Jump to content

Motorola Moto X


Shuffle
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά το έχω στα χέρια μου από χθες. Είναι από wind.

Θα πω εντυπώσεις κάποια στιγμή πιο αναλυτικά αλλά εδώ να πω ότι το κινητό είναι ο ορισμός του πως πρέπει να δουλεύει ένα android.

Να τα βράσω τα specs, μιλάμε για σχεδόν άψογη ποιοτική λειτουργία με 1 διπύρηνο που όμως πάει στα ίσια το S5 μου και σε μερικές OEM εφαρμογές όπως το άνοιγμα της έκθεσης το ξεφτιλίζει....

ΔΕ το περίμενα στη πράξη τόσο καλό.

Ξαναλέω, να βράσω τους τετραπύρινους snap 801 στα 2.5 όταν με αυτά τα ταπεινά specs έχω ΑΥΤΌ το αποτέλεσμα στη ΠΡΆΞΗ!!!!!

Θα επανέλθω......

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 655
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Όταν λες είναι από wind? Το έφερε επίσημα η wind στην Ελλάδα? Ρωτάω γιατί δεν έχω ακούσει από πουθενά κάτι τέτοιο για καμία ελληνική εταιρεία.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το έχω στα χέρια μου από χθες. Είναι από wind.

Θα πω εντυπώσεις κάποια στιγμή πιο αναλυτικά αλλά εδώ να πω ότι το κινητό είναι ο ορισμός του πως πρέπει να δουλεύει ένα android.

Να τα βράσω τα specs, μιλάμε για σχεδόν άψογη ποιοτική λειτουργία με 1 διπύρηνο που όμως πάει στα ίσια το S5 μου και σε μερικές OEM εφαρμογές όπως το άνοιγμα της έκθεσης το ξεφτιλίζει....

ΔΕ το περίμενα στη πράξη τόσο καλό.

Ξαναλέω, να βράσω τους τετραπύρινους snap 801 στα 2.5 όταν με αυτά τα ταπεινά specs έχω ΑΥΤΌ το αποτέλεσμα στη ΠΡΆΞΗ!!!!!

Θα επανέλθω......

Από πια wind;;;

Αφού λες κι συ Μάνο καλά λόγια για το κινητό, κάτι παραπάνω θα ξέρεις. Τόσα κινητά έχεις δουλέψει ;)

Link to comment
Share on other sites

Από πια wind;;;

Αφού λες κι συ Μάνο καλά λόγια για το κινητό, κάτι παραπάνω θα ξέρεις. Τόσα κινητά έχεις δουλέψει ;)

Λάθος εξ παραδρομής το έγραψα!,

Το πήρα από πολύ καλό φίλο και είδα την απόδειξη βιαστικά(μόνο το χρώμα της φίρμας βασικά)& έμοιαζε με τις wind haha :D:cool:

Τρομερά μικρές διαστάσεις για την οθόνη του, πιο μικρο, ελαφρύ και σαφώς γρήγορο απ'το lumia 1020 που έχω παράλληλα για δεύτερο αυτό το καιρό!

Δυστυχώς δεμπορώ να ανεβάσω φωτο τελευταία μου κάνει νερά το tapatalk, οπότε το βράδυ θα τις βάλω στο dropbox.

Πάντως όσο περνάει η ώρα τόσο μου αρέσει η συσκευή και εκτιμώ τη δουλειά που έχουν κάνει οι μηχανικοί της Motorola, απλά respect.....

Edited by manan69t

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Ναι καπως ετσι ειναι αυτο το κινητο που εχω και εγω 50 ημερες τωρα. Αν αυτο το form factor to βγαζανε στις 4,9 - 5 ιντσες (χωρις ηχειο μπροστα για να αναγκαστουνε να το μακρυνουν) θα επαιρνα 2-3 κομματια και οσο με εβγαζαν.
Link to comment
Share on other sites

Παρακαλώ μια βοήθεια!

 

Φαίνεται ότι το κινητό που μου στείλανε είναι γερμανικό - XT1052. To manual είναι γερμανικό, και όταν μου έβγαλε να κάνω update στην 4.4.4 το μήνυμα ήταν γερμανικά. Δεν έχω κάτι άλλο - όμως, το Google Keyboard αρνείται να εγκατασταθεί λέγοντας ότι η συσκευή μου δεν είναι συμβατή. Στο (ελληνικό) Μοτο G της κοπέλας μου είναι εγκατεστημένο κανονικά.

