Jump to content

Lenovo Vibe Z (K910)


domokos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όχι δεν έχω. Τη ρομ την πέρασα ακολουθώντας τις οδηγίες του aloione στο πρώτο ποστ. Αν μπω στο recovery menu δεν μπορώ να κάνω την 1443 wipe;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Όχι δεν έχω. Τη ρομ την πέρασα ακολουθώντας τις οδηγίες του aloione στο πρώτο ποστ. Αν μπω στο recovery menu δεν μπορώ να κάνω την 1443 wipe;

Στο πρωτο ποστ παλι του aloialone εχει οδηγο για να περασεις την twrp...ειναι σιμαντικο να εχεις την twrp για να μπορεις να φλασαρεις οποιαδηποτε ρομ , ευκολα....!!!!!!!!! πρεπει οποσδηποτε να εισαι ροοτ!!!!

'' οπου αστοχησες,γυρισε και οπου πετυχεις,φυγε...! ''

Νικος Καζαντζακης

Link to comment
Share on other sites

Κατάλαβα. Δε μπορώ να διαγράψω όλη την SD πιο απλά δηλαδή; Θέλει ξανά φλασάρισμα;

βαλε twrp...και φλασαρισε οποια ρομ του χαραλαμπη θελεις...με την cwm kiton recovery που εχεις δεν μπορεις να κανεις πολλα πραγματα

'' οπου αστοχησες,γυρισε και οπου πετυχεις,φυγε...! ''

Νικος Καζαντζακης

Link to comment
Share on other sites

η λυση για αναβαθμησμενο su binary στο Super SU v2.013 σε Super Su v2.14

1.Καντε update to twrp απο 2.7.1.2 σε twrp .2.7.1.5 download εδω http://forum.xda-developers.com/devdb/project/dl/?id=9116 με απλο φλασαρισμα.

Στην εφαρμογη του super su διαλεγουμε αναβαθμηση su binary με twrp..και ειμαστε οκ

 

Θα μπορούσατε να διευκρινίσατε τί σημαίνει "απλό φλασάρισμα" και πώς γίνεται;

Link to comment
Share on other sites

Θα μπορούσατε να διευκρινίσατε τί σημαίνει "απλό φλασάρισμα" και πώς γίνεται;

Βαζεις το αρχειο μεσα στη συσκευη σου...και το φλασαρεις :lol:

Τι ρομ φορας ? ειναι μονο για 4.4.2....τι ακριβως θελεις να κανεις...?

Edited by tsarlam

'' οπου αστοχησες,γυρισε και οπου πετυχεις,φυγε...! ''

Νικος Καζαντζακης

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Ξέρει κάποιος να μου πει πια διαδικασία θα ακολουθήσω για να στείλω το κινητό πίσω? κάποιο link? απο ότι έψαξα δεν βρήκα κάποιον οδηγό. Θα στείλω μαιλ για να μου πουν την διεύθυνση μαζί θα τους στείλω βίντεο και φωτογραφίες με το πρόβλημα. Θα μείνω και στις γιορτές χωρίς τηλέφωνο. Πόσες μέρες λέτε θα κάνει. Απο ότι είδα μάλλον θέλει αλλαγή μόνο το camera module. Όσο έψαξα δεν βρήκα κάποιο ανταλακτικό για να το πάω σε κάποιον στην πόλη μου να το φτιάξει... :worry:

Το βίντεο και φωτο

Edited by P_papadis
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Ξέρει κάποιος να μου πει πια διαδικασία θα ακολουθήσω για να στείλω το κινητό πίσω? κάποιο link? απο ότι έψαξα δεν βρήκα κάποιον οδηγό. Θα στείλω μαιλ για να μου πουν την διεύθυνση μαζί θα τους στείλω βίντεο και φωτογραφίες με το πρόβλημα. Θα μείνω και στις γιορτές χωρίς τηλέφωνο. Πόσες μέρες λέτε θα κάνει. Απο ότι είδα μάλλον θέλει αλλαγή μόνο το camera module. Όσο έψαξα δεν βρήκα κάποιο ανταλακτικό για να το πάω σε κάποιον στην πόλη μου να το φτιάξει... :worry:

http://m.aliexpress.com/item/2049388705.html

Link to comment
Share on other sites

Τι λέτε καλύτερα να το στείλω η να προσπαθήσω να το φτιάξω σε κάποιο service?

