Jump to content

Βοηθεια για Dispute σε αγορά μέσω Ιντερνετ


Popheart
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

elephone p7000 ειναι η αγορα.... gearbest το καταστημα

 

 

αυτα ειναι βιντεο με το προβλημα μου

 

και αυτα ειναι μερικα απο τα βιντεο που κυκλοφορουν στο youtube

 

Οποιος βιαζεται δεν ψωνιζει απο Κινα...

 

οι Κινεζοι ειναι φιλοι μας και θελουν τα λεφτα μας!

Link to comment
Share on other sites

Τα elephone είναι από τα ποιο μάπα κινέζικα και καινούργιο να πάρεις μπορεί να σου εμφανίσει πρόβλημα.

Δυστυχώς έτσι είναι το ρίσκο πάντα υπάρχει όταν αγοράζουμε εκτός Ευρώπαικης Ενωσης.

Στην θέση σου θα αγόραζαν μια συσκευή από Ελλάδα και θα ξεμπερδευα.

Μιλά με το καταστημα στειλτο πίσω και ότι γίνει υγεία πάνω απ ολα μην σκας.

Σε καμία περίπτωση μη κλείσεις το despute αν δεν σου το επισκευάσουν.

Link to comment
Share on other sites

καλα και τιποτα να μην γινει δεν θα πεθανω και ολας...

 

σε ενα χρονο εχω κανει αγορες πρπ 4500 απο Κινα. Αν την μια και μοναδικη φορα που ζητησα την συνδρομη της paypal δεν ανταποκριθει μαλλον αυτη θα χασει...

αν δεν εχω πλεον εμπιστοσυνη δεν θα γινονται και αγορες...

 

τεσπα ειδομεν...

Οποιος βιαζεται δεν ψωνιζει απο Κινα...

 

οι Κινεζοι ειναι φιλοι μας και θελουν τα λεφτα μας!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

Δεν είμαι σίγουρη ότι είμαι στο σωστό μέρος για την παρακάτω ερώτηση, συγνώμη αν κάνω λάθος.

Έχω παραγγείλει κάτι μικροπράγματα από aliexpress. Τα πιο πολλά φτάνουν πολύ γρήγορα εκτός από ένα πού κοντεύει να κλείσει δυο μήνες από ένδειξη "αναμονή παρουσίασης στο τελωνείο"(από τις 26/11). Τηλεφώνησα στα ΕΛΤΑ και μου είπαν πως η αποστολή είχε φτάσει στην Ελλάδα τότε, αλλά το δέμα μου δεν ήταν μέσα..

Άνοιξα dispute στο aliexpress ο πωλητής μου λέει ότι το αντικείμενο είναι στο δρόμο και να περιμένω αλλά να κλείσω το dispute πρώτα και να το ξανανοίξω αν δεν έρθει το δέμα. Όταν του είπα τι έμαθα από τα ΕΛΤΑ, μου έστειλε τα παρακάτω

".Please don't worry.I have been contact with post man,but tell me that your parcel still on the way ,I promise you will get your order , can you Close The Dispute and wait ten days?My boss is really a hard man.He cut all the refund from my salary.I'm only a employee running the small store.My English is not very nice.I need work hard to make money and support my family. Hope you can give me your kindness."

Το αντικείμενο κοστίζει ελάχιστα, δεν είναι τόσο θέμα χρημάτων, αλλά κάποιος με δουλεύει... Έχετε κάποια γνώμη; Και μπορώ να ξανανοίξω dispute αν το κλείσω τώρα;

Link to comment
Share on other sites

Δεν είμαι σίγουρη ότι είμαι στο σωστό μέρος για την παρακάτω ερώτηση, συγνώμη αν κάνω λάθος.

Έχω παραγγείλει κάτι μικροπράγματα από aliexpress. Τα πιο πολλά φτάνουν πολύ γρήγορα εκτός από ένα πού κοντεύει να κλείσει δυο μήνες από ένδειξη "αναμονή παρουσίασης στο τελωνείο"(από τις 26/11). Τηλεφώνησα στα ΕΛΤΑ και μου είπαν πως η αποστολή είχε φτάσει στην Ελλάδα τότε, αλλά το δέμα μου δεν ήταν μέσα..

Άνοιξα dispute στο aliexpress ο πωλητής μου λέει ότι το αντικείμενο είναι στο δρόμο και να περιμένω αλλά να κλείσω το dispute πρώτα και να το ξανανοίξω αν δεν έρθει το δέμα. Όταν του είπα τι έμαθα από τα ΕΛΤΑ, μου έστειλε τα παρακάτω

".Please don't worry.I have been contact with post man,but tell me that your parcel still on the way ,I promise you will get your order , can you Close The Dispute and wait ten days?My boss is really a hard man.He cut all the refund from my salary.I'm only a employee running the small store.My English is not very nice.I need work hard to make money and support my family. Hope you can give me your kindness."

Το αντικείμενο κοστίζει ελάχιστα, δεν είναι τόσο θέμα χρημάτων, αλλά κάποιος με δουλεύει... Έχετε κάποια γνώμη; Και μπορώ να ξανανοίξω dispute αν το κλείσω τώρα;

 

Σου λέει χαζομάρες που δεν σε αφορούν, ζητώντας να κλείσεις το dispute μέχρι να περάσει η προθεσμία παράδοσης και να μη μπορείς να κάνεις τίποτα μετά.

Αν το παραλάβεις, το κλείνεις, διαφορετικά θα ζητήσεις πίσω τα χρήματα σου.

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

απατη δυστηχως.μου το χουν κανει και σε μενα στο παρελθον οταν ασχολουμουνα με ebay .μη το κλIσεις σε καμια περιπτωση.Αν εισουν σε ελληνικο φορουμ θα τα χες χασει τα λεφτα σου.τουλαχιστον το Ebayη pp κατι κανει σε αυτους τους αλητεσ
Από 1/9/2009 απαγορεύεται η γραφή σε greeklish και η γραφή τύπου sms.
Link to comment
Share on other sites

Θα ζητήσεις παράταση από το Aliexpress.

Αν δεν σου δωθεί προχώρα την διαδικασία πριν κλείσει το αντικέιμενο.

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...