Jump to content

Sony Xperia™ E1 & Ε1 Dual


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα και χρονια πολλα!!!

Αγορασα χθες το e1 οχι το dual και ψαχνω πως γινεται root.

Εχει την 4.4.2 ,υπαρχει καποιος οδηγος?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • Απαντήσεις 68
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το πήρα κι εγώ πρόσφατα για δεύτερο κινητό και με την προοπτική να το κάνω δώρο κάποια στιγμη.

Συμπαθητικό κινητάκι! με εντυπωσίασε το ότι αν και 512 ram, πάει σφαίρα!

Ομως έχω κι εγώ το ίδιο θέμα. Πώς γίνεται το rootρίσμα ρε παιδιά? 'Εχει το λογότυπο της tim και κάποιες εφαρμογές της.

Θέλω να τα ξεφορτωθώ asap!

Link to comment
Share on other sites

Για τσέκαρε εδώhttp://forum.xda-developers.com/xperia-j-e/themes-apps/how-to-root-xperia-e1-duald2105-kitkat-t2962896

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ωραίος! Ευχαριστώ.

Μια ερώτηση μόνο. Με το ρουτάρισμα διαγράφονται όλα όσα έχω περάσει μέσα?

Ναι απο οσο θυμαμαι διαγραφονται..η εσωτερικη μνημη σιγουρα.

Επισης μιας και εχεις branded version της tim βρες πρωτα την στοκ ρομ για ελλαδα φλασαρε την μεσω φλαστουλ και μετα ρουταρισε το..ουτως ωστε να μην εχεις λογοτυπα της wind.

Edited by Inevar

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ναι απο οσο θυμαμαι διαγραφονται..η εσωτερικη μνημη σιγουρα.

Επισης μιας και εχεις branded version της tim βρες πρωτα την στοκ ρομ για ελλαδα φλασαρε την μεσω φλαστουλ και μετα ρουταρισε το..ουτως ωστε να μην εχεις λογοτυπα της wind.

Ok. Ευχαριστώ πολύ φίλε μου! :-)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Πηρα το κινητο στην γυναίκα μου αλλα έχω το εξής πρόβλημα όταν από τις επαφές πάω περάσω μια φωτο στον αντίστοιχο νούμερο μου βγάζει το μυνημα ότι .....δεν αποθηκεύει τροποποιήσεις της φωτογραφίας και δεν μπορώ να περάσω φωτογραφίες στις επαφές .....τι συμβαίνει
Link to comment
Share on other sites

Θα πας στην επιλογή επαφές από το μενού, θα πατήσεις την επαφή που θες και μετά,

το εικονίδιο πάνω δεξιά που έχει το μολύβι και το πρόσωπο. Δηλαδή την επεξεργασία επαφής.

 

Αφού μπεις εκεί πάτας το εικονίδιο που έχει την φωτογραφική μηχανή και το +. Φορτώνεις την φωτογραφία που θές και είσαι έτοιμος!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδιά έχω παρατηρήσει ότι κάποιες φορές δεν χτυπάει όταν μου στέλνουν sms, ούτε ανάβει το ledακι ειδοποιήσεων!

Το αποτέλεσμα είναι να μου έχουν στείλει μήνυμα πολλή ώρα πριν και να το βλέπω τυχαία όταν το ξεκλειδώνω για να δω κάτι άλλο....

Είναι τρομερά εκνευριστικό, γι' αυτό θα ήθελα να ρωτήσω:

1. Αν συμβαίνει και σε κάποιον άλλον αυτό.

2. Αν είναι θέμα της συσκευής ή του λειτουργικού. Και πώς διορθώνεται.

 

Το έψαξα με τις ρυθμίσεις μήπως και βρω κάτι αλλά τελικά δεν γίνεται τίποτα...

Link to comment
Share on other sites

ΕΧΩ ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΜΕ ΤΗΝ ΚΑΡΤΑ ΚΑΡΤΑ ΜΝΗΜΗΣ ΣΕ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΤΗΝ ΒΛΕΠΕΙ ΚΑΙ ΣΕ ΕΝΑ ΠΑΛΙΟ ΤΗΛ ΠΟΥ ΤΗΝ ΕΒΑΛΑ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΛΕΙΔΩΜΕΝΗ

ΞΕΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΩΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΡΩ ΛΥΣΗ?

 

:!:Θα σε παρακαλούσα θερμά να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες, διότι είναι σαν να φωνάζεις και απαγορεύεται από τους Ο.Π.Χ.:!:

Edited by zxr
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω παρατηρήσει ότι κάποιες φορές δεν χτυπάει όταν μου στέλνουν sms, ούτε ανάβει το ledακι ειδοποιήσεων!

Το αποτέλεσμα είναι να μου έχουν στείλει μήνυμα πολλή ώρα πριν και να το βλέπω τυχαία όταν το ξεκλειδώνω για να δω κάτι άλλο....

Είναι τρομερά εκνευριστικό, γι' αυτό θα ήθελα να ρωτήσω:

1. Αν συμβαίνει και σε κάποιον άλλον αυτό.

2. Αν είναι θέμα της συσκευής ή του λειτουργικού. Και πώς διορθώνεται.

 

Το έψαξα με τις ρυθμίσεις μήπως και βρω κάτι αλλά τελικά δεν γίνεται τίποτα...

