Jump to content

iNew V3


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μπράβο σου. Έκανες ότι δεν προλάβαινα!!

 

Ευχαριστώ φιλεμ

 

Δεν ειναι τιποτα σπουδαίο. Απλα εχω συμμαζέψει σε ενα ζιπ ολα τα καλούδια. Κάποιος που είναι λίγο ψαγμενος δεν θα εχει πρόβλημα. Σίγουρα, πάντως, θα βοηθήσει κάποιον που θα θελήσει να κάνει ένα πιο αναλυτικό άρθρο

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ φιλεμ

 

Δεν ειναι τιποτα σπουδαίο. Απλα εχω συμμαζέψει σε ενα ζιπ ολα τα καλούδια. Κάποιος που είναι λίγο ψαγμενος δεν θα εχει πρόβλημα. Σίγουρα, πάντως, θα βοηθήσει κάποιον που θα θελήσει να κάνει ένα πιο αναλυτικό άρθρο

 

Αυτο ειναι. Ξέρω οτι μεχρι να μας πετάξει το πρωτο "δεν υπαρχει αρκετος διαθεσιμος χωρος για την εγκατασταση της εφαρμογης" δεν θα το πειραξουμε ευκολα:p

Οπότε έχουμε και λέμε τα mods

1. αν θελουμε να δουλέψει στην πρωτη φουρνια το otg θελουμε να flashάρουμε την "τελευταια" rom απο needrom

2.Ως εκ του ανωθεν, πρεπει να περασουμε cwm

3.root

4.μεγέθυνση του διαθεσιμου για εφαρμογές(και οχι μονο) εσωτερικου χωρου

μένει κάποιος να βαλει τα link και τους οδηγούς στα ελληνικα και με την σειρα

 

@GODOS μηπως το δοκιμασες με τα χοντρα της μηχανης? λογικα πιανει (αν) με τα πολυ λεπτα τα μάλλινα

@maurokokkinos προκειται για ενα κινεζικο κινητο με 2 καρτες standby το οποιο σημαινει οτι δυσκολα θα βρεις sar ακομα πιο δυσκολο να ειναι αληθες, παντως εχε στο νου σου οτι εκ των πραγματων θα ειναι περισσοτερο απο οτι ενα μονοκαρτο smartphone

Edited by Keepkouking

-το καλό μπορεί πάντα να γίνει καλύτερο

-οχι πάντα...

-πάντα!!! ψάξτο στο google και θα δεις!

Link to comment
Share on other sites

Το SAR πότε υφίσταται σε μία συσκευή; Όταν ενεργοποιηθεί; Ακόμα και όταν είναι κλειστή; Ανάλογα με πόσες σιμ είναι ενεργές; Δηλαδή αν και είναι 2καρτο, αν έχω μόνο μια σιμ τότε το SAR είναι μικρότερο ή το SAR είναι σταθερή μεταβλητή;
Link to comment
Share on other sites

Το SAR πότε υφίσταται σε μία συσκευή; Όταν ενεργοποιηθεί; Ακόμα και όταν είναι κλειστή; Ανάλογα με πόσες σιμ είναι ενεργές; Δηλαδή αν και είναι 2καρτο, αν έχω μόνο μια σιμ τότε το SAR είναι μικρότερο ή το SAR είναι σταθερή μεταβλητή;

 

δες εδώ

στο επισημο καπου ειχα δει 0.45 w/kg το οποιο ειναι πολυ καλο για να ειναι αληθινο ακομα και μια sim ;)

-το καλό μπορεί πάντα να γίνει καλύτερο

-οχι πάντα...

-πάντα!!! ψάξτο στο google και θα δεις!

Link to comment
Share on other sites

Απο τη στιγμή που το κινητό έχει μια κεραία και για τις 2 σιμ,δεν νομίζω να έχει διπλό sar έναντι ενός μονόκαρτου
Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να είναι έτσι. Εγώ έχω ρωτήσει την επίσημη σελίδα αλλά και τις σελίδες που τα εμπορεύονται και ακόμα απάντηση δεν πήρα
Link to comment
Share on other sites

Μεγεία μας...

