Jump to content

Alcatel One Touch Idol X+ (TCL s960)


eimai_kala
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

http://www.gsmarena.com/alcatel_pushes_android_44_kitkat_for_idol_x_-news-9342.php

 

Τα κλασικά tips εξοικονόμησης ισχύουν και εδώ, μετρημένη χρήση δεδομένων, φωτεινότητα σε λογικά πλαίσια κλπ. Με αυτά σε βγάζει άνετα πάνω από μέρα. Με μπόλικη εξοικονόμηση βγάζει και 2 μέρες.

 

 

Εμενα ειναι απλα στην αναμονη ( σβηστη οθονη ) με απενεργοποιημενα δεδομενα και κλειστο wifi και τελειωνει σε 12 ωρες. Δε μπορω να καταλαβω γιατι τρωει τοσο πολυ μπαταρια ενω ειναι στην αναμονη

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 747
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχω θέμα με το κινητό. Η συσκευη τα έχει παίξει και δεν μπορω να ανοίξω καμία εφορμογή. Κρασάρει συνέχεια και μου βγαζει συνεχως μυνημα android process has stoped ή κατι παρόμοιο. Το factory reset δεν δουλεύει ούτε απο την συσκευή ούτε από την recovery. Προσπαθώ να του περάσω ξανά την ρομ για να ξεκολλήσει αλλά δεν γίνεται γιατι πρώτον (μεσω recovery)δεν μπορω να την περάσω μέσα στην εσωτερικη μνήμη του (μολις το pc αναγνωρίζει τη συσκευη και πάω να μπω στον αποθηκευτικό του χώρο μετά από λιγα δευτερολεπτα κολλάει και δεν μπορω να διαβάσω τίποτα και εννοέιται ούτε να γράψω)

Προσπάθησα να περάσω άλλη recovery και στη συνέχεια ρομ με flash tool αλλά δεν μπορώ με τπτ να εγκαταστήσω τους drivers και η διαδικασια δεν μπορεί να συνεχίσει.

Έψαξα στο ιντερνετ διαφορους τρόπους να περασω τους drivers αλλά οι περισσότεροι θελουν να ενεργοποιησω το debugging mode το οποίο ομως δεν μπορω να το κανω γιατι όποτε παω να το ενεργοποιησω στην συσκευη αυτη κρασάρει.

Για δώστε καμιά βοήθεια ρε παιδια

 

 

φιλε δοκίμασες να περάσεις την rom σε στικάκι και να το συνδέσεις σε κινητο;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα , εχει έρθει σε κανέναν η αναβάθμιση σε kitkat?

 

Εγώ έχω Ελληνικό και δεν έχει έρθει ακόμα. Την Παρασκευή ρώτησα την εξυπηρέτηση πελατών και δεν ήξεραν! :(

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω Ελληνικό και δεν έχει έρθει ακόμα. Την Παρασκευή ρώτησα την εξυπηρέτηση πελατών και δεν ήξεραν! :(

Θα περιμένουμε λοιπόν....

Link to comment
Share on other sites

φιλε δοκίμασες να περάσεις την rom σε στικάκι και να το συνδέσεις σε κινητο;

 

Αυτο δεν το είχα σκεφτεί παίρνω αυριο καλώδιο otg και θα το δοκιμασω. Λογικά το στικάκι πρέπει να είναι σε FAT32 έτσι;

Link to comment
Share on other sites

Αυτο δεν το είχα σκεφτεί παίρνω αυριο καλώδιο otg και θα το δοκιμασω. Λογικά το στικάκι πρέπει να είναι σε FAT32 έτσι;

 

το δικό μου δουλεύει με fat32 σιγουρα

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς η προεγκατεστημένη recovery δεν εχει επιλογη για εγκατάσταση απο το usb. Έχω ξεμείνει από ιδέες
Link to comment
Share on other sites

Kall πως ειναι η Tempered glass τελικά? Εφάρμοσε καλά?

 

Τελικά πήγε στο καλάθι των αχρήστων. Πήρε η μεριά που κολλάει μια μικρή τρίχα

και στην προσπάθεια να την ξεκολλήσω έγιναν όλα μαντάρα. Νευρίασα και την πέταξα. Τέλος πάντων δεν πειράζει

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς η προεγκατεστημένη recovery δεν εχει επιλογη για εγκατάσταση απο το usb. Έχω ξεμείνει από ιδέες

 

Δυστυχώς το τηλέφωνο μας δεν υποστηρίζει USB otg

Link to comment
Share on other sites

Τελικά πήγε στο καλάθι των αχρήστων. Πήρε η μεριά που κολλάει μια μικρή τρίχα

και στην προσπάθεια να την ξεκολλήσω έγιναν όλα μαντάρα. Νευρίασα και την πέταξα. Τέλος πάντων δεν πειράζει

 

Οχι ρε φίλε!! Γκαντεμιά... Κρίμα

Link to comment
Share on other sites

Δεν βαριέσαι φίλε δεν έγινε και τίποτα.