Επίσης το κινητό το έχω με 4.4.2 του χαραλάμπη. Θα έχω πρόβλημα με την εγγύηση? Πρέπει να του περάσω την 4.2.2?

Link to comment
Share on other sites

Μήπως είναι εύκολο να μου στείλει κάποιος το pass για την 1447 του baralajbi;; έχω πληρώσει αλλά αργεί και δεν μπορώ να περιμένω!

Ευχαριστώ εκ των προτέρων, όχι μόνο γι'αυτό, για όλη τη βοήθεια εδώ:)

 

Ευχαριστώ κι από εδώ για το password και την άμεση ανταπόκριση!

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Παιδια το βρηκα απο sellphone 270 να το παρω αξιζει τι γνωμη εχεται ?

 

αν δεν έχεις πρόβλημα να δώσεις 60 ευρώ παραπάνω από αυτά που θα δώσεις για να το πάρεις απο κίνα παρτο. πάντως να γνωρίζεις είναι η k910e έκδοση

Link to comment
Share on other sites

Ποαι η διαφορα ?

 

Το k910e εχει κατασκευαστει για την αγορα της κινας, γι αυτο και υποστιριζει λιγοτερες μπαντες σηματος. Βεβαια απο αυτα που διαβαζω οσοι το εχουν αγορασει δεν εχουν κανενα προβλημα με την λειτουργεια του στην ευρωπη.! Θα σου προτεινα να παρεις το k910

Link to comment
Share on other sites

βαλε twrp...και φλασαρισε οποια ρομ του χαραλαμπη θελεις...με την cwm kiton recovery που εχεις δεν μπορεις να κανεις πολλα πραγματα

 

To twrp μπορεί να απεγκατασταθεί μετά; Σε περίπτωση δηλαδή που θέλω να το γυρίσω σε 4.2.2;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

To twrp μπορεί να απεγκατασταθεί μετά; Σε περίπτωση δηλαδή που θέλω να το γυρίσω σε 4.2.2;

δεν χρειαζεται να το βγαλεις φευγει μονο του μολις γυρισεις στην 4.2.2...η twrp ειναι μονο για την 4.4.2

'' οπου αστοχησες,γυρισε και οπου πετυχεις,φυγε...! ''

Νικος Καζαντζακης

Link to comment
Share on other sites

Κατάλαβα. Οπότε θα το κάνω ένα hard reset μπας και διαγραφούν τα πάντα και μείνει καθαρή η rom αλλιώς twrp και ξανά φλασάρισμα.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κατάλαβα. Οπότε θα το κάνω ένα hard reset μπας και διαγραφούν τα πάντα και μείνει καθαρή η rom αλλιώς twrp και ξανά φλασάρισμα.

Στο δικο μου του βαζω μονο 4.4.2 του χαραλαμπη με twrp

πριν την εγκατασταση κανω....factory reset,''data cache kai dalvik'' και αν θελω καθαρο το Internal Storage ...μετα την εγκατασταση της ρομ... reboot στην recovery twrp και κανω ''Wipe Data, Cache & Internal Storage''.....κανενα καταλοιπο πεντακαθαρος :)

Και δεν ξεχναω ποτε να κανω ενα backup της προηγουμενης ρομ σε ενα φλασακι με την βοηθεια του καλωδιου otg...για παν ενδεχομενο....

Edited by tsarlam

'' οπου αστοχησες,γυρισε και οπου πετυχεις,φυγε...! ''

Νικος Καζαντζακης

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας

Έκανα update μέσω wifi στην 4.4.2 και έχασα τα ελληνικά.

Πως μπορω να τα ξαναβάλω?

Ποια διαδικαδια ακολουθω?

Στο συννημένο φαινεται η εστερική μνήμη μετά το update.

