Jump to content

Honor 3X (G750)


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κατώτερο του αναμενόμενου.Κρίμα τους πυρήνες του.Τελικά έχουν δίκιο που λένε ότι η φτήνια τρώει τον παρά.

 

Χμμ θα διαφωνήσω εντελώς μαζί σου :)

 

Η συσκευή είναι πολύ αξιόπιστη μάλλον κάποια εφαρμογή έχει πρόβλημα

Huawei Honor 8 32GB
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 832
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν ξέρω για σας εγώ το πείρα από Κίνα και ένα μαματο. Πάει Σφαίρα, αυτονομία φοβερή, δύο μέρες χαλαρά και η οθόνη τέλεια. Δεν ξέρω αν τα μοντέλα που έφερε η wind είναι διαφορετικά αλλά αυτό που έχω τα σπάει. 220€ από Κίνα.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά και απο εμένα. Πρώην κάτοχος s3.

Έχω να πώ πως τι κινητό τα σπάει με την δική μου ματιά.

Δεν χρειάζεται κανένα reboot (τουλάχιστον αυτό που έχω στην κατοχή μου).

Το μόνο που θέλει είναι να εξαιρέσεις κάποιες εφαρμογές απο την λίστα που τις απενεγοποιεί όταν κλείνει η οθόνη καθώς και να επιλέξεις ποιές θα ξεκινούν με την εκκίνηση τις συσκευής (όπως το Norton, το 3g Watchdog κτλ.)

 

Επίσης έχει ενσωματωμένα προγράμματα εκκαθάρισης.

Μετά από έντονη χρήση η μνήμη μπορεί να φτάσει στο 50-55% αλλά μετά απο μία εκκαθάριση πέφτει στο 40 % περίπου.

Τίμια τα 299€ για τις δυνατότητες τις συσκευής και με εγγύηση.

ωραιος φιλος σωστος!

αλλα πρωτο βγαλε το antivirus ΔΕΝ το χρειαζεσαι και δευτερο μην κανεις εκαθθαριση μνημης και τα σχετικα! αστο να δουλευει μονο του!κλεινε μονο τις προσφατες εφαρμογες! φιλικη συμβουλη!

 

----- προσθήκη μηνύματος 111 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κατώτερο του αναμενόμενου.Κρίμα τους πυρήνες του.Τελικά έχουν δίκιο που λένε ότι η φτήνια τρώει τον παρά.

βασικα η φραση ειναι value for money ειναι η πιο μεγαλη παγιδα-απατη ever! ειναι νομος αυτο αλλα το κινητο αυτο ειναι πολυ σουπερ!

Link to comment
Share on other sites

ωραιος φιλος σωστος!

αλλα πρωτο βγαλε το antivirus ΔΕΝ το χρειαζεσαι και δευτερο μην κανεις εκαθθαριση μνημης και τα σχετικα! αστο να δουλευει μονο του!κλεινε μονο τις προσφατες εφαρμογες! φιλικη συμβουλη!

 

Ναι αυτό εννοώ. Κλείνεις τις πρόσφατες εφαρμογές και η μνήμη επανέρχεται στα φυσιολογικά επίπεδα.

Εκκαθάριση γιατί να μην κάνεις που και που;;

Link to comment
Share on other sites

Ύστερα από σχεδόν ένα μήνα που έχω το κινητό στα χέρια οι εντυπώσεις μου είναι οι καλυτερες.

Συγκεκριμένα:

Πολύ καλή οθόνη σε ταχύτητα,ευαισθησία,φωτεινότητα και χρώματα.

Το gps είναι άριστο σε ταχύτητα κλειδώματος δορυφόρων(30 δεύτερα με κλειστά δεδομένα οπουδήποτε και αν βρίσκομαι) και πλοήγηση.Το χρησιμοποιώ επαγγελματικά και δεν έχει πέσει έξω ούτε ένα μέτρο.

Η μπαταρία βγάζει άνετα δύο μέρες με τα δεδομένα και το wifi ανοιχτά συνέχεια,μια ώρα περίπου ομιλία και οι δυο sim standby και ψιλοσκάλισμα με σερφάρισμα όχι όμως παιχνίδια.Τώρα στην ακραία περίπτωση της φουλ χρήσης με οθόνη συνεχεια αναμένη δυο σιμ,δεδομένα σε συνεχή χρήση,hot spot, bluetooth,gps να τρέχει απο πίσω και μια ώρα ομιλία τρώει 15% ανά ώρα δηλαδή περίπου εξήμιση ώρες.Το alcatel 997d που είχα και έχω στην ίδια χρήση βγάζει σκάρτες 4 ώρες.

