Jump to content

Thunderbird Golden i5s


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Νομίζω οτι πρέπει να κοιτάξεις καλύτερα στο AliExpress (το προτείνει και το Goophone, ως εναλλακτικό σημείο πώλησης!)

 

Εκει να δεις τι γίνετε στο Aliexpress ένα σωρό πωλητές (ψεύτες και μη αξιόπιστους) με κλώνους του κλώνου αμα θα πετύχεις Goophone θα ειναι απο τύχη :lol:

Αφου το εργοστάσιο δεν βγάζει i5s με 1Gb μνήμη μονο με 512 αυτοί που το βρήκαν και το Logo της Apple που το βρήκαν και αυτό...

Οποιος θελει κλώνο καλα θα κάνει να απευθυνθεί στο official site και μονο θα εχει και μούτρα να εχει υποστήριξη τα εχω πει και πιο πάνω ενας ενας που παραλαμβάνει το βλέπει τι συμβαίνει εγω απλά ήμουν απο τους πρώτους που την έπαθα.

Εύχομαι να μην χρειαστείτε τίποτα απο το τηλέφωνο γιατι θα το βάλετε για κρεμαστάρι οπως το εβαλα εγω!

Xiaomi Mi10/128
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 281
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επειδή πρέπει κάπου να πω τον πόνο μου... Θα τα πω σε σας

 

Το τηλέφωνο εμφανισιακά τα σπάει σαν πρώτη εντύπωση σε ξεγελά εύκολα ανάλογα και το τι κινητό έχει περάσει από τα χέρια σου...

Εγώ ας πούμε που έχω το zte967s απογοητεύτηκα τρελά!

Έχει περάσει 1εβδομάδα και δεν έχω καταφέρει να το ρουταρω και μόλις σήμερα ανακάλυψα ότι βραχυκυκλώνει και το καλώδιο και ίσως γιαυτό δεν επικοινωνεί με τον υπολογιστή...

 

 

Έχω προχωρήσει σε dispute και έχω ζητήσει να το επιστρέψω γιατί το ζήτησα ρουταρισμενο χωρίς κινέζικα και με google play αλλά δεν έχει τίποτα από όλα αυτά...

Τους εξηγώ ότι δεν είμαι γνώστης και δεν μπορώ να τα κάνω μόνη μου...

 

Κάθε συμβουλή σας δεκτή....

Link to comment
Share on other sites

Επειδή πρέπει κάπου να πω τον πόνο μου... Θα τα πω σε σας

 

Το τηλέφωνο εμφανισιακά τα σπάει σαν πρώτη εντύπωση σε ξεγελά εύκολα ανάλογα και το τι κινητό έχει περάσει από τα χέρια σου...

Εγώ ας πούμε που έχω το zte967s απογοητεύτηκα τρελά!

Έχει περάσει 1εβδομάδα και δεν έχω καταφέρει να το ρουταρω και μόλις σήμερα ανακάλυψα ότι βραχυκυκλώνει και το καλώδιο και ίσως γιαυτό δεν επικοινωνεί με τον υπολογιστή...

 

 

Έχω προχωρήσει σε dispute και έχω ζητήσει να το επιστρέψω γιατί το ζήτησα ρουταρισμενο χωρίς κινέζικα και με google play αλλά δεν έχει τίποτα από όλα αυτά...

Τους εξηγώ ότι δεν είμαι γνώστης και δεν μπορώ να τα κάνω μόνη μου...

 

Κάθε συμβουλή σας δεκτή....

 

να προχωρησεις σε claim αμεσα,εξηγησε στο πεηπαλ τι εχει γινει,ολοι σας πρεπει να το στειλετε πισω,εχει γραφτει σε πολλα νηματα οτι το συγκεκριμενο καραστημα ειναι απατεωνες.

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο 1 μηνα χρησης(οχι απο εμενα) το ''μαμα'' καλωδιο data τα εφτησε.Επισης και ο ''ψευτο-ανταπτορας'' που ειχε.Πηραμε νεο καλωδιο+ανταπτορα.

Οσο αναφορα την χρηση,εχω ακουσει αρκετα παραπονα απο το ετερον ημισυ.Γενικα δεν της αρεσει.

Οσο αναφορα την μπαταρια του,ειναι τραγικη.Δεν δικαιολογειται για 4'' και διπυρηνο να θελει καθε μερα φορτιση.

Η χρηση ειναι τηλεφωνα και λιγο facebook,ωστοσο απο 100% πεφτει χαλαρα στα 20-30%.

