Jump to content

Φωτογραφίες / βίντεο με το LG G2


Minotavrs
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παρά πολύ καλές φίλε μου.

 

Τι ρυθμίσεις είσαι στην xcam Ή απλά το χεις βάλει λειτουργία νύχτα?

 

normal mode

auto night=on

noise reduction=on

Link to comment
Share on other sites

Με την G3 lamhoang πως λέγεται.... Επειδή λέγεται ότι έχει πολύ καλή μπαταρία... Και σκέφτομαι να τη βάλω.... Ξέρει κανείς πως είναι η κάμερα με XCAM;;; σε σχέση πάντα με stock. Θέλει binaries για να στρώσει η όχι;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω 3 επιλογές στα xcam settings/ image control (quality, contrast kai sharpness). Αυτό σημαίνει ότι έχω stock binaries?

Οχι, προφανώς εχεις advanced binaries! Τι rom φοράς;

Link to comment
Share on other sites

Έχω την D80220d STOC και Root κάνω τα παρακάτω χωρείς να βάλω binaries...????

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

http://s12.postimg.org/4gt7ejwy5/Picture0001.png

image sharing sites

Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Έχω την D80220d STOC και Root κάνω τα παρακάτω χωρείς να βάλω binaries...????

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

http://s12.postimg.org/4gt7ejwy5/Picture0001.png

image sharing sites

Σωστα.......

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Η στοκ κάμερα όμως θυμάμαι είχε μεγάλο θέμα με το αργό focus στις βραδυνές φώτο με αποτέλεσμα να τυφλώνονται όλοι από το φλας μέχρι να βγει η φώτο. Αυτό διορθώθηκε αισθητά με την xcam και τα advanced binaries. Με αυτές τις ρυθμίσεις τι γίνεται ?
Link to comment
Share on other sites

Σωστα.......

 

Όλα O.k. έχω 4K αλλά δεν έχω slow motion ...! δεν παίζει το stoc player ? η δεν γράφει slow motion. Όταν βάζω να γράψει σε slow motion πέφτει αρκετά η φωτεινότατα....άρα.....>???

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Όλα O.k. έχω 4K αλλά δεν έχω slow motion ...! δεν παίζει το stoc player ? η δεν γράφει slow motion. Όταν βάζω να γράψει σε slow motion πέφτει αρκετά η φωτεινότατα....άρα.....>???

 

το slow motion γραφει στα 120 frames> γρηγορο κλειστρο > λιγοτερο φως...προφανως κανει εγγραφη σωστα αλλα δε μπορει να το αναπαραγει ο video player

Link to comment
Share on other sites

Οχι, προφανώς εχεις advanced binaries! Τι rom φοράς;

 

stock rom έχω. Είχα περάσει παλιότερα τα τροποποιημένα binaries και δεν ξέρω πως να επαναφέρω τα στοκ. Απ ότι κατάλαβα τα στοκ binaries σε συνδυασμό με xcam και settings μας δίνουν το καλύτερο αποτέλεσμα, σωστά?

Link to comment
Share on other sites

Φοράω την lamhoang και δοκίμασα την κάμερα σε σχέση με την στοκ 20H.

 

Έχει τα advanced binaries και χάνει οριακά σε σχέση με την. Στοκ.

Οι βραδυνές βγαίνουν ακαριαία με φλας Χωρίς να στραβωνεται Ο άλλος.

 

Οπότε όποιος θέλει g3Rom και αρκετά καλή κάμερα την επιλέγει άφοβα.

 

Σαν Ρομ πάντως είναι ωραία Αλλά έχει μικρόλαγκ σε σχέση με την στοκ πάντα.

Link to comment
Share on other sites

Φοράω την lamhoang και δοκίμασα την κάμερα σε σχέση με την στοκ 20H.

 

Έχει τα advanced binaries και χάνει οριακά σε σχέση με την. Στοκ.

Οι βραδυνές βγαίνουν ακαριαία με φλας Χωρίς να στραβωνεται Ο άλλος.

 

Οπότε όποιος θέλει g3Rom και αρκετά καλή κάμερα την επιλέγει άφοβα.

 

Σαν Ρομ πάντως είναι ωραία Αλλά έχει μικρόλαγκ σε σχέση με την στοκ πάντα.

