Jump to content

Thunderbird Golden i5s


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τι να σου πω το χέρι μου στην φωτιά δεν το βάζω για κανέναν πόσο μάλιστα για κινεζο θετικός είμαι στα γνήσια GOOPHONE μόνο, είναι η πιο τίμια και καλύτερη κατασκευή, το μαγαζί πιο πάνω δεν ξέρω αλλά φαίνεται σοβαρότερο του fastcardtech.com

Μην ξεχνάμε ομως και το κόστος το οποιο ανεβαίνει στα +-140 ευρω με τα μεταφορικά αλλά...

Έχουμε πει οτι πληρώνεις παίρνεις :lol:

Xiaomi Mi10/128
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 281
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τι να σου πω το χέρι μου στην φωτιά δεν το βάζω για κανέναν πόσο μάλιστα για κινεζο θετικός είμαι στα γνήσια GOOPHONE μόνο, είναι η πιο τίμια και καλύτερη κατασκευή, το μαγαζί πιο πάνω δεν ξέρω αλλά φαίνεται σοβαρότερο του fastcardtech.com

Μην ξεχνάμε ομως και το κόστος το οποιο ανεβαίνει στα +-140 ευρω με τα μεταφορικά αλλά...

Έχουμε πει οτι πληρώνεις παίρνεις :lol:

 

to http://www.goophone.cc/ ειναι σοβαρο καταστημα,ειχα παραγγειλει το χρυσο ι5s αλλα αλλαξα γνωμη και ακυρωσα την παραγγελια,μου επεστρεψαν τα χρηματα αμεσως,αν μιλησετε με μεηλ μαζι τους μπορουν να στειλουν το κινητο με συστημενο δεμα και επιστρεφουν μεσω παηπαλ την διαφορα της τιμης,το συστημενο κανει 9,90 δολλαρια.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως κατάφερα μόνο να το κάνω ροοτ.... Δεν μπορώ να κάνω φλας δεν έχει ελληνικό AppStore δεν έχει και δεν μπορώ με τπτ να εγκαταστήσω google play ....προσπαθώ μέσα από το κινέζικο στορε να κατεβάσω ότι μπορώ από εφαρμογές που να με καλύπτουν....

Φρίκαρα χτες αλλά το πήρα απόφαση!

Καμία εξυπηρέτηση μέχρι τώρα από το fasttech αν και έχω στείλει 5 μαιλ....

Αν συμβιβάζεσαι με αυτη την ROM που εχει κατέβασε με τον browser σου το http://getapk.co/

και το https://www.aptoide.com/

Είναι και τα δυο τους πολύ καλά Store και κανε την δουλειά σου εχουν τα πάντα!

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

to http://www.goophone.cc/ ειναι σοβαρο καταστημα,ειχα παραγγειλει το χρυσο ι5s αλλα αλλαξα γνωμη και ακυρωσα την παραγγελια,μου επεστρεψαν τα χρηματα αμεσως,αν μιλησετε με μεηλ μαζι τους μπορουν να στειλουν το κινητο με συστημενο δεμα και επιστρεφουν μεσω παηπαλ την διαφορα της τιμης,το συστημενο κανει 9,90 δολλαρια.

 

Μονο απο εκει τοτε παντως προσπαθησα εγω σημερα να κανω αγορα και ειχε αποστολη δεκαδες χωρες οχι ομως Ελλαδα :( το πηρα στραβα και εστριψα δια του αρραβωνος:lol:

Xiaomi Mi10/128
Link to comment
Share on other sites

Αν συμβιβάζεσαι με αυτη την ROM που εχει κατέβασε με τον browser σου το http://getapk.co/

και το https://www.aptoide.com/

Είναι και τα δυο τους πολύ καλά Store και κανε την δουλειά σου εχουν τα πάντα!

