Jump to content

Lenovo Vibe Z (K910)


domokos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μεταξύ minideal, vickmall και to2c, ποιό θα επιλέγατε για να παραγγείλετε το συγκεκριμένο κινητό;

Επίσης, αξίζει να ζητήσω να το κάνουν root ή καλύτερα να το κάνω μόνος μου;

 

vickmall και minideal. εγώ το πήρα από minideal (26/10/14) γιατί στο vickmall είχε μόνο την k910e (τώρα είδα ότι έφερε σε στοκ την k910 σε γκρι). έχω ψωνίσει και από τα δυο και έμεινα ευχαριστημένος. με το άλλο δεν είχα συναλλαγή.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μεταξύ minideal, vickmall και to2c, ποιό θα επιλέγατε για να παραγγείλετε το συγκεκριμένο κινητό;

Επίσης, αξίζει να ζητήσω να το κάνουν root ή καλύτερα να το κάνω μόνος μου;

Vickmall δαγκωτο..

Με οτι και να τους πεις να το στειλουν απο θεμα ρομ,θα ειναι αρκετα παλια και θα χρειαστει να βαλεις πιο καινουρια που θα ειναι και ροοταρισμενη..

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε και το δικό μου σήμερα και είμαι μέσα στα νευρά! Το ανοίγω και βλέπω ότι μου έχουν στείλει λάθος θήκη. Ενώ έχω παραγγείλει αυτήν μου έφεραν αυτήν. Να σημειώσω ότι την πλήρωσα και 10 ευρώ. Είχε μέσα και ένα screen protector το οποίο το βάζω και δεν μπήκε καλά πήγα να το ξαναβάλω και μου άφηνε φουσκάλες που δεν μπορούσα να τις βγάλω, στο τέλος την πέταξα. Πάω να βάλω την δεύτερη που ήταν δώρο μαζί με το κινητό και μπήκε με την δεύτερη αφήνοντας πάλι φουσκάλες πιο μικρές και μου ήρθε να πετάξω το κινητό :chair: δεν είναι η πρώτη μου φορά που βάζω μεμβράνη! Επίσης το αναπτηράκι για τον φορτιστή δεν μου κάνει στην πρίζα (είναι τετραγωνισμένο και δεν μπαίνει)... Τους έστειλα mail να μου στείλουν την σωστή θήκη και κανέναν φορτιστή που να ταιριάζει και 2 μεμβράνες. Μάλλον θα γυρίσω την θήκη πίσω αλλά ελπίζω να μην μου πουν να πληρώσω κιόλας! :X
Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχω μπερδευτεί είμαι με 4.2.2 vibe rom v1.0_1047 rooted. Ποια ρομ μου προτείνεται να βάλω 4.4? ποιον οδηγώ να ακολουθήσω? δεν μπορούμε να κάνουμε ροοτ σε ρομ 4.4? Η ρομ του baralajbi έχει τα καλύτερα ελληνικά (έχετε τον κωδικό για το rar)? Επίσης παρατηρώ μια κατανάλωση στο κινητό απο της 1 με 90% μέχρι τώρα της 5 63% και έχω κατεβάσει 5 εφαρμογές και έχω δει ένα βίντεο στο youtube. Είναι φυσιολογικό?
Link to comment
Share on other sites

'' οπου αστοχησες,γυρισε και οπου πετυχεις,φυγε...! ''

Νικος Καζαντζακης

Link to comment
Share on other sites

Νέα υποσχόμενη ROM.

http://www.needrom.com/download/vibeui-v2-0-1445-7-21-1-k910-2/

All Lenovo apps removed;

Clean code;

TWRP Rocovery added to the archive;

QUICK Power menü;

Clean code;

Bootloader unlocked;

Gapps pico (Core Base№, Google Bookmarks Sync, Google Calendar Sync, Google Play services)

SuperSU 2.16 and full working

Added kernel with full support for Shell Root and init.d

 

3η μέρα με αυτή την έκδοση και ολα ΟΚ. Google apps ok , ενσωματωμένη TWRP recovery.

Το μόνο bug που βρήκα στα settings - accounts υπάρχει το SYNCit που δεν ανταποκρίνεται

Mobile : One+8T
Link to comment
Share on other sites

3η μέρα με αυτή την έκδοση και ολα ΟΚ. Google apps ok , ενσωματωμένη TWRP recovery.