 

Μπορώ να κάνω κάτι για να γυρίσω τη συσκευή 100% στα ελληνικά; Και να δεχτεί το Google Keyboard να κατέβει;

Link to comment
Share on other sites

Και μένα γερμανικό ήταν αλλά αν θυμάμαι καλά είχε αγγλικά, ή επέλεξα εγώ στην αρχή. Αν πας στις ρυθμίσεις, γλώσσες? Δεν μπορείς να το αλλάξεις από εκεί? Είναι στις ρυθμίσεις το εικονίδιο με ένα κεφαλαίο Α.
Link to comment
Share on other sites

Δεν εννοώ τη γλώσσα που βλέπω τα μενού κλπ - αυτό με ρώτησε στην αρχή και το έβαλα αγγλικά. Εννοώ τη χώρα προέλευσης του κινητού, που διαβάζει με κάποιο τρόπο η Google και δε μου επιτρέπει να βάλω το Google Keyboard.

 

Εναλλακτικά, ποιο πληκτρολόγιο προτείνετε να βάλω για καλύτερα ελληνικά; Το AOSP που έχω τώρα δεν έχει autocorrect ελληνικό, μόνο τις επαφές μου προτείνει.

Link to comment
Share on other sites

Α οκ. Τώρα σε κατάλαβα. Πάρτο από εδώ. Είναι το επίσημο apk της google. Εγώ πάντως χρησιμοποιώ το swiftkey. Για μένα έχει τις καλύτερες προβλέψεις.
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι αυτό που εννοώ βρίσκεται στο "System version":

 

212.44.26.ghost_row.O2.en.DE

 

Αυτό το DE στο τέλος μου τα χαλάει. Υπάρχει τρόπος να το αλλάξω; Σε κάτι ελληνικό ή έστω αγγλικό; Μπορεί κάποιος να δώσει ένα λινκ για το τι ακριβώς είναι αυτό; baseband? bootloader? είμαι πρωτάρης!

Link to comment
Share on other sites

Αυτό αν δεν κάνω κάποιο λάθος δεν αλλάζει. Και γιατί να το αλλάξεις? Πάντως ούτε εμένα μου βγάζει το Google Keyboard στο Play store (έχουμε την ίδια έκδοση). Αλλά από το link που σου έδωσα το είχα βάλει κανονικά. Και η Google ξέρει ότι είσαι Ελλάδα. Μην ανησυχείς! Ή ανησύχησε. Ανάλογα!
Link to comment
Share on other sites

Για να είμαι ειλικρινής μου είναι λίγο φοβιστικό να κατεβάζω εφαρμογές "έτσι" από το ιντερνετ. Την έβαλα αυτή τη φορά γιατί όντως κάνει μεγάλη διαφορά αλλά θα ήθελα να το αποφύγω στο μέλλον :)

 

Να ρωτήσω, υπάρχει τρόπος να πάμε σε χαμηλότερη φωτεινότητα από την ελάχιστη που προσφέρει το σύστημα; Έχω βρεί διάφορες εφαρμογές αλλά τα κουμπιά πλοήγησης κάτω κάτω παραμένουν φωτεινά. Το βράδυ στο κρεβάτι διαβάζω καμιά φορά και στραβώνομαι!

Link to comment
Share on other sites

Για να είμαι ειλικρινής μου είναι λίγο φοβιστικό να κατεβάζω εφαρμογές "έτσι" από το ιντερνετ. Την έβαλα αυτή τη φορά γιατί όντως κάνει μεγάλη διαφορά αλλά θα ήθελα να το αποφύγω στο μέλλον :)

 

Να ρωτήσω, υπάρχει τρόπος να πάμε σε χαμηλότερη φωτεινότητα από την ελάχιστη που προσφέρει το σύστημα; Έχω βρεί διάφορες εφαρμογές αλλά τα κουμπιά πλοήγησης κάτω κάτω παραμένουν φωτεινά. Το βράδυ στο κρεβάτι διαβάζω καμιά φορά και στραβώνομαι!

 

Με αυτήν είμαι https://play.google.com/store/apps/details?id=com.haxor

Για τα on screen κουμπιά μάλλον πρέπει να είσαι ρουτ για να γίνει. Δεν γνωρίζω κάποια εφαρμογή που να τα χαμηλώνει.

Link to comment
Share on other sites

 

Όταν το βάλω στο καλάθι και επιλέξω αποστολή ελλάδα η τελική τιμή πάει 250 ευρώ (χωρίς ΦΠΑ). Με ΦΠΑ λογικά θα επανέρχεται στο 300άρι. Και πάλι θα με συμφέρε βέβαια αλλά βιάστηκα.

Link to comment
Share on other sites

Η τελική τιμή με μεταφορικά και φπα από το amazon.fr είναι 247,45. Είναι καλή προσφορά για το κινητό μας, το οποίο όμως τον τελευταίο μήνα γενικά έχει ανέβει σε τιμή.
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον τελείωσε η προσφορά. Τώρα το έχει 327€. Το ψάχνω κ εγώ. Αν βρω σε μεταχειρισμένο θα το πάρω.
Link to comment
Share on other sites

Τα dev. edition θα ξεκινήσουν να δέχονται το lollipop περί τα μέσα Δεκ.