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Μονο απο εκει τοτε παντως προσπαθησα εγω σημερα να κανω αγορα και ειχε αποστολη δεκαδες χωρες οχι ομως Ελλαδα :( το πηρα στραβα και εστριψα δια του αρραβωνος:lol:

 

απλα δεν εχει το μηλο για λογκο,επικοινωνησε με μεηλ πριν πσραγγειλεις

Link to comment
Share on other sites

Αυτο το :X μαμιμενο μηλο τα φταιει ολα... :lol: το εφαγε και ο Αδαμ και αυτο εφαγε εμας :D
Xiaomi Mi10/128
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω γιατι καποιοι γραφουν ανακριβειες...........Το μοντελο δεν εγραφε πουθενα και κανενας για 16G Rom τωρα απο που το βγαζουν αυτο ορισμενοι δεν μπορω να καταλαβω και οσο για το αν καποιος το ζηταει rooted etc και δεν διαβαζει το 1ο post που τα εχω αναφερει σχεδον ολα τι να πω?

Οσον αφορα για το φλασσαρισμα αμα δεν νογας που λενε στο χωριο μου, που πας ξεβρακωτος στα αγγουρια..........:)

Για οποιον νογαει παντως εδω οι ROM

http://www.needrom.com/mobile/thunderbird-i5s-gold/

http://www.needrom.com/mobile/thunderbird-i5s-golden-mtk6572/

Και οσον αφορα την Ram ειναι 1G και τελος!

Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

Προφανώς Βασιλη σε μενα αναφερεσε σε εμενα το ANTUTU πριν το φλασαρισμα έβγαζε αυτά που θα δεις πιο κατω μετα το φλας εβγαζε αλλα το ανοιξα και βλεπω 8 αρα Kingston

Και τα δε 2GB ram που λεει και το Cores 4 το CPU-Z ειναι πραγματικότητα στο post μου εδω:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5219675#post5219675

οτι θέλουν λενε Βασιλη.

Εγω εχω πάρει και αλλα τηλ. απο αυτον τον πωλητή ενα Ζοpo και ενα ΖΤΕ περσι δεν ειχα πρόβλημα σε τιπτα ακομα δουλεύουν αλλα τετοιο χαλι με αυτα εδω εχουν ξεσαλώσει εγω την πάτησα που τους ειχα πει Root οι κοπελιές "despina_83" και "mhama" που δεν πηραν root γιατι ειχαν τα ιδια προβλήματα με εμενα με custom Κινεζιες ROM

Απο τα λινκ που εδωσες πιο πάνω εκανα και εγω φλασσαρισμα αλλα παιδεύτηκα 2 φορες καθως στο πρωτο δεν ειχα καμερα και φλας στο δευτερο δούλεψε οποιος μου ζητησε βοηθεια και τα λινκ του τα έδωσα αλλα απέφυγα να τα δημοσιεύσω καθως μπορει να μου ζήταγε κανεις ευθύνη για μη σωστο αποτέλεσμα....

Το δικο σου τηλ απο τυχη προφανώς δεν εχει σχέση με τα δικα μας που λάβαμε αυτην την εβδομάδα!

Edited by spirosmeg
Xiaomi Mi10/128
Link to comment
Share on other sites

Δεν γίνεται χωρίς play store και πραγματικά δεν ξέρω τι να κάνω.... καμιά άλλη βοήθεια με τις Ρομ? Προσπάθησα να περάσω τις ρομ χωρίς να κάνω φλασ αλλά δεν τις δέχεται και στις δυο βγάζει ερορ....
Link to comment
Share on other sites

Δεν γίνεται χωρίς play store και πραγματικά δεν ξέρω τι να κάνω.... καμιά άλλη βοήθεια με τις Ρομ? Προσπάθησα να περάσω τις ρομ χωρίς να κάνω φλασ αλλά δεν τις δέχεται και στις δυο βγάζει ερορ....

