Jump to content

Φοιτητικό/Πακέτο «ειδικής προσφοράς» F2G (1500' + 1500 MB)


alexandr0s
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τηλέφωνο στην εξυπηρέτηση ή δωρεάν επικοινωνία με το τσατ απο Δευτέρα αν έχεις και αλλο λογαριασμό και μπορείς να κανεις log in
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Απέκτησα σήμερα το προωθητικό πακέτο μέσω public.

Πήγα να κάνω εγγραφή στο myf2g βγάζει μυνημα οτι έχει ήδη γίνει εγγραφή.

Τι μπορώ να κάνω?

Το νούμερο σου ανήκε σε Άλλον.. .μιλά με chat για να σου κάνουν reset...μου έτυχε και εμενα..

 

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Διάβασα τις προηγούμενες 6 σελίδες, αλλά δεν πήγα πιο πίσω.

 

Έχω καινούριο νούμερο από public, που μπαίνουν τα χρήματα της αγοράς.

 

Επειδή δεν γράφεται πιο πίσω, ξέρουμε αν δοκιμάσουμε να πάρουμε το 1500+1500, χάνεται το να μπαίνουν τα χρήματα των αγορών από public;

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Διάβασα τις προηγούμενες 6 σελίδες, αλλά δεν πήγα πιο πίσω.

 

Έχω καινούριο νούμερο από public, που μπαίνουν τα χρήματα της αγοράς.

 

Επειδή δεν γράφεται πιο πίσω, ξέρουμε αν δοκιμάσουμε να πάρουμε το 1500+1500, χάνεται το να μπαίνουν τα χρήματα των αγορών από public;

 

Σε κάθε αγορά βάζουν το αντίστοιχο ποσό στην κάρτα που σου έχουν δώσει;:confused:

Link to comment
Share on other sites

Αν πάρεις αριθμό από public μια φορά μπαίνουν τα χρήματα από την αγορά, και μέχρι 100€. Αν αποκτήσει την ειδική προσφορά, συνήθως είναι κάτι που γίνεται λίγες μέρες μετά από την απόδοση του χρηματικού υπολοίπου από την αγορά, και φυσικά μπορεί να αγοραστεί το πακέτο των 1500+1500.

 

Sent from my Moto X Play

Link to comment
Share on other sites

Για μένα της q,που δίνει 1500' & 1.5 gb με 8.07 ευρώ για 30 μέρες. Δεν έχεις όμως π.χ. τα log'n'win ή τα magic numbers του f2g στην q. Αν αυτά δε σου χρειάζονται είσαι μια χαρά με την q. Νομίζω οτι το βρίσκεις πιο δύσκολα το πακετάκι αυτό όμως.
Link to comment
Share on other sites

Για μένα της q,που δίνει 1500' & 1.5 gb με 8.07 ευρώ για 30 μέρες. Δεν έχεις όμως π.χ. τα log'n'win ή τα magic numbers του f2g στην q. Αν αυτά δε σου χρειάζονται είσαι μια χαρά με την q. Νομίζω οτι το βρίσκεις πιο δύσκολα το πακετάκι αυτό όμως.

Αυτό που κάνει η wind δεν είναι σωστό άλλαξε τα φώτα στο φοιτητικό του F2G σε 25 μέρες και στην Q το έχει για 30 με λιγότερα λεφτά 2 διαφορετικές πολιτικές στην ίδια εταιρεία.

 

Αν και κάτσε να το συνηθίσει ο κόσμος και εκεί. Είναι ακόμα καινούργιο στην q θα του αλλάξει τα φώτα και εκεί σίγουρα.

 

Ένα ωραίο πρωί θα γίνει 25 μέρες και 8.57

 

Έχω εγώ ένα παράπονο που το έκανε 25 αλλά δεν με χαλάει γιατί το έχω μαζί με 300+120+1500 σε ένα νούμερο της μέρες που χάνω με το φοιτητικό της καλύπτουν τα άλλα!

