Jump to content

Star F9006


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλά μιλάμε για μεγάλες ΄΄απάτες΄΄ είναι οι κινέζοι..... πρίν από λίγο έβαλα την battery life repair και μου έδειξε ότι η μπαταρία είναι 1000 mah:wacko::wacko::wacko:

Eλεγα οκ, δεν είναι 2100 που αναφέρουν, άντε να είναι 1500....αλλά όχι ρε και 1000 !!!!!!!!!!!!!

Οντως τωρα το εκανα κι εγω, κι εμενα τοσο ειναι.

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 165
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλά μιλάμε για μεγάλες ΄΄απάτες΄΄ είναι οι κινέζοι..... πρίν από λίγο έβαλα την battery life repair και μου έδειξε ότι η μπαταρία είναι 1000 mah:wacko::wacko::wacko:

Eλεγα οκ, δεν είναι 2100 που αναφέρουν, άντε να είναι 1500....αλλά όχι ρε και 1000 !!!!!!!!!!!!!

 

Οντως τωρα το εκανα κι εγω, κι εμενα τοσο ειναι.

Το battery life repair κι ολες οι αντιστοιχες εφαρμογες, ΔΕΝ ΔΙΑΒΑΖΟΥΝ ΤΗ ΧΩΡΗΤΙΚΟΤΗΤΑ ΤΗΣ ΜΠΑΤΑΡΙΑΣ, απλά βγάζουν τη τυπικη χωρητικότητα από βάση δεδομένων , όπου φυσικά δεν υπάρχουν στοιχεία για το F9006, κι έτσι το πρόγραμμα βγάζει default νούμερο 1000, που δεν ισχύει προφανώς.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Σταύρο, υπάρχει κάποια εφαρμογή που να διαβάζει την χωρητικότητα;

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα,

Είμαι κ εγώ κάτοχος του εν λόγω κινητού και ξαφνικά άρχισε τα κρασαρίσματα.

Έκανα restor to factory defaults κ root με framaroot κ format την sd card και πάλι τα ίδια.

Πιστεύτε ότι αν φλασάρω τη rom μπορεί να υπάρξει λύση?

το firmware που αναφέρετε παραπάνω είναι η rom? http://blog.geekbuying.com/index.php/2014/02/21/stock-firmware-for-f9006-4-3inch-mtk6582-cellphone/#.U5HehygyvxR

Ποια rom να περάσω : αυτή? http://www.needrom.com/mobile/zlr-f9006/

ή το παραπάνω firmware?

 

Επίσης με βάση αυτόν τον οδηγό: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=372405

φλασάρω με αυτό το πρόγραμμα? http://www.mediafire.com/download/86ycna7jwea0lc9/SP_Flash_Tool_v5.1352.01.rar

και ποια επιλογή με ενδιαφέρει:

MOTA SIU Like:

Format All + Download:

Firmware Upgrade:

Download only:

 

Συγγνώμη για την άναρχη διατύπωση αλλά το χρησιμοποιούσα σαν 1ο κινητό και έχω αρχισει και τρελένομαι..!!!

 

Επίσης κ η δική μου μπαταρία είναι τραγική όπως έχει αναφερθει πολλάκις στο θέμα

Edited by chosen7
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Σταύρο, υπάρχει κάποια εφαρμογή που να διαβάζει την χωρητικότητα;

όχι. μια μπαταρία μπορείς να τη μετρήσεις μόνο βάζοντας σταθερό φορτίο στην εξοδο της

Παιδιά καλησπέρα,

Είμαι κ εγώ κάτοχος του εν λόγω κινητού και ξαφνικά άρχισε τα κρασαρίσματα.

Έκανα restor to factory defaults κ root με framaroot κ format την sd card και πάλι τα ίδια.

Πιστεύτε ότι αν φλασάρω τη rom μπορεί να υπάρξει λύση?

το firmware που αναφέρετε παραπάνω είναι η rom? http://blog.geekbuying.com/index.php/2014/02/21/stock-firmware-for-f9006-4-3inch-mtk6582-cellphone/#.U5HehygyvxR

Ποια rom να περάσω : αυτή? http://www.needrom.com/mobile/zlr-f9006/

ή το παραπάνω firmware?

 

Επίσης με βάση αυτόν τον οδηγό: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=372405

φλασάρω με αυτό το πρόγραμμα? http://www.mediafire.com/download/86ycna7jwea0lc9/SP_Flash_Tool_v5.1352.01.rar

και ποια επιλογή με ενδιαφέρει:

MOTA SIU Like:

Format All + Download:

Firmware Upgrade:

Download only:

 

Συγγνώμη για την άναρχη διατύπωση αλλά το χρησιμοποιούσα σαν 1ο κινητό και έχω αρχισει και τρελένομαι..!!!

