Jump to content

Samsung Galaxy Tab Pro 8.4/10.1


Nagata
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να υποθέσω ότι έχεις τη wifi έκδοση; Αν ναι τότε μην ανησυχείς, imei έχουν μόνο οι συσκευές με SIM. Στις wifi εκδόσεις αυτό το πρόγραμμα είναι άχρηστο..

 

Φιλε ψαξτο εχω το ιδιο προγραμμα την wifi εκδοση στο imei ειναι κενο και πουθενα δεν λεει invalid,παντου υπζρχουν ολες οι πληροφοριες της συσκευης,παρε τηλ την samsung και πες της με το sn που εχει η συσκευης σου απο ποια χωρα επρεπε να ειναι και ρωτησε εαν καλυπτει η εγγυηση

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Φιλε ψαξτο εχω το ιδιο προγραμμα την wifi εκδοση στο imei ειναι κενο και πουθενα δεν λεει invalid,παντου υπζρχουν ολες οι πληροφοριες της συσκευης,παρε τηλ την samsung και πες της με το sn που εχει η συσκευης σου απο ποια χωρα επρεπε να ειναι και ρωτησε εαν καλυπτει η εγγυηση

Φιλε μου ακυρο κζι συγνωμη ειναι οπως στα εγραψε ο φιλος πιο πανω :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα σε όλους. Σήμερα το ταμπλετ φλερτάρει με τον κάδο!! Φεύγοντας το πρωί βάζω το εργαλείο για φόρτιση ( ήταν περίπου στο 30%) κλειστό.

Γυρίζοντας το μεσημέρι είχε μόλις ανέβει στο 65%. Ανοιχτό λοιπόν βγάζω τον φορτιστή κάνω ένα reboot, το ξαναβάζω και φορτιζε πιο αργά από τον θάνατο.

Κάνω επαναφορά εργοστασιακων και χωρίς καμία εφαρμογή το ξαναβάζω στη πρίζα. Φτάνει στο 74% μετά από λίγο δείχνει 100%. Reboot και πάλι στο 74.

Δοκίμασα με άλλους φορτιστές που αποδεδειγμενα δουλεύουν σωστά χρόνια τώρα τα ίδια.

Σαν τελευταίο βήμα πριν το service σκέφτομαι να ξαναφλασαρω τη rom με kies.

Έχει κανείς ανάλογη εμπειρία ?

Link to comment
Share on other sites

Κι εμενα εκανε "χαζα" με τη φορτιση και το εστειλα στο service. Μου το επεστρεψαν με νεο (πιο αργο) φορτιστη και καλωδιο. Του εκαναν και hard reset, οποτε το ξαναεστησα. Απο τοτε φορτιζει κανονικα αλλα θελει αρκετες ωρες.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εδώ και λίγες ώρες έγινα και εγώ κάτοχος του pro tab 8.4!!

Οι πρώτες μου εντυπώσεις καταπληκτικές ειδικά η οθόνη του είναι όλα τα λεφτά!!

Τελικά πήρα το άσπρο χρώμα και από κοντά δείχνει πολύ καλύτερο από ότι στις φωτογραφίες. Πάντως για θήκη δεν βρήκα κάτι σε λογική τιμή( από Ελλάδα)...

Ξυπνήστε ρεεεε...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Σήμερα το ταμπλετ φλερτάρει με τον κάδο!! Φεύγοντας το πρωί βάζω το εργαλείο για φόρτιση ( ήταν περίπου στο 30%) κλειστό.

Γυρίζοντας το μεσημέρι είχε μόλις ανέβει στο 65%. Ανοιχτό λοιπόν βγάζω τον φορτιστή κάνω ένα reboot, το ξαναβάζω και φορτιζε πιο αργά από τον θάνατο.

Κάνω επαναφορά εργοστασιακων και χωρίς καμία εφαρμογή το ξαναβάζω στη πρίζα. Φτάνει στο 74% μετά από λίγο δείχνει 100%. Reboot και πάλι στο 74.

Δοκίμασα με άλλους φορτιστές που αποδεδειγμενα δουλεύουν σωστά χρόνια τώρα τα ίδια.

Σαν τελευταίο βήμα πριν το service σκέφτομαι να ξαναφλασαρω τη rom με kies.

Έχει κανείς ανάλογη εμπειρία ?

 

Εγώ το είχα πάει στο service μου κάνανε αλλαγή μπαταρίας και άλλον φορτιστή και από τότε όλα κομπλέ

Link to comment
Share on other sites

πως ενεργοποιώ τα μπροστινα φωτιζομενα κουμπια που με δοκιμες για hard reset τα εσβησα?! t530

υ.γ. για ποιο λογο το pro που ναι παλιοτερο εχει καλυτερη οθονη, καλυτερη αναλυση,μεγαλυτερη ραμ και εχει και δυνατοτητα hdmi σε συγκριση με το νέο tab4?!

