Jump to content

[Note II] Αλλαγή οθόνης


pankal6
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εχει κανεις κανεναν γνωστο π ν επισκευαζει με αξιπιστια νοτε 2? χρειάζομαι αλλαγη οθόνης αλλα τα επισημα της samsung ζητανε οτι ναναι..... καμια βοηθεια????
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 68
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

αν βεις κατι πες ου κ εμενα ,εμενα μου εχει σπασει το γυαλι οχι το digiter απο μεσα .

 

χλωμο το βλεπω...δεν εχω παρει απαντηση μεχρι σημερα...για να δουμε μπας κ γλιτωσουμε τσαμπα λεφτα...

Link to comment
Share on other sites

Παιδες αν πιανουν τα χερια σας αλλαξτε τες μονοι σας... εγω στο Χ8 που ειχα παρει μια απο το ebay την αλλαξα μονος μου με την βοηθεια απο βιντεο που δειχνουν βημα βημα πως να την αλλαξεις!

 

 

Για το ΝΟΤΕ 2 ;)

 

Καλη επιτυχια ευχομαι!

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου εδω αλλαζει το γυαλι κ το digiter μαζι δεν αλλαζει μονο το γυαλι .

 

Φιλε μου οπως ειδες αν ψαξεις στο youtube ή στο google μπορει να βρεις πως να το κανεις... οπως φανταζεσαι εμενα δεν με ενδιαφερει αρα θα πρεπει να ψαξεις εσυ... ισως βρεις ισως οχι... παντως βημα βημα πως να λυσεις το κινητο το βλεπεις στο βιντεο φανταζομαι οτι μπορεις να παρακαμψεις την αλλαγη οθονης!:)

 

ΥΓ: Το βιντεο το εβαλα γιατι και εγω καποτε εψαχνα πως να το κανω και και τελικα το εκανα με αυτο τον τροπο ;)

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου εδω αλλαζει το γυαλι κ το digiter μαζι δεν αλλαζει μονο το γυαλι .

 

Nαι ρε συ ξεχασε να σου ζητησει και συγγνωμη ο φιλος που δεν σου βρηκε ακριβως αυτο που ηθελες.

Τι διαβαζουμε ρε ****** μου :lol:

Link to comment
Share on other sites

Και στου αδερφού μου τα ίδια. Έπεσε από μισό μέτρο κι έσπασε η οθόνη. Πανάθεμα το gorilla glass. 200 ευρώ για αλλαγή έκανε 350. Any ideas?
Link to comment
Share on other sites

Nαι ρε συ ξεχασε να σου ζητησει και συγγνωμη ο φιλος που δεν σου βρηκε ακριβως αυτο που ηθελες.

Τι διαβαζουμε ρε ****** μου :lol:

 

για σου Pitta ,τι εγινε παλι πιτα εισαι η δεν καταλαβαινεις τι εγραψα πιο πανω . Λοιπον πιττα διαβασε αλλο η αλλαγη απο το γυαλι μπροστα και αλλο ολο μαζι με το digiter ενσωματωμενο ... το πρωτο ειναι δυσκολο οντως κ θελει υπομονη κ πολυ προσοχη ...το δευτερο ειναι πολυ πιο ευκολο ...χαχαχαχα α ε πιττα ...

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και στου αδερφού μου τα ίδια. Έπεσε από μισό μέτρο κι έσπασε η οθόνη. Πανάθεμα το gorilla glass. 200 ευρώ για αλλαγή έκανε 350. Any ideas?

 

Εσενα εχει σπασει το γυαλι η κ το digiter δηλαδη κατω απο το γυαλι ? αν ειναι το δευτερο το ανταλλακτικο απο εξω κανει κανα 120ε περιπου κ μπορεις να το αλλαξεις κ μονος σου ,αν εχει σπασει μονο το γυαλι οπως σε μενα μπορεις να παρεις ανταλλακτικα δηλαδη γυαλι κολλα κ διαφορα εργαλεια που σου δινουν μαζι με κοστος κανα 20ε κ να δεις βιντεο απο το Youtube να το φτιαξεις ... ειναι δυσκολο κ πρεπει να πιανουν τα χερια σου κ να εχεις υπομονη στην δευτερη περιπτωση με το γυαλι .

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Έπαθα τα ίδια, μου έπεσε από το 1 μέτρο και παπαλά.

Σε εσάς η οθόνη πως είναι?