να ρωτήσω τι λέει αυτη η tempered glass, δηλαδή πιάνει όλο το μπροστά μέρος και αφήνει έξω το ηχείο και την κάμερα με αντίστοιχες μικρές τρυπούλες ή απλώς πιάνει την οθόνη και έχει κενά αριστερά δεξιά και επανω κάτω όπως αυτή που μόλις μου ήρθε απο κίνα που πήρα δυστυχώς μέσω ebay... και ούτε καν μπηκα στο κόπο να την βάλω...

επίσης ούτε στο επίσημο site της alcatel εχουν κατι αντιστοιχο για το one x plus, τι γίνεται βγάλαν ένα μοντέλο υποτιθετε καλό...και το αφήνουν έτσι...απο αξεσουαρ? για θήκη τύπου pull up, πήρα μια απο ebay, που κάνει για το galaxy s5 και είναι μια χαρα

Link to comment
Share on other sites

να ρωτήσω τι λέει αυτη η tempered glass, δηλαδή πιάνει όλο το μπροστά μέρος και αφήνει έξω το ηχείο και την κάμερα με αντίστοιχες μικρές τρυπούλες ή απλώς πιάνει την οθόνη και έχει κενά αριστερά δεξιά και επανω κάτω όπως αυτή που μόλις μου ήρθε απο κίνα που πήρα δυστυχώς μέσω ebay... και ούτε καν μπηκα στο κόπο να την βάλω...

επίσης ούτε στο επίσημο site της alcatel εχουν κατι αντιστοιχο για το one x plus, τι γίνεται βγάλαν ένα μοντέλο υποτιθετε καλό...και το αφήνουν έτσι...απο αξεσουαρ? για θήκη τύπου pull up, πήρα μια απο ebay, που κάνει για το galaxy s5 και είναι μια χαρα

 

Πιάνει όλη την οθόνη εκτός από κάμερα και ακουστικό όπου έχει ένα κόψιμο

Link to comment
Share on other sites

Πιάνει όλη την οθόνη εκτός από κάμερα και ακουστικό όπου έχει ένα κόψιμο

ωραία αυτό χρειάζομαι, χωρις κενα πανω κατω δεξια αριστερά, έχεις κάποιο συγκεκριμένο Link?

Δε ξέρω αν συμφέρει, ενδιαφέρεσαι να κάνουμε μαζί νέα παραγγελία? και να τα πληρώσουμε μισα μισα, αν ενδιαφέρεται και άλλος επίσης.. ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

ωραία αυτό χρειάζομαι, χωρις κενα πανω κατω δεξια αριστερά, έχεις κάποιο συγκεκριμένο Link?

Δε ξέρω αν συμφέρει, ενδιαφέρεσαι να κάνουμε μαζί νέα παραγγελία? και να τα πληρώσουμε μισα μισα, αν ενδιαφέρεται και άλλος επίσης.. ευχαριστώ

 

Το link μπορείς να το βρεις σε προηγούμενο σχόλιο του kenpoka καθώς και φωτογραφίες από το προϊόν. Εκείνος τις είχε παραγγείλει.Εγώ κρύωσα με το όλο θέμα και δεν με ενδιαφέρει να ξαναπάρω ευχαριστώ πάντως

Link to comment
Share on other sites

ωραία αυτό χρειάζομαι, χωρις κενα πανω κατω δεξια αριστερά, έχεις κάποιο συγκεκριμένο Link?

Δε ξέρω αν συμφέρει, ενδιαφέρεσαι να κάνουμε μαζί νέα παραγγελία? και να τα πληρώσουμε μισα μισα, αν ενδιαφέρεται και άλλος επίσης.. ευχαριστώ

 

Γειά σου φίλε. Εγώ είχα παραγγείλει τις μεμβράνες και επειδή μου έσπασε λίγο στην άκρη και πήρε αερα το ψήνω για μια δεύτερη μισή μισή.

 

----- προσθήκη μηνύματος 20 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