 

 

2000 λεπτά με 10€ δεν το λες και άσχημα 2000 μαζί με τα bonus log n win αλλιώς 1920

Edited by oxxy

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς, το προτέρημα του f2g ειναι οτι εχει το log'n'win και την παλιά προσφορά των 300' οπότε λίγο πολύ βγαίνουν οι επιπλέον 5 μέρες. Και παλι η ειδική προσφορά στην q δίνεται πολύ δυσκολότερα σε υπάρχον νούμερο ενώ και νέα νούμερα είναι πιο δύσκολα να βρεις σε σχέση με το αντίστοιχο f2g.
Link to comment
Share on other sites

Σε κάθε αγορά βάζουν το αντίστοιχο ποσό στην κάρτα που σου έχουν δώσει;:confused:

 

Έτσι μου είπε η κοπέλα στο ταμείο και ο τρόπος που μου το είπε έδειχνε ότι ξέρει τι λέει.

 

Αν πάρεις αριθμό από public μια φορά μπαίνουν τα χρήματα από την αγορά, και μέχρι 100€.

 

Sent from my Moto X Play

 

Κοίταξε τι έγραψα και στον bill..

 

2000 λεπτά με 10€ δεν το λες και άσχημα 2000 μαζί με τα bonus log n win αλλιώς 1920

 

+1 Αυτό ακριβώς...

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Είναι πρακτικά αδύνατο να μπαίνουν τα χρήματα από κάθε αγορά. Είτε δεν κατάλαβες καλά, είτε η ταμίας δεν ήξερε καθόλου τι λέει. Όταν παίρνεις το νούμερο σκαναρεται το πακέτο και περνάει και στην απόδειξη. Σε αλλη αγορά πως θα γίνει η σύνδεση με τον αριθμό; Ακόμα και ονομαστική να είναι η απόδειξη, πολύ δύσκολα να ισχύει κάτι τέτοιο.

 

Μια πιθανότητα είναι να εννοούσε πως σε κάθε αγορά όσο ισχύει η συγκεκριμένη προωθητική ενέργεια να παίρνεις αριθμό με την αξία των αγορών.

Edited by Mark_K
Link to comment
Share on other sites

Απέκτησα κι εγώ έναν τέτοιο αριθμό από τα Public. Μου μπήκαν λίγη ώρα μετά τα 100 €, επικοινώνησα με την εξυπηρέτηση να μου ξεμπλοκάρουν την πρόσβαση στο myf2g όπου και είδα ότι υπάρχει η νέα επιλογή publicback2u. Επικοινώνησα εκ νέου με το chat και μετά από όλη αυτή την διαδικασία κατάλαβα τα εξής, τα οποία και παραθέτω:

 

α) Τα Public σου επιστρέφουν σε ευρώ στο f2g κάθε ευρώ αγορών σου στο κατάστημα και συνολικά μέχρι 100 € ανά ημερολογιακό μήνα. Απλά δηλώνεις τον αριθμό που σου έδωσαν την στιγμή της κάθε επόμενης αγοράς σου

β) Τα επιπλέον ευρώ ισχύουν για τριάντα μέρες

γ) Αγοράζεις όποιο πακέτο θέλεις με αυτά

δ) Δεν στέλνεις μηνύματα σε πενταψήφια (δυστυχώς ούτε για "Χαμόγελο παιδιού", "Κιβωτό του Κόσμου" κλπ, το δοκίμασα ήδη)

ε) Απαραίτητη προϋπόθεση από το δεύτερο μήνα και μετά η ανανέωση με 10 ευρώ

στ) Ισχύς προσφοράς μέχρι 30/09

 

(Προσωπικά, αγοράζοντας ένα laptop της πλάκας για τα παιδιά μου, (κάτω από 200 €) εκτός από χώρο 1ΤΒ στο office 365 για ένα χρόνο που είχε δώρο) με τα 100 € της επιστροφής έβγαλα όλο το internet των διακοπών (αγόρασα ήδη πολλά Gb με πακέτα για βουλγαρία και ρουμανία και θα ξαναγοράσω μεγάλα πακέτα των 5 Gb την τελευταία ημέρα!).

Μακάρι να συνεχίσουν και μετά τις 30/09, για δεύτερο νούμερο και πακέτα δεδομένων είναι πολύ καλό...

