Jump to content

Φοιτητικό/Πακέτο «ειδικής προσφοράς» F2G (1500' + 1500 MB)


alexandr0s
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και γιατί δεν το δοκιμάζεις να μας το πεις κιολας;;

Προσωπικά, δεν εχει τύχει να χρησιμοποιήσω αυτη την υπηρεσία....

το θεμα ειναι οτι γραφει οτι την εχει δοκιμασει και οτι τον χρεωνει κιολας αποτε προς τι η ερωτηση?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Στην Ομονοια σημερα κοντα στην εξοδο της Σταδιου
[85]IPHONE(6)3G-3GS-4-5-5s-6plus[NOKIA(42)1100 6110 6150 6210 6310i 3210 3310 3330 8210 8310 8810 8850 7650 3510 3100 5100 5140 3200 6610 6600 7200 2650 7260 6101 6230 6670 3230 6111 N71 5300 6290 6300 N76 1650 5220 6303i c2-03 202 206 301 515 225] [ERICSSON z200 v800 w800i T280i 337 388 768 788 t20 t20s t28][sHARP G400 G30i G25 G703 GX29 GX770] [PANASONIC (3)] [sAMSUNG 5522 7722 8262 9060][XIAOMI RN2-3-4-5A-5 MIMAX1-2-3 MI MIX][POCO F2-X3]
Link to comment
Share on other sites

Επειδή φίλος μου δουλεύει για την Wind ως εξωτερικός πωλητής (και με φοιτητικά) τους αναγκάζει η εταιρία για δεύτερη ανανέωση σε άκυρο αριθμό. Τους λέει πως ή με πάσο θα δωθεί το πακέτο με 10€ ανανέωση ή άνευ πάσου θα γίνει ανανέωση 10€ σε ένα φοιτητικό αριθμό και 5 σε έναν αριθμό wind/q για να φανεί ότι η εταιρία κάνει νούμερα στην Wind.

 

Δεν είμαι φοιτητής.

Χτες πήρα 3 φοιτητικά από 3 διαφορετικά σημεία της Αθήνας.

Ο πρώτος μου είπε να αγοράσω μια κάρτα των 10€ απο το περίπτερο την οποία της φωτογράφισε τον αριθμό και την έβαλε στο φοιτητικό και μου έδωσε και ένα απλό f2g δώρο.

Ο δεύτερος μου ζήτησε 12 € για να μου βάλει 6 στο φοιτητικό και 6 στο απλό και μου έδωσε απόδειξη.

Ο τρίτος μου ζήτησε 16€ και μου έβαλε 10 στο φοιτητικό και 6 στο απλό.

Τα συμπεράσματα δικά σας.

Φυσικά και δεν είχα πρόβλημα να πάρω δεύτερη κάρτα,τα παιδιά είναι στον ήλιο όλη μέρα να μην τα βοηθήσουμε και λίγο;

Εγώ προσωπικα πήρα και από τα παιδια της vodafone από 2 κάρτες.

Edited by panosntok
Link to comment
Share on other sites

Τα συμπεράσματα δικά σας.

 

Ποιά συμπεράσματα; Είναι γνωστό τι συμβαίνει. Αυτή η "φάμπρικα" με την πώληση φοιτητικών σε μη φοιτητές είναι ξεκάθαρα παράτυπη. Μέχρι πριν λίγο καιρό μάλιστα η Wind αρνείτο κατηγορηματικά ότι συμβαίνει. Αν το αντιληφθεί η ΕΕΤΤ και αποφασίσει να κινηθεί, ασφαλώς θα πέσουν καμπάνες.

Link to comment
Share on other sites

Ποιά συμπεράσματα; Είναι γνωστό τι συμβαίνει. Αυτή η "φάμπρικα" με την πώληση φοιτητικών σε μη φοιτητές είναι ξεκάθαρα παράτυπη. Μέχρι πριν λίγο καιρό μάλιστα η Wind αρνείτο κατηγορηματικά ότι συμβαίνει. Αν το αντιληφθεί η ΕΕΤΤ και αποφασίσει να κινηθεί, ασφαλώς θα πέσουν καμπάνες.

γι αυτό λοιπόν σταματήστε να το πολυσυζητατε για το τι είναι σωστό κ ας λέμε Μονό που μπορούμε να το βρουμε

Link to comment
Share on other sites

γι αυτό λοιπόν σταματήστε να το πολυσυζητατε για το τι είναι σωστό κ ας λέμε Μονό που μπορούμε να το βρουμε

Ακριβώς αυτό. Όχι τίποτα άλλο θα φάει πρόστιμο και η wind και τα παιδιά και θα μας κοπεί το πακέτο.

