Jump to content

iNew V3


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν δε θες να μπλέξεις με sp flash tools βάλε την 1.03 απο το recovery,κάνε root αν θες και ενοποίηση χώρου και είσαι έτοιμος.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αν προλαβαίνεις ακύρωσε την παραγγελία. Και ξανατοποθέτησέ την από 10/2 και μετά. Επειδή μέχρι τις 7/2 δεν θα κινείται τπτ λόγω πρωτοχρονιάς τους.

 

Πως το κανω αυτο ? εκανα και εγω το ιδιο λαθος. απο to2c. την εκανα

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν να τα πάρουμε λίγο τα πράγματα απο την αρχή Root εχω καθώς ήρθε rootarismeno το τηλέφωνο. Πατώντας vol + και power μπήκα σε ένα μενου με πορτοκαλί μικρά γράμματα που γράφει Android system recovery <3e> να υποθέσω ότι μπήκα σε recovery menu? ή αυτό ειναι το εργοστασιακό? ?? Από εκεί πήρα backup προς το παρον μην τύχει καμια στραβή. ή αυτό ειναι το εργοστασιακό? Απο εδώ μου δίνει δυνατότητα να κάνω apply update from sdcard. Οπότε το κάνω απευθείας απο εδώ το zip αρχείο της v.1.0.3/????χρειάζεται να κάνω wipe data/factory reset?? ;ή wipe cache partiion??? Μετά από αυτό κάνω ενοποίηση ή χρειάζεται root αν χαθεί και μετά ενοποίηση??? Λίγο με την σειρά για να καταλάβω...
Link to comment
Share on other sites

Βάλε στην κάρτα το update και τρεξε το από εκεί. Αν θες κανε και ενα factory reset πριν.

Τίποτε άλλο.

Link to comment
Share on other sites

Αν βάλουμε την 1.04 με το update. Zip θα σβηστουν οτι εχω στα δυο partition κατα την ενοποίηση;

 

Αν έχεις κάνει την αναδιαμόρφωση της μνήμης του τηλεφώνου είτε σε 3.5 ή 6gb για εφαρμογές , το υπόλοιπο κομμάτι θα χαθεί , όπως λεει και ο bbbb μένουμε στην 1.03 όσοι έχουμε κάνει το mod αυτό

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα απο 1.03 να πάω με το update.zip στην 1.04 χωρίς να έχω κάνει πρώτα re-partirtion.Αποτέλεσμα? 0,9gb χώρος ενιαίος και τίποτε άλλο.Μην φλασάρετε το update.zip της 1.04 σε καμμία περίπτωση αν θέλετε τον χώρο σας.Μόνο με sp flash tools για 13gb ενιαίο χώρο που θα φαίνεται στο pc μόνο με mtp σύνδεση
Link to comment
Share on other sites

Βάλε στην κάρτα το update και τρεξε το από εκεί. Αν θες κανε και ενα factory reset πριν.

Τίποτε άλλο.

 

Μου βγάζει installation aborted να υποθέσω ότι δεν έχω την recovery ??? Οπως ειπα όταν πατάω power και vol+ μου βγάζει με πορτοκαλιά γράμματα το menu Android system recovery <3e>. Εχει μέσα την rwm δεν θυμαμαι και πως γραφεται αν το γραψα σωστα???

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχεις το cwm recovery αλλά το εργοστασιακό 3e oπότε λογικά θα έπρεπε να παίρνει κανονικά την συγκεκριμένη αναβάθμιση.Το αρχείο της 1.03 που κατέβασες,το αποσυμπίεσες στο pc και απο το φάκελο που προέκυψε πήρες το update.zip και φλάσαρες αυτό ή έβαλες απευθείας το αρχείο όπως το κατέβασες;
Link to comment
Share on other sites

Χρηστο παντως εγω μετα την δοκιμη της 1.0.4 και αφου μου τα εκανε μανταρα επεστρεψα στην 1.0.3 κανονικα με nandroid backup.

