Jump to content

Thunderbird Golden i5s


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εννοω κουνιουνται ολα τα εικονιδια οταν κουνας το κινητο, οταν το αφηνεις στο τραπεζι σταθερο δεν κουνιουνται.

Κατι εχει να κανει με τον αισθητηρα κινησης....δεν ξερω ομως τι να κανω.

btw χθες χωρις να εχω πατησει κατι, εχω 2 εικονιδια για την εφαρμογη των φωτογραφιων!!!

επισης εκανα dispute στο paypal οτι το κινητο δεν ειναι το goophone που εταζε το fastcardtech αλλα ενα αλλο με ονομασια mf353zp και δεν εχουν και τα ιδια χαρακτηρηστικα και καταφερα να παρω πισω 20 δολαρια....κατι ειναι και αυτο.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 281
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα παιδια εχω το thunderbird golden i5s 6572 και όταν βαζω την sim εξαφανίζεται το μενου και γραφει no services ξερει κανεις πως μπορω να το φτιαξω?
Link to comment
Share on other sites

Εχει κανείς άποψη για τον κλώνο με κωδικό MD638LL ?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

ΕΙΧΕ ΙΜΕΙ ΟΤΑΝ ΤΟ ΚΟΙΤΑΚΣΑ ΚΑΙ ΕΚΑΝΑ ΡΟΥΤ ΚΑΙ ΞΑΝΑΕΓΡΑΨΑ ΙΜΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΑΛΛΑ ΤΖΙΦΟΣ ΞΕΡΕΙΣ ΑΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΔΙΟΡΘΩΘΕΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ΘΑ ΤΟ ΠΑΚΕΤΑΡΩ ΜΑΖΙ ΜΕ ΕΝΑ ΚΑΡΟ ΜΠΙΝΕΛΙΚΙΑ ΚΑΙ ΘΑ ΤΟ ΣΤΕΙΛΩ ΣΤΟΝ ΣΚΙΣΤΟΜΑΤΙ

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Απαγορεύεται η αποκλειστική χρήση κεφαλαίων σύμφωνα με τους Όρους Χρήσης του myphone γιατί είναι σαν να φωνάζεις.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

ξεκιναω με το -ΠΟΤΕ ΞΑΝΑ ΑΠΟ FASTCARDTECH-

Μετα απο 2+ μηνες αναμονης, αγωνιας και εκνευρισμου μεσω emails, live chats, skype και οτιδηποτε αλλο τροπο επικοινωνιας ειχα ετσι ξαφνικα και ενω ειχα ξεγραμενα τα 70 ευρω που εδωσα, ηρθε μια ειδοποιηση απο ελτα και ΝΑΙ ω του θαυματος ηταν το (china)phone που ειχε βρει το δρομο του.

Το τηλεφωνο ειναι μαμα αλλα αυτο που προβληματιζει μιας και σε καποιο απο τα αλλου για αλλου emails που μου ειχαν στειλει μου ελεγαν οτι εχασαν το δεμα, μετα οτι το παραλαβαμε αλλα δεν φτιαχνεται, μετα οτι το φτιαξαμε και το στειλαμε και τελος να σας δωσουμε 70% refund γιατι δεν μπορουμε να το φτιαξουμε και σε συνδιασμο με το οτι το tracking number του δικου μου δεματος προς αυτους δειχνει οτι ακομα δεν εχει παραδωθει!!! με κανει να πιστευω οτι μου εστειλαν καινουρια συσκευη.

Θυμαμαι οτι με την πρωτη συσκευη που ειχα παραλαβει ειχα πολυ ευκολα rootαρει και εγκαταστησει λειτουργικοτατο google playstore και ειχα αφαιρεσει αναιμακτα οοοοοολες τις κινεζιες χωρις παραλληλα να χασω την λειτουργια καποιας καμερας.