 

δωσε μου λιγο το λινκ απο το οποιο παρηγγειλες σε παρακαλω γιατι με εχουνε ζωσει τα φιδια,χαχα!! εβγαλες ακρη τελικα;;

Link to comment
Share on other sites

Από το http://www.fastcardtech.com

Το πήρα και δεν έχω βγάλει άκρη το κινητό θέλει φλασαρισμα και δεν μπορώ να το κάνω ενώ κατάφερα να περάσω play store δεν μπορώ να κατεβάσω γιατί λέει γεμάτος χώρος..... Γενικά κάνει κουλά το έβαλα να φορτίσει και για 3ώρες φόρτισε μόνο 3%

Link to comment
Share on other sites

Από το http://www.fastcardtech.com

Το πήρα και δεν έχω βγάλει άκρη το κινητό θέλει φλασαρισμα και δεν μπορώ να το κάνω ενώ κατάφερα να περάσω play store δεν μπορώ να κατεβάσω γιατί λέει γεμάτος χώρος..... Γενικά κάνει κουλά το έβαλα να φορτίσει και για 3ώρες φόρτισε μόνο 3%

 

Αν δεν έχουν περάσει 45 ημέρες από την ημερομηνία αγοράς, κάνε dispute και στείλτο πίσω. Τι το κρατάς;

Link to comment
Share on other sites

Και εμενα δυστυχώς εχθες επεσε κάτω απο μικρή απόσταση και ειναι off πλέον η Lcd βγαζει κάθετες γραμμές εγγραψα στον Κινεζο τι εγινε για να μου στειλει ενα Lcd panel να το αλλάξω και μου απάντησε δεν στέλνουμε ανταλλακτικά στείλε μου το τηλ. να το επισκευάσουμε και να στο επιστρέψουμε οπότε και εδω δεν μου άρεσε αυτο...

Εντωμεταξύ αν θα παει Κίνα ειμαι σίγουρος θα μου πουν το έκανες FlahRom δεν αναλαμβάνουμε τίποτα πέταξε το

Οποτε δεν συμφερει με τιποτα τα μεταφορικα με την χρεωση παιρνεις αλλο...

Αντε απο εκει με δαύτους χιλιες φορες ενα μεταχειρισμένο Iphone 4-4S και εχεις το κεφάλι σου ήσυχο....

Xiaomi Mi10/128
Link to comment
Share on other sites

Από το http://www.fastcardtech.com

Το πήρα και δεν έχω βγάλει άκρη το κινητό θέλει φλασαρισμα και δεν μπορώ να το κάνω ενώ κατάφερα να περάσω play store δεν μπορώ να κατεβάσω γιατί λέει γεμάτος χώρος..... Γενικά κάνει κουλά το έβαλα να φορτίσει και για 3ώρες φόρτισε μόνο 3%

 

συγκεκριμενα απο ποιον εννοω... απο εδω http://www.fastcardtech.com/Thunderbird-i5s-Lte#aa ας πουμε;;

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν έχουν περάσει 45 ημέρες από την ημερομηνία αγοράς, κάνε dispute και στείλτο πίσω. Τι το κρατάς;

 

μπορώ να το κάνω αυτό?

έχουμε καπου την διαδικασία ?

το έχω κάνει ροοτ όμως!

δεν έχουν περάσει 45 μέρες 20 ιανουαρίου έκανα την παραγγελία, αν υπάρχρει κάπου η διαδικασία dispute και μπορώ να το κάνω σας παρακαλώ ενημερώστε με για να το προχωρήσω!

Link to comment
Share on other sites

μπορώ να το κάνω αυτό?

έχουμε καπου την διαδικασία ?

το έχω κάνει ροοτ όμως!

δεν έχουν περάσει 45 μέρες 20 ιανουαρίου έκανα την παραγγελία, αν υπάρχρει κάπου η διαδικασία dispute και μπορώ να το κάνω σας παρακαλώ ενημερώστε με για να το προχωρήσω!

 

μέσα από το paypal την κάνεις, μπες στον λογαριασμό σου και δες τις επιλογές επάνω

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Και εμενα δυστυχώς εχθες επεσε κάτω απο μικρή απόσταση και ειναι off πλέον η Lcd βγαζει κάθετες γραμμές εγγραψα στον Κινεζο τι εγινε για να μου στειλει ενα Lcd panel να το αλλάξω και μου απάντησε δεν στέλνουμε ανταλλακτικά στείλε μου το τηλ. να το επισκευάσουμε και να στο επιστρέψουμε οπότε και εδω δεν μου άρεσε αυτο...