Και μαλιστα αν και ειχα 6γ χωρο για εφρμογες οταν γυρισα βρηκα 3.5γ οπως ηταν απο την 1.0.4 (ebr - flash)

Tο ωραιο ποιο ειναι τωρα? Παρατηρω την μπαταρια ολη μερα και επαψαν τα αποτομα πεσιματα απο το 100% μεχρι 80% που εκανε και βλεπω και πολυ καλη διαρκεια μπαταριας εως εξωπραγματικη θα ελεγα....ΕΙΔΩΜΕΝ

Θα φορτισω φουλ τωρα το βραδυ και αυριο θα την τεσταρω για τα καλα με ολα ανοιχτα και πολυ σγαρλισμα.

Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχεις το cwm recovery αλλά το εργοστασιακό 3e oπότε λογικά θα έπρεπε να παίρνει κανονικά την συγκεκριμένη αναβάθμιση.Το αρχείο της 1.03 που κατέβασες,το αποσυμπίεσες στο pc και απο το φάκελο που προέκυψε πήρες το update.zip και φλάσαρες αυτό ή έβαλες απευθείας το αρχείο όπως το κατέβασες;

 

Στην αρχή είχα το εργοστασιακό 3e και δεν ήξερα και εβαλα το αρχείο όπως το κατέβασα όχι το update. Μετά από αυτό πίστευα ότι έπρεπε να βάλω την cwm recovery και την περασα την 5.5 νομίζω. Μετά μπήκα σε αυτήν και έκανα το update αυτή την φορά και μου λεει πάλι aborted. Τι γίνεται τώρα?

 

Τώρα είδα αυτό εδώ που γραφει ο φίλος ''

Σημείωση για τους κατόχους του 1batch: αν περάσετε cwm recovery, σβήνετε το εργοστασιακό recovery του κινητού ... οπότε δεν μπορεί να περαστεί η updated ρομ μεσω cwm. Καλό θα ήταν να περάσετε 1α το update , μετά ροοτ και μετά το cwm....

Φυσικά υπάρχει και ο τρόπος του spflash tool'' Τώρα όμως έιναι αργά την κάναμε την μα...ία.. Και τώρα τι κανουμε ??Μπορώ να επανέλθω στην εργοστασιακή recovery και να κάνω απο εκεί το update??? KAI Ερώτηση κρίσεως αφού μας κάνει την ζημια αυτη η recovery cwm γιατί την βάζουμε και μας τα μπερδεύει? Και έχουμε και οδηγό πως θα την περάσουμε στη αρχική σελίδα??Εφόσον τα update μπαίνουν και με την εργοστασιακή... Δεν ξέρω αλλά ρε παιδιά πολλές σελίδες πολλές πληροφορίες. Κάποια που έχουν περαστεί στην πρώτη σελίδα λίγο μας μπερδεύουν μήπως θα πρέπει να γίνει ένας ολοκληρωμένος οδηγός από την αρχή που να εξηγεί βήμα βήμα όλα αυτά που πρέπει να γίνουν ώστε όταν παίρνουμε το κινητό να ξέρουμε πως θα διορθώσουμε τα bugs?? Λεω εγώ τώρα γιατί αντε και το κανα εγω θα το φτιάξω θα μου πει ένας φίλος κάτι θα γίνει. Αλλά καποιος άλλος φίλος θα βρεθεί μετά και θα ρωτάει και θα απαντάτε και θα τρώτε τζάμπα τον χρόνο σας...μας...Δεν το λέω ως αγνώμων ίσα ίσα όσοι προσφέρουν εδώ αξίζουν πολλά συγχαρητήρια για τις οδηγίες και τους οδηγούς που γράφουν. Αλλά μήπως πάει λίγο χαμένη η δουλειά αυτή??

Edited by gtok34
Link to comment
Share on other sites

Στην αρχή είχα το εργοστασιακό 3e και δεν ήξερα και εβαλα το αρχείο όπως το κατέβασα όχι το update. Μετά από αυτό πίστευα ότι έπρεπε να βάλω την cwm recovery και την περασα την 5.5 νομίζω. Μετά μπήκα σε αυτήν και έκανα το update αυτή την φορά και μου λεει πάλι aborted. Τι γίνεται τώρα?

