Jump to content

iNew V3


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μιλάμε μερικές φορές χάνει σήμα και το ξαναβρίσκει και οι διαδρομές είναι σε ευθείες που απλά ενώνουν σημεία που είχε σήμα...τα δεδομένα δεν θυμάμαι αν τα έχω ανοικτά....στην αρχή και στο τέλος για το upload τα έχω...αλλά κατα την διάρκεια δεν θυμάμαι...μάλλον όχι γιατί θα σκεπτόμουν την μπαταρία...ΤΩΡΑ ΟΜΩΣ! :D

Δεν έχω σηκώσει πινάκια...να το κάνω?

 

Σήκωσέ τα αλλά πολύ προσεκτικά.

Να και ένα δικό μου μέσα στο σπίτι δίπλα στο παράθυρο. Δεν μπορώ να βγω έξω γιατί βρέχει και κυρίως επειδή βαριέμαι...:lol:

 

[ATTACH]43135[/ATTACH]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μια μικρή βοήθεια .... τι πρέπει να πειράξω στο enginneer mode για να δυναμώσω την ένταση των ακουστικών στις τηλεφωνικές κλήσεις ? Για μουσική ραδιοφωνο κτλ είναι μια χαρά, θέλω ένα κλικ πιο πάνω στην ένταση των ακουστικών ....
Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν έχεις καλή ένδειξη.

 

bill_phone ποια η διαφορά από το δικό σου;:worry:

Μου φαίνεται οκ του XtR.

 

@XtR Συμφωνώ με το Sygic, απόλυτα, που ανέφερε ο alex_master. Μια εναλλακτική είναι και το CoPilot. Δούλεψα και τα 2 με το iNew, μέσα στο αυτοκίνητο, αλλά και πεζός.Όσο για τις ρυθμίσεις, εδώ, εάν δεν είσαι ικανοποιημένος από το gps, θα σου πρότεινα να τις κάνεις. Είναι μια απλή διαδικασία, κατά την άποψή μου.

Edited by apollo_el
Link to comment
Share on other sites

Ορίστε ένα δείγμα διαφοράς καταγραφής της διαδρομής από τα 2 κινητά σε Endomondo....

 

http://i35.photobucket.com/albums/d197/nikosni/GPScomp_zpsa21d0fd6.png

"Φίαρ καν χόλντ γιου πρίζονερ...Χόουπ καν σέτ γιου φρί...."
Link to comment
Share on other sites

Στο δικο μου λειτουργει αψογα το endomondo οπως και το runtastic pro. Δοκιμασμενο και το ndrive σε ταξιδι παραλληλα με igo primo σε οθονη αυτοκινητου και εδειχναν ακριβως το ιδιο χωρίς λαθη..
Petrotech
Link to comment
Share on other sites

Μια μικρή βοήθεια .... τι πρέπει να πειράξω στο enginneer mode για να δυναμώσω την ένταση των ακουστικών στις τηλεφωνικές κλήσεις ? Για μουσική ραδιοφωνο κτλ είναι μια χαρά, θέλω ένα κλικ πιο πάνω στην ένταση των ακουστικών ....

 

Για δες εδώ.

 

bill_phone ποια η διαφορά από το δικό σου;:worry:

Μου φαίνεται οκ του XtR.

 

@XtR Συμφωνώ με το Sygic, απόλυτα, που ανέφερε ο alex_master. Μια εναλλακτική είναι και το CoPilot. Δούλεψα και τα 2 με το iNew, μέσα στο αυτοκίνητο, αλλά και πεζός.Όσο για τις ρυθμίσεις, εδώ, εάν δεν είσαι ικανοποιημένος από το gps, θα σου πρότεινα να τις κάνεις. Είναι μια απλή διαδικασία, κατά την άποψή μου.

 

Σε μένα το σήμα ήταν μέσα στο σπίτι μου που έχει και άλλο όροφο από πάνω. Δίπλα στο παράθυρο βέβαια. Νόμιζα ότι η ένδειξη του φίλο είναι σε καθαρό ουρανό. Για να "κρατάει" καλά το σήμα θα πρέπει το snr να είναι όσο πιο ψηλά.

 

παιδια επειδη ειμαι λιγο ασχετος με android.. τις εφαρμογες μπορω να τις βαζω στην εσωτερικη μνημη τηλεφωνου?

 

Ναι φυσικά. Και καλύτερα στην εσωτερική. Αφού την έχουμε μεγάλη! :lol:

Edited by bill_phone
Προσθήκη μηνύματος
Link to comment
Share on other sites

Με την 1.0.8 μαλλον αφήνει να ανέβει λιγο παραπάνω το voltage κατα τη φόρτιση...