Εντωμεταξύ αν θα παει Κίνα ειμαι σίγουρος θα μου πουν το έκανες FlahRom δεν αναλαμβάνουμε τίποτα πέταξε το

Οποτε δεν συμφερει με τιποτα τα μεταφορικα με την χρεωση παιρνεις αλλο...

Αντε απο εκει με δαύτους χιλιες φορες ενα μεταχειρισμένο Iphone 4-4S και εχεις το κεφάλι σου ήσυχο....

 

ζητα απο αλλου ανταλλακτικα,ή στειλτο τους κατεμε,σιγα 15 περιπου ευρω εξοδα αποστολης..

χμμ ομως το fastcardtech δεν ξερω κιαν ειναι αξιοπιστο,...χμ ειναι θεμα..

 

ρωτα κ απο αλλου για ανταλλακτικο..κ πες στο fastcardtech,οτι συζητατε οτι τα μαθαινουν κ οι

χρηστες του μεγαλου ελληνικου τεχνολογικου σαιτ myphone gr.π[οτε δεν ξερεις..;):p

 

το φλασαρισμα αλλης ρομ ΦΥΣΙΚΑ και δεν αλλοιωνει την εγγυηση..δεν ειναι arvato οι κινεζοι:)

κατεμε δεν αξιζει ενα 4αρι μτχ,περισσοτερο

απο το τετραπυρηνο ,hd ,1gb ram,goophone i5s που ελπιζουμε ναδουμε..

τωρα στο μη 3g ναι την επατησαμεν..κ λιγο αργη pu,αλλα αμα φορτωσεις αυτο κ ενα jailbroken

4αρι με εφαρμογες κατεμε αντιδρα το thunder καλυτερα..παντα cleanmaster-autokill ram.

 

δεδομενου φυσικα της αλλαγης μπαταριας (ή και κουμπιου κεντρικου) που τα μτχ 4αρια που ειχα χρειαστηκαν συντομα:)

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για τις συμβουλες εχω φαει το ιντερνετ δεν υπαρχει ανταλλακτική οθονη γι αυτο το τηλ. πουθενα ΜΟΝΟ στο official site της GOOPHONE εχουν ανταλλακτική οθόνη (μάλιστα αλμυρή 50$) http://www.goophone.cc/part/goophone-i5s-screen-part.html

που ομως για να στην στείλουν πρεπει να εχεις πάρει απο αυτούς το τηλέφωνο και να εισαι καταχωρημένος πελάτης.....

Θα μπορούσα λοπον να πάρω ενα Goophone και μετα απο λιγες ημερες να ζητήσω ανταλλακτική Lcd και αφου το λυσω και δω οτι ειναι ιδια ......

Οπως καταλαβαίνετε υπάρχει μεγα θεμα με τα τηλέφωνα που πήραμε διοτι ειναι κλώνοι του κλώνου!

Ας ελπίσουμε οτι θα εμφανισθούν LCD Panel σιγα σιγα σε κανα ebay αφου οι κινεζοι πουλαν κατα δεκαδες τους κλώνους τους και θα αρχιζουν να υπάρχουν ζήτηση ανταλλακτικών...

Xiaomi Mi10/128
Link to comment
Share on other sites

δυστυχώς ακόμα δεν έχω καταφέρει να το κάνω φλασ και να περάσω νέα ρομ

η υπάρχουσα είναι ασταθής και εκτός απο τις κινεζιές και το ότι δεν παίζει το google play δεν λειτουργεί σωστά......μάλλον δεν έχω καταλάβει ακόμα (καθότι άσχετη με αυτά) ποιους drivers και με ποιον τρόπο θα τους περάσω.....μπορεί κανείς να βοηθήσει σε αυτό! κατέβασα το αρχείο με mk65xx prelodear αλλά μετά δεν μπορώ να το εγκαταστήσω.......