Root εισαι? Αν ναι κατεβασε απο play store το mobile uncle tools και ανοιξε το πατησε update recovery και θα βαλεις αυτο που σου ανεβασα για να επιστρεψεις παλι σε stock recovery 3e και να κανεις το φλασσαρισμα-update!

https://www.dropbox.com/s/wauf1b5hnhqzyid/recovery_stock.img

Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

Root εισαι? Αν ναι κατεβασε απο play store το mobile uncle tools και ανοιξε το πατησε update recovery και θα βαλεις αυτο που σου ανεβασα για να επιστρεψεις παλι σε stock recovery 3e και να κανεις το φλασσαρισμα-update!

https://www.dropbox.com/s/wauf1b5hnhqzyid/recovery_stock.img

 

τιποτα μια απο τα ίδια aborted και πάλι...Δεν μπορώ να καταλάβω τι κανω λάθος τωρα είμαι με εργοσιακή 3e και δεν κανει update μεσα απο την recovery με την εντολή install from sd card...

Εκανα wipe data και wipe cash και τώρα δεν μπαίνει ούτε σε recovery εργοστασιακή πατάω power και + και ανοίγειι το κινητό κανονικά.

 

Ακυρο στο τελευταίο μπήκα μετά απο δυο προσπαθειες. Προσπάθησα και πάλι να κανω apply update from sdcard από το menu της recovery μάταια μετά την επιλογή του αρχείου update.zip μου βγαζει installation aborted...δεν θέλει δεν θέλει....

Edited by gtok34
Link to comment
Share on other sites

τιποτα μια απο τα ίδια aborted και πάλι...Δεν μπορώ να καταλάβω τι κανω λάθος τωρα είμαι με εργοσιακή 3e και δεν κανει update μεσα απο την recovery με την εντολή install from sd card...

Εκανα wipe data και wipe cash και τώρα δεν μπαίνει ούτε σε recovery εργοστασιακή πατάω power και + και ανοίγειι το κινητό κανονικά.

 

Ακυρο στο τελευταίο μπήκα μετά απο δυο προσπαθειες. Προσπάθησα και πάλι να κανω apply update from sdcard από το menu της recovery μάταια μετά την επιλογή του αρχείου update.zip μου βγαζει installation aborted...δεν θέλει δεν θέλει....

Τι μεγεθος εχει το update zip που εχεις στην καρτα σου?

Σου το ανεβαζω εγω και σβησε αυτο που εχεις εσυ και βαλε το δικο μου.

 

Σε λιγακι θα ειναι ετοιμο.

https://www.dropbox.com/s/d94ou5wejn8gkjt/update.zip

Edited by vasilis_hd2
Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

Τι μεγεθος εχει το update zip που εχεις στην καρτα σου?

Σου το ανεβαζω εγω και σβησε αυτο που εχεις εσυ και βαλε το δικο μου.

 

Σε λιγακι θα ειναι ετοιμο.

https://www.dropbox.com/s/d94ou5wejn8gkjt/update.zip

 

αυτό ήταν με το δικό σου αρχείο έκανε την αναβάθμιση σε 1.0.3 Ευχαριστώ μάλλον ήταν το αρχείο λάθος το update αν και κατέβασα την σωστή έκδοση ίσως να μην κατέβηκε σωστα.. Τώρα πάω για τον αποθηκευτικό χώρο. Κάνω το ίδιο ή θέλει recovery rwm?