 

edit:μαλλον δεν εχει φωτιζομενα πληκτρα!

Edited by kage
Link to comment
Share on other sites

Μόλις περνάς τα δάχτυλα σου από πάνω για χρήση ενεργοποιουνται αυτόματα
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Και εγώ από εχθές ευτυχής κάτοχος αφού έδωσα το LG G PAD 8.3. To πείρα από το e-deal στα 200€!

Τι οθόνη είναι αυτή! στο 25-30 και νομίζω ότι είναι πολύ φωτεινή! Στο LG στο 50 το είχα και πάλι δεν είχε αντιστοιχούσε στο 30 του Tab Pro.

 

Θέλω να του κάνω root για να βάλω greenify. Νομίζω ότι θα βελτιώσει πολύ η μπαταρία!

έχω διαβάσει για το Towelroot, Σίγουρα δεν γράφει Knox?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Και εγώ από εχθές ευτυχής κάτοχος αφού έδωσα το LG G PAD 8.3. To πείρα από το e-deal στα 200€!

Τι οθόνη είναι αυτή! στο 25-30 και νομίζω ότι είναι πολύ φωτεινή! Στο LG στο 50 το είχα και πάλι δεν είχε αντιστοιχούσε στο 30 του Tab Pro.

 

Θέλω να του κάνω root για να βάλω greenify. Νομίζω ότι θα βελτιώσει πολύ η μπαταρία!

έχω διαβάσει για το Towelroot, Σίγουρα δεν γράφει Knox?

 

Ούτε σε εμένα έγραψε,περνας και SU και είσαι ΟΚ

Link to comment
Share on other sites

Know παγώσετε με το supersu? Κάνα reboot ειχατε; (τ320 γερμανικό)

 

Στο XDA λένε να μην το παγώσεις για να αποφύγεις τα reboots...

 

Έβαλα εχθές το watchon! Καταπληκτική εφαρμογή.. Ελέγχεις και TV και NOVA και μέσω του EPG σου αλλάζει κανάλι....

Edited by argi73
Link to comment
Share on other sites

Στο XDA λένε να μην το παγώσεις για να αποφύγεις τα reboots...

 

Έβαλα εχθές το watchon! Καταπληκτική εφαρμογή.. Ελέγχεις και TV και NOVA και μέσω του EPG σου αλλάζει κανάλι....

 

Το χρησιμοποιώ κι εγώ στο Galaxy s4 mini, αλλά αναρωτιέμαι, σου αλλάζει κανάλι στο Novabox ή στην TV; Γιατί εμένα μέσω του epg μου "αλλάζει" στην tv. (Τα εισαγωγικά σημαίνουν ότι δεν αλλάζει κανονικά, αλλά πατάει τα αντίστοιχα νούμερα καναλιών nova στην tv π.χ.: mega=102, ant1=103, κλπ.. με αποτέλεσμα να βλέπω στην tv πατώντας στο epg το mega: το κανάλι 1 και μετά απο 1" το κανάλι 2, ενώ πατώντας στο epg το αντ1: το κανάλι 1 και μετά από 1" το κανάλι 3, κ.ο.κ. Φυσικά το 0 το παραβλέπει γιατί δεν έχω 0 θέση καναλιού στην tv.)

 

Ωστόσο, όσον αφορά το θέμα με το wifi της συσκευής (tab pro 8.4), βλέπω εδώ και συζητιέται έντονα..Διαβάστε το όλο να δείτε ότι καταλήγουν ότι η συσκευή έχει προβληματική σχεδίαση από το εργοιστάσιο (σε κάποιο thread το παραδέχτηκε λένε και η sammy) στο που είναι τοποθετημένη η κεραία και ίσως παίζει καλύτερα με 5άρηδες (5GHz) routers..

Αν μπορεί να το επιβεβαιώσει αυτό κάποιος νομίζω θα τερματίσει τους προβληματισμούς πολλών υποψήφιων αγοραστών εδώ μέσα. ;)

Edited by swordman80
GT-i9195 Επιτέλους! :) και... KitKat inside!
Link to comment
Share on other sites

Ωστόσο, όσον αφορά το θέμα με το wifi της συσκευής (tab pro 8.4), βλέπω εδώ και συζητιέται έντονα..Διαβάστε το όλο να δείτε ότι καταλήγουν ότι η συσκευή έχει προβληματική σχεδίαση από το εργοιστάσιο (σε κάποιο thread το παραδέχτηκε λένε και η sammy) στο που είναι τοποθετημένη η κεραία και ίσως παίζει καλύτερα με 5άρηδες (5GHz) routers..