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι να δίνεις τον αριθμό κάθε φορά, τότε ναι στην ουσία είναι το ίδιο απλά "γλυτώνουν" την παροχή παραπάνω καρτών/αριθμών. Όσο ισχύει βέβαια η προσφορά. Αν και αυτό που λες ότι προϋποθέτει να βάλεις 10€ ως ανανέωση για να σου δώσουν πάλι πίσω το ποσό των αγορών είναι αποτρεπτικό ίσως για κάποιον που το έχει χωρίς να είναι κύριο νούμερο.
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που δε ρώτησα είναι αν κατά την αγορά πακέτων ξοδεύονται πρώτα τα 10 € της ανανέωσης ή το Public bonus. Αν ισχύει το δεύτερο, έχει καλώς. Αν όχι, το οφελος μετριάζεται κατά πολύ.
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως το bonus. Εγώ είχα πάρει 100€ και έκανα και μια ανανέωση 5€ για να ανοίξω magic number. Είχα ενεργοποιήσει κάποια πακέτα και μου έλεγε πως τα 4,60€ περίπου λήγουν μετά από 3 μήνες. Την περασμένη βδομάδα τα έφαγα όλα σχεδόν, μείνανε 7 λεπτά μόλις και λήγουν σε ~3 μήνες. Και ήρθε και ειδοποίηση ότι καταναλώθηκε το ποσό του bonus.

 

Sent from my Moto X Play

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα. Πήρε ο πατέρας μου από ένα φίλο του ένα f2g της ειδικής προσφοράς και ψάχνοντας καταλαβαίνω πως πρέπει να είναι από τη φάση του Απριλίου με το public. Tου το ενεργοποίησε αυτός πριν του το δώσει και τώρα προσπαθώ να του κάνω εγγραφή στο myf2g και μου βγάζει το μήνυμα "Η συνδρομή σου σύντομα θα ακυρωθεί. Ανανέωσε τον χρόνο ομιλίας σου και έλα ξανά!".

 

Επειδή δεν έχω ιδέα με τα της wind, τι σημαίνει αυτό; παίζει όντως να λήγει ο τηλ. αριθμός (αφού λέει "η συνδρομή") σύντομα; Από που μαθαίνω πότε λήγει; Από το 1269 είδα πως υπάρχουν ατόφια μέσα τα 1500+1500 και επιπλέον 90'για 25 μέρες, αλλά δεν έχει μενού για να ακούσεις πότε λήγει ο αριθμός...

Link to comment
Share on other sites

Το χρηματικό υπόλοιπο εννοεί οτι ληγει αν ληξει αυτο θα χαθούν τυχον υπόλοιπα απο πακετα. Την ημερομηνία ληξης του υπολοίπου μπορείς να την δεις online. Αλλιώς στο 1269 σου λέει το υπόλοιπο και τη λήξη του (δεν χρειάζεται να πατησεις κάτι,περίμενε και το λέει). Ο αριθμος ληγει 13 μηνες μετα την τελευταία ανανέωση με βαση τα ως τωρα ισχύοντα. Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ kmpatra, αλλά δε στέκει το μήνυμα αν εννοεί το υπόλοιπο, όλο το μήνα έχει μπροστά του (αφού τώρα ενεργοποιήθηκε η κάρτα)... γιατί το βγάζει και δεν με αφήνει να εγγραφώ στο myf2g?

 

(τα του υπολοιπου τα μαθαινω από το 1269, δεν παίζει άλλος 4ψηφιος με τηλ ή sms να ενημερώνει και για τον τηλ.αριθμό);

 

Και ισχύει ότι και στους άλλους; Στο 3μηνο πρέπει να βάζεις ποσό για να μη χάσεις το νούμερο; (θα το έχει σαν 2ο και δεν τον κόβω να ανανεώνει τακτικα, οπότε να ξέρει πότε πρέπει για να μην το χάσει)

Edited by apVga
Link to comment
Share on other sites

Την επιλογη publicback2u την εχει στην εφαρμογη; Εχω ενα τετοιο πακετο αλλα δεν την βρισκω στην εφαρμογη.

 

Απέκτησα κι εγώ έναν τέτοιο αριθμό από τα Public. Μου μπήκαν λίγη ώρα μετά τα 100 €, επικοινώνησα με την εξυπηρέτηση να μου ξεμπλοκάρουν την πρόσβαση στο myf2g όπου και είδα ότι υπάρχει η νέα επιλογή publicback2u. Επικοινώνησα εκ νέου με το chat και μετά από όλη αυτή την διαδικασία κατάλαβα τα εξής, τα οποία και παραθέτω:

 

α) Τα Public σου επιστρέφουν σε ευρώ στο f2g κάθε ευρώ αγορών σου στο κατάστημα και συνολικά μέχρι 100 € ανά ημερολογιακό μήνα. Απλά δηλώνεις τον αριθμό που σου έδωσαν την στιγμή της κάθε επόμενης αγοράς σου