Οτι ξεγελαει εξωτερικα,οντως ειναι ιδιο αλλα πιστευω πως με 100 ευρω βρισκεις καλυτερο κινεζικο αυτην την στιγμη.

Link to comment
Share on other sites

παιδεία ειδα το βιντεο για ροοτ αλλα δεν μπορω να καταλαβω από ποιο link κατεβαζει το πρόγραμμα ροοτv1.7.1 ?μπορει καποιος να μου πει το λινκ?
Link to comment
Share on other sites

παιδεία ειδα το βιντεο για ροοτ αλλα δεν μπορω να καταλαβω από ποιο link κατεβαζει το πρόγραμμα ροοτv1.7.1 ?μπορει καποιος να μου πει το λινκ?

 

Ο τύπος χρησιμοποιεί το VROOT, το οποίο όμως έχει χαρακτηριστεί (από κάποιους) ως malware

Υπάρχει εδώ αλλα η ευθύνη δική σου - μελέτα προσεκτικά!

 

Παρόμοια δουλειά κάνει και το Framaroot

 

Γενικώς μιλώντας τώρα, Κινέζικο, root και άλλες παρόμοιες ιστορίες, θέλουν λίγο διάβασμα...

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

αν το κανω ροοτ μετα πως βαζω ελληνικο πληκτρολογιο φιλε μου μπορεις να με βοηθήσεις?το κατεβαζω από το google play
Link to comment
Share on other sites

αν το κανω ροοτ μετα πως βαζω ελληνικο πληκτρολογιο φιλε μου μπορεις να με βοηθήσεις?το κατεβαζω από το google play

 

 

αν έχεις play store κατεβάζεις πχ το touch pal ,που είναι και δωρεάν ή όποιο άλλο θες (swiftkey, swype ...) ...

Γιώργος//ROM: Omega XT v16/RADIO:2.14/NATIVE ANDROID ROMS

pinterest,instagram,EyeEm,flickr

Link to comment
Share on other sites

δεν εχω φιλε μου δυστηχως.αλλιως γινετε χωρις google play.

 

εγκατεστησε το ειναι πολυ απλο,

απλα ακολουθα τα βηματα απο το βιντεο που ανεβασα μερικες σελιδες ποιο πριν.

 

Αλλα επειδη ξερω οτι οι περισσοτεροι βαριουνται να το κανουν αυτο:

Link to comment
Share on other sites

εγκατεστησε το ειναι πολυ απλο,

απλα ακολουθα τα βηματα απο το βιντεο που ανεβασα μερικες σελιδες ποιο πριν.

 

Αλλα επειδη ξερω οτι οι περισσοτεροι βαριουνται να το κανουν αυτο:

 

 

 

Παιδια ο φορτιστης τα παιξε... τι να ανω τωρα;; που θα βρω αλλον;

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ο φορτιστης τα παιξε... τι να ανω τωρα;; που θα βρω αλλον;

 

Μπορει και στο περιπτερο.

Αφου εχει αποσπομενο καλωδιο usb βρες εναν οποιοδηποτε αλλο με περιπου τα ιδια amber λογικα ειναι 1A η 800mah η ταση ειναι ιδια σχεδον σε ολλουν.

Link to comment
Share on other sites

Μπορει και στο περιπτερο.

Αφου εχει αποσπομενο καλωδιο usb βρες εναν οποιοδηποτε αλλο με περιπου τα ιδια amber λογικα ειναι 1A η 800mah η ταση ειναι ιδια σχεδον σε ολλουν.

 

 

καλωδιο εννοω... θα ταιριαζει αυτο του iphone 5s??

Link to comment
Share on other sites

καλωδιο εννοω... θα ταιριαζει αυτο του iphone 5s??

 

Δοκίμασε με κάποιου φίλου (που έχει iPhone 5s) ή πετάξου στο ΠΛΑΙΣΙΟ/Public να δοκιμάσεις επι τόπου (με "αντίστοιχο" φορτιστή, δεν χρειάζεται original Apple!)

Πάντως, μερικά ποστ (#179) νωρίτερα, και άλλος είχε θέμα με το συγκεκριμένο καλώδιο - ειναι πολυ ευαίσθητο ή τα "μασάτε" παιδιά?

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

@Kss@ μπορεις να μου δωσεις ενα link να κατεβασω το Vending.apk γιατι στο rapidshare δεν υπαρχει

 

Ευχαριστω

Edited by JDVstrom
Link to comment
Share on other sites

@Kss@ μπορεις να μου δωσεις ενα link να κατεβασω το Vending.apk γιατι στο rapidshare δεν υπαρχει

 

Ευχαριστω

 

Εδω ειναι η τελευταια εκδοση.

http://www.androidfilehost.com/?fid=23252070760973351

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια από τοτε που εκανα ροοτ εχει χαλασει σχεδόν η καμερα.που είναι οι ρυθμισεισ στην αναλυση της καμερας?
Link to comment
Share on other sites

παρελαβα σημερα

 

ηρθε χωρις ροοτ (να κανω κανενα cleim να ζητησω τα χρηματα του root πισω??)