Αν μπορεί να το επιβεβαιώσει αυτό κάποιος νομίζω θα τερματίσει τους προβληματισμούς πολλών υποψήφιων αγοραστών εδώ μέσα. ;)

 

Από μία πρώτη πρόχειρη ενημέρωση απο το κατάστημα στα Χανιά όπου το παράδωσα,πήραν το σέρβις της omnitech και μου είπαν ότι άλλαξαν πλακέτα (ο Θεός βοηθός....) :cry:Δευτέρα η Τρίτη μάλλον θα το έχω στα χέρια μου οπότε θα σας πω τι ακριβώς έχει γίνει.

Ελπίζω μόνο να μην είναι χειρότερο από όταν το έστειλα στο σέρβις!!!:(

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το ταμπλετακι το έχω λίγες μέρες και οι εντυπώσεις μου είναι εξαιρετικές!Πολύ γρήγορο με super οθόνη! Έχω όμως 3 ερωτήσεις:

 

 

1) Όταν το φορτίζω κάνει να το χρησιμοποιώ ή θα κάνω ζημιά στην μπαταρία του?

2) Το κουπόνι με τα 25 ευρώ για το Google play πως το παίρνουμε? Έκανα εγγραφή στην εφαρμογή Samsung apps αλλά δεν μου ήρθε κάποιο email...

3) Από που μπορούμε να κατεβάσουμε το office τώρα που είναι και δωρεάν? Δεν λέω καλή η εφαρμογή της Samsung για ανάγνωση και επεξεργασία word/Excel αλλά θέλω να δοκιμάσω και το office της Microsoft.

 

Επίσης ήθελα να ρωτήσω αυτές οι φθηνές θήκες flip με τα μαγνητακια που υπάρχουν στο skroutz (15-20€) λέτε να είναι καλές? Δώσαμε 210 για το ταμπλετακι μην δώσουμε και άλλα 40 για θήκη κρίμα είναι...

 

ΥΓ: Μέχρι στιγμής πάντως η μπαταρία με έχει αφήσει ικανοποιημενο. 9 ώρες οθόνης με αρκετό browsing και πολύ ζωγραφική. (με τη φωτεινότητα στο 15-20% και το βράδυ με κλειστά τα φώτα χαμηλωμένη τελείως)

Edited by tsourakis13
Ξυπνήστε ρεεεε...
Link to comment
Share on other sites

Αναφορικά με τη θήκη έχω παραγγείλει αυτή με 5,5 ευρώ

http://www.ebay.com/itm/371084418908?_trksid=p2060778.m2749.l2648&var=640249576433&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

Όταν με το καλό μου έρθει θα γραψω εντυπώσεις.

http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

Για στειλτε μου λινκ με το towelroot και με την διαδικασία αν δεν υπάρχει, knox δεν πειράζει, ετσι; Edited by andrewk
Link to comment
Share on other sites

Το χρησιμοποιώ κι εγώ στο Galaxy s4 mini, αλλά αναρωτιέμαι, σου αλλάζει κανάλι στο Novabox ή στην TV; Γιατί εμένα μέσω του epg μου "αλλάζει" στην tv. (Τα εισαγωγικά σημαίνουν ότι δεν αλλάζει κανονικά, αλλά πατάει τα αντίστοιχα νούμερα καναλιών nova στην tv π.χ.: mega=102, ant1=103, κλπ.. με αποτέλεσμα να βλέπω στην tv πατώντας στο epg το mega: το κανάλι 1 και μετά απο 1" το κανάλι 2, ενώ πατώντας στο epg το αντ1: το κανάλι 1 και μετά από 1" το κανάλι 3, κ.ο.κ. Φυσικά το 0 το παραβλέπει γιατί δεν έχω 0 θέση καναλιού στην tv.)

;)

 

Καλημέρα,

Στην αρχή μου το έκανε και μένα. αλλά από το EPG επιλέγεις NOVA digital και μετά παίζει τέλεια!.. Επίσης μπορείς και ανοίγεις/κλείνεις με ένα clik και TV και αποκωδικοποιητή...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Στην αρχή μου το έκανε και μένα. αλλά από το EPG επιλέγεις NOVA digital και μετά παίζει τέλεια!.. Επίσης μπορείς και ανοίγεις/κλείνεις με ένα clik και TV και αποκωδικοποιητή...

