Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για τα Nexus 5 / 5X


aggelosn
 Κοινοποίηση

Τι πρόβλημα είχατε/έχετε στο Nexus 5 σας;  

301 members have voted

  1. 1. Τι πρόβλημα είχατε/έχετε στο Nexus 5 σας;

    • Νεκρά ή κολλημένα pixel
      20
    • "Κροτάλισμα" των Vol+/- και Power πλήκτρων
      37
    • Χαμηλή ένταση / κακή ποιότητα ήχου
      41
    • Πρόβλημα με το micro-USB καλώδιο
      9
    • Πρόβλημα με τη δόνηση
      9
    • Πρόβλημα με το σήμα
      31
    • Πρόβλημα με το LED
      18
    • Light bleeding
      15
    • Άλλο (αναφέρετε σε post)
      20
    • Κανένα
      101


Recommended Posts

Καλησπερα παιδια, χθες αντιμετωπισα ενα σοβαρο προβλημα με τη συσκευη και δεν ξερω τι να κανω :( Ημουν Ναξο για τριημερο και γενικα δεν πιανει καλο σημα εκει που ημουν αλλα τα ψιλοκαταφερνε και σε σημεια ειχα και ιντερεντ σχετικα καλο! Χθες το μεσημερι ομως 3 ωρες πριν ταξιδεψω ενω το ειχα ακουμπισμενο στο σημειο που επιανε ιντερνετ και ετρωγα αφου τελειωσα και το πιασα στα χερια μου, μου εδειχνε οτι δεν εχει καθολου σημα (!!) οχι ομως οτι δν αναγνωριζε τη σιμ γιατι ενω περασε λιγη ωρα το εκλεισα και το ξανανοιξα και εβαλα κανονικα pin απλα μου λεγε out of service οταν πηγαινα πχ να κανω κληση. Εγω σκεφτηκα οτι θα εχει θεμα η κοσμοτε γτ το χα παθει πιο παλια να χανω το σημα για καποιες ωρες με ενα samsung galaxy που ειχα. Παρολαυτα οι ωρες περασαν και εκανα ολο το ταξιδι και ηρθα αθηνα ξημερωματα τριτης (σημερα δλδ) και ακομα να μην βρισκει σημα!! Καθολη τη διαρκεια του ταξιδιου και αρκετες επανεκκινησεις του εκανα και αφαιρεσα τη σιμ προσεκτικα και την ξαναβαλα καμποσες φορες! Εγω σκεφτομουν οτι θα χει προβλημα η σιμ γιατι δεν μπορουσα να διανοηθω οτι η συσκευη ξαφνικα ενω δεν την ακουμπησε κανεις χαλασε, ποσο μαλλον αφου ειναι καινουρια, ουτε δυο μηνες δεν την εχω! (αγορασμενο απο google play γαλλιας τον Απριλη). Σημερα το πηγα στο γερμανο και δοκιμασαμε εκει με το παιδι την καρτα μου στο τηλεφωνο του και δουλευε κανονικα..μετα δοκιμασαμε τη δικη του στο δικο μου και ουτε αυτη δουλευε οποτε καταληξαμε οτι φταιει η συσκευη μου. Ηρθα σπιτι πηρα τηλεφωνο στην lg ελλαδος και μου ειπαν οτι αυτοι δεν μπορουν να κανουν τιποτα ουτε καν να το στειλουν στην google (αν ειναι δυνατον αφου ειναι συνεργατες!!). Οποτε κι εγω εστειλα ενα mail στην google εξηγωντας της το προβλημα και περιμενω απαντηση. Στο ενδιαμεσο τωρα κανω ενα factory reset μηπως λεω μηπως και φτιαξει ετσι αλλα δεν νομιζω :( το προβλημα μου ειναι οτι δεν εχω αλλη συσκευη αυτη τη στιγμη και χωρις smartphone θα χω θεμα το χρειαζομαι αυτο το καιρο!!

 

Μολις εγινε το reset και δεν εφτιαξε οποτε επισημως την εκατσα!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 908
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κάνε και κάτι τελευταίο..βάλε αλλου παροχου σιμ διαφορετικά ξαναπέρασε το λογισμικό από την αρχή

ΣΟΣ... Δες και αυτο

Try entering *#*#4636#*#* in the phone app. The Phone Information, then scroll down to where it says LTE/GSM auto (PRL) and the button below should say "Turn off radio". If your's says "Turn on radio", thats the problem.

