Jump to content

Star F9006


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν είναι IPS, είναι όμως πολύ ζωντανή και καθαρή LCD, που δεν δημιουργεί πρόβλημα πουθενά, ειδικά αναλογιζόμενος την τιμή του τηλεφώνου. Πολύ ωραίο γενικά τηλεφωνάκι, Antutu 17300, γρήγορο παντού, έπαιξε και Angry go χωρίς κολλήματα, Wifi πολύ δυνατό, GPS καλό (έβγαλε 6 δορυφόρους από το παράθυρο με συννεφιά), μπαταρία λέει 2000, πες 1600, μιά χαρά τηλεφωνάκι. Το επόμενο best seller στα φτηνά, αν δεν βγάλει τίποτα χαζοπροβλήματα...

 

 

 

Το μεγαφωνάκι του λίγο χαμηλό, ήθελε σήκωμα από το engineer mode. Σήμα καλό, Gps ξέχασα να τσεκάρω στον δρόμο...

Edited by Asterisd
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 165
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Υπάρχουν νεώτερα από τους κατόχους των τηλ.

σχετικά με προβλήματα κολλήματα κλπ?

Λέω να το πάρω για την γυναίκα και δεν ξέρω εάν πρέπει? ;)

Nokia C7 / NextWay F7 / Ainol 7 Fire / Doogee DG100 / OEM W450 / ZTE V965 / Lenovo S650 / Modecom FreeTab 1001 / Jiayu G2F / Huawei MediaPad T1 / Doogee X5 Pro / Turbo-X Hive V/ Lenovo A5500 / Blackview BV2000 / Samsung Galaxy J5 2015 / Samsung J5 2016 / Samsung J7 2017 / Huawei MediaPad T3 / Samsung A7 2018 / Samsung A41
Link to comment
Share on other sites

"Το μονο που μου εκανε εντυπωση ειναι πως οταν εβγαζα την μπαταρια εχανε την ωρα/ημερομηνία και μου εμφάνιζε ξανά κάποιες εφαρμογές που του οριζα να μην εμφανιζονται στο μενου."

Αυτό το πρόβλημα το συνάντησε και κάποιος άλλος?

Όποιος μπορέσει ας μας πει κάποιες πληροφορίες για τη μπαταρία και αν έχει δοκιμάσει το gps σε κίνηση.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτίσω και εγώ μιας και σκέφτομαι την αγορά του, στις αναπαντητες η σε μηνυματα υπαρχει καποια ενδειξη να σε ειδοποιει?

Τα led που φένεται να έχει πανω αριστερα λειτουργούνε?

Μεγια στους κατόχους ...

Link to comment
Share on other sites

Λίγο οι καλές πρώτες κριτικές σας, λίγο η προσφορά του geekbuying, λίγο η περιέργειά μου σχετικά με το Android (δεν είχα ποτέ τέτοια συσκευή), λίγο η αγωνία μου για αγορές από την εξωτική Κίνα, ε, είναι αρκετά αυτά τα "λίγο", την παρήγγειλα κι εγώ τη συσκευή.

 

Εν αναμονή λοιπόν...

Link to comment
Share on other sites

εγώ παρέλαβα 65 euro από geekbuying wifi χαλια gps ούτε καν σήμα όταν έχω 3g wind στο δωμάτιο αποσυνδέεται μόλις κάνω κλίση .

λύση άλλο firmware και να χωρίσω την κεραία του gps και wifi και να την ενισχύσω με χάλκινο καλoδιακi

Link to comment
Share on other sites

Εγώ μετά από τα 3 στα 4 χαλασμένα touch screens στο Star W450, μάλλον δεν θα ξανασχοληθώ με την κυρία Star στο μέλλον...

 

Το F9006 φαίνεται καλύτερο, αλλά πλέον δεν το διακινδυνεύω από δω και πέρα με τα noname...

