Jump to content

Sony Xperia™ E1 & Ε1 Dual


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

The world’s best smartphone in its class!

Για να δούμε αν η Sony λεει την αλήθεια!

 

Κάμερα και βίντεο

 

  • 3-megapixel camera with pulsed LED flash and auto focus
  • 4x digital zoom
  • Geotagging
  • Image stabiliser
  • Scene recognition
  • Send to web
  • Smile Shutter™
  • Sweep Panorama
  • Touch focus
  • Touch capture
  • Image playback, supported formats: BMP, GIF, JPEG, PNG, WebP
  • Video recording, supported formats: 3GPP, MP4
  • Video playback, supported formats: 3GPP, MP4, M4V, MKV, AVI, XVID, WEBM
  • Face detection
  • HDR for pictures
  • Quick Launch
  • Self-timer
  • White balance

 

Σχεδιασμός και οθόνη

 

  • 4”, 16,777,216 colours, 800 x 480 pixels
  • Gesture input
  • Senser-on-lens
  • STAMINA mode
  • Touch gesture – multi-touch, up to 10 fingers supported
  • Screenshot capturing
  • Pan & zoom
  • Face detection
  • Shake control

 

Μνήμη

 

  • RAM: 512MB
  • Flash memory: Up to 4 GB***
  • Expansion slot: microSD™ card, up to 32 GB (SDXC supported)

 

Δίκτυα

  • UMTS HSPA+ 850 (BandV), 900 (Band VIII), 1900 (Band II), 2100 (Band I) MHz
  • GSM GPRS/EDGE 850, 900, 1800, 1900 MHz

 

Συνδεσιμότητα και επικοινωνία

 

  • 3.5 mm audio jack (CTIA)
  • aGPS
  • Bluetooth 4.0 wireless technology
  • Native USB tethering
  • Smart Connect
  • Synchronisation via Exchange ActiveSync®, Facebook™, Google™ and SyncML™*
  • USB charging
  • USB High speed 2.0 and Micro USB support
  • Xperia Link
  • Wi-Fi and WiFi Hotspot functionality
  • Noise suppression
  • Voice enhancement
  • GLONASS*
  • HD Voice

 

Ψυχαγωγία

 

  • "Movies" application
  • 3D and motion gaming
  • 3D surround sound
  • SensMe and SensMe slideshow
  • Sony Entertainment Network (selected markets only)
  • YouTube*
  • “WALKMAN” application
  • Facebook application*
  • Twitter*
  • Clear Audio+, Clear Bass, Clear Phase™ and Clear stereo
  • TrackID music recognition*
  • xLoud Experience – audio filter technology from Sony
  • Audio recording, supported formats: 3GPP, MP4, AMR
  • Audio playback, supported formats: MP3, 3GPP, MP4, ADTS, AMR, SMF, XMF, OTA, RTTTL, RTX, iMelody, WAV, OGG, FLAC
  • Dynamic normaliser
  • PlayMemories*
  • FM Radio with RDS

 

Προ-εγκατεστημένες εφαρμογές

 

  • Google Chrome*
  • Google Play*
  • Google Voice Search*
  • Google search*
  • Google Maps for Mobile with Street view and Latitude*
  • Google Talk application*
  • Sony Select
  • Web browser (WebKit)

 

http://api.sonymobile.com/files/xperia-e1-dual-hero-black-1240x840-c49d525316f8775013bee14109aa39f0.jpg

 

Επίσημη σελίδα Xperia E1 Dual & Xperia E1

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 68
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχω περιέργεια να ακούσω από κοντά το ηχείο του πάντως να δω τι το πρωτότυπο έχει στην πράξη...
Link to comment
Share on other sites

Ομορφη εμφανιση και πρεπει να λεει το ηχειο(α?) του, ομως δεν μπορουσαν εστω να βαλουν αλλα 250 ΜΒ Ram και ενα led φλασακι?

Οχι οτι θα εκανε την τρομερη διαφορα, κυριως για ψυχολογικους λογους...