http://www.aliexpress.com/snapshot/6158103184.html

Αυτό είναι το λινκ που τις πήρα. Αν θέλεις κανε μια παραγγελία και την μοιραζόμαστε.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έχω φάει τον κόσμο να βρω να παραγγείλλω το κινητό και δεν υπάρχει πουθενά. Στο Minideal μάλιστα σε μια ερώτηση κάποιου του είπαν ότι σταμάτησε η παραγωγή του. Μέχρι που ο κινέζος στο merimobiles με έπιασε κότσο και ενώ τον ρώτησα αν είναι διαθέσιμο μου είπε ναι και μάλιστα και σε άσπρο. Και επειδή πρόσφατα είχα αλλάξει prepaid δεν την είχα βάλει στο paypal και πλήρωσα κατευθείαν με την πιστωτική (στην οποία έχω μόνο τα χρήματα του κινητού) και τώρα τρέμω μη μου κάνει καμία π*^#τιά ο κινέζος. Ξέρω τεράστια βλακεία αλλά λέω "σε μένα θα τύχει";;; Ε να που έτυχε. Μήπως ξέρει κανείς που μπορώ να το βρώ?
Coolpad F2 (8675-W00) CM 12.1. Mod. Mds Team V2 (by avecilla)
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έχω φάει τον κόσμο να βρω να παραγγείλλω το κινητό και δεν υπάρχει πουθενά. Στο Minideal μάλιστα σε μια ερώτηση κάποιου του είπαν ότι σταμάτησε η παραγωγή του. Μέχρι που ο κινέζος στο merimobiles με έπιασε κότσο και ενώ τον ρώτησα αν είναι διαθέσιμο μου είπε ναι και μάλιστα και σε άσπρο. Και επειδή πρόσφατα είχα αλλάξει prepaid δεν την είχα βάλει στο paypal και πλήρωσα κατευθείαν με την πιστωτική (στην οποία έχω μόνο τα χρήματα του κινητού) και τώρα τρέμω μη μου κάνει καμία π*^#τιά ο κινέζος. Ξέρω τεράστια βλακεία αλλά λέω "σε μένα θα τύχει";;; Ε να που έτυχε. Μήπως ξέρει κανείς που μπορώ να το βρώ?

 

Media... t 279 euro σε απόθεμα

Link to comment
Share on other sites

Media... t 279 euro σε απόθεμα

Εκεί το ήξερα απλά είπα μήπως θα μπορούσα να κρατήσω το budget κοντά στα 200euro... Ευχαριστώ πολύ πάντως.

Coolpad F2 (8675-W00) CM 12.1. Mod. Mds Team V2 (by avecilla)
Link to comment
Share on other sites

Πάντως ειναι μια χαρα κινητο για τα λεφτά του. Δεν κολλάει πουθενά, .. Το συστήνω ανεπιφύλακτα ...

 

----- προσθήκη μηνύματος 67 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κανενα νέο με kit kat ? εχει κανεις ?

Link to comment
Share on other sites

Εκεί το ήξερα απλά είπα μήπως θα μπορούσα να κρατήσω το budget κοντά στα 200euro... Ευχαριστώ πολύ πάντως.

 

Συμφωνώ με τον kall

Δίνει κάτι παραπάνω αλλά έχεις το κεφάλι σου ήσυχο με 2 χρονάκια εγγύηση!

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Kall το DU BOOSTET είναι καλύτερο από το clean Master? Εμένα είχε το δεύτερο εγκατέστημενο..

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ με τον kall

Δίνει κάτι παραπάνω αλλά έχεις το κεφάλι σου ήσυχο με 2 χρονάκια εγγύηση!

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Kall το DU BOOSTET είναι καλύτερο από το clean Master? Εμένα είχε το δεύτερο εγκατέστημενο..

 

Εγώ χρησιμοποιώ το clean master γιατί μου αρέσει περισσότερο αλλά δεν νομίζω ότι έχουν και μεγάλες διαφορές. Δοκίμασες τελικά την εξοικονόμηση μπαταρίας ; Πάντως έχει ρύθμιση για μεγαλύτερη διάρκεια ανοικτής οθόνης που μου έλεγες

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πάντως ειναι μια χαρα κινητο για τα λεφτά του. Δεν κολλάει πουθενά, .. Το συστήνω ανεπιφύλακτα ...

 

----- προσθήκη μηνύματος 67 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κανενα νέο με kit kat ? εχει κανεις ?

 

Στο εξωτερικό έχει αρχίσει να παρέχεται μάλιστα στον Καναδά πωλείται απευθείας με kit Kat 4.4. Αναμένουμε Ελλαδίτσα

 

Το τεσταρισα στο antutu και έβγαλε σχεδόν 33000 πάνω και από s4

Edited by athanaso77
Link to comment
Share on other sites

Εγώ χρησιμοποιώ το clean master γιατί μου αρέσει περισσότερο αλλά δεν νομίζω ότι έχουν και μεγάλες διαφορές. Δοκίμασες τελικά την εξοικονόμηση μπαταρίας ; Πάντως έχει ρύθμιση για μεγαλύτερη διάρκεια ανοικτής οθόνης που μου έλεγες

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Στο εξωτερικό έχει αρχίσει να παρέχεται μάλιστα στον Καναδά πωλείται απευθείας με kit Kat 4.4. Αναμένουμε Ελλαδίτσα

 

Το τεσταρισα στο antutu και έβγαλε σχεδόν 33000 πάνω και από s4

Άντε να δούμε...

:D

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Οι αγγελίες δημόσια στο forum απαγορεύονται. Παρακαλώ προς συμμόρφωση βάσει των κανονισμών για να μην υπάρξουν κυρώσεις αποκλεισμού από το forum.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...