Jump to content

Motorola Moto X


Shuffle
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πάντως μου έκανε εντύπωση το πως βγαίνουν τα developer options (πατάς 7 φορές πάνω στο build number!). Όταν το διάβασα νόμιζα ότι έκαναν πλάκα!

Αυτό δε γίνεται μόνο στη συσκευή μας. Γενικά. Μετά από κάποια συγκεκριμένη έκδοση του Android (δε θυμάμαι) γίνεται με τις 7 φορές.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 655
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχω ένα σημαδακι στην οθόνη και νομίζω είναι πάνω στο screen protector το οποίο δεν μπορώ να βγάλω γιατί δεν έχω δεύτερο. Εάν ήταν καμένο pixel δεν θα φαίνονταν από όλες τις γωνιές;
Link to comment
Share on other sites

Το connect είναι τόσο σπαστικό και σε σας? Πρέπει να προσπαθήσω 3-4 φορές να συνδεθώ.

Όχι. Μια χαρά γίνεται η σύνδεση.

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να βρω τι κάνω λάθος. Όταν φεύγεις από το pc κάνεις disconnect? Το χρησιμοποιείς μόνο σε ένα wifi ή παραπάνω (δουλειά και σπίτι π.χ.)?
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να βρω τι κάνω λάθος. Όταν φεύγεις από το pc κάνεις disconnect? Το χρησιμοποιείς μόνο σε ένα wifi ή παραπάνω (δουλειά και σπίτι π.χ.)?

 

 

Μονο στον δικο μου υπολογιστη με wifi. Το εχω καρφιτσωσει πανω στον chrome και ολα καλα.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά ανακάλυψα τι παίζει με το connect. Όλο το Σ/Κ που ήμουν σπίτι ήταν συνέχεια χρωματιστό το σταυρουδάκι (connected δηλαδή). Το άνοιγα, το έκλεινα, όλα καλά, πάντα συνδεδεμένο. Σήμερα που ήρθα δουλειά (με το laptop μου) και συνδέθηκα σε άλλο WiFi, έπρεπε να κάνω sign out και να ξαναμπώ. Στα υπόλοιπα, θα ήθελα λίγο καλύτερη μπαταρία, αλλά γενικά πολύ ευχαριστημένος. Έχει βγει πότε, έστω και περίπου θα πάρουμε L? Και τελευταίο. Θήκη και screen protector. Απόψεις κατά πόσο χρειάζονται και προτάσεις. Στη θήκη όσο πιο διακριτική και λεπτή γίνεται. Για οθόνη? Tempered glass?
Link to comment
Share on other sites

Τίποτα? Σε καμία ερώτηση? Για θήκες, γυαλιά και ακουστικά μήπως δεν είναι το σωστό μέρος?
Link to comment
Share on other sites

Τίποτα? Σε καμία ερώτηση? Για θήκες, γυαλιά και ακουστικά μήπως δεν είναι το σωστό μέρος?

Μία από τις καλύτερες θήκες είναι αυτή αλλά έχει τελειώσει βλέπω http://m.ebay.co.uk/itm/231183770214?_mwBanner=1#

Σχεδόν από τη πρώτη μέρα το έχω με μεμβράνη που είχε δώρο η συγκεκριμένη θήκη.

Για ακουστικά, νομίζω ότι δεν θα υπάρχει θέμα. Έχω δοκιμάσει HTC, Sony και Nokia. Μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

Είναι αυτή που είχες προτείνει και κάποιες σελίδες πίσω, ε? Τίποτα παρόμοιο, διαθέσιμο? Δεν έχει ούτε φωτογραφία.

Άκυρο. Δεν είχα κάνει scroll down! Γύρω γύρω είναι γυαλιστερή? Αυτό με χαλάει λίγο.

Edited by friends_addict
Link to comment
Share on other sites

Τίποτα? Σε καμία ερώτηση? Για θήκες, γυαλιά και ακουστικά μήπως δεν είναι το σωστό μέρος?

Εγώ φίλε στο μότο γ έβαλα tempered glass πριν είχα δοκιμάσει διάφορες ζελατινες αλλά δεν μου άρεσαν η αίσθηση του γυαλιού είναι πολύ καλή και σου δίνει και την αίσθηση ασφαλείας. Οι flip θήκες της μοτορολα είναι πολύ ωραίες

OnePlus 3T, iPad mini 2
Link to comment
Share on other sites

Είναι αυτή που είχες προτείνει και κάποιες σελίδες πίσω, ε? Τίποτα παρόμοιο, διαθέσιμο? Δεν έχει ούτε φωτογραφία.