 

Επίσης κ η δική μου μπαταρία είναι τραγική όπως έχει αναφερθει πολλάκις στο θέμα

κατεβασε το firmware απ όποιο λινκ θες (μαλλον το ιδιο είναι), και φλασαρε το με το SP_Flash_Tool_v5.1352 με Firmware Upgrade

Link to comment
Share on other sites

όχι. μια μπαταρία μπορείς να τη μετρήσεις μόνο βάζοντας σταθερό φορτίο στην εξοδο της

 

κατεβασε το firmware απ όποιο λινκ θες (μαλλον το ιδιο είναι), και φλασαρε το με το SP_Flash_Tool_v5.1352 με Firmware Upgrade

 

Λοιπόν μετά κ από επιτυχημένο φλασάρισμα με τον οδηγό του Σταύρου η μπαταρία βελτιώθηκε όμως τα κρασαρίσματα παραμένουν.

Σκέφτομαι μήπως είναι Hardware το πρόβλημα... Οποιαδήποτε γνώμη καλοπροαίρετη.

 

Είμαι λοιπόν σε φάση προς αναζήτηση κινητού και μετά από 3 κινέζικα λεω να οδεύσω προς branded με ένα budget maximum 240€ .

Έψαξα σε κάτι περπατημένο και για την τιμή αλλά και για να έχει χιλιόμετρα στα reviews και νομίζω είναι safe επιλογή : Samsung Galaxy S II Plus (I9105)

Τα reviews του στο Myphone είναι αρκετά καλά.

Θα ήθελα και τη γνώμη σας αγαπητοί συμφορουμιστες των κινέζων και αν προτείνετε κάτι καλύτερο κοντά στα 200 ευρόπουλα!

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν μετά κ από επιτυχημένο φλασάρισμα με τον οδηγό του Σταύρου η μπαταρία βελτιώθηκε όμως τα κρασαρίσματα παραμένουν.

Σκέφτομαι μήπως είναι Hardware το πρόβλημα... Οποιαδήποτε γνώμη καλοπροαίρετη.

 

Είμαι λοιπόν σε φάση προς αναζήτηση κινητού και μετά από 3 κινέζικα λεω να οδεύσω προς branded με ένα budget maximum 240€ .

Έψαξα σε κάτι περπατημένο και για την τιμή αλλά και για να έχει χιλιόμετρα στα reviews και νομίζω είναι safe επιλογή : Samsung Galaxy S II Plus (I9105)

Τα reviews του στο Myphone είναι αρκετά καλά.

Θα ήθελα και τη γνώμη σας αγαπητοί συμφορουμιστες των κινέζων και αν προτείνετε κάτι καλύτερο κοντά στα 200 ευρόπουλα!

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Στείλτο πίσω πρώτα από όλα και μετά δες την αγορά των μεταχείρο με επιλογές όπως n5 ή n4, lg g2 ( έχω μία απέχθεια προς την samsung)

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Στείλτο πίσω πρώτα από όλα και μετά δες την αγορά των μεταχείρο με επιλογές όπως n5 ή n4, lg g2 ( έχω μία απέχθεια προς την samsung)

 

Μεταχειρο δε με ψηνει καθολου... και να το στειλω πισω rooted κ με νεα rom μαλλον θα παρω τα *#@*

Επισης θα ηθελα να ειναι 4,5" και κατω η οθονη.

Link to comment
Share on other sites

Ή επαναφορά μέσω του flashtool είναι εύκολη, ιδίως απορ την στιγμή που το έχεις κάνει ήδη, η επιλογή μεταχειρο είναι επίσης παιχνίδι, ιδίως για ένα απο τα nexus που σου προτείνω, αν δεν έχουν κάποιο κατασκευαστικό πρόβλημα και εξωτερικά είναι οκ, όλα τα άλλα τα φέρνεις στα μέτρα σου εύκολα και γρήγορα, έχουν τεράστια Υποστήριξη σε ρομ και κερνελ

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
φλάσαρα και εγώ επιτυχώς μέσα σε 10 λεπτά αφού είχα κατεβάσει τα απαραίτητα αρχεία :).

Για την μπαταρία δεν έχω άποψη μιας και είναι ελαττωματική και αύριο ή τρίτη παραλαμβάνω την καινούργια από geek.

To μόνο που παρουσιάστηκε ήταν ότι έχασα το root αλλά μέσω framaroot σε 2 ΄΄ όλα οκ , το ενδιαφέρον είναι ότι δεν χάθηκε τίποτα από εφαρμογές , αρχεία κλπ :)

Την ζελατίνα που έχει επάνω η οθόνη και κρύβει τους 2 σέσνορες πάνω δεξιά από το ακουστικό την έχετε βγάλει ? Επηρεάζει σε κάτι ?

Λέγοντας απαραίτητα αρχεία ποια εννοείς??