Link to comment
Share on other sites

Με 512ΜΒ δεν πας πουθενά. Κρίμα Sony γιατί από ότι φαίνεται σου έχουν περισσέψει μνήμες στις αποθηκές και κοιτάς να τις ξεφορτωθείς.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Με 512ΜΒ δεν πας πουθενά. Κρίμα Sony γιατί από ότι φαίνεται σου έχουν περισσέψει μνήμες στις αποθηκές και κοιτάς να τις ξεφορτωθείς.

 

 

4.3 είπαμε φοράει ε; Μα πως; Αφού υποτίθεται δεν φτάνουν τα 512MB και αυτός είναι ο λόγος (φαντάζομαι) που δεν αναβάθμισε ορισμένα μοντέλα που έμειναν στην 4.0 ICS (π.χ. Xperia Mini).

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Έφτασε στα online καταστήματα για όποιον ενδιαφέρεται.

 

http://www.e-shop.gr/search_main.phtml?table=TEL&category=%CA%C9%CD%C7%D4%CF+%D4%C7%CB%C5%D6%D9%CD%CF&filter-3619=1&filter-5779=1

 

http://www.plaisio.gr/kinita-smartphones/smartphones/Sony.htm

 

Θεώρω ότι έρχεται σε πολύ vfm τιμολόγηση... παρακάτω και από τον προκάτοχο του (κινητό μου) .

 

ΥΓ. πολύ καλό και στο gaming...

Edited by Inevar

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ήρθε στη wind με αρχική τιμή τα 159E. http://www.wind.gr/gr/gia-ton-idioti/kinita-amp-suskeues/kinita-suskeues/view-device/?deviceid=667

 

Στα public στα 149Ε. http://www.public.gr/product/tilefonia/top-protaseis-tech-on-the-go/smartphones/smartphone-sony-xperia-e1-4gb-mayro/prod5640038pp/

 

Birdphone στα 156,99Ε http://www.birdphone.gr/ecs/gr/products/Sony-Xperia-E1-Dual-Sim-Black.aspx

 

E-shop στα 139Ε http://www.e-shop.gr/product?id=TEL.002252

 

Plaisio στα 159Ε http://www.plaisio.gr/kinita-smartphones/smartphones/Sony/Sony-Xperia-E1-Dual-Sim-Black-1280-3927.htm

 

Απαράδεκτες τιμές (ως προς τα κινέζικα δίκαρτα πάντα), αλλά είναι προφανώς λόγω brandname... Όταν φτάσει τα 89Ε τότε θα είναι vfm.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

για πιο λογο να επιλεξει να παρει αυτο το κινητο οταν με 30 ευρο λιγοτερο παιρνεις το sony xperia m

καλα ειναι σοβαρη προταση το συγκεκριμενο?? με 512 ραμ 3μπ καμερα :down:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

για πιο λογο να επιλεξει να παρει αυτο το κινητο οταν με 30 ευρο λιγοτερο παιρνεις το sony xperia m

καλα ειναι σοβαρη προταση το συγκεκριμενο?? με 512 ραμ 3μπ καμερα :down:

 

Φαίνεται θα ξέμεινε στα ράφια της sony τίποτε ram και παλιοί φακοί των xperia X8... :p

Πάντως από το live with walkman είναι καλύτερο συνολικά και ας έχουμε 5αρα κάμερα.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

για πιο λογο να επιλεξει να παρει αυτο το κινητο οταν με 30 ευρο λιγοτερο παιρνεις το sony xperia m

καλα ειναι σοβαρη προταση το συγκεκριμενο?? με 512 ραμ 3μπ καμερα :down:

 

δίκιο έχεις .Άλλωστε το xperia m έχει και ωραίο design αλλά έχει πέσει και τόσο πολύ η τιμή του και σε αυτά τα λεφτά αξίζει περισσότερο και απο κινητά που είναι και πιο ακριβά από το m

Link to comment
Share on other sites

Φαίνεται θα ξέμεινε στα ράφια της sony τίποτε ram και παλιοί φακοί των xperia X8... :p

Πάντως από το live with walkman είναι καλύτερο συνολικά και ας έχουμε 5αρα κάμερα.

