Jump to content

Samsung Galaxy Tab Pro 8.4/10.1


Nagata
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια καλημερα εκανα root το tablet με towelroot το knox 0*0 ολα πηγαν καλα,ηθελα να ρωτησω εαν θελησω να το κανω unroot πως γινεται?

Απλα περναω με odin το firmware?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

http://tokinito.gr/page/default.asp?id=64&la=1&prID=787 έχει αγοράσει κανείς από εδώ?

 

πήρα 2 κινητά για την κοπέλα μου απο το κινητό.gr . Ενα φθηνό samsung των 60 ευρώ και ενα smartphone LG. και τα 2 EU προέλευσης

 

το samsung ήρθε με κομμένη την ταινία ασφαλείας. Βέβαια μέσα ηταν ολοκαίνουργιο. Αιτιολογία οτι περνάνε τελωνείο και τα ανοίγουν. Ποια τα ευρωπαικής προέλευσης περνάνε τελωνείο; Κατι δεν καταλαβαίνω ..

 

Περιμένω να περάσει μια εβδομάδα να τεστάρουν καλά τα κινητά να βεβαιωθώ οτι είναι οκ και μετά Skroutz θα εισρπάξουν 2 αστεράκια όλα δικά τους.

Link to comment
Share on other sites

πήρα 2 κινητά για την κοπέλα μου απο το κινητό.gr . Ενα φθηνό samsung των 60 ευρώ και ενα smartphone LG. και τα 2 EU προέλευσης

 

το samsung ήρθε με κομμένη την ταινία ασφαλείας. Βέβαια μέσα ηταν ολοκαίνουργιο. Αιτιολογία οτι περνάνε τελωνείο και τα ανοίγουν. Ποια τα ευρωπαικής προέλευσης περνάνε τελωνείο; Κατι δεν καταλαβαίνω ..

 

Περιμένω να περάσει μια εβδομάδα να τεστάρουν καλά τα κινητά να βεβαιωθώ οτι είναι οκ και μετά Skroutz θα εισρπάξουν 2 αστεράκια όλα δικά τους.

 

Καλά θα τους κάνεις φίλε έξω βαριόμουν να ασχοληθώ επειδή το τάμπλετ ήταν μια χαρά και το άφησα αλλά ******* μου.

NOKIA 5800,HTC HD2,SAMSUNG GALAXY Ace, Samsung GALAXY NOTE 2,

LG G2 μπράβο στην lg για το δώρο που μου έκανε...:D

Iphone 5c, Iphone 6,Iphone 7 plus,Xiaomi mi 8 lite,Xiaomi redmi note 9s

Link to comment
Share on other sites

πήρα 2 κινητά για την κοπέλα μου απο το κινητό.gr . Ενα φθηνό samsung των 60 ευρώ και ενα smartphone LG. και τα 2 EU προέλευσης

 

το samsung ήρθε με κομμένη την ταινία ασφαλείας. Βέβαια μέσα ηταν ολοκαίνουργιο. Αιτιολογία οτι περνάνε τελωνείο και τα ανοίγουν. Ποια τα ευρωπαικής προέλευσης περνάνε τελωνείο; Κατι δεν καταλαβαίνω ..

 

Περιμένω να περάσει μια εβδομάδα να τεστάρουν καλά τα κινητά να βεβαιωθώ οτι είναι οκ και μετά Skroutz θα εισρπάξουν 2 αστεράκια όλα δικά τους.

Όσες φορές έχω ψωνίσει εγώ από σκρουτζομαγαζο έρχεται σφραγισμένο. Θα σου έλεγα να αποφεύγεις καταστήματα που δεν έχουν σφραγισμένα προϊόντα, και δεν μιλάω μόνο για online shops.

Link to comment
Share on other sites

Το περιμένω κι εγω να μου ρθει αυριο, σε άσπρο.

 

Είδα το 10αρι και ηταν love at first sight. Αλλά πήρα το 8.4 καθότι εχω ήδη ενα 10αρι asus T100

 

μαζί με αυτην την θήκη http://www.amazon.co.uk/dp/B00HLM7J5Y/ref=pe_385721_37986871_TE_item

 

Το μονο που φοβαμαι το τρελό bloatware της sammy :D ρουτ αργότερα!

Galaxy S21 Ultra + Galaxy Watch
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα, μόλις πήρα στα χέρια μου το tablet και ψάχνω θήκη flip cover με βάση και σταθερη βαση για το αμαξι. Υπαρχει κατι που προτεινετε? Εκτος απο την original samsung για ευνοητους λογους :D Ευχαριστω εκ των προτερων
Link to comment
Share on other sites

για θηκες βαση κλπ θα σου προτεινα να ριξεις μια ματια στην extreme mobile , o νικος εχει μεγαλη ποικιλια σε αξεσουαρ σαμσουνγκ κλπ και ειναι και πολυ εξυπηρετικος
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς διαβάζω στο XDA οτι σε πολλούς το root προκαλεί reboots στην συσκευή :(

 

Οποτε το αφήνω ετσι προς το παρον.