Άκυρο. Δεν είχα κάνει scroll down! Γύρω γύρω είναι γυαλιστερή? Αυτό με χαλάει λίγο.

Είχα ψάξει πολύ καλά πριν αγοράσω και κατέληξα σε αυτήν. Γι αυτό συνέχεια λέω αυτή. Πραγματικά είναι από τις λίγες συμμαζεμένες θήκες που έχω πάρει γενικά από ebay.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κυριες κι κυριοι.

 

Ειμαι μεταξυ του μοτο χ και ζ1 κομπακτ. Θα χρησιμοποιω το κινητο απο πολυ κοντινη αποσταση. Οσο απεχει ο ωμος απο τον αγκωνα. Θα ηθελα να ρωτησω αν θα παρατηρησω κατι στην amoled που θα μου φανει ενοχλητικο. Καποιο grid ισως η περιεργος χρωματισμος πιξελ η κατι αλλο. Εν γενει εχει δει καποιος και τις δυο οθονες να μου πει εντυπωσεις;

 

Το notification led του κινητου μπορει να χρησιμοποιηθει για ειδοποιησεις;

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κυριες κι κυριοι.

 

Ειμαι μεταξυ του μοτο χ και ζ1 κομπακτ. Θα χρησιμοποιω το κινητο απο πολυ κοντινη αποσταση. Οσο απεχει ο ωμος απο τον αγκωνα. Θα ηθελα να ρωτησω αν θα παρατηρησω κατι στην amoled που θα μου φανει ενοχλητικο. Καποιο grid ισως η περιεργος χρωματισμος πιξελ η κατι αλλο. Εν γενει εχει δει καποιος και τις δυο οθονες να μου πει εντυπωσεις;

 

Το notification led του κινητου μπορει να χρησιμοποιηθει για ειδοποιησεις;

 

 

Ουτε στην lcd ips του σονυ θα διακρυνεις κατι αλλα ουτε και στην amoled του μοτο X. Αν το εχεις στην αποσταση που λες τοτε θα ηταν προτιμοτερο η μεγαλυτερη οθονη. Εκει εχει ατου το μοτο εναντι στο σονυ (4,7-4,3 ιντσες).

Το κινητο μας δεν εχει led ειδοποιησεων. Εχει την ενεργη οθονη κατι που αυτη τη στιγμη ειναι η καλυτερη υλοποιηση οσο αφορα την διαχειρηση των ειδοποιησεων. Τσεκαρε στο youtube να παρεις μια πρωτη ματια.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
@shuffle ξερουμε περιπου ποτε θα παρουμε την lolipop μιας και πηρε φορα η μοτορολα;
Link to comment
Share on other sites

@shuffle ξερουμε περιπου ποτε θα παρουμε την lolipop μιας και πηρε φορα η μοτορολα;

 

Αρχές Δεκέμβρη θα ξεκινήσει για το developers και μέχρι τέλος 14 θα υπάρχει σε όλα.

Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

Μετά από αρκετά χρόνια σε iPhone (3GS, 4S) αποφάσισα να γυρίσω σε Android. Ήμουν μεταξύ σε Moto X και Nexus 5 αλλά προτιμώ το πιο ανθρώπινο σε διαστάσεις και εργονομία Moto X.

 

Το μόνο πρόβλημα πλέον είναι ότι είναι δυσεύρετο - ειδικά το μαύρο δεν υπάρχει πουθενά στην Ευρώπη από ότι έχω δεί - έψαξα πολλά amazon και διάφορα site από γερμανία, αγγλία, . Θα ήθελα να αποφύγω το άσπρο γιατί έχει η κοπέλα μου ένα άσπρο MotoG και σίγουρα θα τα μπλέξουμε. Καμία ιδέα κανείς; Να πάρω το άσπρο και να βάλω θήκη μου κακοφαίνεται γιατί έχω διαβάσει ότι η εργονομία είναι δυνατό σημείο και δε θέλω να τη χαλάσω.

