Jump to content

Φωτογραφίες / βίντεο με το LG G2


Minotavrs
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θελει να το rootαρω, κάτι που δεν έχω κάνει ακόμα. Επιπλέον σε κάποιους αναφέρεται οτι δημιουργήθηκε προβλημα μ ετο mod. Θα περιμένω κι αλλο. Η εφαρμογή που έγραψα στο προηγουμε νο ποστ γράφει ήχο κανονικα
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Θελει να το rootαρω, κάτι που δεν έχω κάνει ακόμα. Επιπλέον σε κάποιους αναφέρεται οτι δημιουργήθηκε προβλημα μ ετο mod. Θα περιμένω κι αλλο. Η εφαρμογή που έγραψα στο προηγουμε νο ποστ γράφει ήχο κανονικα

 

Κακώς δεν το έχεις rootαρει κατά τη γνώμη μου. Μπορείς να το βελτιώσεις σημαντικά το τηλέφωνο. Το mod το συγκεκριμένο σε μένα τουλάχιστον δουλεύει καλά και χωρίς προβλήματα. Μην παρασύρεσαι από αυτά που γράφονται στο xda καθώς κυκλοφορούν πολλές παραλλαγές του τηλεφώνου μας και λογικό είναι να βγαίνουν προβλήματα σε κάποιες από εφαρμογές κάποιων mod. Γενικά όμως η δική μας η international είναι η λιγότερη προβληματική καθώς για μας κυρίως γράφουν τον κώδικα τους. το να βάλεις μία εφαρμογή τρίτου μπορεί να σε βοηθάει στο θέμα ήχου αλλά χάνει τα διάφορα ατού της κάμερας του τηλεφώνου. Μπορείς επίσης εφόσον το rootάρεις να περάσεις και το mod για την κάμερα που την βελτιώνει πολύ ειδικά στο focus

Link to comment
Share on other sites

Έχει δεν έχει δέκα ημέρες που το εχω. Θέλω πρώτα να το δοκιμάσω, να διαβάσω ότι χρειάζεται, και μετά θα αποφασίσω πότε θα κάνω root. Θέλω να ξεκαθαρίσω και το θέμα του αν ισχύει η εγγύηση σε τηλέφωνο που είναι root. Edited by philpi
Link to comment
Share on other sites

Έχει δεν έχει δέκα ημέρες που το εχω. Θέλω πρώτα να το δοκιμάσω, να διαβάσω ότι χρειάζεται, και μετά θα αποφασίσω πότε θα κάνω root. Θέλω να ξεκαθαρίσω και το θέμα του αν ισχύει η εγγύηση σε τηλέφωνο που είναι root.

 

Φίλε μου όπως διαβάζω για το θέμα σου με τον ήχο στο video, πρέπει να έχουμε το ίδιο πρόβλημα..

Στην δικιά μου περίπτωση η procordia αναγνώρισε το πρόβλημα αλλα με αντικατάσταση πλακέτας, καλωδιοταινίας, αναβάθμιση σε KitKat το πρόβλημα παρεμένει και η ίδια μου είπε οτι δεν μπορεί προς το παρόν να κάνει κατι, γιαυτό και έστειλε αίτημα στην LG εξωτερικού για βρεί αυτη λύση.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου όπως διαβάζω για το θέμα σου με τον ήχο στο video, πρέπει να έχουμε το ίδιο πρόβλημα..

Στην δικιά μου περίπτωση η procordia αναγνώρισε το πρόβλημα αλλα με αντικατάσταση πλακέτας, καλωδιοταινίας, αναβάθμιση σε KitKat το πρόβλημα παρεμένει και η ίδια μου είπε οτι δεν μπορεί προς το παρόν να κάνει κατι, γιαυτό και έστειλε αίτημα στην LG εξωτερικού για βρεί αυτη λύση.

 

Είναι πιστευω θέμα software. Αν δεν ήταν δε ν θα επαιζε καμια εφαρμογη. ομως αυτή που αναφερω στο πρωτο μηνυμα γράφει κανονικα τον ήχο.

Link to comment
Share on other sites

παντως παίδες σε ενα γάμο χθες βράδυ προσπαθούσα να βγάλω βίντεο την νυφη με τον γαμπρο στο κέντρο στην εισοδο και στο πρωτο χορό και τζίφος.. δεν εκανε φοκους με τπτ, απο τα 10 λεπτα μόνο τα 2 λεπτα βγήκαν καλα, στα υπολοιπα παιδευόταν απλως..
dum spiro spero
Link to comment
Share on other sites

παντως παίδες σε ενα γάμο χθες βράδυ προσπαθούσα να βγάλω βίντεο την νυφη με τον γαμπρο στο κέντρο στην εισοδο και στο πρωτο χορό και τζίφος.. δεν εκανε φοκους με τπτ, απο τα 10 λεπτα μόνο τα 2 λεπτα βγήκαν καλα, στα υπολοιπα παιδευόταν απλως..

Στα 30 ή στα 60 fps;

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

παντως παίδες σε ενα γάμο χθες βράδυ προσπαθούσα να βγάλω βίντεο την νυφη με τον γαμπρο στο κέντρο στην εισοδο και στο πρωτο χορό και τζίφος.. δεν εκανε φοκους με τπτ, απο τα 10 λεπτα μόνο τα 2 λεπτα βγήκαν καλα, στα υπολοιπα παιδευόταν απλως..

 

Έχεις βάλει το mod του xdabeeb ?

Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

το λουλουδι τραβηγμενο με Ε.Λ. η πρωτη με hdr.... θα ανεβασω και κατι αλλες σε λιγο απλα δεν τις εχω βαλει στο pc

συνθηκες φωτισμου κανονικες στο λουλουδι

Link to comment
Share on other sites

Έχεις βάλει το mod του xdabeeb ?

 

Εγω το εχω περασει χωρις ρομ,μονο το μοντ και ειμαι πολυ ευχαριστημενος.Πολυ καλυτερες φωτο,μερα-νυχτα και πολυ γρηγοροτερο φοκους την νυχτα και καθολου θαμπωμα στα νυχτερινα βιντεο....

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να θέλω να ξεκινήσω καμία διένεξη απλά σαν απορία το αναφέρω μιας και σκέφτομαι για την αγορά του...

Σαν κινητό με το mod που κυκλοφορεί πιστεύετε ότι βγάζει καλύτερες φωτογραφίες από το note 3?

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να θέλω να ξεκινήσω καμία διένεξη απλά σαν απορία το αναφέρω μιας και σκέφτομαι για την αγορά του...

Σαν κινητό με το mod που κυκλοφορεί πιστεύετε ότι βγάζει καλύτερες φωτογραφίες από το note 3?

 

μπορεί αν μας πει κάποιος που έχει και τα 2 ;;

 

εντάξει για video δεν το συζητάμε , μετράει πολύ το note 3 εκει .. απ' οτι εχω δει σε βιντεάκια / samples στο youtube !

LG G2 32GB WHITE, 1+ 5T WHITE
Link to comment
Share on other sites

Από Note 3 ήρθα σε G2. Σε ποιότητα φωτογραφιών θα έλεγα ότι είναι εφάμιλλα, σε βίντεο είναι ένα κλικ πάνω το Νοτέλι. Σε ταχύτητα είναι αρκετά κλικ πάνω το Note.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

:)Καλησπέρα παιδιά, μετά από s4, Note3, και τώρα το G2 μπορώ να πω ότι πράγματι υπάρχει μια υπεροχή του νοτε έναντι του g2 κυρίως σε φωτογραφίες κατά προσωπική μου πάντα εκτίμηση καθώς σε βίντεο δεν τα δούλεψα πολύ, μετά την αναβάθμιση πάντως πιστεύω ότι υπάρχει κάποια βελτίωση στο g2 :)

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Τραβηξα αρκετες φωτογραφιες και τις εβαλα διπλα διπλα με ενα Note 3 και μερικες και με μια Panasonic TZ-40.

 

Ολες οι ρυθμισεις ηταν αυτοματες, εκτος απο τις φωτογραφιες με την καρτα που επαιξα με ISO 100-200-400-800.

 

Αν θελετε να τις δειτε καλυτερα καντε κλικ στο γραναζι, φαινονται στην κανονικη αναλυση

http://imgur.com/a/JMljn#0

 

 

Γενικα, 9 στις 10 φωτογραφιες μου φαινονται καλυτερες με το Note 3 και απο αποψη χρωματων και απο αποψη contrast/brightness.

 

Και τα 2 κινητα stock με 4.4.2

Edited by Shadowjump

S7 Edge / Galaxy Note 10.1 2014 P605 White / HTC One S

iPhone 6s / iPad Air 2 / iPad mini 2

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια. Δοκιμαζω εδω και ωρα να εγκαταστησω το mod 3.1.0 μπας και στρωσει η λειτουργια της καμερας αλλα δεν μου το κανει εγκατασταση με τιποτα.

Ειμαι με 4.4.2 και την D80220d-EUR-XX τα παντα ολα μαμα χωρις Root.

 

Για δειτε και πειτε καμια γνωμη, εγω κανω λαθος την διαδηκασια εγκαταστασης ???

Τι μπορει να φταιει και μου το ακυρωνει ?

 

1) Ανοιγω το mod με file Manager

http://i60.tinypic.com/2hxyqz4.png

 

2) Παταω εγκατασταση......

http://i58.tinypic.com/29382tt.png

 

3) Και μετα απο 2-3 δευτερολεπτα μου λεει οτι δεν εγινε η εγκατασταση........

http://i59.tinypic.com/25gq8p3.png

Edited by johnx2
HTC HD2 --> HTC ONE --> LG G2 --> SONY XPERIA L --> LG G2 --> Note 4 Snapdragon 805 --> SONY XPERIA M --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM BLACK 32GB --> NOKIA 220 --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM GOLD 32GB --> LG G5 32GB GOLD --> NOKIA 220 --> HUAWEI MATE 9 4/64GB MHA-L09 GRAY --> HUAWEI MATE 10 PRO 6/128GB BLA-L29 GRAY --> MATE 40 PRO 8/256GB NOH-NX9 BLACK
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την ενημερωση akis71...

 

Μιας και διαβαζω απο ολους οτι οντως κανει τοσο καλη δουλεια αυτο το mod και ειδικα σε συνθηκες χαμηλου φωτισμου, θα κανω αναγκαστικα ROOT...

HTC HD2 --> HTC ONE --> LG G2 --> SONY XPERIA L --> LG G2 --> Note 4 Snapdragon 805 --> SONY XPERIA M --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM BLACK 32GB --> NOKIA 220 --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM GOLD 32GB --> LG G5 32GB GOLD --> NOKIA 220 --> HUAWEI MATE 9 4/64GB MHA-L09 GRAY --> HUAWEI MATE 10 PRO 6/128GB BLA-L29 GRAY --> MATE 40 PRO 8/256GB NOH-NX9 BLACK
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...