Δοκιμές απο το απογευμα-βράδυ...(οτι θέλετε ζητήστε)

Για το ιστορικό:

Παραγγελία από to2c 24/12/13 με sgpost, despatched 26/12/13, παραλαβή σήμερα 8/1/13.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Φωτογραφίες και σε κανονικό φωτισμό αλλά και σε χαμηλό.

Δείγμα βίντεο -//-

Ποιότητα κλήσεων - ακούγεται καλά ο άλλος, παίζουν τίποτα θόρυβοι high frequency ενώ μιλάς;

Wi-Fi

3G

GPS

Link to comment
Share on other sites

To AUO PANEL δουλεύει τελικά? το δοκίμασε κανείς με γάντια??? Μήπως πρέπει να βγάλετε το screen protector για να δουλέψει???

 

Είχα κάνει και εγώ παραγγελία ενός από to2c γιατί είχε παραπάνω δωράκια (32ara κάρτα)και το ακύρωσα γιατί με είχαν στο περίμενε μια εβδομάδα χωρίς να το στείλουν. Μάλλον θα πάω από minideal το οποίο θεωρώ το ποιο αξιόπιστο μαγαζί απ όλα...Τους έγραψα μάλιστα να μου πουν αν δουλεύουν όλες οι λειτουργίες otg auo nfs και μου είπαν ότι όλα δουλεύουν όπως γράφουν στο site. Για να δούμε

Edited by gtok34
Link to comment
Share on other sites

Αυτο ειναι. Ξέρω οτι μεχρι να μας πετάξει το πρωτο "δεν υπαρχει αρκετος διαθεσιμος χωρος για την εγκατασταση της εφαρμογης" δεν θα το πειραξουμε ευκολα:p

Οπότε έχουμε και λέμε τα mods

1. αν θελουμε να δουλέψει στην πρωτη φουρνια το otg θελουμε να flashάρουμε την "τελευταια" rom απο needrom

2.Ως εκ του ανωθεν, πρεπει να περασουμε cwm

3.root

4.μεγέθυνση του διαθεσιμου για εφαρμογές(και οχι μονο) εσωτερικου χωρου

μένει κάποιος να βαλει τα link και τους οδηγούς στα ελληνικα και με την σειρα

 

@GODOS μηπως το δοκιμασες με τα χοντρα της μηχανης? λογικα πιανει (αν) με τα πολυ λεπτα τα μάλλινα

@maurokokkinos προκειται για ενα κινεζικο κινητο με 2 καρτες standby το οποιο σημαινει οτι δυσκολα θα βρεις sar ακομα πιο δυσκολο να ειναι αληθες, παντως εχε στο νου σου οτι εκ των πραγματων θα ειναι περισσοτερο απο οτι ενα μονοκαρτο smartphone

 

Το βασικότερο όλων είναι η εγκατασταση του cmw.

Μολις γίνει αυτό, Όλα τα αλλα, ακόμη και η νεα ρομ, μπορουν να γίνουν από το νεο bios του τηλεφώνου μεσα απο την εσντι, κατι που το προτιμω, καθώς ΟΛΑ ΜΑ ΟΛΑ τα κινέζικα που έπιασα στα χέρια μου ειχαν ελαττωματικά καλώδια usb...

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Ηρθε και το δικο μου που συντομα θα δοθει σε αλλον,ρε παιδια πως ανοιγει αυτο,δεν βλεπω τιπτις,απο εμφανιση ειναι αψογο.

 

Καλα,το πισω καλυμα χειροτερο απο το star s5 butterfly,εικονα ηχος τελειος δεν το πειραζω διοτι δεν ειναι δικο μου πλεον,αλλα το ξαναπαραγγελνω μαλλον συντομα και για μενα.

Edited by tsopanos
Link to comment
Share on other sites

Το νού σας έχει ζελατίνα στην μπαταρία.

 

Εντωμεταξύ ηρθέ με περασμένη προστασία για την οθόνη, η οποία ήταν και κακοπερασμένη(φαίνετε στην πάνω δεξια γωνία στην φωτο που έβαλα παραπάνω) και τελικά έφαγε σουτ. Ισως να περάσω την ζελατίνα δώρο που είχε μέσα.

Η θήκη πάντως έχει λιγο άθλια ποιότητα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το νού σας έχει ζελατίνα στην μπαταρία.