Link to comment
Share on other sites

Ως παθών δεν το ρισκάρω ούτε και εγώ αν και ήμουν έτοιμος
Nokia C7 / NextWay F7 / Ainol 7 Fire / Doogee DG100 / OEM W450 / ZTE V965 / Lenovo S650 / Modecom FreeTab 1001 / Jiayu G2F / Huawei MediaPad T1 / Doogee X5 Pro / Turbo-X Hive V/ Lenovo A5500 / Blackview BV2000 / Samsung Galaxy J5 2015 / Samsung J5 2016 / Samsung J7 2017 / Huawei MediaPad T3 / Samsung A7 2018 / Samsung A41
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κανένα νέο από το τηλεφωνάκι, από τους κατόχους του; Αξίζει τελικά ή μάπα το καρπούζι;;;
Link to comment
Share on other sites

Το παρέλαβα την Τρίτη και από ότι είδα όλα δουλεύουν τέλεια :).Καλή οθόνη ακριβής και ευαίσθητη,πολύ γρήγορη λειτουργία, Wifi άψογο όπως και το 3G και gps γρήγορο (βρήκε στίγμα σε 20 δευτ.) . Όλες οι εφαρμογές που έβαλα δούλεψαν κατευθείαν(όχι σαν κάτι άλλα τηλέφωνα ) και μόνο μειονέκτημα που βρήκα ήταν ότι σε κάποιο πρόγραμμα (runkeeper pro) που μετρά αποστάσεις για περπάτημα - τρέξιμο με το GPS δεν είχα ακρίβεια (μέτρησε μία απόσταση 15 αντί 10 ΚΜ) .Αυτό από ότι έχω ακούσει συμβαίνει σε πολλά τηλέφωνα με ΜΤΚ επεξεργαστή και υπάρχει διόρθωση .Αυτά για την ώρα και μιας και η κόρη μου το δουλεύει νυχθημερόν αν σκάσει κάτι θα το αναφέρω .
Link to comment
Share on other sites

Το παρέλαβα την Τρίτη και από ότι είδα όλα δουλεύουν τέλεια :).Καλή οθόνη ακριβής και ευαίσθητη,πολύ γρήγορη λειτουργία, Wifi άψογο όπως και το 3G και gps γρήγορο (βρήκε στίγμα σε 20 δευτ.) . Όλες οι εφαρμογές που έβαλα δούλεψαν κατευθείαν(όχι σαν κάτι άλλα τηλέφωνα ) και μόνο μειονέκτημα που βρήκα ήταν ότι σε κάποιο πρόγραμμα (runkeeper pro) που μετρά αποστάσεις για περπάτημα - τρέξιμο με το GPS δεν είχα ακρίβεια (μέτρησε μία απόσταση 15 αντί 10 ΚΜ) .Αυτό από ότι έχω ακούσει συμβαίνει σε πολλά τηλέφωνα με ΜΤΚ επεξεργαστή και υπάρχει διόρθωση .Αυτά για την ώρα και μιας και η κόρη μου το δουλεύει νυχθημερόν αν σκάσει κάτι θα το αναφέρω .

 

Φιλε μου όταν βγάλεις τη μπαταρία, χάνει τις ρυθμίσεις για ημερομηνία και ώρα?

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου όταν βγάλεις τη μπαταρία, χάνει τις ρυθμίσεις για ημερομηνία και ώρα?

 

Επειδή δεν θυμόμουν να έχω ρυθμίσει ώρα όταν το παρέλαβα ,έβγαλα την μπαταρία και την ξαναέβαλα μετά από τρία λεπτά .Όντως είχε χάσει (Παρασκευή 1 Ιανουαρίου 02.00)την ώρα του όταν άνοιξε , αλλά εντός μισού λεπτού επαναρρυθμίστηκε μόνο του αυτόματα χωρίς δική μου επέμβαση παίρνοντάς τη από το 3g ή το wifi που ήταν ανοικτά .Το έλεγξα απενεργοποιώντας αυτά τα δύο και ξαναβγάζοντας την μπαταρία οπότε μου συνέβει ή ώρα να χάνετε και να μην επανέρχεται .Μετά από 5 λεπτά ενεργοποίησα το wifi και σε 10 δευτερόλεπτα έδωσε τη σωστή ώρα .Κοιτώντας τις ρυθμίσεις είδα ενεργοποιημένο το "Αυτόματη ζώνη ώρας" οπότε είναι λογικό .:)

Link to comment
Share on other sites

Το έχω στα χέρια μου 1 εβδομάδα. Κανένα πρόβλημα, είναι εξαιρετικό.