Ευχαριστώ:rolleyes:

Edited by amnis
Smile for ever.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας

Έκανα update μέσω wifi στην 4.4.2 και έχασα τα ελληνικά.

Πως μπορω να τα ξαναβάλω?

Ποια διαδικαδια ακολουθω?

Ευχαριστώ:rolleyes:

Έκανες ota update και περαστηκε η official και είναι χωρίς ελληνικά...

Στην πρώτη σελίδα του παρόντος νήματος έχει οδηγό για να περάσεις ρομ με ελληνικά... Σου προτείνω του baralajbi την έκδοση 1447.

Link to comment
Share on other sites

Πρόσθεσα παραπάνω μια εικονα γαι δες μήπως βοηθησει

ΟΤΑ=online update? ...ok On The Air

Ποια αυτή η ROM που είχε μέσα αρχικά μπορω να την ξαναβάλω?

Edited by amnis
Smile for ever.
Link to comment
Share on other sites

Στην πρώτη σελίδα του παρόντος νήματος έχει οδηγό για να περάσεις ρομ με ελληνικά... Σου προτείνω του baralajbi την έκδοση 1447.

 

Μήπως δεν υπάρχει στη πρώτη σελίδα?

Μήπως και οι παραπανω εικόνες βοηθήσουν?

Βλ'επω ότι υπάρχει και το ΤWRP και μέσα σε αυτό το φάκελο έχει ένα backup μπορώ και πως να γυρίσω σε αυτό?

Μικρή βοήθεια?

Ευχαριστώ

Edited by amnis
Smile for ever.
Link to comment
Share on other sites

Πρόσθεσα παραπάνω μια εικονα γαι δες μήπως βοηθησει

ΟΤΑ=online update? ...ok On The Air

Ποια αυτή η ROM που είχε μέσα αρχικά μπορω να την ξαναβάλω?

Over the air σημαινει

Το κινητο το είχες όπως το είχες παραλάβει? Δεν είχες αλλάξει ρομ? Ροοτ? Τίποτα? Λογικά φορούσε την 1407? ετσι

Δεν νομίζω ότι αξίζει να γυρίσεις πίσω σε αυτή...

Μήπως δεν υπάρχει στη πρώτη σελίδα?

Μήπως και οι παραπανω εικόνες βοηθήσουν?

Βλ'επω ότι υπάρχει και το ΤWRP και μέσα σε αυτό το φάκελο έχει ένα backup μπορώ και πως να γυρίσω σε αυτό?

Μικρή βοήθεια?

Ευχαριστώ

Η ρομ υπάρχει στο needrom, ο οδηγός είναι στην πρώτη σελίδα του νήματος.το αρχείο που δείχνει η φωτογραφία δεν μπορώ να καταλάβω τι είναι...

Link to comment
Share on other sites

Over the air σημαινει

Το κινητο το είχες όπως το είχες παραλάβει? Δεν είχες αλλάξει ρομ? Ροοτ? Τίποτα? Λογικά φορούσε την 1407? ετσι

Δεν νομίζω ότι αξίζει να γυρίσεις πίσω σε αυτή...

 

Η ρομ υπάρχει στο needrom, ο οδηγός είναι στην πρώτη σελίδα του νήματος.το αρχείο που δείχνει η φωτογραφία δεν μπορώ να καταλάβω τι είναι...

 

Ευχαριστώ πολύ, άψογος, για την άμμεση απάντησή σου, ναι δεν είχα κάνει τίποτα μόνο ota και έχει πάνω τώρα την V2.0_1449_7.157.1_DEV_K910

.Nα κατεβάσω την 1447, το κουτάκι του τηλεφώνου γραφει πανω Κ910e αλλάζει κάτι?

Και προφανώς ακολουθώ την λογική να γυρίσω πρώτα πίσω στη 4.2.2 και μετά την ROM του Χαραλάμπη ...χα χα!

 

...οκ δεν χρειάζεται να γυρίσω πίσω!

Edited by amnis
Smile for ever.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Lenovo K910 Vibe Z

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...