Link to comment
Share on other sites

Βάλε καλύτερα το cwm recovery http://www.chinaphonearena.com/forum/Thread-CWM-iNew-V3-CWM-6-0-4-4-Touch-Recovery για να μπορείς να παίρνεις και πλήρη backup.Aπο την στιγμή που είσαι rooted το περνάς απο το mobileuncle tools

Tο ωραιο ποιο ειναι τωρα? Παρατηρω την μπαταρια ολη μερα και επαψαν τα αποτομα πεσιματα απο το 100% μεχρι 80% που εκανε και βλεπω και πολυ καλη διαρκεια μπαταριας εως εξωπραγματικη θα ελεγα....ΕΙΔΩΜΕΝ

Θα φορτισω φουλ τωρα το βραδυ και αυριο θα την τεσταρω για τα καλα με ολα ανοιχτα και πολυ σγαρλισμα.

Βασίλη προσωπικά δεν είδα καμμία βελτίωση στη μπαταρία.Η μόνη λύση είναι μεγαλύτερη μπαταρία.

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Βάλε καλύτερα το cwm recovery http://www.chinaphonearena.com/forum/Thread-CWM-iNew-V3-CWM-6-0-4-4-Touch-Recovery για να μπορείς να παίρνεις και πλήρη backup.Aπο την στιγμή που είσαι rooted το περνάς απο το mobileuncle tools

 

Ναι πήγα να το περάσω από τον Θείο αλλά μου λέει δεν είμαι root. Ποιο root να περάσω? Με τι πρόγραμμα να μην είναι ομως κινέζικο γιατί τότε θα με πετάει κινέζικα στην κουρτινα για κάθε εφαρμογή που θα δίνει δικαιώματα. Υπάρχει κανα καλό? λέω να προτιμήσω την 5.5 αυτή την touch την φοβάμαι μη κάνω καμια μα...

Link to comment
Share on other sites

αυτό ήταν με το δικό σου αρχείο έκανε την αναβάθμιση σε 1.0.3 Ευχαριστώ μάλλον ήταν το αρχείο λάθος το update αν και κατέβασα την σωστή έκδοση ίσως να μην κατέβηκε σωστα.. Τώρα πάω για τον αποθηκευτικό χώρο. Κάνω το ίδιο ή θέλει recovery rwm?

 

Βάλε καλύτερα το cwm recovery http://www.chinaphonearena.com/forum/Thread-CWM-iNew-V3-CWM-6-0-4-4-Touch-Recovery για να μπορείς να παίρνεις και πλήρη backup.Aπο την στιγμή που είσαι rooted το περνάς απο το mobileuncle tools

Ναι.Τωρα θελει install zip from sd card-------->choose zip fron sd card

Τωρα βαλε καλυτερα αυτο που δινει ο Χρηστος.

Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

Για δοκίμασε αρχικά να βάλεις απο το play το supersu μήπως μετά το update έχει κρατήσει τo root αλλά δεν έχει εφαρμογή να το διαχειριστεί.Αν δε δουλέψει αυτό,για να κάνεις root υπάρχουν σίγουρα 2 τρόποι

1.Το shuame που σου βάζει το kingroot και μέσω αυτού μια μόνο κινέζικη εφαρμογή,την οποία μετά μπορείς να απεγκαταστήσεις http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5136455#post5136455 δες το βήμα 2

2.Εφόσον έχεις cwm recovery μπορείς να φλασάρεις αυτό http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=43980873&postcount=5 και θα σου κάνει root με το κανονικό superuser

Link to comment
Share on other sites

Σημερα παρελαβα μια παραγγελια μπαταριας απο το banggood:

http://www.banggood.com/Original-1830mAh-Battery-For-INew-V3-p-913211.html

Ελα ομως που μου εστειλαν μια ανωνυμη 2500 mah, πιο χοντρη και με πιο μικρο μηκος, αχαχαχα :blink:

Παρελαβε κανεις αλλος απο κει μπαταρια;

Ευχομαι να ηταν μεμονωμενο το περιστατικο και να μην την πατησουν κι αλλοι.

