Jump to content

iNew V3


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πήγαινε ρυθμίσεις--->Χρήση δεδομένων και δες αν είναι ενεργοποιημένο το "εμφάνιση ορίου δεδομένων" στην οθόνη κλειδώματος
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εχει ενα φιξακι στο gravity box. Το δοκιμασες?

Με την ευκαιρία, σε λιγο φευγω για Τουμπα, (μπάλα). Θα το δοκιμασω και γω με το runtastic και θα ποσταρω...

Παντως, λογικα θα επρεπε να είναι σωστή η ενδειξη, καθως κινηθηκες σε ανοιχτό δρομο, μακρυα απο ψηλα κτήρια....

Χμ ποιο fix λες;

 

----- προσθήκη μηνύματος 119 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

BTW βλεπω και το WiFi να μην πιανει καλα :(

Στα 2 μετρα απο το ρουτερ μου εχει 3/4 γραμμες. Οταν παω στην κουζινα με το ζορι μια και αποσυνδεεται :/

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε ρυθμίσεις--->Χρήση δεδομένων και δες αν είναι ενεργοποιημένο το "εμφάνιση ορίου δεδομένων" στην οθόνη κλειδώματος

 

Ευχαριστώ πολύ! Αυτό ήταν η αιτία! Τώρα για τον φορτιστή θα παρατηρώ τι θα γίνεται...

"Φίαρ καν χόλντ γιου πρίζονερ...Χόουπ καν σέτ γιου φρί...."
Link to comment
Share on other sites

Ρε φικαρακι ποσες μερες εκανε να σου ερθει? Εαν εχεις την νεα 1.0.1 μην το σκαλισης υπαρχει περιπτωση να φαει σκαλωμα!

Kανα μηνα περιπου εκανε. Εχει την cxq_v3_inew_v1.0.1

:hunter:
Link to comment
Share on other sites

Χμ ποιο fix λες;

 

----- προσθήκη μηνύματος 119 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

BTW βλεπω και το WiFi να μην πιανει καλα :(

Στα 2 μετρα απο το ρουτερ μου εχει 3/4 γραμμες. Οταν παω στην κουζινα με το ζορι μια και αποσυνδεεται :/

 

Gravity box - General fixes-fix location issues

 

http://img811.imageshack.us/img811/605/jlz7.png

Σχετικα, καλά ταωπηγε το τζιπιες...

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.

Καποιες ερωτησουλες εχω που ισως εχουν απαντηθει αλλα επειδη ειναι τεραστιο το τοπικ δεν βγαζω ακρη.

 

Πως η μπαταρια σε καποιους παει μεχρι 4395 V ?

Εμενα ποτε δεν εχει δειξει πανω απο 4.202V ... και με διαφορους φορτιστες που δοκιμασα.

Ειχα την 1.0.1 οταν μου το ειχανε στειλει , ημουν απο τους πρωτους που το παραγγειλαν.

Ειχα περασει μετα κοπων και βασανων την 1.0.3 . Εκανα και την ενοποιηση του αποθηκευτικου χωρου .

Απο τοτε μεχρι σημερα βλεπω εχουνε βγει αρκετες καινουριες ρομ , υπαρχει καποια που να κανει κατι το οποιο να αξιζει τον κοπο της αναβαθμισης ( βασικα μονο με την μπαταρια εχω θεμα ) ?

Επισης αν περασω μια νεα ρομ ,οτι εχω στο τηλεφωνο χανεται ? παιχνιδια , εφαρμογες κ.τ.λ. ?

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Αυτή είναι η μπαταρία που μπορεί να αντικαταστισει την εργοστασιακη; http://www.pandawill.com/2000mah-original-battery-for-thl-w8-smart-phone-p73642.html

Παίζει πουθενά καλύτερη τιμή;

 

D_ROSE, εδώ, έχεις ρωτήσει αν υπάρχει stock?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, πριν από λίγες ημέρες παρέλαβα και εγώ για δώρο στην γυναίκα, καταρχάς τα ίδια προβλήματα με την μπαταρία κατά τα άλλα όλα καλά,

1. όσον αφορά την μπαταρία έχετε κανά εξωτερικό φορτιστή να προτείνετε όπου μετά την φόρτιση και την τοποθέτησή του στο κινητό δεν θα κάνει τα σκαμπανεβάσματα απο 100 στο 85?,

2. όσον αφορά την μπαταρία του W8 πόσο παραπάνω βγάζει?

3. Και κάτι τελευταίο screen protector απο που?

Link to comment
Share on other sites

Αυτη την ROM την εχει δοκιμασει καποιος

 

iNew V3 CWM 6.0.4.4 Full Touch

 

ειναι 4.4 Kit Kat?

 

Please advice

Link to comment
Share on other sites

Gravity box - General fixes-fix location issues

 

 

Σχετικα, καλά ταωπηγε το τζιπιες...