Κάνει τα νερά της σπασμένης? Γιατί σε μένα είναι κατάμαυρη σαν να είναι κλειστό.

Όταν το ανοίγω αντιδρά στο πενάκι.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους!εμενα μου εχει ραγισει η οθονη σε αρκετα σημεια,αλλα παιζει κανονικοτατα!υπαρχει καπου γι αγορα μονο η οθονη??γιατι ολο το συστημα ειναι ακριβο...

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

για σου Pitta ,τι εγινε παλι πιτα εισαι η δεν καταλαβαινεις τι εγραψα πιο πανω . Λοιπον πιττα διαβασε αλλο η αλλαγη απο το γυαλι μπροστα και αλλο ολο μαζι με το digiter ενσωματωμενο ... το πρωτο ειναι δυσκολο οντως κ θελει υπομονη κ πολυ προσοχη ...το δευτερο ειναι πολυ πιο ευκολο ...χαχαχαχα α ε πιττα ...

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Εσενα εχει σπασει το γυαλι η κ το digiter δηλαδη κατω απο το γυαλι ? αν ειναι το δευτερο το ανταλλακτικο απο εξω κανει κανα 120ε περιπου κ μπορεις να το αλλαξεις κ μονος σου ,αν εχει σπασει μονο το γυαλι οπως σε μενα μπορεις να παρεις ανταλλακτικα δηλαδη γυαλι κολλα κ διαφορα εργαλεια που σου δινουν μαζι με κοστος κανα 20ε κ να δεις βιντεο απο το Youtube να το φτιαξεις ... ειναι δυσκολο κ πρεπει να πιανουν τα χερια σου κ να εχεις υπομονη στην δευτερη περιπτωση με το γυαλι .

 

Φιλε το γυαλι που το αγορασες?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα σας φίλοι,

 

Μετά από μια πτώση ράγισε η οθόνη το gorila glass μόνο. το digitizer έμεινε ανέπαφο, αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι το εξής.

Στην αντικατάσταση όλης της οθόνης περιλαμβάνετε και το νίκελ πλαίσιο που έχει γύρω γύρω? γιατί έχει πολλές εκδορές σε όλες τις γωνίες και έχει φύγει το νίκελ και έχει μείνει μόνο το λευκό πλαστικό. Θέλω να δω εάν στην αντικατάσταση της οθόνης (digitizer+glass) αλλάζει και το πλαίσιο για να δω εάν αξίζουν τα 170 Ευρώ που ζητάνε για να γίνει σαν καινούριο πάλι.

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Του αδερφού μου, είχε σπάσει μόνο το γυαλί, αλλά ήταν απίθανο να προσπαθήσω να το αλλάξω μόνος μου, όπως έκαναν κάποια σε σχετικά βίντεο στο youtube. Όχι μόνο γιατί θα χρειαζόταν τεράστια υπομονή, προσοχή και χρόνο, αλλά κυρίως γιατί οι πιθανότητες να κάνεις κάποιος καταστροφικό λάθος είναι αυξημένες. Τελικά, έδωσε τα 170 και άλλαξε όλη την οθόνη. Αλλά το καλύτερο είναι ότι λίγες μέρες μετά, πριν προλάβει να πάρει θήκη προστασίας, το κινητό ακούμπησε (δεν έπεσε ολόκληρο!) με φόρα στο πάτωμα και... ξαναέσπασε η οθόνη... :mad::X ΣΟΚ! Άμα δε σε θέλει... Έυτυχώς έχει σπάσει σε ένα σχετικά μικρό σημείο και δουλεύει κανονικά, αλλά είναι να τρελαίνεσαι.

 

Τραγική samsung. Δεν είναι δυνατόν σε μία φορητή συσκευή, τόσο εξελιγμένη, να σπάει η οθόνη με το παραμικρό πέσιμο. Το S2 μου, έχει πέσει αρκετές φορές αλλά η οθόνη βράχος. Φτου φτου.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπερα σε ολους!εμενα μου εχει ραγισει η οθονη σε αρκετα σημεια,αλλα παιζει κανονικοτατα!υπαρχει καπου γι αγορα μονο η οθονη??γιατι ολο το συστημα ειναι ακριβο...

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Φιλε το γυαλι που το αγορασες?