Αν και για πολλούς και διάφορους λόγους αν είχα να επιλέξω με λίγα ευρώ παραπάνω θα έπαιρνα το mlais mx28

το όποιο βγήκε στην αγορά αφού είχα κάνει την παραγγελία.

Έχει καταφέρει κανείς να εγκαταστήσει CWM recovery στο F9006 επιτυχώς? Εγκατέστησα αλλά όταν κάνω εκκίνηση

με συνδυασμό πλήκτρων(volume- & boot) με βάζει σε κινέζικο factory mode recovery και όχι σε CWM.

 

Το βρήκα, έκανα λάθος συνδυασμό πλήκτρων.

Πάταγα (volume- & boot) ενώ το σωστό είναι volume+ & boot πατημένα για 6 περίπου δευτερόλεπτα.

Edited by navi55
συνεχόμενα posts
Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν θυμόμουν να έχω ρυθμίσει ώρα όταν το παρέλαβα ,έβγαλα την μπαταρία και την ξαναέβαλα μετά από τρία λεπτά .Όντως είχε χάσει (Παρασκευή 1 Ιανουαρίου 02.00)την ώρα του όταν άνοιξε , αλλά εντός μισού λεπτού επαναρρυθμίστηκε μόνο του αυτόματα χωρίς δική μου επέμβαση παίρνοντάς τη από το 3g ή το wifi που ήταν ανοικτά .Το έλεγξα απενεργοποιώντας αυτά τα δύο και ξαναβγάζοντας την μπαταρία οπότε μου συνέβει ή ώρα να χάνετε και να μην επανέρχεται .Μετά από 5 λεπτά ενεργοποίησα το wifi και σε 10 δευτερόλεπτα έδωσε τη σωστή ώρα .Κοιτώντας τις ρυθμίσεις είδα ενεργοποιημένο το "Αυτόματη ζώνη ώρας" οπότε είναι λογικό .:)

 

Ευχαριστώ πολύ για την αναλυτική εξήγηση

Link to comment
Share on other sites

Με πολύ συννεφιά είχα πρόβλημα στο gps. To γνωστό με το πολύ αργό ή ανέφικτο κλείδωμα δορυφόρου στα ΜΤΚ65xx κινητά.

Διορθώθηκε επαρκώς με ένα

που χρησιμοποίησα.
Link to comment
Share on other sites

Με πολύ συννεφιά είχα πρόβλημα στο gps. To γνωστό με το πολύ αργό ή ανέφικτο κλείδωμα δορυφόρου στα ΜΤΚ65xx κινητά.

Διορθώθηκε επαρκώς με ένα

που χρησιμοποίησα.

 

Το καλό είναι οτι λειτουργεί ακόμη η οθόνη αφής. Περιμένουμε μήπως από μέρα σε μέρα αρχίσει να καταρέει όπως το W450 για να αποφασίσουμε αν θα το παραγγείλουμε!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Με πολύ συννεφιά είχα πρόβλημα στο gps. To γνωστό με το πολύ αργό ή ανέφικτο κλείδωμα δορυφόρου στα ΜΤΚ65xx κινητά.

Διορθώθηκε επαρκώς με ένα

που χρησιμοποίησα.

 

Δες και αυτό... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=372981

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Σε ποιό αξιόπιστο κατάστημα το παραγγέλνουμε το συγκεκριμένο;

Το έχω βρει στο geekbuying στα 77 ευρώ.