 

Μπορείς να γίνεις πιο συγκεκριμένος; Αν θες γράψε τα βήματα που ακολουθείς να το βρούμε κι εμείς...

Που ακριβώς είναι αυτό το NOVA Digital;

GT-i9195 Επιτέλους! :) και... KitKat inside!
Link to comment
Share on other sites

Οσοι κανατε ροοτ με towelroot,φλασαρατε τον τροποποιημενο κερνελ ή οχι??

 

Edit : Επειδη το εψαξα λιγο,δεν θελει τροποποιημενο κερνελ για τις παρακατω version

 

Supported firmware build to Root Samsung Galaxy Tab Pro 8.4 SM-T325:

· T325XXU1BNE5 – Europe release

· T325XXU1ANB7 - Europe release

· T325XXU1ANBC – Middle East release

· T325XXU1ANBB – Southeast Asia release

 

Απλα κατεβαζετε το apk του towel root και εχετε Root

 

Πηγή http://www.gizmodriod.com/

Edited by andrewk
Link to comment
Share on other sites

Πάντως ευτυχώς είμαι απ τους τυχερούς δεν έχω αντιμετωπίσει κανένα πρόβλημα με το wifi σε όλα τα σημεία του σπιτιού... και με διαφορά τρεις τοίχους και στην ταράτσα και υπόγειο το wifi παντού τέλειο... βέβαια έχω πολύ δυνατό σε εμβέλεια modem-router
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους,ευτυχης κατοχος και εγω ενος 8,4,εχω μια ερωτηση,υπαρχει καποιος τροπος συνδεσεις με tv-monitor samsung(οχι σμαρτ) ωστε να μπορει να παιζει youtube και fm?

το χρειαζεται η σύζυγος σε χωρο εργασιας ωστε να αποφυγω τα εξοδα του tv box android.

 

ευχαριστω...

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους,ευτυχης κατοχος και εγω ενος 8,4,εχω μια ερωτηση,υπαρχει καποιος τροπος συνδεσεις με tv-monitor samsung(οχι σμαρτ) ωστε να μπορει να παιζει youtube και fm?

το χρειαζεται η σύζυγος σε χωρο εργασιας ωστε να αποφυγω τα εξοδα του tv box android.

 

ευχαριστω...

Για να μεταφέρεις εικόνα/ήχο υπάρχουν δύο τρόποι:

 

Ενσύρματα μέσω MHL adapter (κι ενός καλωδίου HDMI):

http://www.ebay.com/itm/Hotsale-Micro-USB-MHL-To-HDTV-HDMI-Adapter-Converter-For-Samsung-S-III-i9300-/221262376603?pt=AU_MobilePhoneAccessories&hash=item338443ee9b

 

Ασύρματα μέσω Miracast adapter:

http://www.ebay.com/itm/Miracast-Wifi-Display-Dongle-Receiver-1080P-HDMI-Wireless-IPUSH-AirPlay-DLNA-CM-/261504256137?pt=AU_MobilePhoneAccessories&hash=item3ce2de4889

 

FM δεν έχει το GTP.

http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

Έχουμε κανένα νέο από τον φίλο που το έστειλε στο service για το θέμα με το wifi?

 

Σήμερα παρέλαβα την ταβλέτα απο omnitech μετά από περίπου 15 μέρες (μου είχαν πεί 10 εργάσιμες οπότε ηταν μέσα στην προθεσμία)

Η ενημέρωση που είχα ήταν ότι άλλαξαν πλακέτα.

Eχω καλά και κακά νέα...

Τα καλά- Το wifi πλέον είναι αρκετά δυνατό και σε σύγκριση με τις άλλες συσκευές μου ίσως και λίγο πιό δυνατο:D από πρίν πολύ μεγάλη διαφορά..

Τα κακά- 1) Ο kernel που έχει τώρα είναι απο αυτούς που δεν υποστηρίζει το toweltool (πολύ καινούργιος μάλλον) T320XXU1BNI1

2) Βλέπω μιά μικρή γρατζουνιά στην οθόνη που δέν νομίζω να υπήρχε αν και δεν ορκίζομαι...

Από ότι διάβασα στο xda το θέμα με το ρούτ λύνεται εύκολα κάνοντας downgrade στον kernel, θα ήθελα λοιπόν να μου πείτε όσοι κάνατε ρουτ ποιόν κέρνελ έχετε και άν υπάρχει άλλη λύση που να έχει δοκιμάσει κάποιος.

Και κάτι τελευταίο στην οθόνη κλειδώματος έχω τώρα την επιλογή γιά συντομεύσεις (δεν υπήρχε πριν)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Tab Pro 8.4/10.1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...