 

ειχε και καμποσα κινεζικα μεσα

καταφερα να το συνδεσο με snappea με το λαπτοπ

για ροοτ εκανα 2-3 ωρες τελικα τα καταφερα με king user το ιδιο με το thl t5s που ειχα κατεβαση για μενα πριν καμια 15 μερες

απλα θελη τους drivers για το κινιτο μετα με το king user ολα οκ

 

αφου το κανουμε ροοτ με το βιντεακι που υπαρχη 2-3 σελιδες πριν βαζουμε και το

play store

μετα με το snappea ξυλονουμε με προσοχη οτι κινεζια υπαρχει μεσα στο τηλ και ειμαστε κομπλε

Link to comment
Share on other sites

παρελαβα σημερα

 

ηρθε χωρις ροοτ (να κανω κανενα cleim να ζητησω τα χρηματα του root πισω??)

 

ειχε και καμποσα κινεζικα μεσα

καταφερα να το συνδεσο με snappea με το λαπτοπ

για ροοτ εκανα 2-3 ωρες τελικα τα καταφερα με king user το ιδιο με το thl t5s που ειχα κατεβαση για μενα πριν καμια 15 μερες

απλα θελη τους drivers για το κινιτο μετα με το king user ολα οκ

 

αφου το κανουμε ροοτ με το βιντεακι που υπαρχη 2-3 σελιδες πριν βαζουμε και το

play store

μετα με το snappea ξυλονουμε με προσοχη οτι κινεζια υπαρχει μεσα στο τηλ και ειμαστε κομπλε

 

Καλημερα, μπορεις να μου πεις μετα το root αν δουλευουν και οι δυο καμερες?

επισης με τι software, σου ηρθε? με την A135MW_BS ή την A132MW_HE_BS

ΤΝΧ

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, μπορεις να μου πεις μετα το root αν δουλευουν και οι δυο καμερες?

επισης με τι software, σου ηρθε? με την A135MW_BS ή την A132MW_HE_BS

ΤΝΧ

 

η πισω δουλεψε η μπροστα δεν ξερω απο που μπενει μπρωστα για να τσεκαρο

 

το λειτουργικο απο που το βλεπουμε γιατι τα χαρακτηρηστικα που εχω δει ειναι τα εξεις

modelo MF353ZP/A

seira C38J9V5XDTWF

ime χχχχχχχχχχχχ

iccid 8986 0111 6036 00079337

firmware modem 4.2.2

 

 

οκ δουλευει η καμερα

Edited by mz3stelios
καμερα
Link to comment
Share on other sites

η πισω δουλεψε η μπροστα δεν ξερω απο που μπενει μπρωστα για να τσεκαρο

 

οταν ανοιγει η καμερα (η πισω) εχει επανω στην οθονη μια ενειξη που πατωντας γυρναει στην μπροστινη

Link to comment
Share on other sites

παρελαβα σημερα

 

ηρθε χωρις ροοτ (να κανω κανενα cleim να ζητησω τα χρηματα του root πισω??)

 

ειχε και καμποσα κινεζικα μεσα

καταφερα να το συνδεσο με snappea με το λαπτοπ

για ροοτ εκανα 2-3 ωρες τελικα τα καταφερα με king user το ιδιο με το thl t5s που ειχα κατεβαση για μενα πριν καμια 15 μερες

απλα θελη τους drivers για το κινιτο μετα με το king user ολα οκ

 

αφου το κανουμε ροοτ με το βιντεακι που υπαρχη 2-3 σελιδες πριν βαζουμε και το

play store

μετα με το snappea ξυλονουμε με προσοχη οτι κινεζια υπαρχει μεσα στο τηλ και ειμαστε κομπλε

 

Drivers για το κινητό που βρήκες φίλε??

Υπάρχει κανένα link?

Ευχαριστώ!

Nokia 5110 ---> Nokia 7110 ---> SonyEricsson T68i ---> Nokia 7650 ---> Motorola v300 ---> Nokia 6260 ---> Nokia n70 ---> nokia 5030 ---> Samsung s8300 ---> Samsung Galaxy Ace ---> Lenovo a660 ---> Xiaomi mi2s ---> LG G2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...