 

Καμιά ιδέα;

Link to comment
Share on other sites

Μετά από αρκετά χρόνια σε iPhone (3GS, 4S) αποφάσισα να γυρίσω σε Android. Ήμουν μεταξύ σε Moto X και Nexus 5 αλλά προτιμώ το πιο ανθρώπινο σε διαστάσεις και εργονομία Moto X.

 

Το μόνο πρόβλημα πλέον είναι ότι είναι δυσεύρετο - ειδικά το μαύρο δεν υπάρχει πουθενά στην Ευρώπη από ότι έχω δεί - έψαξα πολλά amazon και διάφορα site από γερμανία, αγγλία, . Θα ήθελα να αποφύγω το άσπρο γιατί έχει η κοπέλα μου ένα άσπρο MotoG και σίγουρα θα τα μπλέξουμε. Καμία ιδέα κανείς; Να πάρω το άσπρο και να βάλω θήκη μου κακοφαίνεται γιατί έχω διαβάσει ότι η εργονομία είναι δυνατό σημείο και δε θέλω να τη χαλάσω.

 

Καμιά ιδέα;

 

Το θέλεις ολοκαίνουριο;

Εγώ πριν κανα μήνα βρήκα μερικά ελάχιστα χρησιμοποιημένα στο ebay.de και στο ebay.co.uk. Πχ ένα που παρήγγειλα (τελικά το ακύρωσα και πήρα το S4) ήταν ανοιγμένο μόνο για να επιβεβαιωθεί ότι δουλεύει.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μετά από αρκετά χρόνια σε iPhone (3GS, 4S) αποφάσισα να γυρίσω σε Android. Ήμουν μεταξύ σε Moto X και Nexus 5 αλλά προτιμώ το πιο ανθρώπινο σε διαστάσεις και εργονομία Moto X.

 

 

 

Το μόνο πρόβλημα πλέον είναι ότι είναι δυσεύρετο - ειδικά το μαύρο δεν υπάρχει πουθενά στην Ευρώπη από ότι έχω δεί - έψαξα πολλά amazon και διάφορα site από γερμανία, αγγλία, . Θα ήθελα να αποφύγω το άσπρο γιατί έχει η κοπέλα μου ένα άσπρο MotoG και σίγουρα θα τα μπλέξουμε. Καμία ιδέα κανείς; Να πάρω το άσπρο και να βάλω θήκη μου κακοφαίνεται γιατί έχω διαβάσει ότι η εργονομία είναι δυνατό σημείο και δε θέλω να τη χαλάσω.

 

 

 

Καμιά ιδέα;

 

 

Αν βρησκεις ασπρο, παρτο. Δεν προκειτε να μπερδεψετε τα κινητα σας με την κοπελα σου. Στα σιγουρα. Ειχα και το G γι αυτο στο λεω.

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Έστω ότι παίρνει κάποιος το Developer Edition.

ROMs υπάρχουν;

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Λογικά θα δουλεύει σε 3G, αλλά όχι σε 4G (έχει διαφορετικές μπάντες).

 

Ακριβώς.

Είναι penta-band 3G (άρα θα δουλεύει απροβλημάτιστα στην Ευρώπη) αλλά δεν υποστηρίζει ευρωπαϊκές 4G συχνότητες.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

To παρήγγειλα τελικά από εδώ: http://www.handtec.co.uk/motorola-moto-x-16gb-black-sm3761ae781.html

 

(λόγω τιμολογίου δε χρεώνεται ΦΠΑ). Βγήκε περίπου 280 ευρώ με μεταφορικά DHL.

Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση ότι έχει αρχίσει να τελειώνει (το stock) γιατί εγώ, 1 μήνα πριν, το πήρα 234€. Πάντως είναι ένα πολύ καλό, μαζεμένο κινητό με ξεχωριστά καλούδια που θα το χαρείς. Αν πάρουμε και lolipop αρκετά γρήγορα, τότε δεν θα έχω κανένα παράπονο!

Α και έκανες καλά που πήρες το ευρωπαϊκό γιατί ήδη οι χαμηλές συχνότητες για το 4G έχουν δοθεί στους παρόχους και όταν αρχίσουν να εκπέμπουν σ' αυτές το 4G θα πιάνει καλύτερα από το 3G. Κρίμα δε θα ήταν να μην έπιανες?

Edited by friends_addict
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Motorola Moto X

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...