 

Πφφφφ

 

Μου βγάζει αυτό:

http://s28.postimg.org/jm9guzsq5/Screenshot_2014_03_30_20_59_29.png

 

Και μετά αυτό:

http://s11.postimg.org/5rqkpeqjn/Screenshot_2014_03_30_20_59_15.png

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχεις κάνει σωστή εγκατάσταση του xposed framework.Δες οδηγίες εγκατάστασης στο http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5194496#post5194496
Link to comment
Share on other sites

Να μη μπουτάρει ναι,να μπρικάρει τελείως όχι.Γιαυτό και συνίσταται να υπάρχει cwm recovery στη συσκευή.Αν δε μπουτάρει το κινητό,μπαίνεις στο recovery με Power + volume up και πας στο install zip from sd card,βρίσκεις το αρχείο xposed disabler.zip και το φλασάρεις.Μετά το κινητό θα ξεκινήσει και πάλι κανονικά.Επίσης στην τελευταία έκδοση του xposed ο δημιουργός του έβαλε και το λεγόμενο safemode http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=51306764&postcount=9883 όπου με συνδυασμό πλήκτρων,το απενεργοποιείς.Αυτό δε μου χρειάστηκε να το δοκιμάσω προς το παρόν,αλλά το φλασάρισμα του xposed disabler.zip το δοκίμασα και λειτούργησε κανονικά Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Ωραίο κινητό φαίνεται και πολύ καλό για τα λεφτά του. :)

Πράγματι η μπαταρία είναι πρόβλημα, αλλά βλέπω ότι έχει βρεθεί "λύση" :p

Μάλλον θα το προτείνω στην βαφτισιμιά μου που θέλει κάτι καλό και φθηνό. Βλέπω στο Coolicool το έχουν για λιγότερο από 130€, υπάρχει και το κουπονάκι, καλά θα βγει :p , θα το φέρουν και στην αποθήκη τους εδώ στην Ευρώπη...

Από υποστήριξη βλέπω υπάρχει full, αφού αρκετοί το έχετε πάρει εδώ, ότι πρέπει θα είναι για το Πάσχα δώρο ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά,επειδή το σκέφτομαι το κινητό αυτό,υπάρχει διαφορά στο μοντέλο αυτό http://www.coolicool.com/inew-v3-mtk6582-13ghz-quad-core-50-inch-hd-screen-android422-3g-smartphone-g-33210 από αυτό http://www.coolicool.com/inew-v3-mtk6582-13ghz-quad-core-50-inch-hd-screen-android-422-3g-smartphone-g-32639 γιατί έχουν περίπου 50€ διαφορά τιμής,αν γνωρίζει κάποιος να μου πει,ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να καταλάβω λογικά χρεώνουν dhl για ελλαδα απο ότι λέει και είναι για χώρες ΕΕ

 

Το ενα ειναι σε αποθήκη στην Ευρώπη (λογικά με πληρωμένους δασμούς) ενώ το άλλο ειναι στην Κινα

I am the FireStarter
Link to comment
Share on other sites

Σαν συσκευες δλδ δεν βλεπεις καπαια διαφορᴨ

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

αυτη ειναι η απαντηση απο coolicool :the expensive one stock in EU warehouse, and if you buy from EU warehouse , there will be no customs tax, also the phone can arrive you within 2-5 days

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδιά

μετά από αρκετή ώρα διαβάσματος εδώ αποφάσισα να παραγγείλω k εγώ το "πολιφισμενο" inew

έπαιξα παραγγελια από "μινιδεαλ" πριν 20 μέρες αλλα ακόμα τίποτα.τους μίλησα στο chat k μου είπαν 15 απριλίου περίπου θα έρθει..με τελωνείο παίζει κανένα θέμα με "μινιδεαλ"..γνωρίζει κανεις?επίσης δεν τους είπα να κάνουν install ελληνικά αλλα έχω ζητήσει root..θέλει format για εγκατάσταση ελληνικών η όχι?

επίσης τα mp3 έχουν καλή ποιότητα?σκέφτομαι να σκάσω 72 ευρωπαϊκά να πάρω τα razer hammerheads.θα αξίζουν η θα παίζουν όπως αυτά του κινητού?με games τι παίζει?παίζουν η κολλάει?

Edited by vincent13
Link to comment
Share on other sites

Σαν συσκευες δλδ δεν βλεπεις καπαια διαφορᴨ

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

αυτη ειναι η απαντηση απο coolicool :the expensive one stock in EU warehouse, and if you buy from EU warehouse , there will be no customs tax, also the phone can arrive you within 2-5 days

 

Γιατι αν το παραγγειλω από Κινα θα πληρωσω δασμους; αφου κανενας δεν πληρωνει ,ειδικα αν στο στειλουν με καποια συγκεκριμενη μεταφορικη,απλα αν είναι να γλυτωσω 50€ δε με πειραζει να περιμενω και 15 ημερες

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...