Link to comment
Share on other sites

Για δοκίμασε αρχικά να βάλεις απο το play το supersu μήπως μετά το update έχει κρατήσει τo root αλλά δεν έχει εφαρμογή να το διαχειριστεί.Αν δε δουλέψει αυτό,για να κάνεις root υπάρχουν σίγουρα 2 τρόποι

1.Το shuame που σου βάζει το kingroot και μέσω αυτού μια μόνο κινέζικη εφαρμογή,την οποία μετά μπορείς να απεγκαταστήσεις http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5136455#post5136455 δες το βήμα 2

2.Εφόσον έχεις cwm recovery μπορείς να φλασάρεις αυτό http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=43980873&postcount=5 και θα σου κάνει root με το κανονικό superuser

 

Δοκίμασα έβαλα το supersu αλλά τίποτα δεν είμαι root. Mάλιστα μου βγάζει μύνημα το supersu για το ότι δεν υπάρχει binary...

Θέλω να κάνω τον δευτερο τρόπο αλλά δεν έχω cwm recovery. Διάβασα τον τρόπο με το flash tool αλλα δεν τα κατάφερα βρήκα το scate αρχείο που είχε στον φάκελο η cwm 5.5 το έβαλα τα είδε τα αρχεία στο flash tool αλλά μετά πατώντας download και συνδέοντας σβηστό το κινητό δεν κάνει τίποτα. Μήπως θέλει να έχει και τους pdanet drivers για την σύνδεση?? ή δεν έχει σχέση. ?

Link to comment
Share on other sites

Nαι πρέπει να έχεις και τους drivers.

Σημερα παρελαβα μια παραγγελια μπαταριας απο το banggood:

http://www.banggood.com/Original-1830mAh-Battery-For-INew-V3-p-913211.html

Ελα ομως που μου εστειλαν μια ανωνυμη 2500 mah, πιο χοντρη και με πιο μικρο μηκος, αχαχαχα

Παρελαβε κανεις αλλος απο κει μπαταρια;

Ευχομαι να ηταν μεμονωμενο το περιστατικο και να μην την πατησουν κι αλλοι.

Νομίζω ότι πρόκειται για μεμονωμένο περιστατικό.Εχω παραλάβει απο εκεί ήδη 2 μπαταρίες για άλλα κινητά χωρίς πρόβλημα

Link to comment
Share on other sites

Σημερα παρελαβα μια παραγγελια μπαταριας απο το banggood:

http://www.banggood.com/Original-1830mAh-Battery-For-INew-V3-p-913211.html

Ελα ομως που μου εστειλαν μια ανωνυμη 2500 mah, πιο χοντρη και με πιο μικρο μηκος, αχαχαχα :blink:

Παρελαβε κανεις αλλος απο κει μπαταρια;

Ευχομαι να ηταν μεμονωμενο το περιστατικο και να μην την πατησουν κι αλλοι.

 

Εμένα μου έστειλαν την κανονική δεν είχα πρόβλημα.

HTC DESIRE 825
Link to comment
Share on other sites

Βασίλη προσωπικά δεν είδα καμμία βελτίωση στη μπαταρία.Η μόνη λύση είναι μεγαλύτερη μπαταρία.

 

Aυτό είναι το μόνο σίγουρο.

Μπορώ να πω όμως ότι μετά από 7-8 φορτίσεις έχει βελτιωθεί αρκετά η αυτονομία της και σίγουρα δεν είναι η ιδέα μου.

Να σημειώσω ότι εμένα δεν ανεβαίνει πάνω από τα 4192-4196mah ότι και να έχω δοκιμάσει.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Θα γίνω λίγο κακός. Τα θέλουμε όλα έτοιμα. Υπάρχουν οδηγοί στην 1η σελίδα. Αλλά οι οδηγοί δεν κάνουν κάτι αν δεν τους διαβάσουμε.

Ρωτάμε τα ίδια και τα ίδια. Το κινητό αυτό το περιμένουν άλλα πχ 20-30 άτομα το ελάχιστο. Θα μπαίνει μετά ο καθένας και θα κάνει τις ίδιες ερωτήσεις;! Ας σκεφτούμε και λίγο τους άλλους.

Μπράβο πάντως στα μέλη που βοηθούν ΠΑΡΑ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...