επειδη ειχε περασει απο τα χερια μου το sony ericsson live εχω να πω τα καλυτερα.αυτο με μυησε στο κοσμο του ανδροιδ.κινητο σκυλι.το Ε1 λιγο που το επαιξα σε ενα πολυκαταστημα μου δειξε "ψευτικο" εγω προσωπικα παραπανω απο 60-70 ευρο δεν θα εδεινα.ενας λογος που εδωσα κα το xperia M ηταν αυτος.

στην κατηγορια των 100 ευρο βρισκεις πολυ ποιοτικοτερα κινητα.και με 2πλασια χαρκτηριστικα.εμενα προσωπικα η αγαπημενη μου εταιρια με χει ξενερωσει.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

επειδη ειχε περασει απο τα χερια μου το sony ericsson live εχω να πω τα καλυτερα.αυτο με μυησε στο κοσμο του ανδροιδ.κινητο σκυλι.το Ε1 λιγο που το επαιξα σε ενα πολυκαταστημα μου δειξε "ψευτικο" εγω προσωπικα παραπανω απο 60-70 ευρο δεν θα εδεινα.ενας λογος που εδωσα κα το xperia M ηταν αυτος.

στην κατηγορια των 100 ευρο βρισκεις πολυ ποιοτικοτερα κινητα.και με 2πλασια χαρκτηριστικα.εμενα προσωπικα η αγαπημενη μου εταιρια με χει ξενερωσει.

 

Αν δεις κάτι hands on του E1 πέρα από την πλαστικούρα την απαράδεκτη δείχνει να παίζει παιχνίδια κάπως βαριά .. και με καλύτερα γραφικά μια χαρά, εκεί φαίνεται ο διπύρηνος επεξεργαστής και η κάρτα γραφικών εξάλλου.

 

Εννοείται πως αν μου έλεγες να πάω από το walkman μου στο Ε1 δεν θα πήγαινα γιατί είναι κουτσουρεμένη αναβάθμιση... για Μ2 dual το σκέφτομαι αλλά με ξενερώνει η TFT οθόνη. Με τα ίδια λεφτά παίρνω βαρβάτο κινέζικο (π.χ. βλέπε ZOPO ZP998)

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, αναβάθμιση του Xperia E είναι όχι του Live with walkman.

 

Έχει dedicated walkman button όμως. Το προτελευταίο με αυτή την ιδιότητα ήταν το live with walkman..;)

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Έχει dedicated walkman button όμως. Το προτελευταίο με αυτή την ιδιότητα ήταν το live with walkman..;)

 

Καλο ειναι αυτο.. αλλα και σαν κοψια και σαν χαρακτηριστικα αν τα βαλεις διπλα διπλα αλλα και κυριως απο το ονομα, ειναι ξεκαθαρο. :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλο ειναι αυτο.. αλλα και σαν κοψια και σαν χαρακτηριστικα αν τα βαλεις διπλα διπλα αλλα και κυριως απο το ονομα, ειναι ξεκαθαρο. :)

 

Εσύ έχεις για επιχείρημα την ονομασία αλλά εγώ το dedicated button που νομίζω υπερισχύει :p

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
στην κατηγορία των χρημάτων του το Ε1 έχει τον καλύτερο και ταχύτερο επεξεργαστή έχοντας εξαιρετική οθόνη που μπορεί ο καθένας να απολαμβάνει ζωντανά, ρεαλιστικά χρώματα και βέβαια έχει και πολύ καλό design . είναι πολύ οικονομικό samrtphone το Ε1
Link to comment
Share on other sites

στην κατηγορία των χρημάτων του το Ε1 έχει τον καλύτερο και ταχύτερο επεξεργαστή έχοντας εξαιρετική οθόνη που μπορεί ο καθένας να απολαμβάνει ζωντανά, ρεαλιστικά χρώματα και βέβαια έχει και πολύ καλό design . είναι πολύ οικονομικό samrtphone το Ε1

φιλε δεν νομιζω να το πιστευεις αυτο! εδω κινητα με 1gb ram και "κρασαρουν" :whistle:

 

το κινητο αυτο σε μια τιμη των 80-100 ευρο θα ηταν μια χαρα.αποψη μου ειναι οτι δεν θα πουλησει,εκτος και αν το προωθησουν οι μεγαλο-εταιρειες σαν αναβαθμιση και δωρεαν.