Nokia 5210 -> Ericsson T20e -> Sony Ericsson K300i -> Sony Ericsson K750i -> Sony Ericsson W595 -> Sony Ericsson Elm -> Sony Ericsson Xperia X10 mini -> Samsung Galaxy S DUOS -> Sony Xperia SP -> Elephone P3000 -> Huawei P8 lite -> Huawei Honor 8 και συνεχίζουμε...
Link to comment
Share on other sites

Ποιά συμπεράσματα; Είναι γνωστό τι συμβαίνει. Αυτή η "φάμπρικα" με την πώληση φοιτητικών σε μη φοιτητές είναι ξεκάθαρα παράτυπη. Μέχρι πριν λίγο καιρό μάλιστα η Wind αρνείτο κατηγορηματικά ότι συμβαίνει. Αν το αντιληφθεί η ΕΕΤΤ και αποφασίσει να κινηθεί, ασφαλώς θα πέσουν καμπάνες.

 

To παρατυπο πιο ειναι? Η ιδια η wind απο το σαιτ για να παρεις σε ΥΠΟΧΡΕΩΝΕΙ να κανεις ανανεωση 10 ευρω για να το στειλει στους φοιτητες, τωρα αν καποιες εταιριες ΙΔΙΩΤΙΚΕΣ που συνεργαζονται με τη wind σου λενε οτι για να σου δωσουν παρε κι αλλη μια καρτα για να μπορουν να εξασφαλισουν τα φοιτητικα για να τα δινουν χωρις πασο ειανι παρατυπο? Δε νομιζω κανεις να πληρωσε 10 η 12 η 16 και να πηρε καρτες με λιγοτερα χρηματα μεσα? Αυτο ναι θα ηταν παρατυπο και παρανομο, αλλα τωρα ιδιωτικες εταιριες ειναι σου λεει τοσο το δινω ετσι γαι να εμφανιζω πωλησεις η οτι αλλο !! Εγω οπως εχετε δει χωρις να εχω κανενα οφελος χωρις να δουλευω στη wind η σε καποιο συνεργατη, χωρις να βγαζω ουτε λεπτο, γραφω σχεδον καθημερινα που βρισκονται τα κοριτσια επειδη με εξυπηρετησαν και οσοι εχουν παει απο εδω και τις εχουν βρει ολους τους εχουν εξυπηρετησει και ετσι με το να γραφω εξυπηρετουνται και αυτες αλλα και εμεις , γιατι αν δεν κανουν πωλησεις αυτες δε θα εχουν για να ξαναπαρουμε εμεις !!!Απλα το παρατυπο ετσι ελαφρα τη καρδια δε μου αρεσε !!!

[85]IPHONE(6)3G-3GS-4-5-5s-6plus[NOKIA(42)1100 6110 6150 6210 6310i 3210 3310 3330 8210 8310 8810 8850 7650 3510 3100 5100 5140 3200 6610 6600 7200 2650 7260 6101 6230 6670 3230 6111 N71 5300 6290 6300 N76 1650 5220 6303i c2-03 202 206 301 515 225] [ERICSSON z200 v800 w800i T280i 337 388 768 788 t20 t20s t28][sHARP G400 G30i G25 G703 GX29 GX770] [PANASONIC (3)] [sAMSUNG 5522 7722 8262 9060][XIAOMI RN2-3-4-5A-5 MIMAX1-2-3 MI MIX][POCO F2-X3]
Link to comment
Share on other sites

Ποιά συμπεράσματα; Είναι γνωστό τι συμβαίνει. Αυτή η "φάμπρικα" με την πώληση φοιτητικών σε μη φοιτητές είναι ξεκάθαρα παράτυπη. Μέχρι πριν λίγο καιρό μάλιστα η Wind αρνείτο κατηγορηματικά ότι συμβαίνει. Αν το αντιληφθεί η ΕΕΤΤ και αποφασίσει να κινηθεί, ασφαλώς θα πέσουν καμπάνες.

 

το ξεκαθαρα παρατυπη το βασιζεις καπου η απλα λογια του αερα?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

0,44 είναι η ελάχιστη χρέωση κλήσης .

Πιθανές αιτίες : αριθμοί 801 , αριθμοί που αρχίζουν από 1 κ.τ.λ

Κοίτα τις εξερχόμενες κλήσεις .

 

Είχα και εγώ την ίδια μέρα, χρέωση 0,44ε ΧΩΡΙΣ να έχω κάνει κάποια κλήση στις 16/06 σε παρόμοιους αριθμούς....

Πως μπορώ να το ψάξω; Η κάρτα είναι σε άλλο όνομα από το δικό μου στο οποίο δεν μπορώ να απευθυνθώ για τέτοιο ζήτημα.

Link to comment
Share on other sites

Και για να μην ξεχνιόμαστε με τον ίδιο τρόπο πέρυσι έδιναν φοιτητικά η κοσμοτέ και η βόνταφον. ;-)
Nokia 5210 -> Ericsson T20e -> Sony Ericsson K300i -> Sony Ericsson K750i -> Sony Ericsson W595 -> Sony Ericsson Elm -> Sony Ericsson Xperia X10 mini -> Samsung Galaxy S DUOS -> Sony Xperia SP -> Elephone P3000 -> Huawei P8 lite -> Huawei Honor 8 και συνεχίζουμε...
Link to comment
Share on other sites

το ξεκαθαρα παρατυπη το βασιζεις καπου η απλα λογια του αερα?

