Jump to content

Motorola Moto X


Shuffle
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά Super Sos. Υπάρχει κάποιος που να είναι κέντρο Αθήνας και να μπορεί να μου βγάλει τη Cyanogenmod και να μου βάλει την κανονική. Δεν έχω καμία ιδέα από αυτά. Edited by dalailama1
:p
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 655
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

@rhodes: Σε πολλά ΧΤ1052 έχει έρθει η αναβάθμιση. ΧΤ1052 είναι τα μοντέλα για Ευρώπη και Ασία σίγουρα και δεν ξέρω και για που αλλού. Αν θες ανέφερε το system version του τηλεφώνου σου που βρίσκεται στα Settings -> About phone. Το δικό μου π.χ. μετά την αναβάθμιση είναι το: 222.27.1.ghost_row.O2.en.DE

 

@left_ace: Διόρθωσες το σχόλιο σου και τώρα το δικό μου δε βγάζει νόημα! Ντροπή! Τι λέει το δικό σας με 5.1? Εδώ όλο και κάποια θεματάκια υπάρχουν. Το χειρότερο είναι ένα battery drain που προκαλούν τα data. Έχεις παρατηρήσει τίποτα τέτοιο στο 2? Απότι έχω καταλάβει είναι θεματάκι της lollipop γενικά.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά Super Sos. Υπάρχει κάποιος που να είναι κέντρο Αθήνας και να μπορεί να μου βγάλει τη Cyanogenmod και να μου βάλει την κανονική. Δεν έχω καμία ιδέα από αυτά.

Κλειαε τη συσκευή και μετά πατά για 5 secs, power+vol down και θα μπεις σε fastboot. 2η γραμμή αναφέρει το version του bootloader. Για πες μας τι version έχεις. 30Β7 ?

Kill with Power !!!
Link to comment
Share on other sites

Κλειαε τη συσκευή και μετά πατά για 5 secs, power+vol down και θα μπεις σε fastboot. 2η γραμμή αναφέρει το version του bootloader. Για πες μας τι version έχεις. 30Β7 ?

 

Να διευκρινίσω πως έχω το moto x 2014 2nd gen

Λοιπόν γράφει: 60.11 sha-72b218f, 2014-10-26

 

Σ' ευχαριστώ πάρα πολύ που μπήκες στον κόπο να απαντήσεις!!!! Δεν έχω ιδέα από αυτά!

Edited by dalailama1
:p
Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρια αδειαζει για πλακα χωρις πολλα πολλα σε μενα. Εκανα factory reset γιατι κολλησε στην εκκινηση την πρωτη φορα και δεν εμπαινε σε λειτουργια η συσκευη εδειχνε μονο το logo motorola. Μου λειπει ηδη η kitkat καμια σχεση. Η εκδοση στο δικο μου ειναι 222.21.15.ghost_row.Retail.en.GB. Σεπτεμβρη παμε για τιποτα αλλο.
Link to comment
Share on other sites

Xt1052 εκδοση 222.27.1ghost_row02.en.DE

Ψιλοδιαφορες βλεπω σε σχεση με kitkat.Ακομα βεβαια το σκαλιζω.

Μπαταρια δεν εχω αποψη ακομη γιατί σήμερα θα δω τι θα παιχτει..

Ξαναγραφω μολις εχω περισσοτερα points..

Link to comment
Share on other sites

 

@left_ace: Διόρθωσες το σχόλιο σου και τώρα το δικό μου δε βγάζει νόημα! Ντροπή! Τι λέει το δικό σας με 5.1? Εδώ όλο και κάποια θεματάκια υπάρχουν. Το χειρότερο είναι ένα battery drain που προκαλούν τα data. Έχεις παρατηρήσει τίποτα τέτοιο στο 2? Απότι έχω καταλάβει είναι θεματάκι της lollipop γενικά.

 

Αυτά έχει όταν χρησιμοποιούμε αυτόματη διόρθωση.

Στο 14 είμαστε "όλα καλά, όλα ανθηρά".