Το μόνο bug που βρήκα στα settings - accounts υπάρχει το SYNCit που δεν ανταποκρίνεται

 

Εγω δεν μπορούσα να προσθέσω λογαριασμό google...

Link to comment
Share on other sites

3η μέρα με αυτή την έκδοση και ολα ΟΚ. Google apps ok , ενσωματωμένη TWRP recovery.

Το μόνο bug που βρήκα στα settings - accounts υπάρχει το SYNCit που δεν ανταποκρίνεται

 

 

ελληνικα εχει??????

Link to comment
Share on other sites

Ελληνικά ΔΕΝ έχει , μόνο 3 launguages (RU, EN, CN).

Για το πρόβλημα με Google account, τήρησα ευλαβικά τα wipe κατά την εγκατάσταση.

Copy ROM and save it to your device

Restart in Recovery

Before Flashing : WIPE >>> ADVANCED >>> Dalvik-Cache, Cache.

Install ROM

After Flashing : WIPE >>> ADVANCED >>> Data, Cache, Internal Storage

Reboot

Να τονίσω οτι δοκιμάζω την Lite έκδοση.

Καλός ο Χαραλάμπης αλλά ο Master_lie πήρε το προβάδισμα νομίζω..

Το αρχικό νήμα της ROM

http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=546814&st=5300#entry35480600

Mobile : One+8T
Link to comment
Share on other sites

παιδια βαζω την τελευταια του χαραλαμπη και εχω καποια προβληματακια

1. το βαζω σε δυκτιο gsm και μετα απο επανακκινηση μου το πηγαινει σε 3G ...poiaεπιλογη εσεις εχεται????

2. το xposed framework me το gravity box δουλευει σε εσας

3.- οσυνχρονισμος επαφων με το gmail απο που στο καλο γινεται????

αυτα μεχρι στιγμης

Link to comment
Share on other sites

Ελληνικά ΔΕΝ έχει , μόνο 3 launguages (RU, EN, CN).

Για το πρόβλημα με Google account, τήρησα ευλαβικά τα wipe κατά την εγκατάσταση.

Copy ROM and save it to your device

Restart in Recovery

Before Flashing : WIPE >>> ADVANCED >>> Dalvik-Cache, Cache.

Install ROM

After Flashing : WIPE >>> ADVANCED >>> Data, Cache, Internal Storage

Reboot

Να τονίσω οτι δοκιμάζω την Lite έκδοση.

Καλός ο Χαραλάμπης αλλά ο Master_lie πήρε το προβάδισμα νομίζω..

Το αρχικό νήμα της ROM

http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=546814&st=5300#entry35480600

 

Θα την δοκιμασω δευτέρα γιατί εγώδεν δοκιμασία την lite

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα....

Κάτοχος του Κ910 , με android 4.2.2

και viberom_v1.0_1407_2_st_k910

σε ποιά έκδοση (δοκιμασμένη) μου προτείνετε να περάσω;

και αν είναι από αυτές που είναι password protected , έχουμε κανένα κωδικό;

Ευχαριστώ....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Χτες το κινητό μου έκλεισε από μπαταρία και σήμερα που το έβαλα στο λάπτοπ να φορτίσει αλλά δεν φόρτισε. Τώρα το βάζω στην μπρίζα με φορτιστή από Samsung γιατί δεν έχω τον δικό του μαζί μου και μου αναβοσβήνει το κόκκινο φωτάκι συνέχεια. Κάτι δεν πάει καλά ή είναι φυσιολογικό όταν δεν έχει καθόλου μπαταρία;
Link to comment
Share on other sites

παιδια υπαρχει η πιθανοτητα να ξεκλειδωνει το LTE στη συσκευη κατι λενε για αυτο στο XDA......αν καποιος μπορει και ξερει κατι περισσοτερο ασ μασ πει περισσοτερα
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας, έχω το Κ910 εδώ και ένα μήνα περίπου, είχα πριν το S820 και είπα να περάσω σε κάτι καλύτερο. Περιττό να σας πω ότι το S820 έτρεχε καλύτερα από το Κ910, συνδέομαι στο internet και τρέχει χειρότερα από ότι το S820, ανοίγω βιντεάκια και κολλάει συνέχεια. Τι μπορεί να φταίει ρε παιδιά; έχω αρχίσει και ξενερώνω :(. Υπάρχει περίπτωση να είναι θέμα ρυθμίσεων. Τη βοήθεια σας ρε παιδιά, καθότι και λίγο άσχετος.