 

Ναι. Όλα τα πακέτα παίρνουν υποχρεωτικά έγκριση από την ΕΕΤΤ πριν δοθούν στην αγορά. Το συγκεκριμένο έχει πάρει έγκριση για να παρέχεται σε φοιτητές και μόνο.

Link to comment
Share on other sites

Και για να μην ξεχνιόμαστε με τον ίδιο τρόπο πέρυσι έδιναν φοιτητικά η κοσμοτέ και η βόνταφον. ;-)

 

Έχεις κάποιο λινκ;; Ούτε που το είχα ακούσει.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Παρακολουθώ αυτή την κουβέντα που γίνεται τις τελευταίες μέρες και δυστυχώς για άλλη μια φορά φαίνεται ότι τελικά είναι στη φύση μας να κάνουμε την τρίχα τριχιά και να μηδενίζουμε τα πάντα.
Στη ζωή όσο ζεις μαθαίνεις .-
Link to comment
Share on other sites

Σημερα το πρωι ενας γνωστος μου εστειλε μηνυμα για ενεργοποιηση των 1000 λεπτων και του ηρθε απαντηση απο την wind οτι το πακετο ειναι μονο για φοιτητες,χωρις να του ενεργοποιηθουν τα 1000 λεπτα.Εκανε κανεις αλλος προσπαθεια σημερα για να δουμε τι παιζει?
Link to comment
Share on other sites

εχθές το βράδυ έκανα ενεργοποίηση των 1000 και έγινε κανονικά. για πείτε δοκίμασε κανένας άλλος σήμερα?
Link to comment
Share on other sites

Σημερα το πρωι ενας γνωστος μου εστειλε μηνυμα για ενεργοποιηση των 1000 λεπτων και του ηρθε απαντηση απο την wind οτι το πακετο ειναι μονο για φοιτητες,χωρις να του ενεργοποιηθουν τα 1000 λεπτα.Εκανε κανεις αλλος προσπαθεια σημερα για να δουμε τι παιζει?

 

δοκίμασε ξανά! έχουν πει κ άλλοι παλιότερα ότι βγάζει αυτό το μήνυμα! πιθανότατα κολλάει το σύστημα! αν το ξαναστείλεις το μήνυμα ενεργοποιείται κανονικά! συνέβη κ στην αδερφή μου και σε έναν φίλο μου το ίδιο! με την δεύτερη ενεργοποιήθηκε!

Cats are like Music:

It's foolish to try to explain their worth

to those who don't appreciate them :kitty:

Link to comment
Share on other sites

δοκίμασε ξανά! έχουν πει κ άλλοι παλιότερα ότι βγάζει αυτό το μήνυμα! πιθανότατα κολλάει το σύστημα! αν το ξαναστείλεις το μήνυμα ενεργοποιείται κανονικά! συνέβη κ στην αδερφή μου και σε έναν φίλο μου το ίδιο! με την δεύτερη ενεργοποιήθηκε!

 

Oκ θα ενημερωσω αργοτερα οταν θα ξαναστειλει το μηνυμα για το τι εγινε

Link to comment
Share on other sites

Έχει δει κανείς τελευταία σημείο διάθεσης στη Θεσσαλονίκη; Διαφορετικά, μπορεί να με εξυπηρετήσει κάποιος;
Link to comment
Share on other sites

Ναι. Όλα τα πακέτα παίρνουν υποχρεωτικά έγκριση από την ΕΕΤΤ πριν δοθούν στην αγορά. Το συγκεκριμένο έχει πάρει έγκριση για να παρέχεται σε φοιτητές και μόνο.

 

δεν το γνωριζα. για να το λες ετσι θα ειναι. αρα λοιπον η wind παρανομει για πολυ μεγαλο χρονικο διαστημα. πως καιωδεν βρεθηκε καποιος να κανει καταγγελια για να σταματησει αυτη η παρανομια?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τελικα ολα καλα με την δευτερη,ενεργοποιηθηκε η προσφορα,μαλλον ηταν θεμα δικτυου οπως ειπε η κοπελα πιο πανω
Link to comment
Share on other sites

δεν το γνωριζα. για να το λες ετσι θα ειναι. αρα λοιπον η wind παρανομει για πολυ μεγαλο χρονικο διαστημα. πως καιωδεν βρεθηκε καποιος να κανει καταγγελια για να σταματησει αυτη η παρανομια?

 

μερικοί εδώ μέσα πάνε γυρεύοντας για να μας κόψουν τα φοιτητικά..ΣΤΑΜΑΤΗΣΤΕ να το συζυτατε άλλο!

Link to comment
Share on other sites

Ναι. Όλα τα πακέτα παίρνουν υποχρεωτικά έγκριση από την ΕΕΤΤ πριν δοθούν στην αγορά. Το συγκεκριμένο έχει πάρει έγκριση για να παρέχεται σε φοιτητές και μόνο.

 

Το άλλο με τον Τοτό το ξέρεις ;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...