 

Το γυαλί μπορείς να το βρεις στο ιντερνετ, αλλά είναι πρέπει να έχεις ικανότητες πυροτεχνουργού για να το βάλεις και η επιτυχία δεν είναι δεδομένη. Την καρδιά πέτρα λοιπόν κατά την γνώμη μου, 170 Ε, και να μην το αγοράσει κανείς αν είναι να το έχει χωρίς θήκη

Link to comment
Share on other sites

Μου έπεσε για πολλοστή φορά το κινητό και τελικά μου έσπασε η οθόνη. Ξέρει κανείς που μπορώ να το πάω να μου την αλλάξουν, πόσο θα κοστίσει, πόσο θα μου το κρατήσουν και αν αξίζει?

 

Και εμένα μόνο το γυαλί έσπασε. Έχω παραγγείλει μια μεμβράνη zagg μέχρι να βρω λύση για φτηνή αλλαγή γυαλιού.

Edited by mindfield
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπερα εχω ενα νοτελι 2 με σπασμενο το γυαλι της οθονης τα χερια μου πιανουν αρκετα αυριο η μεθαυριο θα εχω στα χερια μου το νεο γυαλακι και θα σας ενημερωσω αν μπορει να αλλαχτει,πωσ,αν χρειαζετε την κολλα ποθ ονομαζετε loca uv και οτι περισσοτερο μπορω μεχρι εκει την στιγμη λιγη υπομονη.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα εχω ενα νοτελι 2 με σπασμενο το γυαλι της οθονης τα χερια μου πιανουν αρκετα αυριο η μεθαυριο θα εχω στα χερια μου το νεο γυαλακι και θα σας ενημερωσω αν μπορει να αλλαχτει,πωσ,αν χρειαζετε την κολλα ποθ ονομαζετε loca uv και οτι περισσοτερο μπορω μεχρι εκει την στιγμη λιγη υπομονη.

 

KAI ΝΑΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ ετοιμμμμμμμοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοο.......παιδες οποιος εχει υπομονη μπορει να αλλαξει το γυαλακι και μονος του.θα βαλω φωτο σε λιγο.VIVA NOTE 2 ....οποιος θελει πληροφοριες να μου στειλει.

Link to comment
Share on other sites

KAI ΝΑΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ ετοιμμμμμμμοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοο.......παιδες οποιος εχει υπομονη μπορει να αλλαξει το γυαλακι και μονος του.θα βαλω φωτο σε λιγο.VIVA NOTE 2 ....οποιος θελει πληροφοριες να μου στειλει.

 

Μπραβο φιλε!το γυαλι κ την κολλα ποσο κ απο που τ αγορασες?ειναι πολυ δυσκολη η επισκευη?

Link to comment
Share on other sites

ολα αγορασμενα απο ebay.it και ebay.com (ξεχασα να πω πως μενω Ιταλια). παμε τωρα κολλα loca uv απο εδω http://www.ebay.it/itm/UV-Loca-Glue-Liquid-Optical-Clear-Adhesive-For-LCD-Touch-Samsung-iPhone-50-g-/231121923478?pt=UK_Replacement_Parts_Tools&hash=item35cff0ad96&_uhb=1

 

uv λαμπα http://www.ebay.it/itm/LAMPADA-UV-36-W-RICOSTRUZIONE-UNGHIE-CON-TIMER-NAIL-ART-/310506856434?pt=Cura_delle_Unghie_e_Nail_Art&hash=item484ba69ff2&_uhb=1

 

γυαλι αγορασα απο εδω λογο του οτι ηθελα μπλε (δεν ειναι ιδιο με αυτο που ειχα αλλλαααααααααα ειναι κ@υλα και αυτο) http://www.ebay.it/itm/261382058332?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649

 

το αν ειναι δυσκολο!!!ευκολο δεν το λες για κανεναν λογο.

το να ξεκολλησει το γυαλι θελει προσοχη απεραντη.μπιστολακι και (και παμε να κανουμε μπουκλες) ενα χαρακα ξεκινας απο επανω αριστερα προς δεξια να ξεκολλας. και μετα σιγα σιγα προς τα κατω.προσοχη στους αισθητηρες για τα κουμπια.