 

Υ.Γ. Άσε πάλι αυτό με τα κινέζικα που εμφανίζονται παντού :mad:.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας, έχω το Κ910 εδώ και ένα μήνα περίπου, είχα πριν το S820 και είπα να περάσω σε κάτι καλύτερο. Περιττό να σας πω ότι το S820 έτρεχε καλύτερα από το Κ910, συνδέομαι στο internet και τρέχει χειρότερα από ότι το S820, ανοίγω βιντεάκια και κολλάει συνέχεια. Τι μπορεί να φταίει ρε παιδιά; έχω αρχίσει και ξενερώνω :(. Υπάρχει περίπτωση να είναι θέμα ρυθμίσεων. Τη βοήθεια σας ρε παιδιά, καθότι και λίγο άσχετος.

 

Υ.Γ. Άσε πάλι αυτό με τα κινέζικα που εμφανίζονται παντού :mad:.

 

καταρχην τι ρομ φορας??

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας, έχω το Κ910 εδώ και ένα μήνα περίπου, είχα πριν το S820 και είπα να περάσω σε κάτι καλύτερο. Περιττό να σας πω ότι το S820 έτρεχε καλύτερα από το Κ910, συνδέομαι στο internet και τρέχει χειρότερα από ότι το S820, ανοίγω βιντεάκια και κολλάει συνέχεια. Τι μπορεί να φταίει ρε παιδιά; έχω αρχίσει και ξενερώνω :(. Υπάρχει περίπτωση να είναι θέμα ρυθμίσεων. Τη βοήθεια σας ρε παιδιά, καθότι και λίγο άσχετος.

 

Υ.Γ. Άσε πάλι αυτό με τα κινέζικα που εμφανίζονται παντού :mad:.

 

 

Είσαι με την μαμά Rom ή έχεις κάποια custom

Link to comment
Share on other sites

Είσαι με την μαμά Rom ή έχεις κάποια custom

 

Με τη μαμά, καθότι όπως είπα είμαι λίγο άσχετος, δεν μπήκα στην διαδικασία να πειράξω τίποτα. Πολλά από όσα έχετε παραθέσει με ενδιαφέρουν αλλά φοβάμαι μην τα κάνω χειρότερα.

Edited by johnevd
Link to comment
Share on other sites

Στην πρώτη σελίδα έχει οδηγούς για αναβάθμιση και εγκατάσταση recovery. Είναι απλή διαδικασία. Unlock bootloader - custom recovery - rom installation και μετά εάν θέλεις custom recovery πάλι κάνεις τα βήματα 1-2
Link to comment
Share on other sites

Με τη μαμά, καθότι όπως είπα είμαι λίγο άσχετος, δεν μπήκα στην διαδικασία να πειράξω τίποτα. Πολλά από όσα έχετε παραθέσει με ενδιαφέρουν αλλά φοβάμαι μην τα κάνω χειρότερα.

 

βαλε την 1443 του χαραλαμπη...το κινητο παει σφαιρα!

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποια άλλη rom να εγκαταστήσουμε από αυτήν που προτείνει στον οδηγό για την εγκατάσταση γιατί την κατεβάζω και η ταχύτητα είναι μικρή + ότι όταν πάει 30% κολλάει και δεν μου δίνει το αρχείο! (ταχύτητα 0kb/s και reconnect συνέχεια...)
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποια άλλη rom να εγκαταστήσουμε από αυτήν που προτείνει στον οδηγό για την εγκατάσταση γιατί την κατεβάζω και η ταχύτητα είναι μικρή + ότι όταν πάει 30% κολλάει και δεν μου δίνει το αρχείο! (ταχύτητα 0kb/s και reconnect συνέχεια...)

Αυτα που γραφουμε δεν τα διαβαζεις?κατεβασε απο το needrom του baralajbi..με τον ιδιο τροπο φλασαρετε...

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει μεγάλη διαφορά από 4,2,2 σε 4,4 όσο αφορά το θέμα της μπαταρία? Αυτό περισσότερο με νοιάζει. Ξέρει κανείς?
Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους.σημερα παρελαβα και εγω το κ910. απλα δεν ξερω πως μπαινει η καρτα sim ,δηλαδη το μεταλλικο της μερος πρεπει να κοιταζει οθονη ( προσ τα πανω ) ή πατωμα?

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Lenovo K910 Vibe Z

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...