Το θεμα μου ειναι οτι αν τα ξανακανω θα ξαναεχω το ιδιο αποτελεσμα??? η μηπως προκειται για αλλη/διαφορετικου hardware-software συσκευη και σκαλωσει η υποθεση και τοτε δεν θα ξαναμπω στον κοπο να το ξαναστειλω πισω, θα φυγει μπαλκονατο :lol::lol::lol:

 

ΕΙΧΕ ΙΜΕΙ ΟΤΑΝ ΤΟ ΚΟΙΤΑΚΣΑ ΚΑΙ ΕΚΑΝΑ ΡΟΥΤ ΚΑΙ ΞΑΝΑΕΓΡΑΨΑ ΙΜΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΑΛΛΑ ΤΖΙΦΟΣ ΞΕΡΕΙΣ ΑΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΔΙΟΡΘΩΘΕΙ

Μονο ρουτ εκανες και εχασες emei??? πως εκανες ροοτ, με ποια εφαρμογη?

 

Μιας και ειναι ζωτικης σημασιας να εχω root και playstore θα τα ξαναδοκιμασω και αυτην την φορα θα τραβαω και screenshots για να εχουμε εναν αναλυτικο οδηγο

Παντως οπως και αν εχει ....ΠΟΤΕ ΞΑΝΑ ΑΠΟ FASTCARDTECH...

 

EDIT

Φτανω σπιτι

ανοιγω και βλεπω οτι μου εχουν στειλει καινουρια συσκευη με τις κολλες και τις ζελατινες λεμε!

Τρωγομαι...

Ανοιγω ολα δουλευουν ρολοι οπότε ξαναμπαινω στην διαδικασια με χιλιους φοβους να rootάρω για να περασω playstore και τιποτα αλλο, να το ξαναβαλω στο κουτακι του να το δωσω επιτελους στην καλή μου:)

Root οπως και με την προηγουμενη συσκευή με VROOT

Η διαδικασία μοιαζει λιγο διαφορετικη αυτην την φορα, το κινητο κανει απανωτα restart και κολλαει συνεχως στο boot logo.

Πρωτο εγκεφαλικο

Με τα πολλα ανοιγει δοκιμαζω απο τα κινεζικα shops να βρω καποιο root checker και με τα χιλια ζορια κατεβαζω κατι και μου λεει οτι δεν ειμαι root, και εκει που είμαι ετοιμος να ξαναδοκιμασω (είμαπε τρωγομαι) βλεπω καπου ψηλα στο notification bar ενα ωραιο μεγαλόπρεπο INVALID IMEI

Δευτερο εγκεφαλικο

δοκιμαζω *#06#* ..... invalid imei....:X

Σκεφτομαι οτι μολις σε 10 λεπτα χρησης το ξανα-χαλασα,την ταλαιπωρία που τραβηξα με το fastcardtech και τα εγκεφαλικα πλεον δεν μετριουνται.

Κάνω ρεσταρτ και επαναφορα εργοστασιακών ρυθμίσεων το κινητο αργει παααααρα πολυ να ανοιξει αλλα μόλις τα καταφερνει βλεπω οτι το imei εχει επανελθει μαζι με καρδια μου στην θεση τους ολα :):)

Με λιγα λογια αυτο το κινητο με εχει κανει να σκισω τα διπλωματα μου και δεν θα ασχοληθω παραπάνω γιατι τα θελω τα μαλλάκια μου.

και να κλεισω με κάτι που έλεγε ο αείμνηστος steve jobs.

...one more thing

....ακολουθώντας τις δυο κατω εικονες σε 30 δευτερολεπτάκια εχεις playstore χωρις ρουτ και χωρις να κατεβασεις τιποτα :p

Edited by Keepkouking

-το καλό μπορεί πάντα να γίνει καλύτερο

-οχι πάντα...

-πάντα!!! ψάξτο στο google και θα δεις!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

ψαχνω μπαταρια για το τηλεφωνο αν εχει κανεις να μου στειλει ας μου στειλει πμ αλλιως θα παρω καμια απο ebay

 

ευχαρηστω!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...