 

 

http://s22.postimg.org/njmi38zox/Screenshot_2014_03_29_08_47_25.png

Edited by GODOS
Petrotech
Link to comment
Share on other sites

Την έκδοση του κινητου την γράφει πάνω στο χαρτί κάτω από την μπαταρία; Με την 1.0.3 που είχα φόρτιζε μέχρι τα 4.320 πανω κατω. Το κινητό είναι απο τα πρώτα. Μου είχε έρθει με την πρώτη έκδοση firmware χωρίς υποστήριξη OTG
Petrotech
Link to comment
Share on other sites

Για δες εδώ.

 

 

 

Σε μένα το σήμα ήταν μέσα στο σπίτι μου που έχει και άλλο όροφο από πάνω. Δίπλα στο παράθυρο βέβαια. Νόμιζα ότι η ένδειξη του φίλο είναι σε καθαρό ουρανό. Για να "κρατάει" καλά το σήμα θα πρέπει το snr να είναι όσο πιο ψηλά.

 

 

 

Ναι φυσικά. Και καλύτερα στην εσωτερική. Αφού την έχουμε μεγάλη! :lol:

 

Ωραίος αλλά θέλω μόνο για την εγγραφή των hands-free και σε αυτό δεν λένε τίποτα..

Link to comment
Share on other sites

Ωραίος αλλά θέλω μόνο για την εγγραφή των hands-free και σε αυτό δεν λένε τίποτα..

 

Εγώ είχα πάει στο headset mode και μετά στο type άλλαζα σε sph , sph2 και δοκίμαζα εντάσεις. Δεν θυμάμαι ποία είναι ακριβώς.

 

4367mV:shock: Σαν πολυ δεν ανεβενει η ταση? Η μπαταρια του v3 εχει charging limit 4350mV.

 

Σε εμένα πίανει 4,38 βόλτ!!!! :kill:

Link to comment
Share on other sites

bill_phone ποια η διαφορά από το δικό σου;:worry:

Μου φαίνεται οκ του XtR.

 

@XtR Συμφωνώ με το Sygic, απόλυτα, που ανέφερε ο alex_master. Μια εναλλακτική είναι και το CoPilot. Δούλεψα και τα 2 με το iNew, μέσα στο αυτοκίνητο, αλλά και πεζός.Όσο για τις ρυθμίσεις, εδώ, εάν δεν είσαι ικανοποιημένος από το gps, θα σου πρότεινα να τις κάνεις. Είναι μια απλή διαδικασία, κατά την άποψή μου.

Έκανα και τις ρυθμίσεις και τώρα μου δείχνει αυτά. Μια δοκιμή και έξω με το αμάξι θα με πείσει, ελπίζω να δουλεύει σωστά γιατί είναι κάτι που δυστυχώς χρειάζομαι!!

http://i.imgur.com/5stsJtX.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδες.θα κανω μια ερωτηση απο τις ιδιες αλλα επειδη δεν εχω χρονο να διαβασω ολες αυτες τις σελιδες θα την κανω.σκεφτομαι να αλλαξω το ζτε v967 που εχω τωρα κ ειναι αψογο εκτος της καμερας για να παρω αυτο.θα δω διαφορα λετε.ειναι τοσο καλη η καμερα;η μπαταρια με αρκετη χρηση βγαζει μια μερα;ευχαριστω αλλα 4000 μηνυματα δεν διαβαζονται με τιποτα.

Huawei x5

Zte carl

Huawei y210

Samsung e1182

Zte v967s

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδες.θα κανω μια ερωτηση απο τις ιδιες αλλα επειδη δεν εχω χρονο να διαβασω ολες αυτες τις σελιδες θα την κανω.σκεφτομαι να αλλαξω το ζτε v967 που εχω τωρα κ ειναι αψογο εκτος της καμερας για να παρω αυτο.θα δω διαφορα λετε.ειναι τοσο καλη η καμερα;η μπαταρια με αρκετη χρηση βγαζει μια μερα;ευχαριστω αλλα 4000 μηνυματα δεν διαβαζονται με τιποτα.