Sony Xperia x10 mini->Jiayu G4S->Microsoft Lumia 640 DS->Xiaomi Mi4->Xiaomi Redmi Note 5 AI
Link to comment
Share on other sites

Λέγοντας απαραίτητα αρχεία ποια εννοείς??

 

για το flashtool +το zip για την rom

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Νέα αναβάθμιση της ρομ εδώ

http://files.china-iphone.ru/474!Files_to_FlashTool_F9006_140613.rar

 

την έβαλα με την μία :) οι διαφορές που βλέπω είναι σημαντικές:

1.κλείδωμα του gps σε χρόνο dt σε ανοικτό ουρανό

2. επιτέλους αλλάζει η εικόνα στο screen saver

3. Λειτουργεί ο σένσορας όταν βάζεις το ακουστικό στο αυτί (κλείνει η οθόνη ) και αντίστροφα

 

Αυτά τα ολίγα για την ώρα :rolleyes:

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

ok... εμένα μου έχει βγάλει έναν μ@κ@κ@ αστροναύτη και έχει κολλήσει εκεί, τι γίνεται, το πετάω?

Χα χα χα χα χα, δωστο εμενα αν ειναι να το πεταξεις. :lol:

Βγαλε την μπαταρια και ξαναβαλτη αν δεν ξεκολαει.

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

καλά θα το σκεφτώ... όχι μωρέ εμπειρία έχω, δε λέω, τη μπαταρία την έβγαλα αλλά τπτ ο στροναύτης κουνάει χεράκια - ποδαράκια αλλά έως εκεί, ούτε μπαινει σε ρικοβερι τπτ τι να πω... για πείτε ιδέες αλλιώς να γυρίσω στη στοκ που είναι... στόκος

 

οκ τον προσγείωσα, παίζει να παίξει μπαλίτσα τώρα, για να δούμε... :)

 

update: Οκ επιβεβαιώνω τον ταλιμπάν, μια χαρά η ρομ! Το μόνο που εμένα δεν κλειδώνει με τπτ το τζι πι ες. Έχω δοκιμάσει τα πάντα: το φιξ, το φαστ τζιπιες, άλλαξα τζπες κονφιγκ, σερβερς, τπτ. Μάλλον η κεραία του δικού μου δεν δουλεύει ή ξέχασαν να την τοποθετήσουν, τι να πω. Κολλημένο σε δορυφόρους (τους βλέπει και καλά), αλλα σε χρηση είναι πάντα στο 0, το εσ αρ στο 0, όλα στο 0 και όταν το αφήνω ανοικτό πάει και στο 0 και η μπαταρία :) τες πα εκτός από αυτό το πρόβλημα και καλό είναι και "γλήγορο" :)

Edited by atmistis
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Πώς την περνάω την αναβάθμιση;

 

Ευχαριστώ.

 

μέσω flashtool δες τον οδηγό στο myphone

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

εμενα το lockscreen δεν αλλαζει

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ok... εμένα μου έχει βγάλει έναν μ@κ@κ@ αστροναύτη και έχει κολλήσει εκεί, τι γίνεται, το πετάω?

πως το ξεκολλησες απο τον αστροναυτη?

Sony Xperia x10 mini->Jiayu G4S->Microsoft Lumia 640 DS->Xiaomi Mi4->Xiaomi Redmi Note 5 AI
Link to comment
Share on other sites

Ξανά έβαλα τη Ρομ , κάτι είχε στραβώσει. Πριν από αυτό το είχα γυρίσει στην αυθεντική Ρομ. Τεσπα, όλα καλά εκτός από το gps παραμένει στραβάδι στην κυριολεξία (αφού δεν βλέπει δορυφόρους)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα βλέπω κάτι ωραία βιδακια από πίσω από εβδομάδα μάλλον θα έχω λίγο χρόνο,λέτε να ασχοληθώ με την κεραία του τζιπιες,να αξίζει ο κόπος? Έχετε κατά νου κάποιες οδηγίες ή σχετικό λινκ για το θέμα? Ευχαριστώ :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα βλέπω κάτι ωραία βιδακια από πίσω από εβδομάδα μάλλον θα έχω λίγο χρόνο,λέτε να ασχοληθώ με την κεραία του τζιπιες,να αξίζει ο κόπος? Έχετε κατά νου κάποιες οδηγίες ή σχετικό λινκ για το θέμα? Ευχαριστώ :)

Οδηγίες δεν έχω δει, βρει κάπου αλλά λογικά είναι επάνω δίπλα στην κάμερα, Κάνε καμία προσπάθεια αν είσαι τολμηρό αγόρι:D

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Μπααα χωρίς οδηγίες λεω να το αφήσω να ζήσει, μπορώ και χωρίς το δορυφόρο του, μου αρκεί ο αστροναύτης
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...