β) Τα επιπλέον ευρώ ισχύουν για τριάντα μέρες

γ) Αγοράζεις όποιο πακέτο θέλεις με αυτά

δ) Δεν στέλνεις μηνύματα σε πενταψήφια (δυστυχώς ούτε για "Χαμόγελο παιδιού", "Κιβωτό του Κόσμου" κλπ, το δοκίμασα ήδη)

ε) Απαραίτητη προϋπόθεση από το δεύτερο μήνα και μετά η ανανέωση με 10 ευρώ

στ) Ισχύς προσφοράς μέχρι 30/09

 

(Προσωπικά, αγοράζοντας ένα laptop της πλάκας για τα παιδιά μου, (κάτω από 200 €) εκτός από χώρο 1ΤΒ στο office 365 για ένα χρόνο που είχε δώρο) με τα 100 € της επιστροφής έβγαλα όλο το internet των διακοπών (αγόρασα ήδη πολλά Gb με πακέτα για βουλγαρία και ρουμανία και θα ξαναγοράσω μεγάλα πακέτα των 5 Gb την τελευταία ημέρα!).

Μακάρι να συνεχίσουν και μετά τις 30/09, για δεύτερο νούμερο και πακέτα δεδομένων είναι πολύ καλό...

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ kmpatra, αλλά δε στέκει το μήνυμα αν εννοεί το υπόλοιπο, όλο το μήνα έχει μπροστά του (αφού τώρα ενεργοποιήθηκε η κάρτα)... γιατί το βγάζει και δεν με αφήνει να εγγραφώ στο myf2g?

 

(τα του υπολοιπου τα μαθαινω από το 1269, δεν παίζει άλλος 4ψηφιος με τηλ ή sms να ενημερώνει και για τον τηλ.αριθμό);

 

Και ισχύει ότι και στους άλλους; Στο 3μηνο πρέπει να βάζεις ποσό για να μη χάσεις το νούμερο; (θα το έχει σαν 2ο και δεν τον κόβω να ανανεώνει τακτικα, οπότε να ξέρει πότε πρέπει για να μην το χάσει)

 

Μην ψάχνεις τι στεκει και τι οχι στη wind,το υπόλοιπο εννοεί. Συνηθως η ειδοποίηση έβγαινε οταν πλησίαζε η λήξη του υπολοίπου,τώρα τη βγάζει ενα μηνα πριν. Το γιατί δεν σ'αφήνει να γραφτείς δεν το καταλαβαίνω. Σου βγάζει την ειδοποίηση για την λήξη οταν βάζεις τον αριθμό? Παίζει να είναι νεο κολπο,να μην επιτρέπει την εγγραφή αν δεν έχεις κάνει εστω μια ανανέωση.

Για τον αριθμό μονο με υπολογισμο το βρισκεις. 10 μηνες μετα την ημερομηνία λήξης του υπολοίπου που λέει.

Για το υπόλοιπο ναι,ανανέωση στο 3μηνο για να μη χαθεί.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αν εχεις καποιο αλλο νούμερο με account στο f2g δοκιμασε να μιλησεις με το chat (εμφανίζεται κατω δεξιά αφου κανεις login)

Link to comment
Share on other sites

Την επιλογη publicback2u την εχει στην εφαρμογη; Εχω ενα τετοιο πακετο αλλα δεν την βρισκω στην εφαρμογη.

Δεν το βγάζει μέχρι στιγμής στην εφαρμογή. Μόνο αν συνδεθείς με τα στοιχεία σου από browser.

 

Sent from my XT1068

Link to comment
Share on other sites

Σου βγάζει την ειδοποίηση για την λήξη οταν βάζεις τον αριθμό?[/size]

 

Αν εχεις καποιο αλλο νούμερο με account στο f2g δοκιμασε να μιλησεις με το chat (εμφανίζεται κατω δεξιά αφου κανεις login)

Ναι, τότε το βγάζει. Δεν έχουμε άλλο νούμερο στη wind για να μπω στο chat, θα δω μήπως βγάλω άκρη από το fb αν είναι. Ευχαριστώ για τη βοήθεια.

Edited by apVga
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ...

Δεν το βγάζει μέχρι στιγμής στην εφαρμογή. Μόνο αν συνδεθείς με τα στοιχεία σου από browser.

 

Sent from my XT1068

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...