σε αυτα τα χρηματα βρισκεις κινηταρες...με μεγαλυτερη οθονη και με πιο στανταρ χαρακτηριστικα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
raver κοιτα και 118 που το δινουν για 2 καρτες καλο ειναι για δευτερο κινητο και αποσομενη μπαταρια εχει και ειναι μικρο και βολικο εγω που θελω να βαλω και wind να εχω θα με βολευε φυσικα για την cosmote μου θα παρω το Ζ1 και αυτο εδω για 3 το κινητο αφου εχω το Ζ στην vodafone
Link to comment
Share on other sites

Απο κοντα που το δα μου φανηκε αρκετα συμπαθητικο με καλα μπεζελ επισης. Θα αξιζει οταν πεσει κατω απο 100Ε .. Ας ειμαστε ομως αντικειμενικοι , σε αυτη τη κατηγορια ραμ θα πρεπει με το που το παρει καποιος, να το ρουταρει. Εξαρταται βεβαια και η χρηση. Επισης στα ιδια λεφτα και παρακατω χτυπας μοτο Ε που χει 1γκιγκα ραμ και 5αρα καμερα.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

raver κοιτα και 118 που το δινουν για 2 καρτες καλο ειναι για δευτερο κινητο και αποσομενη μπαταρια εχει και ειναι μικρο και βολικο εγω που θελω να βαλω και wind να εχω θα με βολευε φυσικα για την cosmote μου θα παρω το Ζ1 και αυτο εδω για 3 το κινητο αφου εχω το Ζ στην vodafone

φιλε στα χρηματα αυτα παιρνεις sony xperia m.αυτο δεν αξιζει.ασε που κολλαει..κινητο ενετει 2014 τα 512 ram τα θεωρω απαραδεκτα για ανδροιδ.εμενα δεν μαρεσε και προσφατα το δοκιμασα.ασε που ειναι και χοντρο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Root υπάρχει γι αυτό?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

το εχει μια γνωστη μου αυτο και της κολαγε και απανεργοποισα καποιες υπηρεσιες και εβγαλα και το Twitter και κατι περιπτερα της google και πηγενει σφερα τωρα ενω πριν σερνοτανε σαν το φιδι
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα και από 'μένα τον νέο...

 

Έχω αποκτήσει το Ε1 Dual εδώ και περίπου τρεις μήνες και έχω τα προβληματάκια μου...:

 

1) Κατά το brousing, ενώ φορτώνει τις σελίδες, δεν τις εμφανίζει παρά τις βγάζει μαύρες...

 

2) αντιμετωπίζω πολύ σοβαρά προβλήματα με την φόρτιση και επανενεργοποίηση της συσκευής, όταν αυτή σβήσει λόγω χαμηλής μπαταρίας...

 

Αν γνωρίζει κανείς να μου πει κάτι, θα ήμουν ευγνώμων...!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Καλησπέρα και από 'μένα τον νέο...

 

Έχω αποκτήσει το Ε1 Dual εδώ και περίπου τρεις μήνες και έχω τα προβληματάκια μου...:

 

1) Κατά το brousing, ενώ φορτώνει τις σελίδες, δεν τις εμφανίζει παρά τις βγάζει μαύρες...

 

2) αντιμετωπίζω πολύ σοβαρά προβλήματα με την φόρτιση και επανενεργοποίηση της συσκευής, όταν αυτή σβήσει λόγω χαμηλής μπαταρίας...

 

Αν γνωρίζει κανείς να μου πει κάτι, θα ήμουν ευγνώμων...!

Προφανως εχεις προβληματικη παρτιδα. Επρεπε να εχεις παει για αλλαγη...αν δεν πηγες ηδη.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia™ E1 & Ε1 Dual

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...