Jump to content

Samsung Galaxy Tab Pro 8.4/10.1


Nagata
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το ίδιο και σε μένα, 1η η οθόνη γύρω στο 40 % και σύστημα και λειτουργικό από 10 % .
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ρε παιδιά καταναλώνει και σε εσάς το σύστημα Android τόση πολλή μπαταρία...;;;;; Μήπως να κάνω μια επαναφορά των εργοστασιακών ρυθμίσεων...;;;; περίεργα πράγματα...

Μηπως εχεις την τοποθεσια (οχι απαραιτητα με δορυφορους) ενεργη;

Και εγω ειχα παρομοιο θέμα ακομα και στο κινητο μου (g2) ωσπου εκλεισα εντελως την τοποθεσια. Κατι γιβεται με το google play services

Link to comment
Share on other sites

Το περίεργο είναι ότι πάντα το σύστημα είναι στο 20%, αλλά χθες που το είχα αφήσει αρκετές ώρες χωρίς να το χρησιμοποιήσω το σύστημα έφαγε πολλή μπαταρία χωρίς να έχω βρει κάποιο συγκεκριμένο λόγο. Πάντα κλείνω τις εφαρμογές που τρέχουν στο παρασκηνιο και δεν τις χρειάζομαι και φυσικά bt, gps είναι ανοιχτά μόνο όταν τα χρειαστώ.
Ξυπνήστε ρεεεε...
Link to comment
Share on other sites

Έχω το tab pro 8.4" από Ιούλιο. Χτες που το φόρτισα, πήγε μόνο μέχρι 77%. Έβγαλα - έβαλα φορτιστή, το 'κλεισα-άνοιξα, αλλά δε πήγαινε παραπάνω. Τι μπορεί να φταίει? Θα περιμένω τώρα να πέσει η μπαταρία να ξανακάνω μια φόρτιση να δούμε.
Link to comment
Share on other sites

η οθονη καταναλωνει λογο φωτεινοτητας προτεινω εφαρμογη που βοηθαει https://play.google.com/store/apps/details?id=com.vito.lux

οπως επισης και την αλλαγη του launcher στον επισης στοκ google now https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.launcher

και για να υποβοηθησει το gps ωστε να μην καταναλωνεις μπαταρια αφου κραταει στη μνημη τισ θεσεις των δορυφορων https://play.google.com/store/apps/details?id=com.eclipsim.gpsstatus2

Edited by goku86
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!αγορασα εχτες απο πλαισιο το pro 10.1 και θα ηθελα τα φωτα σας περι καρτα μνημης?ειναι ολες συμβατες η πρεπει να προσεξω κατι?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!αγορασα εχτες απο πλαισιο το pro 10.1 και θα ηθελα τα φωτα σας περι καρτα μνημης?ειναι ολες συμβατες η πρεπει να προσεξω κατι?

 

Μεγειές το μηχάνημα, δεν περίμενα ότι το Πλαίσιο το είχε σε τόσο καλή τιμή. Μεγειές και στον dimcreed.

 

Βασικά παίρνει micro SD και να προτιμήσεις σε class 10 εφόσον θα τις χρειαστείς σε υψηλές ταχύτητες εγγραφής/αναπαραγωγής ειδικά βίντεο. Εδώ μια λίστα σχετικών καρτών.

 

Εγώ χρησιμοποιώ αυτές που έχουν καλή σχέση τιμής και απόδοσης, έχουν και τον αντάπτορα για τη σύνδεση με Η/Υ. Από κει και πέρα κοιτάζεις αν θες να βάλεις και σε 32 GB.

Link to comment
Share on other sites

Μεγειές το μηχάνημα, δεν περίμενα ότι το Πλαίσιο το είχε σε τόσο καλή τιμή. Μεγειές και στον dimcreed.

 

Βασικά παίρνει micro SD και να προτιμήσεις σε class 10 εφόσον θα τις χρειαστείς σε υψηλές ταχύτητες εγγραφής/αναπαραγωγής ειδικά βίντεο. Εδώ μια λίστα σχετικών καρτών.

 

Εγώ χρησιμοποιώ αυτές που έχουν καλή σχέση τιμής και απόδοσης, έχουν και τον αντάπτορα για τη σύνδεση με Η/Υ. Από κει και πέρα κοιτάζεις αν θες να βάλεις και σε 32 GB.

thanks αν και δεν ειμαι της samsung λογω wiz αλλα η τιμη για τα χαρακτηριστικα του ειναι καλη!οντως το πλαισιο κατι εχει παθει με τα tab pro-note και εχει κουρεψει πολυ τις τιμες τους,ευχαριστω και για τη βοηθεια στις καρτες!

Link to comment
Share on other sites

thanks αν και δεν ειμαι της samsung λογω wiz αλλα η τιμη για τα χαρακτηριστικα του ειναι καλη!οντως το πλαισιο κατι εχει παθει με τα tab pro-note και εχει κουρεψει πολυ τις τιμες τους,ευχαριστω και για τη βοηθεια στις καρτες!

βάλε nova launcher.....

Link to comment
Share on other sites

Παδια temperglass εβαλε κανεις? Ψαχνω και βρηκα απο κινα μερια στα 15€

έχω βάλει εγώ, είναι μια χαρά εκτός από το σημείο που γράφει samsung, έχει τρύπα εκεί, προφανώς για την έκδοση με sim (εκέι λογικά υπάρχει το ακουστικό).