Edited by hgemwn
Link to comment
Share on other sites

Ηρθα σπιτι πηρα τηλεφωνο στην lg ελλαδος και μου ειπαν οτι αυτοι δεν μπορουν να κανουν τιποτα ουτε καν να το στειλουν στην google (αν ειναι δυνατον αφου ειναι συνεργατες!!).

 

Έπαθες μεγάλη ζημιά. Γιατί δεν το αναλαμβάνει η LG; Μήπως δεν είναι μαύρο 16άρι; Πήγαινε κατευθείαν στην procordia και να επιμείνεις λίγο παραπάνω. Αλλιώς η μόνη λύση που βλέπω είναι να το στείλεις Γαλλία. Πες μου όμως και κάτι άλλο πρώτα, το wifi λειτουργεί κανονικά;

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

Κάνε και κάτι τελευταίο..βάλε αλλου παροχου σιμ διαφορετικά ξαναπέρασε το λογισμικό από την αρχή

ΣΟΣ... Δες και αυτο

Try entering *#*#4636#*#* in the phone app. The Phone Information, then scroll down to where it says LTE/GSM auto (PRL) and the button below should say "Turn off radio". If your's says "Turn on radio", thats the problem.

 

Εχεις δικιο εμενα λεει "turn on radio" ! το πατησα και κανω επανεκκινηση να δω αν εγινε τιποτα!!

 

Φιλε maxario ναι το τηλεφωνο λειτουργει σε ολα τα αλλα αψογα και οχι δεν ειναι το μαυρο 16αρι ειναι το ασπρο 32αρι απο google play γαλλιας. Αλλα στην lg μου ειπαν οτι τους εχει δωσει εντολη η google: οποια συσκευη νεξους και να ειναι να μην κανουν εκεινοι τιποτα και να απευθυνομαστε κατευθειαν στην ιδια την google!

 

 

edit: και turn on που πατησα δεν αλλαξε κατι :( τωρα θα φλασαρω την 4.4.3 μηπως φταιει η 4.4.4 που αναβαθμιστηκε πριν καμια βδομαδα!

 

edit2: καλεσα την procordia που μου ειπες αλλα ειναι κλειστα δεν την προλαβα στις 5 εκλεισε :/ θα ρωτησω και εκει αυριο να μου πουν τιμη επισκευης και αν δεν ειναι μεγαλη ισως καταφυγω σε αυτη τη λυση γιατι δεν με παιρνει η αναμονη που θα χρειαστει με την google!

Edited by johnybryant24
Link to comment
Share on other sites

Κάνε και κάτι τελευταίο..βάλε αλλου παροχου σιμ διαφορετικά ξαναπέρασε το λογισμικό από την αρχή

ΣΟΣ... Δες και αυτο

Try entering *#*#4636#*#* in the phone app. The Phone Information, then scroll down to where it says LTE/GSM auto (PRL) and the button below should say "Turn off radio". If your's says "Turn on radio", thats the problem.

 

Eγω παλι πηγα στις 3 τελεις και μου εβγαζς usa band τι εννοει ?:p

Link to comment
Share on other sites

Έχει αλλάξει κανείς οθόνη στην LG Hellas σε ευρωπαϊκό Ν5 εντός εγγύησης?? Έχω Light bleed πάνω αριστερά και λίγο στα κουμπιά έντασης... Το είχα παρατηρήσει από τότε που το πήρα.. Δεν είναι πολύ και πίστευα πως δεν αξίζει να μείνω τόσες μέρες χωρίς κινητό + ότι δεν ήθελα να σφάξουν καινούργιο τηλέφωνο αλλά κάθε φορά που είμαι σε σκοτάδι εκεί πάει το μάτι μου....

 

Μαύρο 16αρι Γαλλικό παρτίδας 402 από birdphone.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα!!!Εχει κανεις απο εσας εμπειρια απο service της lg ??Σκεφτομαι να το δωσω μπας και φτιαξει αυτο με το εκνευριστικο ηχο που κανει οταν μιλαω ....
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα!!!Εχει κανεις απο εσας εμπειρια απο service της lg ??Σκεφτομαι να το δωσω μπας και φτιαξει αυτο με το εκνευριστικο ηχο που κανει οταν μιλαω ....

Το καλύτερο, δώστο άφοβα!

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Το καλύτερο, δώστο άφοβα!