Η κάμερα και το βίντεο σε πολύ καλά επίπεδα για αυτά που υπόσχεται ότι δίνει.

Ούτε reboot χρειάστηκε ποτέ,ούτε κόλησε ποτέ,ούτε έχω βρεί κάποιο ουσιαστικό μειονέκτημα.Βέβαια δεν έχω πειράξει τίποτα από το λειτουργικό του ούτε το έχω ρουτάρει.Αυτά......

Huawei g750

Lg G4

Xiaomi Mi Mix 2

Xiaomi Mi 10T Pro

Link to comment
Share on other sites

Ύστερα από σχεδόν ένα μήνα που έχω το κινητό στα χέρια οι εντυπώσεις μου είναι οι καλυτερες.

Συγκεκριμένα:

Πολύ καλή οθόνη σε ταχύτητα,ευαισθησία,φωτεινότητα και χρώματα.

Το gps είναι άριστο σε ταχύτητα κλειδώματος δορυφόρων(30 δεύτερα με κλειστά δεδομένα οπουδήποτε και αν βρίσκομαι) και πλοήγηση.Το χρησιμοποιώ επαγγελματικά και δεν έχει πέσει έξω ούτε ένα μέτρο.

Η μπαταρία βγάζει άνετα δύο μέρες με τα δεδομένα και το wifi ανοιχτά συνέχεια,μια ώρα περίπου ομιλία και οι δυο sim standby και ψιλοσκάλισμα με σερφάρισμα όχι όμως παιχνίδια.Τώρα στην ακραία περίπτωση της φουλ χρήσης με οθόνη συνεχεια αναμένη δυο σιμ,δεδομένα σε συνεχή χρήση,hot spot, bluetooth,gps να τρέχει απο πίσω και μια ώρα ομιλία τρώει 15% ανά ώρα δηλαδή περίπου εξήμιση ώρες.Το alcatel 997d που είχα και έχω στην ίδια χρήση βγάζει σκάρτες 4 ώρες.

Η κάμερα και το βίντεο σε πολύ καλά επίπεδα για αυτά που υπόσχεται ότι δίνει.

Ούτε reboot χρειάστηκε ποτέ,ούτε κόλησε ποτέ,ούτε έχω βρεί κάποιο ουσιαστικό μειονέκτημα.Βέβαια δεν έχω πειράξει τίποτα από το λειτουργικό του ούτε το έχω ρουτάρει.Αυτά......

 

Ακριβώς όπως τα λες. Εξαιρετική συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

το εχει φιλος,ο ιδιος εχει το note 3.......σαν ποιοτητα λοιπον το Huawei G750 υστερει αρκετα.

εντυπωσεις θα ελεγα θετικες,στο συγκεκριμενο δεν καταφεραν να εχουνε πισω ισιο το ηχειο,λοξαρει.

Εχω δει 2πυρινα να λειτουργουνε το ιδιο γρηγορα.

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

Αλλάζοντας την δευτερη sim card με μια καινούργια ακέραια (χωρίς αντάπτορα) λύθηκαν κατα 80% τα προβλήματα που είχα.Τώρα το μόνο πρόβλημα που εχω είναι (πιο σπάνια) στην εναλλαγή απο wifi σε 3G.Μερικές φορές σταματούν τα δεδομένα.Τότε κάνω επανεκκίνηση και όλα καλά.Πιστεύω ότι με τη πρώτη αναβάθμιση από την εταιρία θα λυθούν τα προβλήματα.
Link to comment
Share on other sites

τελικα να δωσεις 300 ευρω και να μην εχει otg απαραδεκτο!

 

Προσωπικά δεν νομίζω να αποτελεί αποτρεπτικό παράγοντα η έλλειψη otg, δεν το έχω χρησιμοποιήσει ποτέ. Κατά τα άλλα στα 300 ευρώ είναι πολύ αξιοπρεπέστατη συσκευή με πολύ καλή κάμερα και οθόνη.

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά δεν νομίζω να αποτελεί αποτρεπτικό παράγοντα η έλλειψη otg, δεν το έχω χρησιμοποιήσει ποτέ. Κατά τα άλλα στα 300 ευρώ είναι πολύ αξιοπρεπέστατη συσκευή με πολύ καλή κάμερα και οθόνη.

