Jump to content

Ποίος είναι ο λόγος όταν αγοράζουμε καινούγια συσκευή


 Κοινοποίηση

Γιατί αγοράζετε καινούργια συσκευή όταν το κάνετε;  

108 members have voted

  1. 1. Γιατί αγοράζετε καινούργια συσκευή όταν το κάνετε;

    • Βαρέθηκα να το κοιτάζω!
      21
    • Εκμετάλλευση επιδότησης!
      24
    • Χάλασε! Ευκαιρία για καινούργιο!
      8
    • Είμαι gadgetakias!
      39
    • Χρειάζομαι καινούργιες υπηρεσίες (ΜΜS, e-mail κτλ)
      11
    • Θέλω να πουλάω μούρη!
      4
    • Για να μην με θεωρούν οι φίλοι μου "καθυστερημένο"
      1
    • Δώρο του μπαμπά και της μαμάς....
      0


Recommended Posts

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος lewton ( 7 Σεπ. 2004 , 14:14)

 

Για να αποκτήσω νέες δυνατότητες (ποτέ δεν παίρνω κινητό που υστερεί σε κάτι σε σχέση με το προηγούμενο).

Επιλογή που λείπει από τη δημοσκόπηση.

 

 

Χρειάζομαι καινούργιες υπηρεσίες (ΜΜS, e-mail κτλ)

 

Αυτό που γράφεις ήθελε να βάλει απλά το έγραψε διαφορετικά

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

πειραζει που ο μονος λογος που αλλαζω εγω κινητο ειναι γιατι βαρεθηκα να το βλεπω ?? ..

το εχω τωρα 2 εβδομαδες το 6230 κ θελω να το αλλαξω δ υπαρχει κανενα παραπονο απο την συσκευη απλα επειδη το κινητο το εχω 24 ωρες το 24ωρο πανω μου το βαριεμαι κ θελω αλλαγες οχι συγκεκριμενα με καποιο καλυτερο :o

Link to comment
Share on other sites

επισης βλεπω πολυ γελειο να εχει καποιος ενα κινητο μονο για τα ματια του κοσμου να πουλησει μουρη η να ριξει γκομενες !!

θεε μου συνελθετε !! βλεπω οι διαφημησεις κ οι εταιριες κανουν πολυ καλη δουλεια σε μερικους γιατι αυτο ακριβως θελουν να πετυχουν να σε κανουν εσενα εμενα να αλλαζουμε κινητο με ολο κ ακριβοτερο κ καλυτερο μοντελο ..κ να κορδωνεσαι εσυ μετα κοιτα τι κινητο πηρα(που αναθεμα αν το πηρες κ συ..ο μπαμπας σου ξερει τι τραβαει)

μιλαω γενικα χωρις παρεξειγησεις

Link to comment
Share on other sites

to pareksigisate to 8ema me tis "gomenes" nomizw.Den lew oti 8a rikseis mia kopela me to kinito sou apla h sxediash tou kinitou ekfrazei kata kapio tropo tin apopsh sou oson afora to styl etsi an einai wraio tote paei na pei (oxi panta vevea) oti exeis kalo gousto.Kai nai h mataiodoksia paizei ki auth megalo rolo....oi perisoteroi pou to arnounte mallon pseudontai :)
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος lewton ( 7 Σεπ. 2004 , 14:14)

 

Για να αποκτήσω νέες δυνατότητες (ποτέ δεν παίρνω κινητό που υστερεί σε κάτι σε σχέση με το προηγούμενο).

Επιλογή που λείπει από τη δημοσκόπηση.

 

file tha simfwnisw kai egw mazi sou apla

otan erthei i wra tis allagis elpizw na exw lefta giati alliws to kathisterw trww ksenera kai exei perasei kapoio xroniko diastima kai akouw gia kapoio epomeno kinito pou tha vgei kai pali aptin arxi....... :p

Link to comment
Share on other sites

βασικα εγω μετα τη βδομαδα το βαριεμαι το κινητο και παντα αγωνιο για το πιο θα ειναι το επομενο μου καλο κινητο,με λιγα λογια τρελαμενος μακαρι και σε αλλες μου δουλειες να ημουν ετσι οπως ειμαι με τη τρελα των κινητων

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Λιγο το οτι γουσταρω τα gadgets, λιγο το οτι τα βαριεμαι ευκολα.......

 

Παντως αυτη την στιγμη δεν μπορω να με φανταστω χωρις ενα smartphone!

Link to comment
Share on other sites

Εκμετάλευση επιδότησης φυσικά.

Που λεφτά για νέο κινητό κάθε τόσο...

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος PowerZ ( 8 Σεπ. 2004 , 18:26)

 

επισης βλεπω πολυ γελειο να εχει καποιος ενα κινητο μονο για τα ματια του κοσμου να πουλησει μουρη η να ριξει γκομενες !!