Το igdsmall.com θεωρείται αξιόπιστο; Το έχει ένα 10άρικο κάτω, δηλαδή στα 67

[sIGPIC][/sIGPIC]deltahacker.gr Ελληνικό περιοδικό για το ethical hacking

Η αληθινή αξία ενός ανθρώπου φαίνεται στο πως φέρεται σε κάποιον, από τον οποίο δεν μπορεί να έχει κανένα όφελος

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Το αγόρασα από το GeekBuying και είμαι ικανοποιημένος από το after sales τους. Ήλθε σε 25 μέρες.

http://www.mediafire.com/convkey/84b9/42mziu2n4cdwv6jfg.jpg

 

Η συσκευή είναι μια ευχάριστη έκπληξη για μένα, που στο Android είμαι αρχάριος. Το έκανα root με το Framaroot και φαίνεται να πάει σφαίρα.

http://www.mediafire.com/convkey/a8d3/j8qcyyyxtwyp1acfg.jpg

Έπιασε εύκολα ένα 17αρι στο AnTuTu.

 

Το Gps κλειδώνει εύκολα, η κάμερα ικανοποιητική και όλες οι λειτουργίες του είναι ομαλές.

http://www.mediafire.com/convkey/0f4f/2ith4vttun8x8q3fg.jpg

 

Μόνη (αναμενόμενη?) παραφωνία είναι η μπαταρία. Με ήπιο σερφάρισμα δεν διαρκεί ούτε 5ωρο.

http://www.mediafire.com/convkey/f42d/qvn3lu2r3nm9vcbfg.jpg

 

Σ' όποια ερώτηση μπορώ να απαντήσω, θα το κάνω ευχαρίστως.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Το αγόρασα από το GeekBuying και είμαι ικανοποιημένος από το after sales τους. Ήλθε σε 25 μέρες.

http://www.mediafire.com/convkey/84b9/42mziu2n4cdwv6jfg.jpg

 

Η συσκευή είναι μια ευχάριστη έκπληξη για μένα, που στο Android είμαι αρχάριος. Το έκανα root με το Framaroot και φαίνεται να πάει σφαίρα.

http://www.mediafire.com/convkey/a8d3/j8qcyyyxtwyp1acfg.jpg

Έπιασε εύκολα ένα 17αρι στο AnTuTu.

 

Το Gps κλειδώνει εύκολα, η κάμερα ικανοποιητική και όλες οι λειτουργίες του είναι ομαλές.

http://www.mediafire.com/convkey/0f4f/2ith4vttun8x8q3fg.jpg

 

Μόνη (αναμενόμενη?) παραφωνία είναι η μπαταρία. Με ήπιο σερφάρισμα δεν διαρκεί ούτε 5ωρο.

http://www.mediafire.com/convkey/f42d/qvn3lu2r3nm9vcbfg.jpg

 

Σ' όποια ερώτηση μπορώ να απαντήσω, θα το κάνω ευχαρίστως.

 

Αν εχεις μνημη μπορεις να τεσταρεις μερικα games? π.χ dead trigger (~160mb), beach buggy blitz (~45mb) κλπ.

Θα σου ειμαι ευγνωμων αν το κανεις :3

My Devices:

Motorola Moto G (Stock, no root) Current Phone

Viewsonic G-Tablet (Smoother Bean 4.1.2, Rooted) Current Tablet

Samsung Galaxy 550 (OmniROM 4.4, Rooted)

Vodafone 858 Smart (Stock, Rooted)

Link to comment
Share on other sites

Αν εχεις μνημη μπορεις να τεσταρεις μερικα games? π.χ dead trigger (~160mb), beach buggy blitz (~45mb) κλπ.

Θα σου ειμαι ευγνωμων αν το κανεις :3

φίλε μου νομίζω δεν υπάρχει λόγος να το κάνει , αυτά παίζουν μια χαρά και σε μονοπύρηνα με 512MB μνήμη, άρα παίζουν 100% σε ένα τετραπύρινο με 1GB Ram

Mi Note 3
Link to comment
Share on other sites

Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

 

Μόνη (αναμενόμενη?) παραφωνία είναι η μπαταρία. Με ήπιο σερφάρισμα δεν διαρκεί ούτε 5ωρο.

Με 2200mA μπαταρια μονο 5ωρο βγαζει και με ΗΠΙΟ κιολας σερφαρισμα;

Σοβαρο μεινεκτημα για οποιον τον ενδιαφερει ο συνδυασμος μπαταρια-σερφαρισμα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...