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για τις συμβουλες εχω φαει το ιντερνετ δεν υπαρχει ανταλλακτική οθονη γι αυτο το τηλ. πουθενα ΜΟΝΟ στο official site της GOOPHONE εχουν ανταλλακτική οθόνη (μάλιστα αλμυρή 50$) http://www.goophone.cc/part/goophone-i5s-screen-part.html

 

Αν είναι τόσο καλός κλώνος, μήπως να κοιταζες (σε ένα iphone 5s dissasemble video/tutorial) αν ταιριάζει η LCD/Digitizer του "original" 5S - σε κόστος, είναι κοντά (από $40, σε AliExpress & ebay...)

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ ειναι δύσκολο αυτο αν ταίριαζε σπο 5αρι θα ειχε και τις αναλύσεις του δύσκολο ειναι επισεις να ταιριάζει και του Goophone εμενα πιο πολυ με ενοχλησε η συμπεριφορα του πωλητή οπου εχει ανταλλακτικά όπως κατάλαβα αλλα δεν τα στέλνει...
Xiaomi Mi10/128
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια.. σημερα παρελαβα κ γω.. λοιπον επειδη ειμαι ασχετοσ εχω τα εξης προβληματα! πρωτον το κινητο δν εχει την ελληνικη γλωσσα.. κ δευτερον δν εχω play store.. εχει μονο ενα app store που μολις μπαινω μεσα ειναι στα κινεζικα... κανεις καμια ιδεα για βοηθεια;;
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια.. σημερα παρελαβα κ γω.. λοιπον επειδη ειμαι ασχετοσ εχω τα εξης προβληματα! πρωτον το κινητο δν εχει την ελληνικη γλωσσα.. κ δευτερον δν εχω play store.. εχει μονο ενα app store που μολις μπαινω μεσα ειναι στα κινεζικα... κανεις καμια ιδεα για βοηθεια;;

 

Στο ποστ #132 έχει ένα βίντεο με οδηγίες - δοκίμασες?

Επίσης, σε προηγούμενα δίνει link @ needrom, οπου σε κάθε ROM έχει οδηγίες εγκατάστασης (ίσως μια αλλαγή/αναβάθμιση σου λύσει το θέμα ευκολότερα...!)

 

Πως σου φαίνεται ποιοτικά?

 

Ευχαριστώ ειναι δύσκολο αυτο αν ταίριαζε σπο 5αρι θα ειχε και τις αναλύσεις του δύσκολο ειναι επισεις να ταιριάζει και του Goophone εμενα πιο πολυ με ενοχλησε η συμπεριφορα του πωλητή οπου εχει ανταλλακτικά όπως κατάλαβα αλλα δεν τα στέλνει...

Νομίζω οτι πρέπει να κοιτάξεις καλύτερα στο AliExpress (το προτείνει και το Goophone, ως εναλλακτικό σημείο πώλησης!)

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Στο ποστ #132 έχει ένα βίντεο με οδηγίες - δοκίμασες?

Επίσης, σε προηγούμενα δίνει link @ needrom, οπου σε κάθε ROM έχει οδηγίες εγκατάστασης (ίσως μια αλλαγή/αναβάθμιση σου λύσει το θέμα ευκολότερα...!)

 

Πως σου φαίνεται ποιοτικά?

 

Αψογη κατασκευη... κ σχετικα γρηγορο, δεν κολλαει!! ομως δεν εχει ελληνικο μενου και Google play!

Link to comment
Share on other sites

Αψογη κατασκευη... κ σχετικα γρηγορο, δεν κολλαει!! ομως δεν εχει ελληνικο μενου και Google play!

 

Για το ελληνικό μενού - αδιάφορο

Για το Google Play, έχουν ήδη αναφερθεί τρόποι (νομίζω και το βίντεο που σου δωσα παραπάνω, περιγράφει πως γίνεται...)

Ειχες ζητήσει να είναι Root?

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

παιδια μου ηρθε και εμενα δυστηχως δεν εχει google play kai ελληνικο πληκτρολογιο για μυνηματα.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...