θεε μου συνελθετε !! βλεπω οι διαφημησεις κ οι εταιριες κανουν πολυ καλη δουλεια σε μερικους γιατι αυτο ακριβως θελουν να πετυχουν να σε κανουν εσενα εμενα να αλλαζουμε κινητο με ολο κ ακριβοτερο κ καλυτερο μοντελο ..κ να κορδωνεσαι εσυ μετα κοιτα τι κινητο πηρα(που αναθεμα αν το πηρες κ συ..ο μπαμπας σου ξερει τι τραβαει)

μιλαω γενικα χωρις παρεξειγησεις

 

Ενώ το να πληρώνει ο πατέρας σου κάθε λίγο για καινούργιο κινητό, επειδή εσύ βαρέθηκες το παλιό, είναι σωστό...

Eκτός κι αν τα αγοράζεις με λεφτά που βγάζεις εσύ, οπότε πάω πάσο.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως παιδιά πιστευω ότι η δημοσκόπηση θα έπρεπε να έχει τη δυνατότητα να επιλέξεις πολλά γιατι συνήθως είναι περισσότεροι απο ένας οι λόγοι. Π.χ για εμένα θα ήταν και το ότι είμαι gadgetάκισσα και το "εκμετάλλευση επιδότησης" και το ότι χρειάζομαι καινούριες υπηρεσίες.
Link to comment
Share on other sites

Εμενα παντως με καλυπτει απολυτα το:

Χαλασε,ευκαιρια για κατι καινουργιο!

Δυστυχως αν και θα ηθελα,δεν με παιρνει να ειμαι "gadgetakias" :o

http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν θέλω να δίνω πολλά χρήματα για κινητά, παίρνω νέα συσκευή όποτε έχω επιδότηση.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος lewton ( 7 Σεπ. 2004 , 14:14)

 

Για να αποκτήσω νέες δυνατότητες (ποτέ δεν παίρνω κινητό που υστερεί σε κάτι σε σχέση με το προηγούμενο).

Επιλογή που λείπει από τη δημοσκόπηση.

 

 

Συμφωνω και επαυξανω! :lol:

Link to comment
Share on other sites

ο αντρας μου!!! Τεσσερα κινητα σε 6 μηνες!!!! το z600 στην αρχη, μετα το gx30 γιατι το z600 δεν ειχε καλη καμερα, μετα το 6600 γιατι πηρα και γω(ημαρτον, αποχωριστηκα ενα 6310ι και ενα 7250 για να το παρω), και μετα το gx15 γιατι δεν τον ειχα αφησει να το παρει απο την αρχη και του ελεγα οτι ειναι κλειδωμενες οι υπερυθρες!!!! Εγω του ειπα να τα νοικιαζει, να μην τα αγοραζει πιο φτηνα θα μας ερχεται!!!!

http://briefcase.pathfinder.gr/download/princessofthedawn/11956/308444/0/101_0139.jpg

Lord, let me be the person my dog thinks I am

Link to comment
Share on other sites

Χμμμ...Για τους παρακάτω λόγους:

1) Έχω τρέλλα γενικά με τα κινητά

2) Τα βαριέμαι σχετικά εύκολα

3) Για καινούργιες υπηρεσίες/δυνατότητες

 

Περίπου ανά 6μηνο πέρνω και ένα άλλο είτε μεταχειρισμένο είτε καινούργιο. Αλλά επειδή καταντά λίγο ασύμφορο... σκέφτομαι να το κάνω ένα τον χρόνο με εκμετάλευση και της επιδότησης. :rolleyes: :whistle:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

nomizw oti ine to ka8estimeno ;)

mas poulan sinexia nea proioda GIA na MAS ADIAZOUN tin tsepi..

den lew kalo to wap gprs mms ktl..

ala pios ta exi pragmatika anagi??

poli ligi..

ine opos sta pc ena pragma..

poli para poli ligi exoun ANAGI tin anafa8misi ala oli trexoume na paroume to P5 4000mhz i AMD sta 4200mhz ..vgike karta grafikon se pci express??

alagi motherboard xwris skepsi..

nea memory me 10 mhz parapano taxitita ... sta skoupidia i palia..

den pezi to doom3 me full ta grafika??

nea karta.. ktl,ktl ,ktl...

TSAMPA LEFTA :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ποιό πιθανό επειδή είμαστε γκατζετάκιδες θα έλεγα.

 

Δεν νομίζω πως χρειαζόμαστε όλες τις καινούργιες υπηρεσίες των εταιριών, απλά τις κάνουμε να χρειάζωνται.

Link to comment
Share on other sites

Agorazo kainourgio montelo,mono otan aisthantho oti to torino mou kinito exei kseperastei pliros...Thelo episis na ekmetalleuomai tis dinatotites pou mou prosferei h kainourgia texnologia...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...