 

Δεν ξέρω πως είναι η κάμερα του 967 αλλά του v3 είναι πολύ καλή για κινέζικο κινητό. Η μπαταρία θα σου βγάζει μέρα με μέτρια χρήση. Απλά Από τα 100% μέχρι τα 85-90% ξεφορτίζει γρήγορα. Και αυτό είναι αδυναμία του κινητού να φορτίσει πλήρως την μπαταρία. Αν την φορτίζεις σε εξωτερικό φορτιστή δεν θα εχεις κανένα πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Τα νεύρα μουυυυυυυυ προσπαθώ να βγάλω άκρη στο τσατ του τοκ πως να συνδέσω το nfc headset και εκτός ότι δεν ξέρουν αγγλικά, δεν ξέρουν και τις ρυθμίσεις να μου πουν... ΠΦΦΦΦ
Link to comment
Share on other sites

Τα νεύρα μουυυυυυυυ προσπαθώ να βγάλω άκρη στο τσατ του τοκ πως να συνδέσω το nfc headset και εκτός ότι δεν ξέρουν αγγλικά, δεν ξέρουν και τις ρυθμίσεις να μου πουν... ΠΦΦΦΦ

 

Έχεις ανοίξει το nfc από κινητό και ακουστικό; Τα πλησίασες; Δεν μπορώ να καταλάβω πως θα σuνδέεται μόνο με nfc; Μάλλον με το nfc θα γίνεται η ζεύξη και μετά θα θέλεις bluetooth.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδες.θα κανω μια ερωτηση απο τις ιδιες αλλα επειδη δεν εχω χρονο να διαβασω ολες αυτες τις σελιδες θα την κανω.σκεφτομαι να αλλαξω το ζτε v967 που εχω τωρα κ ειναι αψογο εκτος της καμερας για να παρω αυτο.θα δω διαφορα λετε.ειναι τοσο καλη η καμερα;η μπαταρια με αρκετη χρηση βγαζει μια μερα;ευχαριστω αλλα 4000 μηνυματα δεν διαβαζονται με τιποτα.

 

Εγω εχω και τα δυο(η κορη μου το v3).Τ v3 ειναι πολυ καλυτερο σε ολα εκτος απο μπαταρια,πραγμα λογικο για τι παχος του.Ασυζητητι το v3 θα διαλεγα(με την χρηση που κανω στο κινητο μια μερα θα μου την εβγαζε ανετα)

Link to comment
Share on other sites

Τα νεύρα μουυυυυυυυ προσπαθώ να βγάλω άκρη στο τσατ του τοκ πως να συνδέσω το nfc headset και εκτός ότι δεν ξέρουν αγγλικά, δεν ξέρουν και τις ρυθμίσεις να μου πουν... ΠΦΦΦΦ

 

Ποιό είναι το ακουστικό?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδες.θα κανω μια ερωτηση απο τις ιδιες αλλα επειδη δεν εχω χρονο να διαβασω ολες αυτες τις σελιδες θα την κανω.σκεφτομαι να αλλαξω το ζτε v967 που εχω τωρα κ ειναι αψογο εκτος της καμερας για να παρω αυτο.θα δω διαφορα λετε.ειναι τοσο καλη η καμερα;η μπαταρια με αρκετη χρηση βγαζει μια μερα;ευχαριστω αλλα 4000 μηνυματα δεν διαβαζονται με τιποτα.

 

Θα σου πω εγώ που το είχα το ν967. Η κάμερα του ν3 είναι πολύ καλύτερη από του ZTE, δεν υπάρχει σύγκριση. Από εμφάνιση το ν3 τα σπάει, η οθόνη πολύ ανώτερη από του ZTE. Το μόνο σημείο που υπερτερεί το ν967 είναι η μπαταρία του. Να ξέρεις ότι, αν το 967 σου έβγαζε μια μερα, με την ίδια χρήση το ν3 θα σου βγάλει 10 ώρες. Εγώ έβγαζα άνετα 2 μέρες με το ZTE, τώρα με το inew 1μέρα. Αν μου έλεγες ποιό τηλ θα αγόραζα ξανά η απάντηση είναι:

Inew v3 με κλειστά μάτια.

HTC DESIRE 825
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που δίνει το toc που είναι σαν κυψέλη!

 

ισως να σου λεω και βλακεία αλλα το nfc δουλευει με τις συσκευές να βρίσκονται σε απόσταση χιλιοστών μεταξύ τους. οπότε λογικά αποκλείεται να συνδέονται με nfc (με το τρόπο που ξέρουμε όπως μοιράζουμε πχ μια photo απο συσκευή σε συσκευή) λογικά αυτο που είπαν παραπάνω, κολλάς το handsfree με την πλάτη του κινητού να γίνει ζεύξη έχοντας ανοιχτό το handsfree και το nfc στο inew και μετα (αφού έτσι και αλλιώς όταν ανοίξεις nfc ανοίγει και το bleutooth) δουλεύει σαν κοινό bt handsfree

-το καλό μπορεί πάντα να γίνει καλύτερο

-οχι πάντα...

-πάντα!!! ψάξτο στο google και θα δεις!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...