 

Συμφωνω απολυτα φιλε μου. Προσωπικα ειναι οτι καλυτερο εχει περασει απο τα χερια μου απο κινεζικα εννοω. Ειναι εξαιρετικο σε ολα του!!!:D

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω με όλα τα θετικά που γράφετε για τη συσκευή, αλλά προς το παρόν έχω ένα μεγάλο παράπονο... Η Κινέζικη έκδοση (Τ00) κάθε 2 εβδομάδες παίρνει και μια νέα έκδοση firmware... Όπως επίσης, ανακοινώθηκε πως την 1η Ιουλίου θα κυκλοφορήσει και η 4.4.2 με το EMUI 2.3. Εμείς (U10) δεν είμαστε πελάτες τους? Γιατί κολλήσαμε στο firmware 113?
Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω με όλα τα θετικά που γράφετε για τη συσκευή, αλλά προς το παρόν έχω ένα μεγάλο παράπονο... Η Κινέζικη έκδοση (Τ00) κάθε 2 εβδομάδες παίρνει και μια νέα έκδοση firmware... Όπως επίσης, ανακοινώθηκε πως την 1η Ιουλίου θα κυκλοφορήσει και η 4.4.2 με το EMUI 2.3. Εμείς (U10) δεν είμαστε πελάτες τους? Γιατί κολλήσαμε στο firmware 113?

Το U10 εχει μεσα τιποτα εφαρμογες ή bootanimation της wind ?

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

το εχει φιλος,ο ιδιος εχει το note 3.......σαν ποιοτητα λοιπον το Huawei G750 υστερει αρκετα.

εντυπωσεις θα ελεγα θετικες,στο συγκεκριμενο δεν καταφεραν να εχουνε πισω ισιο το ηχειο,λοξαρει.

Εχω δει 2πυρινα να λειτουργουνε το ιδιο γρηγορα.

 

ποια 2πυρινα εχεις δει να τρεχουνε το ιδιο γρηγορα;;

Link to comment
Share on other sites

Όχι, απολύτως τίποτα "branded"... Είναι καθαρά θέμα της Huawei. Και κάτι FW που βρήκα σε 2-3 γερμανικά sites για το U10, δείχνουν επίσης την Β113 ως τελευταία ROM...

 

Από ότι φαίνεται η μετατροπή της συσκευής σε Τ00 είναι μονόδρομος αν θέλουμε να έχουμε μία ενημερωμένη συσκευή... Αλλά μετά μπλέκουμε με root, unroot, εγκατασταση των λεγόμενων "GAPPS", κτλ κτλ...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια παρηγγειλα απο wind το κινητο την παρασκευη και το περιμενω μεσα στην εβδομάδα εχοντας καλώς των πραγμάτων. Ήθελα λοιπον να ρωτησω το Τ00 και το U10 είναι μοντελα του κινητου ή ρομς του κινητού? Και επειδη δεν μπορω να βρω πουθενα βιντεο για το κινητο που να δειχνει πως συμεριφερεται η οθονη του στον ήλιο μπορει κανείς που το εχει να πει εντυπώσεις? Να πει εντυπώσεις όμως κάποιος που το έχει όχι καποιος που απλα το ειδε από άλλον. Όταν το παραλάβω απο wind πριν σκασω τα υπολοιπα λεφτά να προσεέξω κατι στη συσκευη? Ελπίζω συντομα να το εχω στα χερια μου και να πω και εγώ εντυπωσεις και μετα σιγα σιγα να αρχιζουμε να πειραματιζομαστε και να ανταλλαζουμε απόψεις. Πριν απο αυτο ειχα (εχω ακομα δηλαδη) το Huawei U8800 pro το οποιο το ειχα κανει root και ειχα δοκιμασει ποσες νεες custom rom και ειχα γραψει εδω μεσα και οδηγο για το συγκεκριμενο μοντελο πως να τα κανουμε όλα αυτά. Εύχομαι και με αυτο μετα την εξοικειωση να αρχιζω να το πειραζω και αυτο για να παρω το 100% των δυνατοτητων του και να δημιουργησουμε ενα ωραιο thread με πολλες αποψεις και διορθωσεις για αυτο.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια παρηγγειλα απο wind το κινητο την παρασκευη και το περιμενω μεσα στην εβδομάδα εχοντας καλώς των πραγμάτων.

Ήθελα λοιπον να ρωτησω το Τ00 και το U10 είναι μοντελα του κινητου ή ρομς του κινητού?

Είναι μοντελα του κινητου.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Είναι μοντελα του κινητου.

 

και απο οτι καταλαβα εμεις απο εδω ελλαδα απο wind παίρνουμε το u10? Μήπως ξερεις ποιες οι διαφορές τους?

Link to comment
Share on other sites

και απο οτι καταλαβα εμεις απο εδω ελλαδα απο wind παίρνουμε το u10? Μήπως ξερεις ποιες οι διαφορές τους?

Στο ποστ 75 http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5407169#post5407169 γραφω ολες τις εκδοσεις του τηλεφωνου.