Έχεις δει την lolipop στο Moto X (1) και αν ναι, πες μας εντυπώσεις. Πως είναι;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, εχω ενα n4 που μου επεσε, ενω φοραει θηκη και protector απο 1 μετρο, στο πλακάκι κσι εσπασε. Του αλλαξα οθονη και την ιδια μερα επεσε απο το κρεββατι και ξαναεσπασε. Γενικα εχω περασει πολλες συσκευες και μονο σε αλλη 1, εκτος του n4, μου εχει σπασει η οθονη, στο ιστορικο p3600 και επειδη εχω πορωθει με το moto x και δεν θελω να παρω κι αλλη οθονη γισ το @#@&%@). πραμα, ηθελα 2 πραγματακια

 

Α. Σας εχει πεσει ποτε κατω; αντεχει;

Β. Τωρα που στο google. now δεχεται και ελληνικα σαν δευτεραιουσα γλωσσα, αλλαξε καθολου η εμπειρια σας

 

Συγνωμη αν εχουν απαντηθει, εχω φτασει στη 10 σελιδα, αλλα θελω να μαθω τωρα.

Kill with Power !!!
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είναι το κινητό. Καμιά ιδιαίτερη θωράκηση δεν έχει αλλά για ανθεκτικό το κόβω! Προσωπικά είχα μια μικροπτώση (τη δεύτερη μέρα μάλιστα!) σε πλακάκια σπιτιού από το ύψος της τσέπης, από την οποία δεν έπαθε τίποτα (ούτε γραντζουνιά), χωρίς καμία θήκη. Εκτός από αυτό δεν είχα κάτι άλλο (ευτυχώς!), αλλά πλέον το έχω σε μια διακριτική θήκη (πρόταση του left_ace, πολύ καλή γι' αυτό που ήθελα). Τώρα θα ήθελα να ρωτήσω. Έχει κανείς υπόψην του κανένα tempered glass? Υπάρχουν πολλά και σε μεγάλο εύρος τιμών και δεν ξέρω προς τα που να κινηθώ.
Link to comment
Share on other sites

 

Σας εχει πεσει ποτε κατω; αντεχει;

 

Το σιγουρο ειναι οτι το μοτο X ειναι πιο ανθεκτικο απο το γυαλινο n4.

Ολα τ αλλα ειναι υποκειμενικα.

 

 

 

καλημερα σας. Μπορειτε να μου πειτε εαν ξερετε κανένα sait να παρω το moto x οικονομικα και να δουλευει στην Ελλαδα;

 

 

http://www.skroutz.gr/s/4681718/Motorola-Moto-X-16GB.html

 

 

Εκτός από αυτό δεν είχα κάτι άλλο (ευτυχώς!), αλλά πλέον το έχω σε μια διακριτική θήκη (πρόταση του left_ace, πολύ καλή γι' αυτό που ήθελα). Τώρα θα ήθελα να ρωτήσω. Έχει κανείς υπόψην του κανένα tempered glass? Υπάρχουν πολλά και σε μεγάλο εύρος τιμών και δεν ξέρω προς τα που να κινηθώ.

 

 

Καλα εκανες και ειπες τη γνωμη σου. Πιστευα οτι μονο σε μενα αρεσει.

 

Εχω βρει την υγεια μου με τις ματ ζελατινες. Για πιο λογο θες να βαλεις γυαλι; Ρωταω πραγματικα. Δεν εχω βαλει ποτε.

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είναι η θηκούλα. Διακριτική, εφαρμόζει τέλεια, αυτά. Και η τιμή μια χαρά. Είναι και από Γερμανία και ήρθε ταχύτατα. Σε 2 εργάσιμες αν θυμάμαι καλά. Εγώ πήρα την άσπρη γιατί η μαύρη είχε τελειώσει, αλλά οκ τη συνήθισα. Βέβαια το προτιμώ χωρίς καμία θήκη, αλλά επειδή σκοπεύω να το κρατήσω καιρό, νομίζω καλύτερα έτσι. Για tempered glass? Τίποτα? Κανένας? Εσύ left_ace έχεις τη ζελατίνα της θήκης αν θυμάμαι καλά? Κι εγώ αυτή έχω προς το παρόν, αλλά ήδη έκανα την πρώτη γρατζουνιά ενώ την καθάριζα με ένα πανί. Πολύ εύκολα έγινε.
Link to comment
Share on other sites

Παρόμοια θήκη είχα στο n4 με screen protector και πήγα να το βάλω κ@λοτσεπη και αστόχησα και η οθόνη έγινε κομμάτια.
Kill with Power !!!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Motorola Moto X

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...