Γιατι εχω κακη εμπιρια απο service !!Και σε nexus 7 και σε galaxy s4!!!αλλα και απο την αλλη ειναι εκνευριστικο αυτο μςτο μιμροωφωνο!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια, χθες αντιμετωπισα ενα σοβαρο προβλημα με τη συσκευη και δεν ξερω τι να κανω :( Ημουν Ναξο για τριημερο και γενικα δεν πιανει καλο σημα εκει που ημουν αλλα τα ψιλοκαταφερνε και σε σημεια ειχα και ιντερεντ σχετικα καλο! Χθες το μεσημερι ομως 3 ωρες πριν ταξιδεψω ενω το ειχα ακουμπισμενο στο σημειο που επιανε ιντερνετ και ετρωγα αφου τελειωσα και το πιασα στα χερια μου, μου εδειχνε οτι δεν εχει καθολου σημα (!!) οχι ομως οτι δν αναγνωριζε τη σιμ γιατι ενω περασε λιγη ωρα το εκλεισα και το ξανανοιξα και εβαλα κανονικα pin απλα μου λεγε out of service οταν πηγαινα πχ να κανω κληση. Εγω σκεφτηκα οτι θα εχει θεμα η κοσμοτε γτ το χα παθει πιο παλια να χανω το σημα για καποιες ωρες με ενα samsung galaxy που ειχα. Παρολαυτα οι ωρες περασαν και εκανα ολο το ταξιδι και ηρθα αθηνα ξημερωματα τριτης (σημερα δλδ) και ακομα να μην βρισκει σημα!! Καθολη τη διαρκεια του ταξιδιου και αρκετες επανεκκινησεις του εκανα και αφαιρεσα τη σιμ προσεκτικα και την ξαναβαλα καμποσες φορες! Εγω σκεφτομουν οτι θα χει προβλημα η σιμ γιατι δεν μπορουσα να διανοηθω οτι η συσκευη ξαφνικα ενω δεν την ακουμπησε κανεις χαλασε, ποσο μαλλον αφου ειναι καινουρια, ουτε δυο μηνες δεν την εχω! (αγορασμενο απο google play γαλλιας τον Απριλη). Σημερα το πηγα στο γερμανο και δοκιμασαμε εκει με το παιδι την καρτα μου στο τηλεφωνο του και δουλευε κανονικα..μετα δοκιμασαμε τη δικη του στο δικο μου και ουτε αυτη δουλευε οποτε καταληξαμε οτι φταιει η συσκευη μου. Ηρθα σπιτι πηρα τηλεφωνο στην lg ελλαδος και μου ειπαν οτι αυτοι δεν μπορουν να κανουν τιποτα ουτε καν να το στειλουν στην google (αν ειναι δυνατον αφου ειναι συνεργατες!!). Οποτε κι εγω εστειλα ενα mail στην google εξηγωντας της το προβλημα και περιμενω απαντηση. Στο ενδιαμεσο τωρα κανω ενα factory reset μηπως λεω μηπως και φτιαξει ετσι αλλα δεν νομιζω :( το προβλημα μου ειναι οτι δεν εχω αλλη συσκευη αυτη τη στιγμη και χωρις smartphone θα χω θεμα το χρειαζομαι αυτο το καιρο!!

 

Μολις εγινε το reset και δεν εφτιαξε οποτε επισημως την εκατσα!!

 

Δοκίμασες να φλασαρεις το radio από 4.4.4; στις ρυθμίσεις σου δείχνει baseband unknown...?

Phone: OnePlus 3T 64GB

ROM : Oxygen OS 4.5.1 [superSU]

Recovery: TWRP 3.1.1-x blu_spark v54

Kernel: Blu_spark_r202

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παιδια σημερα εστειλα εμαιλ στην lg για το θεμα που <<εχω>> με το μικρωφονο και μου ειπαν να κανω factory reset υπαρχει περιπτωση να φτιαξει ??
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχεις κάτι να χάσεις να το δοκιμάσεις..

Επίσης ως γνωστό η LG στην Ελλάδα αναλαμβάνει στην εγγύηση μόνο τα 16 άρια τα μαύρα μιας και μόνο αυτά έχουν εισαχθεί επίσημα στη χώρα μας. Όλα τα άλλα πρέπει να πάνε εξωτερικό.