Μηοως εχεις την σταμινα ενεργοποιημενη και εχεις επιλεξει κατι σχετικο;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ναι το stamina το έχω μόνιμα ενεργοποιημένο, αλλά τελικά βρήκα τι φταίει. :)

 

Ο "υπαίτιος" ήταν το clear phase. ΅Εδώ και 3 μέρες που το έχω απενεργοποιήσει λειτουργεί μια χαρα.

Μάλλον στην προσπάθεια του να προσαρμόσει την ποιότητα του ήχου στο εσωτερικό ηχείο, δημιουργούσε πρόβλημα στους ήχους ειδοποιήσεων.

 

Για όσους έχουν το ίδιο θέμα, θα πάνε ρυθμίσεις> ήχοι> clear phase( ξεκλικάρισμα).

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

UP.

 

Mετά από ένα μήνα παρατηρήσεων είδα ότι αυτό το θεματάκι επανεμφανίστηκε αρκετές φορές.

Δοκίμασα επίσης από τις ρυθμίσεις του stamina να εξαιρέσω την εφαρμογή των sms αλλά και πάλι το έκανε.

Οπότε μάλλον είναι πρόβλημα της συσκευής. Αρα το μόνο που έχει να κάνει κανείς είναι να τσεκάρει τα sms του ανα τακτά χρονικά διαστήματα. :(

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καλησπέρα!

 

Αγόρασα πριν κάνα μήνα το sony xperia E1. Δύο εβδομάδες μετά την αγορά άρχισε να έχει προβλήματα με τη φόρτιση. Με το ζόρι ολοκλήρωνε τη φόρτιση, δηλαδή φόρτιζε και σταματούσε κάποια στιγμή από μόνο του ή σταματούσε όταν κουνιόταν λίγο το καλώδιο. Το πήγα για service και μου επεστράφη σήμερα...με το ίδιο πρόβλημα! Τι να κάνω, πάλι service; Μπορώ να κάνω αντικατάσταση ή να κινηθώ νομικά;

Link to comment
Share on other sites

Ηταν σίγουρα πρόβλημα κινητού? Μήπως έφταιγε ο φορτιστής? Δοκίμασες με κανέναν άλλον?

Αν οχι, πας στην αντιπροσωπεία και ζητάς αντικατάσταση! Σε περίπτωση που αρνηθούν απευθύνεσαι στην Γενική γραμματεία καταναλωτή. Πίστεψε με, έχει αποτελέσματα. ;)

Link to comment
Share on other sites

Κάτι παίζει μάλλον με την υποδοχή. Οπως και να χει πήγαινε το για αντικατάσταση.

Πιστεύω να μην σου κάνουν τσιριτσαντζουλες! ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Καλησπέρα!Θα ήθελα μια γνώμη!Πήρα το sony xperia E1 στις 13/05/2015 και σήμερα είδα ότι έχει ξεκολλήσει λίγο η οθόνη και την έσπρωξα και την έβαλα μέσα!Επίσης στο πίσω μέρος του κινητού εκεί που γράφει ''sony'' το ''s'' έχει φύγει με αποτέλεσμα να φαίνεται ''ony''!Εφόσον έχω εγγύηση να το πάω στο κατάστημα όπου και το πήρα??Θα βγει άκρη??Ευχαριστώ!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!Θα ήθελα μια γνώμη!Πήρα το sony xperia E1 στις 13/05/2015 και σήμερα είδα ότι έχει ξεκολλήσει λίγο η οθόνη και την έσπρωξα και την έβαλα μέσα!Επίσης στο πίσω μέρος του κινητού εκεί που γράφει ''sony'' το ''s'' έχει φύγει με αποτέλεσμα να φαίνεται ''ony''!Εφόσον έχω εγγύηση να το πάω στο κατάστημα όπου και το πήρα??Θα βγει άκρη??Ευχαριστώ!!

 

Ναι, να το πας. :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!Το πήγα και μου είπαν να μιλήσω με τη sony όπου και μίλησα!Μου είπαν να το πάω στην arvato για να το κοιτάξουν!Διάβασα τόόόόσα πολλά για αυτή την εταιρία που φοβάμαι ότι δε θα βρω άκρη!Μπορώ να τη γλυτώσω??
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!Το πήγα και μου είπαν να μιλήσω με τη sony όπου και μίλησα!Μου είπαν να το πάω στην arvato για να το κοιτάξουν!Διάβασα τόόόόσα πολλά για αυτή την εταιρία που φοβάμαι ότι δε θα βρω άκρη!Μπορώ να τη γλυτώσω??

 

Είσαι από Αθήνα; Αν ναι, πήγαινέ το αυτοπροσώπως να τους πει τι ακριβώς συμβαίνει. Δεν πιστεύω να αντιμετωπίσεις πρόβλημα. Αν δεν υπάρχει ένδειξη πεσίματος δηλαδή.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ναι από Αθήνα!Και αν μου πουν ότι δώσε μας 18 ευρώ για τον έλεγχο του κινητού και μετά μπλέξω και πάει λέγοντας??Mιλάω πάντα με ότι διάβασα!Μπορώ να το πάω σε άλλο service της sony??
Link to comment
Share on other sites

Ναι από Αθήνα!Και αν μου πουν ότι δώσε μας 18 ευρώ για τον έλεγχο του κινητού και μετά μπλέξω και πάει λέγοντας??Mιλάω πάντα με ότι διάβασα!Μπορώ να το πάω σε άλλο service της sony??

Δεν έχει άλλο service η Sony.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia™ E1 & Ε1 Dual

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...