σε 2/3μερες θα επισκευασω 2 s4 samsung και ακομη ενα νοτελι 2 θα τραβηξω βιντεακι και θα το ανεβασω.ενα πραγμα εχω να πω σε ολους οσους σκοπευουν να ασχοληθουν με την αλλαγη της οθονης σε καθε κινητο.θελει το λιγοτερο 1/1:30 ωρα και απεραντη ΥΠΟΜΟΝΗ.Aαααα ξεχασα για να βγαλω την κολλα απο την οθονη εβαλα ασετον διαφανο. η αλλιως οποιοσ θελει http://www.ebay.it/itm/RIMUOVI-COLLA-LOCA-UV-GLUE-REMOVE-EVOBOND-20-GR-PER-IPHONE-SAMSUNG-/251466910585?pt=IT_Accessori_Cellulari_Cover_Custodie&hash=item3a8c988b79&_uhb=1

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα το γνωριζω πως σας κραταω σε αγωνια.απο Δευτερα/Τριτη θα εχω τα κινητα στα χερια μου νοτε2/s4.θεου θελοντος Τεταρτη θα αναρτηθει βιντεο.Λιγη υπομονη.
Link to comment
Share on other sites

Μου έπεσε για πολλοστή φορά το κινητό και τελικά μου έσπασε η οθόνη. Ξέρει κανείς που μπορώ να το πάω να μου την αλλάξουν, πόσο θα κοστίσει, πόσο θα μου το κρατήσουν και αν αξίζει?

 

Και εμένα μόνο το γυαλί έσπασε. Έχω παραγγείλει μια μεμβράνη zagg μέχρι να βρω λύση για φτηνή αλλαγή γυαλιού.

 

Τελικά μου έσπασε και η οθόνη μέσα. Τωρα???????

Link to comment
Share on other sites

Παιδες και εμενα σημερα επεσε κατω για πολλοστη φορα κσι δυστυχως έσπασε η οθονη. Δουλεύει κανονικά και δεν ξερω αν εσπασε μονο το γυαλι ή έπαθε και μεσα ζημιά. Δεν νομιζω αλλα δεν ειμαι και 100 % σίγουρος. Τα χερια μου δεν πιάνουν αλλα δεν θελω να δωσω και 170 ευρω. Μου φαίνεται τραγικο ποσο. Τι επιλογες εχω λοιπον?
Link to comment
Share on other sites

Όχι και πολλές. Ή παίρνεις το ρίσκο να την αλλάξεις μόνος σου ή το πας στο Service να στο φτιάξουν με το ανάλογο κόστος. Εκτός αν έχεις κάποιον γνωστό που πιάνουν τα χέρια του και τον εμπιστεύεσαι ώστε να κάνει αυτός την αλλαγή οθόνης.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Παιδες και εμενα σημερα επεσε κατω για πολλοστη φορα κσι δυστυχως έσπασε η οθονη. Δουλεύει κανονικά και δεν ξερω αν εσπασε μονο το γυαλι ή έπαθε και μεσα ζημιά. Δεν νομιζω αλλα δεν ειμαι και 100 % σίγουρος. Τα χερια μου δεν πιάνουν αλλα δεν θελω να δωσω και 170 ευρω. Μου φαίνεται τραγικο ποσο. Τι επιλογες εχω λοιπον?

 

Αν δουλευει η οθονη και το touch τοτε εχει σπασει μονο το γυαλακι.πριν το οτιδηποτε παρε μια καλη μεμβρενη οθονης και κολλησε την.πριν ομως καθαρισε τυχον μικρα κομματια γυαλιου.συντομα η διαχειριση θα ανεβασει βιντεακι που θα σας εξηγω πως αλλαζει το γυαλι.υπομονη μεχρι τριτη η τεταρτη....ειμαι φοιτητης κ εχω περιορισμενο χρονο σε αλλη περιπτωση θα το ειχα ηδη ανεβασει.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Αν δουλευει η οθονη και το touch τοτε εχει σπασει μονο το γυαλακι.πριν το οτιδηποτε παρε μια καλη μεμβρενη οθονης και κολλησε την.πριν ομως καθαρισε τυχον μικρα κομματια γυαλιου.συντομα η διαχειριση θα ανεβασει βιντεακι που θα σας εξηγω πως αλλαζει το γυαλι.υπομονη μεχρι τριτη η τεταρτη....ειμαι φοιτητης κ εχω περιορισμενο χρονο σε αλλη περιπτωση θα το ειχα ηδη ανεβασει.

 

 

Γεια σας και απο μενα επισεισ μου επεσε το νοτε 2 και εσπασε μονο το γυαλι υπομονη λοιπος να μας δωσει το video o kolyvanis.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note II] Αλλαγή οθόνης

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...