 

η lamhoang ειναι καλη ρομ αλλα εχει θεμα την ραμ δεν κανει καλη διαχείριση!!και θα δεις οτι αν το κρατήσεις δυο τρεις μερες χωρις reboot θα εχει θεμα!!!για ρομ g3 βαζεις του cloudy!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια η καλύτερη g3ρομ ειναι αυτη : plitz rom 3.2. Θα τη βρείτε εδω [ONLINE V3.2!!!] BLITZ ROM V3.2 [PORTG3] (D802) [Odex -- Zipaling]

 

Nαι αλλά τα link που έχει είναι κλειδωμένα.Πώς κατεβασες;

Link to comment
Share on other sites

Παιδια η καλύτερη g3ρομ ειναι αυτη : plitz rom 3.2. Θα τη βρείτε εδω [ONLINE V3.2!!!] BLITZ ROM V3.2 [PORTG3] (D802) [Odex -- Zipaling]

 

απο που προκυπτει οτι ειναι καλυτερη? η ειναι προσωπικη σου αποψη?

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικη μου αποψη . Εχω δοκιμασει ολες της g3 roms και πιστεύω οτι ειναι η ποιο απροβλημάτιστη και γρηγορη με πολυ καλη διαχείριση της μνήμης .
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικη μου αποψη . Εχω δοκιμασει ολες της g3 roms και πιστεύω οτι ειναι η ποιο απροβλημάτιστη και γρηγορη με πολυ καλη διαχείριση της μνήμης .[/

 

Νομίζω ότι είναι και λίγο καλύτερη από cloudy..Μέχρι χθες για μενα η cloudy ήταν η καλύτερη από ότι είχα δοκιμάσει(εκτός τις κάμερας λόγω του ότι φοράει advance binaries τα οποία είναι χειρότερα από stock) και πιστέψτε με έχω δοκιμάσει τα παντα,από aosp,stock,g3 κτλ..Είναι πάρα πάρα πολύ καλή!!!Και για όποιον θέλει πολύ καλή stock για την κάμερα με stock binaries worship 8.2..Top!!

Link to comment
Share on other sites

Κανε εγραφη και μετα γραψε κατι για την ρομ και θα ξεκλειδώσει το λινκ

Eνταξει φιλε αλλα εχει και αλλα λινκ.Το πρωτο μονο βαζουμε;

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικη μου αποψη . Εχω δοκιμασει ολες της g3 roms και πιστεύω οτι ειναι η ποιο απροβλημάτιστη και γρηγορη με πολυ καλη διαχείριση της μνήμης .[/

 

Νομίζω ότι είναι και λίγο καλύτερη από cloudy..Μέχρι χθες για μενα η cloudy ήταν η καλύτερη από ότι είχα δοκιμάσει(εκτός τις κάμερας λόγω του ότι φοράει advance binaries τα οποία είναι χειρότερα από stock) και πιστέψτε με έχω δοκιμάσει τα παντα,από aosp,stock,g3 κτλ..Είναι πάρα πάρα πολύ καλή!!!Και για όποιον θέλει πολύ καλή stock για την κάμερα με stock binaries worship 8.2..Top!!

Φιλε την τελευταια rom που συνιστας(worship 8.2)για στοκ...τι διαφορες εχει με την μαμα στοκ;

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Φιλε την τελευταια rom που συνιστας(worship 8.2)για στοκ...τι διαφορες εχει με την μαμα στοκ;

 

Καταρχάς λιγότερο lag,θες κάτι άλλο;Αυτο είναι το πιο σημαντικο για μένα.Είναι 1.07 gb οπότε καταλαβαίνεις τι έχει αφαιρέσει από μέσα τη Σάρα και την μαρα συν τα tweaks του dev Που έχει,είναι αρκετά smooth...Επίσης πολύ σημαντικό για την camera stock binaries Που δεν το έχουν οι περισσότερες custom g2 roms.Διπλό παράθυρο που εμένα με βολεύει πολύ.Και μπορώ να πω απ τις καλύτερες μπαταρίες.Ειδικά Μόλις εβαλα Dori 9.8 έβγαλα μπαταρία Που έχω βγάλει μόνο με cloudy k dori,9 ώρες sot!!!Πάντως με μια φόρτιση με την g3 του Ισπανού με δίκια μου Χρήση είναι 75 % στις 13 ώρες με 2.5 ώρες sot.Εντυπωσιακό θα έλεγα δεν το χω ξαναδεί προσωπικά,και με μαμα kernel!!!!

Link to comment
Share on other sites

το slow motion γραφει στα 120 frames> γρηγορο κλειστρο > λιγοτερο φως...προφανως κανει εγγραφη σωστα αλλα δε μπορει να το αναπαραγει ο video player

 

Φιλαράκι μου να σε ρωτήσω όταν τραβάς slow motion η εικόνα που βλέπεις πιξελιαζει;Και όταν το βλέπεις στον stock player πάλι το ίδιο;Θέλει ειδικό player στο pc μήπως;Πάντως και σε ένα καινούργιο g2 που το δοκίμασα το ίδιο κάνει και δεν βρίσκω λύση.Φοράω g3 Rom πάντως αλλά και σε stock δείχνει σκούρα εικόνα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...