Το πήρα από εδώ:

http://www.ebay.com/itm/9H-Tempered-Glass-Screen-Film-Protector-For-Table-Cover-Case-Phone-All-/351081814087?var=&hash=item0

κι έχω αυτήν την θήκη:

http://www.ebay.com/itm/151243320025?_trksid=p2059210.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

Edited by achillesgk
Link to comment
Share on other sites

Έχω το tab pro 8.4" από Ιούλιο. Χτες που το φόρτισα, πήγε μόνο μέχρι 77%. Έβγαλα - έβαλα φορτιστή, το 'κλεισα-άνοιξα, αλλά δε πήγαινε παραπάνω. Τι μπορεί να φταίει? Θα περιμένω τώρα να πέσει η μπαταρία να ξανακάνω μια φόρτιση να δούμε.

 

Είχα εγώ αυτό το πρόβλημα το πήγα στο service μου αλλάξανε μπαταρία τουλάχιστον έτσι μου είπαν και από τότε όλα οκ αν και μετά ανακάλυψα ότι αν ανοίξεις το tablet και αποσυνδέσεις το βύσμα της μπαταρίας και το ξανά συνδέσεις είσαι οκ

Link to comment
Share on other sites

Είχα εγώ αυτό το πρόβλημα το πήγα στο service μου αλλάξανε μπαταρία τουλάχιστον έτσι μου είπαν και από τότε όλα οκ αν και μετά ανακάλυψα ότι αν ανοίξεις το tablet και αποσυνδέσεις το βύσμα της μπαταρίας και το ξανά συνδέσεις είσαι οκ

 

Αν το φορτίζεις ανοιχτό? Έχεις πάλι θέμα?

Το φορτίζω σήμερα κανά 3ωρο και έχει κολλήσει στο 64%.Αν το πάω service, πόσο τηρούνται τα προσωπικά δεδομένα? Θα κάνω logout από όλες τις εφαρμογές που είμαι συνδεδεμένος αλλά what about emails, photos?

Link to comment
Share on other sites

Αν το φορτίζεις ανοιχτό? Έχεις πάλι θέμα?

Το φορτίζω σήμερα κανά 3ωρο και έχει κολλήσει στο 64%.Αν το πάω service, πόσο τηρούνται τα προσωπικά δεδομένα? Θα κάνω logout από όλες τις εφαρμογές που είμαι συνδεδεμένος αλλά what about emails, photos?

 

Ναι ανοιχτό το είχα μια κολλούσε στο 45% μια 67% 80% αλλά τώρα εδώ και 4 μήνες όλα μια χαρά αν μπορείς να βγάλεις το πίσω καπάκι και κάνεις αυτό που σου είπα θα είσαι οκ διαφορετικά να πας για service

Link to comment
Share on other sites

Εμενα η φορτιση φτανει μεχρι το 93%.Το ταμπλετ με τι εργαλειο μπορω να το ανοιξω για να κανω αυτο με το βυσμα που λεει ο φιλος απο πανω.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά στο YouTube όταν είμαι full screen δεν έχει κουμπιά ελέγχου , ούτε μπάρα , δε ξέρω γιατί

Η κάνε κατάργηση στο τελευταίο update του youtube η εγκατάσταση μιας άλλης έκδοσης.... από εδώ http://www.apkmirror.com/apk/google-inc/youtube/youtube-5-18-5-apk/ ( γνωστό bug )

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μας πεί κάποιος που έχει το 10.1" πόσο κρατάει η μπαταρία του με λογική χρήση;
GT-i9195 Επιτέλους! :) και... KitKat inside!
Link to comment
Share on other sites

εχει βρει καποιος θηκη που να χωραει το ταμπλετ ακριβως?θελω κατι σκληρο σχετικα μαζεμενο σε διαστασεις απλα να αντεχει χτυπηματα,δηλαδη να ειναι σκληρη οσο γινεται
Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

εχει βρει καποιος θηκη που να χωραει το ταμπλετ ακριβως?θελω κατι σκληρο σχετικα μαζεμενο σε διαστασεις απλα να αντεχει χτυπηματα,δηλαδη να ειναι σκληρη οσο γινεται

Έχω δώσει λίγο πιο πίσω link για θήκη.

Link to comment
Share on other sites

Έχω δώσει λίγο πιο πίσω link για θήκη.

 

ευχαριστω :)

 

ομως αν προσεξες,δε ψαχνω τετοιου ειδους θηκη,δε θελω μονιμη,αλλα κατι για να ξεκουραζεται μεσα :)

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

Εγώ που έχω το 10.1 και με πολύ χρήση με πάει 1 μέρα. Το παρέλαβα σήμερα 2 φορά από το σέρβις όπου το είχα πάει λόγω του προβλήματος που είχα με τους browsers και έτρωγε καλύμματα και δεν άνοιγε σελίδες. Για να δούμε πως θα πάει. Γενικά έχω μείνει δυσαρεστιμενος από το ταμλετ και μια που προερχομαι από νοτε3 μερικές φορές μου φαίνεται ότι σέρνεται σε σχέση με το νοτε που έχω κακό μάθει.
Link to comment
Share on other sites

εχει βρει καποιος θηκη που να χωραει το ταμπλετ ακριβως?θελω κατι σκληρο σχετικα μαζεμενο σε διαστασεις απλα να αντεχει χτυπηματα,δηλαδη να ειναι σκληρη οσο γινεται

Για αυτή http://www.amazon.co.uk/gp/product/B00IISTKTI?psc=1&redirect=true&ref_=oh_aui_detailpage_o00_s00 διάβασα καλά λόγια στο xda, αν είναι το στυλ που ψάχνεις...

Την περιμένω και εγώ και θα γράψω εντυπώσεις μόλις την παραλάβω

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Tab Pro 8.4/10.1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...