαδή..

Χωρίς sd card στο κάνει αυτό; Με άλλη κάρτα; Υπάρχει πιθανότητα να φταίει και η κάρτα αν ειναι κινέζικη.. Δυστυχώς κυκλοφορούν πολλές απομιμήσεις στην αγορά..

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα εχω βρει σε μαγαζι την kingston microsdhc class 10 32 gb με ανταπτορα.εχει καποιος δοκιμασει αυτου του ειδος καρτα δουλευει με το 10αρι?
Link to comment
Share on other sites

Χωρίς sd card στο κάνει αυτό; Με άλλη κάρτα; Υπάρχει πιθανότητα να φταίει και η κάρτα αν ειναι κινέζικη.. Δυστυχώς κυκλοφορούν πολλές απομιμήσεις στην αγορά..

Φίλε μου η κάρτα που έβαλα είναι η 32άρα evo της Samsung. Δοκίμασα και με άλλη κάρτα Sandisk και πάλι τα ίδια. Όταν βγάζω την κάρτα δεν σηκώνει τόσο ψηλές θερμοκρασίες δηλαδή με ανοικτό youtube, pdf και chrome κυμαίνεται μεταξύ 50 και 60 βαθμών. Μόλις την συνδέω μετά από λίγο με το που ανοίξω κάποιο pdf και chrome αρχίζει και ζεσταίνεται ώσπου μερικές φορές εμφανίζεται και το alert ότι ξεπέρασε τους 70 βαθμούς πιάνοντας κάποιες φορές ακόμα και 80.. Όλο το τάμπλετ είναι κρύο το μοναδικό σημείο που ζεσταίνεται είναι το πίσω μέρος δίπλα στην κάμερα. Και εκτός της θερμοκρασίας lagάρει περί τα 8 δευτερόλεπτα όταν προσπαθώ να βγω από τα "Αρχεία μου". Αυτά δεν ξέρω αν είναι αλλά δεν μου φαίνονται φυσιολογικά. Θα το στείλω Αθήνα όπως είπε ο φίλος πιο πάνω μαζί με επιστολή και το ιστορικό των επισκέψεων στα service..

Link to comment
Share on other sites

@tsourakis13 και προς τους υπόλοιπους, εδώ κοιτάμε να βοηθήσουμε, δεν προτείνουμε τρόπους καταστροφής των προϊόντων.

 

Ο φίλος αν δεν έχει δοκιμάσει ας προχωρήσει σε επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων ή και αναβάθμιση λογισμικού αν υπάρχει νεότερο λογισμικό. Ειδάλλως πακέτο και στο service ενημερώνοντας για το πρόβλημα και επιμένοντας για την επισκευή του.

Link to comment
Share on other sites

@tsourakis13 και προς τους υπόλοιπους, εδώ κοιτάμε να βοηθήσουμε, δεν προτείνουμε τρόπους καταστροφής των προϊόντων.

 

Ο φίλος αν δεν έχει δοκιμάσει ας προχωρήσει σε επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων ή και αναβάθμιση λογισμικού αν υπάρχει νεότερο λογισμικό. Ειδάλλως πακέτο και στο service ενημερώνοντας για το πρόβλημα και επιμένοντας για την επισκευή του.

 

Συγνώμη φίλε για την πρόταση που έκανα(βλέπω διαγράφτηκε και η δημοσίευση?) αλλά με αυτά που συμβαίνουν ώρες ώρες νιώθουμε απηυδισμένοι...Δεν γίνεται να έχει ενημερώσει ο άνθρωπος για ένα τέτοιο πρόβλημα και να του το επιστρέφουν πάλι προβληματικό. Αν δεν του το αλλάξουν με καινούριο, τα προβλήματα που θα έχουν προκληθεί λόγω της θερμοκρασίας θα είναι ανεπανόρθωτα.(κυρίως μπαταρία, οθόνη, πλακέτα)

Edited by tsourakis13
Ξυπνήστε ρεεεε...
Link to comment
Share on other sites

@tsourakis13 και προς τους υπόλοιπους, εδώ κοιτάμε να βοηθήσουμε, δεν προτείνουμε τρόπους καταστροφής των προϊόντων.

 

Ο φίλος αν δεν έχει δοκιμάσει ας προχωρήσει σε επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων ή και αναβάθμιση λογισμικού αν υπάρχει νεότερο λογισμικό. Ειδάλλως πακέτο και στο service ενημερώνοντας για το πρόβλημα και επιμένοντας για την επισκευή του.