 

Η συσκευή ειναι Γερμανικής προέλευσης ΚΟΤ49H.T320XXU1ANAI

 

Υπαρχει κατι νεότερο από άλλη χώρα;;;

Galaxy S21 Ultra + Galaxy Watch
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς διαβάζω στο XDA οτι σε πολλούς το root προκαλεί reboots στην συσκευή :(

 

Οποτε το αφήνω ετσι προς το παρον.

 

Η συσκευή ειναι Γερμανικής προέλευσης ΚΟΤ49H.T320XXU1ANAI

 

Υπαρχει κατι νεότερο από άλλη χώρα;;;

 

Φίλε μου πού ακριβώς το έχεις διαβάσει αυτό με τα reboot; Έχεις κάποιο link; Γιατί το root από μόνο του δεν αλλάζει τίποτα στην συσκευή. Το μόνο που κάνει είναι να σου δίνει δικαιώματα administrator ώστε αν θέλεις να την πειράξεις εσύ.

Νικος

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Στο θεμα για. Root στο xda. Εχει αρκετες αναφορες λινκ δεν μπορω τωρα. .

 

Reboots θα έχεις από τη στιγμή που θα αρχίζεις να παγώνεις η να αφαιρείς εφαρμογές που δεν πρέπει .Εγώ με root και xposed modules δεν έχω κανένα πρόβλημα.Το έκανα με towelroot και το knox δεν έγραψε

Link to comment
Share on other sites

αχα. οπότε θα το κανω. κυρίως για greenify κάποιες εφαρμογές.

το βραδυ 8ωρο έχασε καπου 8% με κλειστό wifi. θελει και στρωσιμο η μπαταρια

Galaxy S21 Ultra + Galaxy Watch
Link to comment
Share on other sites

αχα. οπότε θα το κανω. κυρίως για greenify κάποιες εφαρμογές.

το βραδυ 8ωρο έχασε καπου 8% με κλειστό wifi. θελει και στρωσιμο η μπαταρια

 

Αν το κάνεις με towelroot να κοιτάξεις πρώτα να περάσεις τον κατάλληλο kernel μέσω Odin.Θα το βρεις στο xda .

Link to comment
Share on other sites

Εγινε root κανονικά. Το κακό οτι πλεον δεν εχουμε ΟΤΑ και σε νεα εκδοση θελει ξανα στησιμο. Απο samsung εχεις ξηλώσει κάτι άφοβα;; Κυριως το χρειαζομαι για adaway, greenify, instawifi και κατι αλλα.. Edited by lefteriz
Galaxy S21 Ultra + Galaxy Watch
Link to comment
Share on other sites

Μετά από αντικατασταση οθόνης στην Samsung καινούργιο tablet το άνοιξα είδα το σκουπίδι στην οθόνη από μέσα και το ξανά έστειλα.. Σήμερα λοιπόν το παρέλαβα με αντικατασταση οθόνης και είχε πάλι σκουπίδι σε άλλο μέρος της οθόνης.. Edited by adricla
Link to comment
Share on other sites

Τελικά με τον Flash Player τι ισχύει;

 

Διάβασα τα σχόλια στις προηγούμενες σελίδες, κατέβασα και την τελευταία έκδοση, αλλά και πάλι ο stock browser δεν παίζει.

 

Ποιες λύσεις υπάρχουν τελικά για να παίξει ο Flash στο εν λόγω tablet;

Link to comment
Share on other sites

Τελικά με τον Flash Player τι ισχύει;

 

Διάβασα τα σχόλια στις προηγούμενες σελίδες, κατέβασα και την τελευταία έκδοση, αλλά και πάλι ο stock browser δεν παίζει.

 

Ποιες λύσεις υπάρχουν τελικά για να παίξει ο Flash στο εν λόγω tablet;

 

Dolphin browser+ jet pack+ flash player

NOKIA 5800,HTC HD2,SAMSUNG GALAXY Ace, Samsung GALAXY NOTE 2,

LG G2 μπράβο στην lg για το δώρο που μου έκανε...:D

Iphone 5c, Iphone 6,Iphone 7 plus,Xiaomi mi 8 lite,Xiaomi redmi note 9s

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά, πήρα την IVSO Smart cover για το ταμπλετ αλλα δεν δουλευει η wake/sleep λειτουργία του.. Γιατί;;;;:(
Galaxy S21 Ultra + Galaxy Watch
Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά, πήρα την IVSO Smart cover για το ταμπλετ αλλα δεν δουλευει η wake/sleep λειτουργία του.. Γιατί;;;;:(

Δεν νομίζω ότι το tablet μας έχει τέτοια λειτουργία...

Link to comment
Share on other sites

Όχι φίλε μου, υποστηρίζει κανονικά wake/sleep απο θηκη.

 

Από κάπου το ενεργοποιούμε; Πάντως και εγώ μια belkin θήκη που έχω που είναι ειδικά για το tablet μας, δεν το κάνει.

Link to comment
Share on other sites

Από κάπου το ενεργοποιούμε; Πάντως και εγώ μια belkin θήκη που έχω που είναι ειδικά για το tablet μας, δεν το κάνει.

Δεν το κάνουν όλες οι θήκες, πρεπει να έχουν ένα ειδικό μαγνητακι, η δική μου το κάνει. Δεν χρειάζεται να ενεργοποιήσεις κάτι.

Edited by michpan
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Tab Pro 8.4/10.1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...