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Mr_Comple οχι δεν δοκίμασα να το φλασαρω τωρα που το πες θα το δοκιμασω! Στις ρυθμισεις λεει network unknown phone number unkown

 

Edit: Τωρα είδα το baseband και λεει "M8974A-2.0.50.1.16"

Edited by johnybryant24
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά, έχω το N5 1-2 βδομάδες τώρα και όλο μου κάνουν παράπονα ότι δεν με ακουν. Από ότι έψαξα το έχουν πολύ το πρόβλημα και δεν υπάρχει πουθενά κάποιο fix δυστυχώς ακόμα... Και από ότι κατάλαβα δεν θα υπάρξει αφού έχει περάσει τόσος καιρός.
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά, έχω το N5 1-2 βδομάδες τώρα και όλο μου κάνουν παράπονα ότι δεν με ακουν. Από ότι έψαξα το έχουν πολύ το πρόβλημα και δεν υπάρχει πουθενά κάποιο fix δυστυχώς ακόμα... Και από ότι κατάλαβα δεν θα υπάρξει αφού έχει περάσει τόσος καιρός.

Και εμένα το ίδιο κανει και κάνει και καμια φορά ενα περίεργο θόρυβο μέσα στο ακουστικό !!Και αύριο θα το στείλω service

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά, έχω το N5 1-2 βδομάδες τώρα και όλο μου κάνουν παράπονα ότι δεν με ακουν. Από ότι έψαξα το έχουν πολύ το πρόβλημα και δεν υπάρχει πουθενά κάποιο fix δυστυχώς ακόμα... Και από ότι κατάλαβα δεν θα υπάρξει αφού έχει περάσει τόσος καιρός.

Και γιατί δεν το πας με την εγγύηση να στο φτιάξουν;

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Και γιατί δεν το πας με την εγγύηση να στο φτιάξουν;

Γιατί από ότι έχω διαβάσει δεν έχει νόημα όλα το έχουν το πρόβλημα αυτο και δεν φτιάχνεται ακόμα και άλλη συσκευή να μου δώσουν. Δεν ξέρω τι να κάνω πραγματικά... Πολύ κρίμα πάντως που ένα τόσο καλό κινητό έχει πρόβλημα σε κάτι τόσο βασικό. Η λύση στα ξένα φόρουμ από όσο κοίταξα είναι να πάρεις άλλο κινητό... Γιατί τόσο καιρό κάνεις δεν έχει κάνει τπτ γιαυτό το πρόβλημα και ούτε πρόκειται να ασχοληθούν.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί από ότι έχω διαβάσει δεν έχει νόημα όλα το έχουν το πρόβλημα αυτο και δεν φτιάχνεται ακόμα και άλλη συσκευή να μου δώσουν. Δεν ξέρω τι να κάνω πραγματικά... Πολύ κρίμα πάντως που ένα τόσο καλό κινητό έχει πρόβλημα σε κάτι τόσο βασικό. Η λύση στα ξένα φόρουμ από όσο κοίταξα είναι να πάρεις άλλο κινητό... Γιατί τόσο καιρό κάνεις δεν έχει κάνει τπτ γιαυτό το πρόβλημα και ούτε πρόκειται να ασχοληθούν.

 

Στειλε το και θα σου αλλαξουν μικροφωνο και μπορει να φτιαξει ......Δοκιμασε το

Link to comment
Share on other sites

Στειλε το και θα σου αλλαξουν μικροφωνο και μπορει να φτιαξει ......Δοκιμασε το

Αυτό θα κάνω δεν έχω άλλη επιλογή και μακάρι να φτιάξει. Πόσο καιρό θα μου το κρατήσουν; έχει κάνεις ιδέα;

Link to comment
Share on other sites

Εγω θα το στειλω την δευτερα εκλεισα ραντεβου υποτιθεται (θα δειξει) και στο τηλ μου ειπαν 3-5 εργασιμες
Link to comment
Share on other sites

Τι πάει να πει ότι όλοι έχουν το ίδιο πρόβλημα; έγω έχω 311 παρτίδα και πότε δεν είχα το παραμικρό.. Όπως και πολλοί άλλοι.. Άρα συνεπώς πρέπει και να φτιάχνετε η έστω ανρικατασταση της συσκευής.

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Είναι βέβαιο ότι δεν το έχουν όλα τα Nexus 5 το πρόβλημα. Διαφορετικά δεν μπορεί, 7 μήνες τώρα κάποιος θα μου το είχε αναφέρει έστω και μια φορά... Είναι γεγονός πάντως πως έχουν παρουσιαστεί αρκετούτσικα κομμάτια με το πρόβλημα. Συμβουλή μου: έφυγες για service.
Κώστας
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για τα Nexus 5 / 5X

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...