Η 5.1 μας βγήκε μέχρι τώρα απροβλημάτιστη.

 

Αυτό που μου έχει λείψει από το 13, είναι το μέγεθος.

Λατρεμένο.

Link to comment
Share on other sites

@rhodes: Σε πολλά ΧΤ1052 έχει έρθει η αναβάθμιση. ΧΤ1052 είναι τα μοντέλα για Ευρώπη και Ασία σίγουρα και δεν ξέρω και για που αλλού. Αν θες ανέφερε το system version του τηλεφώνου σου που βρίσκεται στα Settings -> About phone. Το δικό μου π.χ. μετά την αναβάθμιση είναι το: 222.27.1.ghost_row.O2.en.DE

 

@left_ace: Διόρθωσες το σχόλιο σου και τώρα το δικό μου δε βγάζει νόημα! Ντροπή! Τι λέει το δικό σας με 5.1? Εδώ όλο και κάποια θεματάκια υπάρχουν. Το χειρότερο είναι ένα battery drain που προκαλούν τα data. Έχεις παρατηρήσει τίποτα τέτοιο στο 2? Απότι έχω καταλάβει είναι θεματάκι της lollipop γενικά.

212.44.26.ghost_row.Retail.en.EU

Link to comment
Share on other sites

Είναι πάντως περίεργο γιατί σύμφωνα με το χρονοδιάγραμμα στο motorola users forum, select users with retail.en.eu, είχαν πάρει το update πριν από άλλους (εμένα π.χ. με O2.en.DE). Έμειναν με τους select και σας ξέχασαν?

 

Καλά κανείς από δω μέσα με retail δεν ήταν στους select users? Τι να πω, υπομονή λογικά έρχεται σύντομα. Μία ερώτηση που έκανα και σε άλλον παραπάνω. Έχεις ενημερώσει τα motorola update services? Πας στο Play Store, στις εφαρμογές σου. Αν δεν το δεις πουθενά στην καρτέλα ενημερώθηκαν, ψάξτο και στις καρτέλα όλες. Πρέπει να ενημερωθεί απαραίτητα αυτή η εφαρμογή για να σου έρθει το update.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους.

Αγόρασα από μαγαζί του skroutz (αξιόπιστο θεωρητικά) το ΧΤ1052.

Η συσκευασία σφραγισμένη με ζελατίνα κανονικά, με το αυτοκολλητάκι motorola στο κουτί. Ωστόσο το αυτοκολλητάκι φαινόταν να είχε αφαιρεθεί και ξανατοποθετηθεί. Τελοσπαντων μέσα φαίνονταν όλα ΟΚ, το μόνο που έλλειπε ήταν ο μετασχηματιστής τοίχου που σε unboxing στο youtube τον είχα δει να υπάρχει στο motoX. Γνωρίζεται κάτι παραπάνω όσοι το έχουν αγοράσει από Ελλάδα??

Link to comment
Share on other sites

Γυρισα stock για να πάρω το update και έβαλα την retail.eu. Ωραία επιλογή έκανα. Τελευταίος θα το πάρω.

 

Επίσης ή συσκευασία περιέχει φορτιστη., τουλάχιστον το δικό μου είχε.

Kill with Power !!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Μου ήρθε και εμένα η 5.1, ωστόσο δεν μπορώ να βρω την επιλογή για αλλαγή του launcher. Μπορεί να βοηθήσει κάποιος?

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοεις; Κατεβαζεις τον launcher που θελεις, πατας στον κυκλο (home) και επιλεγεις ποιον θα χρησιμοποιεις
Kill with Power !!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Μου ήρθε και εμένα η 5.1, ωστόσο δεν μπορώ να βρω την επιλογή για αλλαγή του launcher. Μπορεί να βοηθήσει κάποιος?

Ευχαριστώ!

Ρυθμίσεις, συσκευή, αρχική σελίδα.

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις, συσκευή, αρχική σελίδα.

 

Ευχαριστώ πολύ τους δύο φίλους για τις απαντήσεις τους.