 

Εντωμεταξύ ηρθέ με περασμένη προστασία για την οθόνη, η οποία ήταν και κακοπερασμένη(φαίνετε στην πάνω δεξια γωνία στην φωτο που έβαλα παραπάνω) και τελικά έφαγε σουτ. Ισως να περάσω την ζελατίνα δώρο που είχε μέσα.

Η θήκη πάντως έχει λιγο άθλια ποιότητα.

 

Αφού έβγαλες την ζελατίνα που την έβγαλες δοκίμασε λίγο βάλε γάντια και πες μας αν δουλευει με γάντια??? Τώρα θα μου πείτε τι γάντια ίσως δερμάτινα ίσως δερματίνη πάντως μάλλινα δεν θα δουλεψει προφανώς. Για να μην υποχρεώνουμε άλλον να βγάλει ζελατίνα.

Link to comment
Share on other sites

το wifi kai to 3g δουλευουν μια χαρα!!

την οθονη τη δουλεψα με μαλλινα γαντια κ υφασματινα!

σημα πολυ δυνατο κ στις 2 καρτες!!

 

τα προβληματα τωρα!!

1)οταν μπαινω στις ρυθμισεις σε οποια ρυθμιση εχει στο πλαι μπαρα κ παταω οθονη να κατεβει προς τα κατω σαν να ασπριζει το αντιθετο μερος.π.χ αν κανω σκρολ προς τα πανω ασπριζει προς τα κατω!σαν να κανει το περιγραμμα ομοκεντρων κυκλων!!μηπως ειναι ετσι το software den jerv!!1

 

2)h mpataria hdh me ενεργοποιημενο το gps k to bluetooth k to 3g για 5 λεπτα, χωρις καθολου ομιλια απλα πειραγμα στις ρυθμισεις οχι κ συνεχεια επεσε στο 76%!

 

3)ρε παιδια για το gps xreiazetai kamia ryumish? to anoigw alla δεν βρισκει δορυφορους!! μονο αν εχω το wifi ενεργοποιημενο αλλα μαλλον αυτο ειναι το a-gps

Link to comment
Share on other sites

το wifi kai to 3g δουλευουν μια χαρα!!

την οθονη τη δουλεψα με μαλλινα γαντια κ υφασματινα!

σημα πολυ δυνατο κ στις 2 καρτες!!

 

τα προβληματα τωρα!!

1)οταν μπαινω στις ρυθμισεις σε οποια ρυθμιση εχει στο πλαι μπαρα κ παταω οθονη να κατεβει προς τα κατω σαν να ασπριζει το αντιθετο μερος.π.χ αν κανω σκρολ προς τα πανω ασπριζει προς τα κατω!σαν να κανει το περιγραμμα ομοκεντρων κυκλων!!μηπως ειναι ετσι το software den jerv!!1

 

2)h mpataria hdh me ενεργοποιημενο το gps k to bluetooth k to 3g για 5 λεπτα, χωρις καθολου ομιλια απλα πειραγμα στις ρυθμισεις οχι κ συνεχεια επεσε στο 76%!

 

3)ρε παιδια για το gps xreiazetai kamia ryumish? to anoigw alla δεν βρισκει δορυφορους!! μονο αν εχω το wifi ενεργοποιημενο αλλα μαλλον αυτο ειναι το a-gps

 

η μπαταρια θελει κανα δυο-τρεις κυκλους φορτισης για να μπορεσεις να δεις σωστα

ποια εφαρμογη gps δοκιμαζεις? το πρωτο κλειδωμα παντα αργει λιγο

αν μπορουσες να τραβηξεις ενα βιντεο με το "ασπρισμα" να δουμε

-το καλό μπορεί πάντα να γίνει καλύτερο

-οχι πάντα...

-πάντα!!! ψάξτο στο google και θα δεις!

Link to comment
Share on other sites

h mpataria hdh me ενεργοποιημενο το gps k to bluetooth k to 3g για 5 λεπτα, χωρις καθολου ομιλια απλα πειραγμα στις ρυθμισεις οχι κ συνεχεια επεσε στο 76%

 

Απο 100% στο 76% σε 5 λεπτά?:eek:

HTC DESIRE 825
Link to comment
Share on other sites

παρεξηγηση!!το 3g εβαλά 5 λεπτα!!