 

Και επιπλέον συγνώμη αλλα δεν μίλησε κανένας για τρόπους καταστροφής του προϊόντος,απλά είπε ο φίλος tsourakis13 να το θέσει σε λειτουργία αφού τον διαβεβαίωσαν από το σέρβις ότι η ταμπλέτα είναι μιά χαρά....:mad:

Edited by geotzia
Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη φίλε για την πρόταση που έκανα(βλέπω διαγράφτηκε και η δημοσίευση?) αλλά με αυτά που συμβαίνουν ώρες ώρες νιώθουμε απηυδισμένοι...Δεν γίνεται να έχει ενημερώσει ο άνθρωπος για ένα τέτοιο πρόβλημα και να του το επιστρέφουν πάλι προβληματικό. Αν δεν του το αλλάξουν με καινούριο, τα προβλήματα που θα έχουν προκληθεί λόγω της θερμοκρασίας θα είναι ανεπανόρθωτα.(κυρίως μπαταρία, οθόνη, πλακέτα)

Και επιπλέον συγνώμη αλλα δεν μίλησε κανένας για τρόπους καταστροφής του προϊόντος,απλά είπε ο φίλος tsourakis13 να το θέσει σε λειτουργία αφού τον διαβεβαίωσαν από το σέρβις ότι η ταμπλέτα είναι μιά χαρά....:mad:

 

@tsourakis13 & @geotzia, Διεγράφη και η δημοσίευση ναι για το λόγο που προανέφερα. Κατανοώ την αγανάκτηση σας και δεν αρνούμαι πως συμβαίνει αλλά θα ήθελα να κατανοήσετε και εσείς με τη σειρά σας πως ασχέτως του τρόπου (απλά έντονη χρήση σε αυτή τη περίπτωση!), δεν είναι σωστό να προτείνετε σε κάποιον χρήστη το κάψιμο της πλακέτας για μετέπειτα "πιθανά σωστή" αντιμετώπιση του από το service. Καταλαβαίνω το σκεπτικό αλλά και την αγανάκτηση σας όπως προείπα αλλά πιστεύω καταλαβαίνετε κι εσείς όλους τους κινδύνους που εγκυμονεί μία τέτοια προσπάθεια.

 

Δυστυχώς μερικές φορές κάποια service τα περνάνε χωρίς πολλά πολλά (και ακόμα πιο δυστυχώς το γεγονός πως τελευταία ακούγονται όλο και περισσότερες περιπτώσεις..), μπορείτε να απαιτήσετε να είστε και οι ίδιοι εκεί ώστε να "δημιουργήσετε" το πρόβλημα μπροστά στον τεχνικό ή να γράψετε κάποιο σημείωμα για το πως να προκαλέσει τη προβληματική λειτουργία του ο ίδιος.

Τέλος εάν πιστεύετε πως έχουν δημιουργηθεί και φθορές λόγω θερμοκρασίας όπως λέτε μπορείτε να το σημειώσετε και αυτό ώστε να γίνει ένας πιο ενδελεχής έλεγχος μιας και θα φανούν είτε με "καμμένα" σημεία στην οθόνη, είτε με τραγικά μειωμένη απόδοση της μπαταρίας.

 

Για οποιοδήποτε άλλο παράπονο φυσικά μπορείτε να με ενημερώσετε και με προσωπικό μήνυμα για να μην γεμίζουμε και το θέμα. :)

Link to comment
Share on other sites

galaxy pro 10.1 299euro kai galaxy note 605 2014 edision 549euro.ποιο να προτημησω δεν γνωρηζω πολλα απο tablet αλλα σκεφτωμαι ποιο πολυ για το note λογο τοy 4g.
Link to comment
Share on other sites

galaxy pro 10.1 299euro kai galaxy note 605 2014 edision 549euro.ποιο να προτημησω δεν γνωρηζω πολλα απο tablet αλλα σκεφτωμαι ποιο πολυ για το note λογο τοy 4g.

http://www.skroutz.gr/s/4575210/Samsung-Galaxy-Tab-Pro-10-1-LTE-16GB.html

http://www.skroutz.gr/s/4072614/Samsung-Galaxy-Note-10-1-LTE-2014-Edition-P6050-16GB.html

Link to comment
Share on other sites

η τιμες ειναι για αγορα απο πλαισιο,εχω παρει μια τηλεοραση 40' αλλα παει για επηστοφη δεν νομιζο να μου δοσουν λεφτα πισω αλλα μονο να παρο κατι αλλο,και τωρα θελω ταμπλετ τα 550 δεν ειναι το προβλημα μου αλλα ποιο απο τα δυο ταμπλετ,απλα το 4g λογου internet δεν το θελω για δουλεια,ουτε παιχνιδια παιζω .συγνωμη αν σας ζαλησα.και βλεπω ποιο πολυ το νοτε γιατι εχει καλητερο επεξεργαστη και 4g.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Tab Pro 8.4/10.1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...