Να πω ότι ουσιαστικά ήθελα να εμφανίσω τον Google Now Launcher και πρέπει να κατέβει έξτρα. Δεν μου εγκαταστάθηκε μαζί με την 5.1.

Έτσι και το μενού «Αρχική Οθόνη» δεν υπήρχε. Μόλις τον κατέβασα εμφανίστηκε!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας!

Σαν νέος χρήστης του moto X έχω κάποιες σκέψεις/απορίες να μοιραστώ μαζί σας.

 

1. Γενικά παρατηρώ πως η κατανάλωση ενέργειας του κινητού είναι αρκετά μεγάλη. Με χρήση αρκετή Wi-Fi και μόνο βγάζει μόνο μια μέρα. Το οποίο μάλλον είναι φυσιολογικό για τα κινητά της σημερινής γενιάς έτσι?

 

2. Η πτώση της μπαταρίας στη βραδινή αναμονή (π.χ. από τις 00:00 έως τις 08:00) είναι περίπου στο 6% το οποίο μάλλον είναι λογικό σωστά??

 

3. Υπάρχει κάποια συμβουλή-εφαρμογή που να βοηθά στην εξοικονόμηση ενέργειας?? Προσωπικά χρησιμοποιώ την build-in εξοικονόμηση του Lollipop αλλά δεν είμαι σίγουρος ότι κάνει ουσιαστική δουλειά.

 

4. Περίπου πόσο χρόνο σας κάνει για μια πλήρη φόρτιση (π.χ. από το 10% στο 100%)?? Επειδή δεν έχω τον φορτιστή με τον οποίο έρχεται η συσκευή (αυτός με τις 2 εξόδους USB) μπορεί κάποιος που τον έχει να μου δώσει τα specs του?? Κυρίως με ενδιαφέρουν τα Αμπέρ.

 

5. Υπάρχει πρόβλημα για την μπαταρία εάν του κάνουμε φορτίσεις χωρίς να συμπληρώνονται κύκλοι φόρτισης?? Δηλαδή εάν το βάζουμε για φόρτιση π.χ. όταν είναι στο 60% και όχι όταν είναι στο 10%. Και το αντίστροφο, εάν δηλαδή το βγάλουμε από την φόρτιση πριν αυτή ολοκληρωθεί στο 100%.

Link to comment
Share on other sites

@ Ang391

1. Έτσι είναι. Ίσως να είναι χειρότερη με τη lollipop απότι ήταν με την kit kat. Ειλικρινά ακόμα δεν έχω καταλήξει. Κι εγώ περίμενα καλύτερη μπαταρία. Δεν είναι το καλύτερο σε αυτονομία (σίγουρα!), δεν είναι και το χειρότερο όμως.

2. Μια χαρά είσαι. Το βράδυ έχεις ανοιχτά wifi, location, data?

3. Εγώ πλέον δε χρησιμοποιώ τίποτα. Χρησιμοποιούσα την built-in για λίγο καιρό αλλά κι εγώ δεν ξέρω αν βοηθάει. Αν δεν έχεις τριγύρω φορτιστή και σου τελειώνει η μπαταρία, κλείσε wifi, location, data, ρίξε τη φωτεινότητα τέρμα χαμηλά και προσευχήσου!

4. 1:30 ώρα περίπου με το φορτιστή, ο οποίος είναι 1150mA. Από το laptop, πάνω από 3ωρο.

5. ΟΧΙ. Κανένα πρόβλημα γενικά με τις μπαταρίες λιθίου που χρησιμοποιούν όλα τα κινητά εδώ και χρόνια. Ίσα ίσα καλό είναι να μην το στεγνώνεις τελείως. Έχοντας πει αυτό όμως, να πω πως στο forum χρηστών της motorola, κάποιος ανέφερε οτί μετά το update σε lollipop να το αφήσεις μία φορά να σου κλείσει από μπαταρία, για να γίνει ένα καλιμπράρισμα στην μπαταρία. Το έκανα. Ίσως λίγο να βοήθησε. Δεν παίρνω όρκο.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Motorola Moto X

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...