το κινητο το εβγαλα απο τη φορτιση απο 12.45 κ αυτη τη στιγμη ειναι 57%. βεβαια 1 ωρα τωρα παιδευομαι με το gps.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδες!καλη χρονια και καλως σας βρηκα!ειμαι καινουργιος στο φορουμ αλλα και στα κινεζικα κινητα...Παρηγγειλα και εγω το INew V3 25/12 αλλα δεν ξερω τι γινεται μεχρι στιγμης...κανενα σημαδι ζωης!το πηρα απο pandawill αλλα ακομα δεν μου εχει ερθει ουτε κανενα email ουτε καποιο tracking number...Στο Order Status γραφει Processing και τα χρηματα μου τα τραβηξαν 31/12!Μποειτε να με βοηθησετε?ξερεις κανενας τι παιζει?υπαρχει περιπτωση να μην το εχουν στειλει ακομα?
Link to comment
Share on other sites

τελικα κατεβασα το gps test βρηκε 24 δορυφορους κ συνδεθηκε σε 12! με το προγραμμα πλοηγησης δεν μπορω να μπω! μηπως χρειαζεται να κατεβασω χαρτες? κατεβασα το navfree κ ειδα οτι δουλευει μια χαρα! το sygic ειναι για 7 ημερες μονο δυστυχως!

 

παλια που εψαχνα για κινητο σε αρκετα φορουμ ελεγαν για το pandawill οτι αργει παρα πολυ!! κ μπορει κ μετα απο 1-1,5 μηνα να πουν συγγνωμη αλλα δεν το εχουμε το κινητο!!! εγω στη θεση σου θα πηγαινα sto resolution center sto paypal k θα επαιρνα πισω τα χρηματα!!

 

το gps πραγματικα ρουφαει τη μπαταρια!!. ηδη πηγε στο45%

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω ψωνίσει από pandawill αλλά σε άλλα καταστήματα όταν στέλνουν την παραγγελία γράφει στην σελίδα τους shipped και φυσικά έρχεται και μέσω paypal το tracking number.Επικοινώνησε μαζι τους να μάθεις τι γίνεται και αν σου πουν τίποτε περίεργα ή δεν απαντήσουν καθόλου,άνοιξε dispute στο paypal

1)οταν μπαινω στις ρυθμισεις σε οποια ρυθμιση εχει στο πλαι μπαρα κ παταω οθονη να κατεβει προς τα κατω σαν να ασπριζει το αντιθετο μερος.π.χ αν κανω σκρολ προς τα πανω ασπριζει προς τα κατω!σαν να κανει το περιγραμμα ομοκεντρων κυκλων!!μηπως ειναι ετσι το software den jerv!!1

Δεν ειναι bug.Ετσι ειναι φτιαγμένο το android για να σου δείχνει ότι έχεις φτάσει στο τέλος ή την αρχή της λίστας

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

το wifi kai to 3g δουλευουν μια χαρα!!

την οθονη τη δουλεψα με μαλλινα γαντια κ υφασματινα!

σημα πολυ δυνατο κ στις 2 καρτες!!

 

τα προβληματα τωρα!!

1)οταν μπαινω στις ρυθμισεις σε οποια ρυθμιση εχει στο πλαι μπαρα κ παταω οθονη να κατεβει προς τα κατω σαν να ασπριζει το αντιθετο μερος.π.χ αν κανω σκρολ προς τα πανω ασπριζει προς τα κατω!σαν να κανει το περιγραμμα ομοκεντρων κυκλων!!μηπως ειναι ετσι το software den jerv!!1

 

2)h mpataria hdh me ενεργοποιημενο το gps k to bluetooth k to 3g για 5 λεπτα, χωρις καθολου ομιλια απλα πειραγμα στις ρυθμισεις οχι κ συνεχεια επεσε στο 76%!