Δεν βλέπω κάποια διάφορα σε rom / ram .

 

Εδώ είναι το ρωσικό τοπικ για μοντες http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=547611

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Στο ποστ 75 http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5407169#post5407169 γραφω ολες τις εκδοσεις του τηλεφωνου.

Δεν βλέπω κάποια διάφορα σε rom / ram .

 

Εδώ είναι το ρωσικό τοπικ για μοντες http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=547611

 

Ξεχασες να αναφερεις λιγο που εψαξα ενα ακομα μοντελο το G750 T20 που ειναι με 16gb rom και full hd οθονη. Τωρα εκανα το λαθος και το πηρα απο τη wind αλλα ελπιζω αργοτερα οταν βγουν digitizer απο Τ20 αν μπορεσω να παρω το ανταλλακτικο και να το αντικαταστησω για την εσωτεσρικη μνημη κλαιν παιρνεις μια μεγαλη sd card και καθαρισες http://www.ebay.com/itm/Huawei-Honor-3x-Pro-G750-5-5-FHD-MTK6592-8-Core-1-7G-2G-RAM-3G-GPS-Smartphone/221477973156?_trksid=p2045573.c100033.m2042&_trkparms=aid%3D111001%26algo%3DREC.SEED%26ao%3D1%26asc%3D20131017132637%26meid%3D8009602004293568903%26pid%3D100033%26prg%3D20131017132637%26rk%3D1%26rkt%3D4%26sd%3D221477973156. Αυτό το κσκό μονο να μην ειχε η huawei και να βγαζει ενα απλο και μετα ενα pro

Link to comment
Share on other sites

Ξεχασες να αναφερεις λιγο που εψαξα ενα ακομα μοντελο το G750 T20 που ειναι με 16gb rom και full hd οθονη. Τωρα εκανα το λαθος και το πηρα απο τη wind αλλα ελπιζω αργοτερα οταν βγουν digitizer απο Τ20 αν μπορεσω να παρω το ανταλλακτικο και να το αντικαταστησω για την εσωτεσρικη μνημη κλαιν παιρνεις μια μεγαλη sd card και καθαρισες http://www.ebay.com/itm/Huawei-Honor-3x-Pro-G750-5-5-FHD-MTK6592-8-Core-1-7G-2G-RAM-3G-GPS-Smartphone/221477973156?_trksid=p2045573.c100033.m2042&_trkparms=aid%3D111001%26algo%3DREC.SEED%26ao%3D1%26asc%3D20131017132637%26meid%3D8009602004293568903%26pid%3D100033%26prg%3D20131017132637%26rk%3D1%26rkt%3D4%26sd%3D221477973156. Αυτό το κσκό μονο να μην ειχε η huawei και να βγαζει ενα απλο και μετα ενα pro

Στο ποστ 75 γράφω <<Οι πληροφοριες ειναι απο το 4pda>> :)

Το G750 T20 είναι το pro

Δεν ξέρω αν θα δουλέψει η οθόνη/digitizer τού Τ20 στο δικό σου, νομίζω είναι και θέμα rom.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια σημερα μολις πηρα το κινητο ειναι u10 εντελει απο τη wind ήθελα να ρωτησω αν κανεις το γυρισε σε t00 ρομς και αν πηρε την αναβαθμιση και αν αξιζε ολο αυτο ειδε κατι καλυτερο. Αν ναι σε ολα αυτα εναν απλο οδηγο καποιο λινκ και αν ειναι δυνατον σε αγγλικα οχι ρωσικα γιατι ακομα και με μεταφραση απο browser δεν βγαζεις ακρη. Ευχαριστώ

 

 

 

edit παιδια 2 αλλα θεματα που ανακαλυψα χρησιμοποιωντας το κινητο ειναι οτι με hands free ακουω πολυ βαθια τον αλλο. Έχει δοκιμασει κανεις καποια hands free που να ακους καθαρα και δυνατα με αυτο το κινητο? Και ενα ακομα θεμα ειναι οτι εχω σαν micro sim μια f2g και σαν κανονικη μια what's up αλλα οταν κατεβασα το app my what's app δεν λειτουργει γιατι λεει οτι αυτο ειναι μονο what's up αριθμους αρα βλεπει μονο το f2g αλλα στις ρυθμισεις του τηλεφωνου και στα σηματα επανω φαινοντε κανονικα και οι 2 καρτες του εχει τυχει κανενος και εχει καποια λυση για αυτο?

Edited by tzivas31
Link to comment
Share on other sites

Φυσικά, δες εδώ.

 

Εσυ το εχεις δοκιμασει ξερεις οτι λειτουργει ή θα μπρικαρει το κινητο και θα τρεχουμε?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...