 

3)ρε παιδια για το gps xreiazetai kamia ryumish? to anoigw alla δεν βρισκει δορυφορους!! μονο αν εχω το wifi ενεργοποιημενο αλλα μαλλον αυτο ειναι το a-gps

 

κουφάθηκα τώρα αν δουλέυει και με μάλινα γάντια τι άλλο θέλουμε??? απο που το πήρες??? Το δούλεψες με το screen protector ή χωρίς? Σε ρωτάω επειδή είμαι 7 ωρες την μέρα σε μηχανή ή ποδήλατο και με ενδιαφέρει πολύ αυτή η λειτουργία.

 

για το 1. δεν κατάλαβα βάλε ενα videακι οπως σου είπε ο φίλος παραπάνω.

 

2.Η μπαταρία θα στρώσει μην ανησυχείς μετά από 2 με 3 φορτίσεις. Βάλε την εφαρμογή Greenify και πρσινοποίησε τις εφαρμογές που θες να μην τρέχουν στο υποβαθρο όταν δεν θες να τρέχουν...(εγώ άφησα μόνο το keyboard όλα τα άλλα τα πρασινοποίησα). και κάποια απο τις 360 battery, ή battery doctor και θα δεις σημαντική αύξηση της αυτονομίας

 

3. για το Gps κάνε την ρύθμιση όπως εδώ στον οδηγό για να κλειδώνει σε δευτερόλεπτα. Μια φορά στην αρχή και είσαι οκ.

Edited by gtok34
Link to comment
Share on other sites

δεν έχωκαταλάαβει τι γίνεται ακριβώς με την μπαταρία σου

παρεξηγηση!!το 3g εβαλά 5 λεπτα!!

το κινητο το εβγαλα απο τη φορτιση απο 12.45 κ αυτη τη στιγμη ειναι 57%. βεβαια 1 ωρα τωρα παιδευομαι με το gps.

 

το έβγαλες από 100% και πήγε στο 57% σε 1 ή 2 ή 3 ώρες ;

 

τελικα κατεβασα το gps test βρηκε 24 δορυφορους κ συνδεθηκε σε 12! με το προγραμμα πλοηγησης δεν μπορω να μπω! μηπως χρειαζεται να κατεβασω χαρτες? κατεβασα το navfree κ ειδα οτι δουλευει μια χαρα! το sygic ειναι για 7 ημερες μονο δυστυχως!

 

παλια που εψαχνα για κινητο σε αρκετα φορουμ ελεγαν για το pandawill οτι αργει παρα πολυ!! κ μπορει κ μετα απο 1-1,5 μηνα να πουν συγγνωμη αλλα δεν το εχουμε το κινητο!!! εγω στη θεση σου θα πηγαινα sto resolution center sto paypal k θα επαιρνα πισω τα χρηματα!!

 

το gps πραγματικα ρουφαει τη μπαταρια!!. ηδη πηγε στο45%

 

45% από το προηγούμενο 100% ;

αν ξέρεις τράβα ένα στιγμιότυπο οθόνης (screenshot) (κρατημένο το power button) στο ρυθμίσεις/μπαταρία

 

edit : @gtok34 καλύτερα να το δοκιμάζουμε στην αρχή χωρίς "βοήθειες" προγραμμάτων για να διαπιστώσουμε εάν είναι bug ή feature :lol: πλάκα κάνω , εάν είναι soft or hardware

Edited by mimo

Γιώργος//ROM: Omega XT v16/RADIO:2.14/NATIVE ANDROID ROMS

pinterest,instagram,EyeEm,flickr

Link to comment
Share on other sites

δεν έχωκαταλάαβει τι γίνεται ακριβώς με την μπαταρία σου

 

το έβγαλες από 100% και πήγε στο 57% σε 1 ή 2 ή 3 ώρες ;

 

 

 

45% από το προηγούμενο 100% ;

αν ξέρεις τράβα ένα στιγμιότυπο οθόνης (screenshot) (κρατημένο το power button) στο ρυθμίσεις/μπαταρία

 

edit : @gtok34 καλύτερα να το δοκιμάζουμε στην αρχή χωρίς "βοήθειες" προγραμμάτων για να διαπιστώσουμε εάν είναι bug ή feature :lol: πλάκα κάνω , εάν είναι soft or hardware

 

screenshot παιρνουμε ταυτοχρονα πατώντας το volume - και το κουμπί power.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...